Poznáte místo na fotografii? (Odpovědi pomocí Soukr.Zpráv)

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
George
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: 14.3.2007 11:30
Bydliště: Praha

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od George » 30.4.2009 12:15

Tak já taky něco přihodím .Kdepak je tohle?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1568
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od XSC » 29.4.2009 21:10

mixik píše:JO měto ukazuje taky špatnou stranu (sekli se o 180°). no nesmíme lpět na detailech
Někde o 180, jinde o 90. Po delším klikání se to kousne a potřebuje znova načíst. Ale i tak je to záslužná práce.
Doporučuji se podívat na Nuselák. Tam se s tím software moc nesrovnal, takže most nebo zábradlí se rozpadá na 2 části :-)

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od mixik » 29.4.2009 15:42

XSC píše:skvělá mapa =D>
Pěkná, ale občas mi na některých místech ukazuje špatný úhel - dívám se na jinou stranu, než se ukáže na mapě.[/quote]

JO měto ukazuje taky špatnou stranu (sekli se o 180°). no nesmíme lpět na detailech

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od syverin » 29.4.2009 0:25

JJ, je to přesně tak, jak praví Martin (potvrdil mi to přes sz i sám egee).

Uživatelský avatar
Martin
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 14.3.2007 14:37
Bydliště: Prágl - Strašnice

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Martin » 28.4.2009 23:56

syverin píše:Presne, je to Zizkov, Podebradova (dnes Konevova) trida. A ta se takhle lame jenom na jednom miste. ...
Syverine, díky za nápovědu. :wink: Objektiv tedy míří na křižovatku dnešní Koněvovy a Rokycanovy - "jen" ten rohák s cukrárnou vpravo nahradil "moderní" panelák a štít vlevo patří žižkovské sokolovně. Ono prostranství tam vlastně přežilo doteď, jen se trochu rozšířilo k Vítkovu....

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od syverin » 28.4.2009 23:18

Presne, je to Zizkov, Podebradova (dnes Konevova) trida. A ta se takhle lame jenom na jednom miste. Chapu, jak tam nejezdi tramvaje, muze to byt pro vas trochu spatne rozpoznatelne. Jeste napovim, ze je to pohled do kopce, nebo, chcete-li, +- ze zapadu na vychod.

P.S. Jo, narozeniny mam 27. cervna.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1568
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od XSC » 28.4.2009 22:44

syverin píše:Odpoved na egeeho otazku hledejte na pravobreznich predmestich, malou napovedou budiz, ze dum (spis cely blok) vlevo padl za obet asanaci na prelomu sedmdesatych a osmdesatych let. Dum za ohradou vpravo porad stoji a tramvaje tam uz pres tricet let nejezdi (posledni projela na den presne necelych deset let predtim, nez jsem se narodil).

P.S. Omlouvam se za diakritiku.
Tahle nápověda mě směruje někam na Žižkov do Koněvky, ale stejně to nemůžu najít.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1568
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od XSC » 28.4.2009 22:22

Jabberwocky píše:Co tečka (a že jich je tam opravdu požehnaně), to fotka z braná z otečkovaného místa.
Nejen fotka, ale 360° panorama daného místa. Je na to potřeba zřejmě nová verze Flashe.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Jabberwocky » 28.4.2009 22:18

Co tečka (a že jich je tam opravdu požehnaně), to fotka z braná z otečkovaného místa.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od MOp » 28.4.2009 22:06

Ani v praci ani doma zminenou mapu neotevru. Muze mi nekdo rici, cim je vyjimecna?

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od syverin » 28.4.2009 22:04

Odpoved na egeeho otazku hledejte na pravobreznich predmestich, malou napovedou budiz, ze dum (spis cely blok) vlevo padl za obet asanaci na prelomu sedmdesatych a osmdesatych let. Dum za ohradou vpravo porad stoji a tramvaje tam uz pres tricet let nejezdi (posledni projela na den presne necelych deset let predtim, nez jsem se narodil).

P.S. Omlouvam se za diakritiku.
Naposledy upravil(a) syverin dne 28.4.2009 22:07, celkem upraveno 1 x.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1568
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od XSC » 28.4.2009 22:00

mixik píše:
P_V píše:Rozpoznávací pomůcka - Street view
http://www.norc.cz/default.aspx
skvělá mapa =D>
Pěkná, ale občas mi na některých místech ukazuje špatný úhel - dívám se na jinou stranu, než se ukáže na mapě.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od mixik » 28.4.2009 18:53

P_V píše:Rozpoznávací pomůcka - Street view
http://www.norc.cz/default.aspx

skvělá mapa =D>

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od P_V » 28.4.2009 16:57

Rozpoznávací pomůcka - Street view
http://www.norc.cz/default.aspx

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Jabberwocky » 28.4.2009 16:49

Když tyhle štíty jsou všude možně. Maně mě napadá městský soud ve Spálené, vršovický zámeček (ani jedno to není) a spousta dalších. Pro Čechy byla novorenesenace "národní" sloh. Němci zas měli novogotiku. Proto o to člověk všude zakopává.

Odpovědět