Nové tramvajové tratě
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Nové tramvajové tratě
Von Špilberk:
ad 1: Politici a novináři překroutí všechno, ale skutečný význam jsem Ti popsal.
ad 2: Tak to Ti můžu jednoznačně odpovědět, že ne. Za peníze investované do tramvajových studií k novému ÚP během posledních 10 let bys dokonce nekoupil ani jednu 15T. A jsou to dobře investované peníze, pokud by se zanedbaly, pak by byla stoprocentní jistota, že žádná nová trať nebude.
ad 3: Jenže o tomhle je práce v územním plánování. Smažeš soupis, vymažeš trať z výkresu a už ji tam nikdy nevrátíš, protože Ti to někdo něčím zastaví. Necháš ji tam a opakuješ soupis = stále se může postavit. K Tvému obrázku - pokud sis všimnul, tak něco z toho seznamu z roku 1995 se postavilo (Barrandov, Radlice, Podbaba) a něco se umazalo (Zelený Pruh) a hodně moc toho oproti tomuto seznamu v plánech přibylo. Tak nelži.
ad 1: Politici a novináři překroutí všechno, ale skutečný význam jsem Ti popsal.
ad 2: Tak to Ti můžu jednoznačně odpovědět, že ne. Za peníze investované do tramvajových studií k novému ÚP během posledních 10 let bys dokonce nekoupil ani jednu 15T. A jsou to dobře investované peníze, pokud by se zanedbaly, pak by byla stoprocentní jistota, že žádná nová trať nebude.
ad 3: Jenže o tomhle je práce v územním plánování. Smažeš soupis, vymažeš trať z výkresu a už ji tam nikdy nevrátíš, protože Ti to někdo něčím zastaví. Necháš ji tam a opakuješ soupis = stále se může postavit. K Tvému obrázku - pokud sis všimnul, tak něco z toho seznamu z roku 1995 se postavilo (Barrandov, Radlice, Podbaba) a něco se umazalo (Zelený Pruh) a hodně moc toho oproti tomuto seznamu v plánech přibylo. Tak nelži.
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Nové tramvajové tratě
Blaueminence:
V Holešovicích jsou změny i v platném ÚP, byť zmateně - třeba v textové části je TT v ul. Jateční, která vede v platném ÚP "odnikud nikam" - to je následek nějaké chaotické změny a je dobře, že to nový ÚP chce učesat. Prohlédni si to pořádně, červeně není stávající TT kolem tržnice, ale ta nová stopa. To "přetramvajování" Holešovic a Bubnů je nutné brát tak, jako že to jsou rezervy pro možné tratě a že se nemusí udělat všechny!
Ad Řepy - předně, je to v barvě znázorňující nikoliv návrh, ale výhled. To, že je tam stanovena rezerva na jinou polohu smyčky neznamená, že se musí tato rezerva využít. Ta trasa Bílá Hora - Řepy - Zličín vychází z nějakých urbanistických studií, proto je dopravně divná, samozřejmě že by znamenala rozšiřování komunikací, žádné napojení by se ale nehledalo mizerně
Přerušovaná čára je skutečně tunel.
Ohledně trati Vypich - Motol: Uvažuješ příliš krákozrakým způsobem. Tramvajová trať se tam prověřovala společně s dokumentací nyní stavěné stanice metra a vyjde to.
Ano, smyčku Červený Vrch jsem udělal do obou směrů a výhybky už tam na místě jsou.
V Holešovicích jsou změny i v platném ÚP, byť zmateně - třeba v textové části je TT v ul. Jateční, která vede v platném ÚP "odnikud nikam" - to je následek nějaké chaotické změny a je dobře, že to nový ÚP chce učesat. Prohlédni si to pořádně, červeně není stávající TT kolem tržnice, ale ta nová stopa. To "přetramvajování" Holešovic a Bubnů je nutné brát tak, jako že to jsou rezervy pro možné tratě a že se nemusí udělat všechny!
Ad Řepy - předně, je to v barvě znázorňující nikoliv návrh, ale výhled. To, že je tam stanovena rezerva na jinou polohu smyčky neznamená, že se musí tato rezerva využít. Ta trasa Bílá Hora - Řepy - Zličín vychází z nějakých urbanistických studií, proto je dopravně divná, samozřejmě že by znamenala rozšiřování komunikací, žádné napojení by se ale nehledalo mizerně
Přerušovaná čára je skutečně tunel.
Ohledně trati Vypich - Motol: Uvažuješ příliš krákozrakým způsobem. Tramvajová trať se tam prověřovala společně s dokumentací nyní stavěné stanice metra a vyjde to.
Ano, smyčku Červený Vrch jsem udělal do obou směrů a výhybky už tam na místě jsou.
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Nové tramvajové tratě
To já vím, jenže:
1. politici a novináři tyto plány vždy prezentují stylem: občané koukněte se, kam všude vám plánujeme tramvaj (ovšem bez udání termínu realizace)
2. docela by mne zajímalo, jestli za ty peníze, co se za ty roky utratily za různé studie a přípravy, by už jedna TT nemohla být postavena
3. já nechci pořád koukat na soupisy (navíc pořád na ty stejné, dokola omílané), kam jednou možná (ale možná taky ne
) povede TT, já chci aby se stavěly 
1. politici a novináři tyto plány vždy prezentují stylem: občané koukněte se, kam všude vám plánujeme tramvaj (ovšem bez udání termínu realizace)
2. docela by mne zajímalo, jestli za ty peníze, co se za ty roky utratily za různé studie a přípravy, by už jedna TT nemohla být postavena
3. já nechci pořád koukat na soupisy (navíc pořád na ty stejné, dokola omílané), kam jednou možná (ale možná taky ne
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) von Špilberk dne 13.4.2014 9:18, celkem upraveno 2 x.
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Nové tramvajové tratě
Petr 91: Tu vozovnu jsem osobně ve dvou variantách prověřoval
Ohledně TT Poliklinika Modřany - Labe, tak tam je kolem zastávky Družná příliš velké stoupání a tramvaj tam po komunikaci vést nelze. Dělali jsme tam návrh s krátkým hloubeným tunelem, který vyšel, ale bohužel dnes je již kolizní s Kauflandem na nároží ul. Československého Exilu a Lhotecká. Tak asi proto to tam kolegové architekti nedali. Namísto toho se prověřovala větev metra D.
MF + Von Šlipberk: Je třeba vnímat územní plán jako dokument stanovující, kde by možná mohla být tramvajová trať. Nejedná se o projekt, ale o vymezení funkce území. Některé z těch tratí jsou již pro územní plán ověřeny podrobnou studií, jiné ne. Ale na hlavním významu to nic nemění - cílem je vytvoření územní rezervy pro trat tak, aby ji nikdo nezastavěl nějakými broskvovinami...
MF + Von Šlipberk: Je třeba vnímat územní plán jako dokument stanovující, kde by možná mohla být tramvajová trať. Nejedná se o projekt, ale o vymezení funkce území. Některé z těch tratí jsou již pro územní plán ověřeny podrobnou studií, jiné ne. Ale na hlavním významu to nic nemění - cílem je vytvoření územní rezervy pro trat tak, aby ji nikdo nezastavěl nějakými broskvovinami...
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Nové tramvajové tratě
Já už to psal a napíšu to znova: Všechny informace o nových TT dávejte do sekce Humor. Já když vidím, jak si zase někdo hrál s pastelkami, tak mám akorát vztek. Co z těch malůvek se v reálné době opravdu dočká realizace: NIC

Re: Nové tramvajové tratě
Mě zaujal návrh vozovny na Spořilově u ONJ. Naopak mě zde chybí větev TT Poliklinika Modřany - Labe - Nové Dvory =D=
Re: Nové tramvajové tratě
Papír snese vážně hodně. Co se týká rušení či posunů stávajících nových či z gruntu opravených tratí, tak než se to někdy začne stavět, tak už dávno tyto tratě budou zcela opotřebované a to klidně i po další gen. rekonstrukci 
Re: Nové tramvajové tratě
A hlavně z obou směrů nebude problém přestoupit na vlak na Veleslavíně.P_V píše: - Odbočku z Dědiny k vlakové zastávce Ruzyně považuji za zbytečnou, jednak bude ta linka ředit interval k OC6 a starému letišti, a druhak je ten kousek tak krátký, že se ujde pěšky za kratší dobu než interval tramvaje.
Re: Nové tramvajové tratě
Já jsem i rád za tu Měcholupskou trať a to proto, že by mohlo dávat záminku pro možné prodloužení metra C. Jinak jsem rád, že tady je metro D je až na Hlavní nádraží. Ty Řepy, no já si myslím, že se to zastaví ta oblast.
-
Blaueminence
- Uživatel
- Příspěvky: 111
- Registrován: 04.3.2012 21:48
Re: Nové tramvajové tratě
Vidím dobře smyčku u Nádraží Holešovice? Při těch všech možnostech obratu, pokud by se realizovala i trať přes Bubny pro developerský projekt Orco Group, no nevím.P_V píše:Byl zplozen nástřel nového ÚP.n
Potom to vypadá, že by se měla odsunout úplně nová smyčka Sídliště Řepy někam dál.
Taky nechápu, proč je červeně i úsek Pražská tržnice - Dělnická.
Přerušovaná čára je tunel...? (ZOO)
Úsek Bílá hora - Řepy je veden přímo po hlavní (u BH úzká), na řadě míst by se místo hledalo dost mizerně (napojení v Řepích).
Podobně Vypich - Motol. Kudy by se vyhnuli stanici metra a podchodu do nemocnice (není tam ani pro auta dvakrát široko), navíc by určitě chtěli vlez přímo ze zastávek...
Ze smyčky Červený vrch se zcela jistě chystá minimálně jedna napájecí linka na metro (2?)
Re: Nové tramvajové tratě
Byl zplozen nástřel nového ÚP. Pro nás je zajímavá mapa 600 Dopravní infrastruktura. (až dole)
mé komentáře:
- Odbočku z Dědiny k vlakové zastávce Ruzyně považuji za zbytečnou, jednak bude ta linka ředit interval k OC6 a starému letišti, a druhak je ten kousek tak krátký, že se ujde pěšky za kratší dobu než interval tramvaje.
- Bělohorská se asi bude vážně rozšiřovat včetně TT, a radiála nebude. Odvážné.
- Řepy - Zličín totální pustinou, co nejdál od zástavby
- na Jižním městě už se neuvažuje větev na Roztyly
- trať do Horních Měcholup se vyhýbá Petrovickému sídlišti, nebylo by to lepší středem Milánskou?
- zdalipak u Edenu při koridorizaci se počítá s rozšířením podjezdu? Protože doposud se předpokládalo, že TT půjde podle nové žel zastávky ze severu.
- opět snaha dostat tramvaj kolem koně sv. Václava, proti vůli zastupitelů
- v Holešovicích poněkud přetramvajováno, aby ty intervaly a nabídka v důsledku přemnožení tratí nezřídly natolik, že to přestane být zajímavé
- Kobyliské náměstí napojené ze dvou stran, Bohnice stále s okružní trasou (opět se obávám o řídnutí nabídky a intervalu)
- plašíme žirafy panu Bobkovi
- přemnožily se železniční zastávky, zejména mi připadají zbytečné Zlíchov, Trocnovská, a i ten Karlín
mé komentáře:
- Odbočku z Dědiny k vlakové zastávce Ruzyně považuji za zbytečnou, jednak bude ta linka ředit interval k OC6 a starému letišti, a druhak je ten kousek tak krátký, že se ujde pěšky za kratší dobu než interval tramvaje.
- Bělohorská se asi bude vážně rozšiřovat včetně TT, a radiála nebude. Odvážné.
- Řepy - Zličín totální pustinou, co nejdál od zástavby
- na Jižním městě už se neuvažuje větev na Roztyly
- trať do Horních Měcholup se vyhýbá Petrovickému sídlišti, nebylo by to lepší středem Milánskou?
- zdalipak u Edenu při koridorizaci se počítá s rozšířením podjezdu? Protože doposud se předpokládalo, že TT půjde podle nové žel zastávky ze severu.
- opět snaha dostat tramvaj kolem koně sv. Václava, proti vůli zastupitelů
- v Holešovicích poněkud přetramvajováno, aby ty intervaly a nabídka v důsledku přemnožení tratí nezřídly natolik, že to přestane být zajímavé
- Kobyliské náměstí napojené ze dvou stran, Bohnice stále s okružní trasou (opět se obávám o řídnutí nabídky a intervalu)
- plašíme žirafy panu Bobkovi
- přemnožily se železniční zastávky, zejména mi připadají zbytečné Zlíchov, Trocnovská, a i ten Karlín
Re: Nové tramvajové tratě
Je to v územním plánu. Konečná má být nedaleko terminálu 3. Takže de facto ne "na letiště", ale do jižní průmyslové zóny u letiště.mikikopas píše:ale zajímalo by mne, kde chtějí TT na LVHP ukončit
Re: Nové tramvajové tratě
Já neříkám, že jsem proti TT na LVHP, ale zajímalo by mne, kde chtějí TT na LVHP ukončit, to je celé. Mi ty debaty o trati k LVHP štvou dodnes. Proto by mi ani ta trať nevadila, kdyby byla rychlejší.
Re: Nové tramvajové tratě
Tramvaj může velmi reálně být za 3 roky. O železnici se už 20 let jen kecá, dokonce se ani neví kudy (Ruzyně vs Semmering) a jestli vůbec (začne být potřeba až s paralelní dráhou, o které se rovněž kecá už od samotného vzniku letiště, se střídavým zjevováním a mizením v ÚP, místo paralelní dráhy může např. vzniknout civilní letiště ve Vodochodech...).Proxy píše:...
A bez metra, nebo souvislé modernizace železnice až na Masnu, ten terminál Dlouhá míle bude k ničemu a nemá smysl ho budovat. Přičemž jedno i druhé je finančně nereálné. Bez modernizace železnice stejně bude většina vlaků končit na Veleslavíně, a to vyjde tramvají od 6ky možná i rychleji, s ohledem na interval.
Uznávám sice, že možnost ukončení na Dědinské má smysl pro případ, že by se ta železnice začala opravdu kopat. Ale na to by pak stačilo jen vložit výhybku a pro těch několik měsíců výluky tam posílat KT8...