Preference / antipreference MHD
Moderátor: TRAM-FÓRUM
Re: Preference / antipreference MHD
V čem je problém nevím, ale zkusil bych modré tlačítko a tam požádat o opravu... Nebo se ještě nabízí centrální příjem - Ústavní 90
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Preference / antipreference MHD
Prosím o opravu výzvového návěstidla před rychlostní výhybkou na nábř. kpt. Jaroše. Výzvy se sice rozsvěcují, ale svítí velmi slabě (za jasného dne proti slunci skoro neznatelně). Dříve výzva svítila normálně, neodvažuji se hádat, v čem je problém.
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Preference / antipreference MHD
Nefunguje přihlášení na malé Chodovské (Baumax) DC. Večer po setmění jsem si všiml, že výzva se sice rozsvítí, ale zhasne ještě před příjezdem tramvaje k semaforu. Volno náhodně vydrží/nevydrží.
Re: Preference / antipreference MHD
Závada byla odstraněna 11. nebo 12. 7. Byl nefunkční odhlašovací kontakt, zaháknutý za trolejový drát. Díky.
- 7001
- Uživatel
- Příspěvky: 204
- Registrován: 30.8.2004 8:31
- Bydliště: V bezpečné vzdálenosti od Prahy...
Re: Preference / antipreference MHD
To potvrzuju. Zdálo se mi že odhlášení proběhne po odjezdu protijedoucí tramvaje.sajmon píše: ↑10.7.2022 23:25Dnes Poděbradská x Podkovářská ZC třikrát to stejné. Po odjezdu z Kabešovy ZC proběhlo brnkačkou navolení, po chvíli padá volno a současně se navolení zruší a po cca. jedné, nebo dvou vteřinách padá na stůj a znovu navolení už neproběhne. Přičemž na stůj padá takových 100 až 150 metrů před křižovatkou.
Re: Preference / antipreference MHD
Dnes Poděbradská x Podkovářská ZC třikrát to stejné. Po odjezdu z Kabešovy ZC proběhlo brnkačkou navolení, po chvíli padá volno a současně se navolení zruší a po cca. jedné, nebo dvou vteřinách padá na stůj a znovu navolení už neproběhne. Přičemž na stůj padá takových 100 až 150 metrů před křižovatkou.
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Preference / antipreference MHD
Ale néééé...

- ZXS91
- Uživatel
- Příspěvky: 1058
- Registrován: 23.3.2010 19:11
- Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Včera to tam bylo celý odpoledne po tmě. To tě to tak naštvalo?Bobik píše: ↑04.7.2022 10:36Poslušně hlásám, že na Švehlova x Vladycká ZC (mezi Grošem a Hostivařskou, u Lidlu) je nějakej problém. Po výjezdu z Groše dojde k navolení, světla padnou do jízdy, ovšem někde za sekcí, v neubrzditelný vzdálenosti to práskne na stůj. Stalo se opakovaně. Zaznamenáno v noci, jak to tam funguje v denním cyklu nevím. V opačném směru (DC) problém nezaznamenán.
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Preference / antipreference MHD
Poslušně hlásám, že na Švehlova x Vladycká ZC (mezi Grošem a Hostivařskou, u Lidlu) je nějakej problém. Po výjezdu z Groše dojde k navolení, světla padnou do jízdy, ovšem někde za sekcí, v neubrzditelný vzdálenosti to práskne na stůj. Stalo se opakovaně. Zaznamenáno v noci, jak to tam funguje v denním cyklu nevím. V opačném směru (DC) problém nezaznamenán.
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Copak nám to raší na Basilejském náměstí?!
Ano, další barevná hudba 
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Pankrác: To ovšem není nic zvláštního... V tomhle směru byl poměrně velký průkopník Lidl
Jeden příběh za všechny
https://www.idnes.cz/usti/zpravy/semafo ... ib/diskuse
Jeden příběh za všechny
https://www.idnes.cz/usti/zpravy/semafo ... ib/diskuse
-
Pankrac1977
- Uživatel
- Příspěvky: 21
- Registrován: 04.11.2021 14:46
Re: Preference / antipreference MHD
AD MALÝ EDEN: TAK TOHLE JE NÁŘEZ - SSZ VLASTNÍ OC....TAK TO SE ASI NIKDY NEDOČKÁME.....
NA KOHO SE TAM OBRATIT....? bY MĚ ZAJÍÁMALO, KDO TOHLE MÁ NA STAROSTI...
Re: Preference / antipreference MHD
Musím se ochotně přidat k dřívějším nářkům ohledně SSZ Karmelitská x Hellichova, kde se nám zjevně střetla teorie s praxí.
Teorie, jistě chvályhodná, byla, že se to o víkendu hodí na blikačku, jelikož tam SSZ pozbývá smyslu. Ale zase ta nešťastná volba spuštění světel přes tlačítko přecházení - a že tam ti chodci mačkají prakticky neustále a bez ohledu na to, zdali mohou přejít, či nikoliv...
V reálu tedy KAŽDÉ včerejší kolo následovně: přijíždím, na blikačku, kus před světly na stůj a celý cyklus počínaje chodci a vypuštěním imaginárních aut z Hellichovy. Než se to tam celé vzpamatuje, chodci dávno pryč. Ve výsledku je to opravdu výrazně horší, než když tam běží světla nastálo. A rozhodně je to takhle i méně bezpečné, protože jsou ta světla absolutně nevyzpytatelná. Fuj na to.
Teorie, jistě chvályhodná, byla, že se to o víkendu hodí na blikačku, jelikož tam SSZ pozbývá smyslu. Ale zase ta nešťastná volba spuštění světel přes tlačítko přecházení - a že tam ti chodci mačkají prakticky neustále a bez ohledu na to, zdali mohou přejít, či nikoliv...
V reálu tedy KAŽDÉ včerejší kolo následovně: přijíždím, na blikačku, kus před světly na stůj a celý cyklus počínaje chodci a vypuštěním imaginárních aut z Hellichovy. Než se to tam celé vzpamatuje, chodci dávno pryč. Ve výsledku je to opravdu výrazně horší, než když tam běží světla nastálo. A rozhodně je to takhle i méně bezpečné, protože jsou ta světla absolutně nevyzpytatelná. Fuj na to.