Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...
Moderátor: TRAM-FÓRUM
-
DPmPET
- Uživatel
- Příspěvky: 385
- Registrován: 01.2.2007 20:24
- Bydliště: Praha 6,Petřiny
Příspěvek
od DPmPET » 27.5.2007 10:49
Akribius píše:Co je za typ panelů od Ohrady na Spojovací? To určitě nejsou BKVéčka a zdá se mi,že to tam tolik nehlučí a hlavně trať je tam od jejich položení v pohodě.
To co popisuješ tak se jedná o zádlažbové panely,které se ukládají do písku nebo jiného materiálu nebo dokonce bez .Se starší verzí se můžeš setkat v Bělohorské ulici,Partyzánské a Trojské ulici.
DPmPET

-
Akribius
- Uživatel
- Příspěvky: 196
- Registrován: 16.8.2004 15:57
- Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben
Příspěvek
od Akribius » 27.5.2007 10:30
Co je za typ panelů od Ohrady na Spojovací? To určitě nejsou BKVéčka a zdá se mi,že to tam tolik nehlučí a hlavně trať je tam od jejich položení v pohodě.
-
DPmPET
- Uživatel
- Příspěvky: 385
- Registrován: 01.2.2007 20:24
- Bydliště: Praha 6,Petřiny
Příspěvek
od DPmPET » 27.5.2007 10:10
Smurfx píše:Taková otázka: O kolik je BKV trat dražší/levnější než otevřený svršek typu Barrandov, Modřany apod.?
Stále dokola mě zaráží, proč se i relativně dlouhé úseky kolejí rekonstruují opět pomocí BKV panelů, které jsou ošklivé, nepraktické, hlučné a já nevím co ještě. Všude ve světě se od toho upouští a v Praze se toho držíme zuby nehty. Vysvětlí mi někdo proč a kdy to hodlá vedení změnit? Protože jezdit po BKV tankodromech s 14T už mě přestává bavit

Velkoplošné panely mají své výhody a nevýhody
Výhody:slušný povrch,rychlá montáž a demontáž=kratší výluky
Nevýhody:Větší hlučnost,rychlejší stárnutí panelů a rybin (plechových žlabů) enormním solením a nadměrným provozem IAD.
Tramvaj typu 14 T svým nápravovým tlakem středního podvozku taky jim moc nepřidá.Když ti připadá že tramvaj ti haraší tak je to i konstrukcí tramvaje a zárovenˇ i kolejnicemi typu ROLETA(zvlněná kolej).To jedině odstraní kolejový brus,který má DP Praha ve svých můzejní sbírce.To si radši DP najme firmu Elaugen s.r.o.Osobně bych preferoval tratě na OKS s kolejnicemi typu NT 1 a S 49,R 65.Když by byl potřeba nějaký povrch (dlažba,litý asfalt,tráva )tak stojinové kolejnice na betonové desce nebo popř.VÚIS
DPmPET

-
DavidD
- Uživatel
- Příspěvky: 1625
- Registrován: 10.5.2006 17:36
Příspěvek
od DavidD » 27.5.2007 10:00
Smurfx píše:Taková otázka: O kolik je BKV trat dražší/levnější než otevřený svršek typu Barrandov, Modřany apod.?
Stále dokola mě zaráží, proč se i relativně dlouhé úseky kolejí rekonstruují opět pomocí BKV panelů, které jsou ošklivé, nepraktické, hlučné a já nevím co ještě. Všude ve světě se od toho upouští a v Praze se toho držíme zuby nehty. Vysvětlí mi někdo proč a kdy to hodlá vedení změnit? Protože jezdit po BKV tankodromech s 14T už mě přestává bavit

Bacha! 14Tčko zvláda BKV velmi obstojně, rozhodně lepší než T3!
-
Proxy
- Moderátor
- Příspěvky: 2492
- Registrován: 27.11.2003 14:29
- Bydliště: 4,5,12,20,94
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od Proxy » 27.5.2007 8:39
Radek píše:Taktak, šíří se drby o odvolání celého vedení JDCT k 1.6. Tak uvidíme.

Já zatím slyšel pouze o výměně vedení JPT od začátku června...
-
Smurfx
- Uživatel
- Příspěvky: 352
- Registrován: 27.10.2004 17:39
- Bydliště: Praha - Řepy
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od Smurfx » 27.5.2007 0:37
Taková otázka: O kolik je BKV trat dražší/levnější než otevřený svršek typu Barrandov, Modřany apod.?
Stále dokola mě zaráží, proč se i relativně dlouhé úseky kolejí rekonstruují opět pomocí BKV panelů, které jsou ošklivé, nepraktické, hlučné a já nevím co ještě. Všude ve světě se od toho upouští a v Praze se toho držíme zuby nehty. Vysvětlí mi někdo proč a kdy to hodlá vedení změnit? Protože jezdit po BKV tankodromech s 14T už mě přestává bavit

-
Radek
- Uživatel
- Příspěvky: 1578
- Registrován: 19.7.2004 10:00
- Bydliště: Tento vlak tam končí
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od Radek » 26.5.2007 16:43
Taktak, šíří se drby o odvolání celého vedení JDCT k 1.6. Tak uvidíme.

-
7080
- Uživatel
- Příspěvky: 1085
- Registrován: 02.12.2005 13:40
- Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22
Příspěvek
od 7080 » 26.5.2007 11:17
radek31 píše:1) nedávno proběhla výluka Dvorce - Modřany, při které se mimo jiné opravoval oblouk za zast. Pobř. cesta DC (byla tam dlouho před výlukou omez. rychlost na 20 km/h) - nějakou dobu se tam dalo jezdit 40-45, potom jenom 30-35 a nyní tam byla opět dána omezená rychlost do 20 km/h!!! takže to vydrželo 1,5 měsíce!!! nevím jak vám, ale mně to přijde trapné
2) není to tak dlouho, co byla výluka mezi Otakarovou a Bruselskou
z nějakého důvodu se to ořezalo do naprosto nedostatečné podoby (pokud se dobře pamatuju, tak PČR nechtěla dovolit ani o den víc bez autíček) - pořádně se udělal jen oblouk za zast. NS DC a zbytek se nechal v děsivém stavu
a výsledek? dnes bylo hlášení, že v oblouku za zast. Nusel. schody směr Otakarova byla v obou směrech vyvěšena omezená rychlost do 10 km/h - takže tam jak ****** budeme rok jezdit 10 a pak se udělá nová výluka - přijde mi to, že někdo potřebuje vykazovat činnost a tak se všechno dělá idiotsky 10x - ve vztahu k cestujícím je to ostudné
samozřejmě je možné, že za to ani nemůže DPP, ale nezasvěcenému se tak tak rozhodně jeví
Za něco DPP může a za něco ne. S tím rozhodnutím policie asi nic neuděláme, ale případ Otakarova Bruselská je velmi podobný situaci v úseku Olšanské náměstí - NNŽ. Podle zákulisních informací se tam dělá jen, když není práce jinde a to se ještě kouskuje, aby bylo na příště. A když ne na Olšanech, tak se něco podobného praktikuje na Podbabě. Doufejme, že se změnami uvnitř dopravní cesty nastane pozvolný obrat k lepšímu.
-
radek31
- Moderátor
- Příspěvky: 1713
- Registrován: 02.7.2004 16:41
- Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského
Příspěvek
od radek31 » 26.5.2007 0:40
1) nedávno proběhla výluka Dvorce - Modřany, při které se mimo jiné opravoval oblouk za zast. Pobř. cesta DC (byla tam dlouho před výlukou omez. rychlost na 20 km/h) - nějakou dobu se tam dalo jezdit 40-45, potom jenom 30-35 a nyní tam byla opět dána omezená rychlost do 20 km/h!!! takže to vydrželo 1,5 měsíce!!! nevím jak vám, ale mně to přijde trapné
2) není to tak dlouho, co byla výluka mezi Otakarovou a Bruselskou
z nějakého důvodu se to ořezalo do naprosto nedostatečné podoby (pokud se dobře pamatuju, tak PČR nechtěla dovolit ani o den víc bez autíček) - pořádně se udělal jen oblouk za zast. NS DC a zbytek se nechal v děsivém stavu
a výsledek? dnes bylo hlášení, že v oblouku za zast. Nusel. schody směr Otakarova byla v obou směrech vyvěšena omezená rychlost do 10 km/h - takže tam jak ****** budeme rok jezdit 10 a pak se udělá nová výluka - přijde mi to, že někdo potřebuje vykazovat činnost a tak se všechno dělá idiotsky 10x - ve vztahu k cestujícím je to ostudné
samozřejmě je možné, že za to ani nemůže DPP, ale nezasvěcenému se tak tak rozhodně jeví
-
syverin
- Uživatel
- Příspěvky: 947
- Registrován: 29.11.2004 14:00
- Bydliště: V noci 512
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od syverin » 25.5.2007 22:20
Občas mám pocit, že můžeme být za flikované koleje v Praze rádi. V Brně totiž říkají opravená kolej
tomuhle 
-
MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od MOp » 23.5.2007 11:43
Irfan neumí podpisy?
Priště mi netvrdte, že nemáme stejné fotky.. Když vám to říkám, tak mě neposloucháte..

-
Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Příspěvek
od Absolut » 23.5.2007 9:05
Ináč OT koukám pane MOpe, že jste pečlivý a máte na všech fotkách nabouchaný copyright... to já nemám ani na aktuální várce SJ, protože jsem ji připravoval na kompu, kde není Zoner... můžete hádat kde, ale nepiště to sem

-
Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Příspěvek
od Absolut » 23.5.2007 8:42
Tedy pane Mope, tři z Vašich fotek mám v podtatě taky, z toho mostu asi 5 fotek, ale ten zátah 1520

Mňam

-
MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od MOp » 22.5.2007 19:50
adam_r píše:Dobry
Ale to posledni reseni nejak nechytam. Napada me akorat, ze puvodne tam ta kolejova spojka nebyla (byl tam jen ten kriz). Spojka se dodelavala pozdeji, a to tak aby nebylo treba predelavat chodnik.
Prosté vysvětlení mne napadlo v teple domova - ochrana při zatahování proti vjetí do protisměru.
Tramky tam jezdily skoro na dohled, tak aby také nebylo vysoké zdržení.
-
adam_r
- Uživatel
- Příspěvky: 451
- Registrován: 17.6.2004 10:23
- Bydliště: Brno
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od adam_r » 22.5.2007 19:35
MOp píše:Byl jsem kolegou Absolutem požádán o doplnění fotek o "širokoúhlé" záběry ze stejných míst. Zde jsou:
Dobry
Ale to posledni reseni nejak nechytam. Napada me akorat, ze puvodne tam ta kolejova spojka nebyla (byl tam jen ten kriz). Spojka se dodelavala pozdeji, a to tak aby nebylo treba predelavat chodnik.