Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 10.12.2012 8:54

Martin Šubrt píše: Přebíhám tam já, když letím z Bruselské na vlak do Vršovic pěšky přes Zvonařku a dotčený park ;-).
A ty nevyužíváš "baby" 11 na Otakarku, kde máš luxusní přestup hrana-hrana na 7 a 24? Případně krátký pochod ze Synkáče tamtéž? Že ty jsi zpátečník co by nejraději 6 v původní trase a pod záminkou "chůzí ke zdraví" maskuješ své zpátečnictví? Cha - odhalili jsme tě a to si říkáš dopravní odborník! Styď se, kdybys byl co k čemu, tak využiješ metrosvazku na Palačák a odtud 7. Nebo nejsi náhodou i opůrce metrolinek? Asi bychom si na tebe měli posvítit..... :lol: 8-) :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 09.12.2012 10:14

MŠ: Tak platí ta moje varianta Kdo neumí odhadnout přeběhnutí, tak at si dojde na zastávku tram. Není to nějak extra delší.
Další problém je, že pokud se přechod udělá vznikna další naprosto zbytečná SSZ.

Jinak v poslední době jsou další super SSZ. Jedna vyrostla na Kutnohorské kousek za Měcholupy ( u ONO), a druhá na nájezdu na D8 v Čakovicích...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Martin Šubrt » 09.12.2012 10:09

9001: Přebíhám tam já, když letím z Bruselské na vlak do Vršovic pěšky přes Zvonařku a dotčený park ;-).

MMM: Jen připomenu, že časem asi půjde TT do otevřeného svršku a dva pruhy budou chtít stejně záchranáři... Jinak spíše souhlasím s panem Čechem.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobek » 09.12.2012 10:00

Osobně je mi teda úplně volný, jestli tam bude jeden nebo dva pruhy, ale argumenty na tom webu jsou jak z mateřský školky. Provoz aut je i ve špičce malý, ale při cestě do parku se musí daleko zacházet (protože jinde než po přechodu se asi chodit nedá). Proto do něj nikdo nechodí, ale přesto je tento nikdo rušen rychle jedoucími auty. "Několik set parkovacích míst" je zcela mimo realitu. Obyvatelé parku jsou milou třešničkou na dortu. :lol:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.12.2012 21:02

9001: Já tam přechod nepamatuji - kdo a hlavně proč tam přebíhá nevím, ale vím, že jsem tam zrovna nedávno (cca před týdnem a kousek) musel s TRAM zastavit - neb dva "přecházeči" neměli kam uhnout. Doproti (ZC) jela jiná TRAM a souběžně se mnou v obou pruzích IAD (opět rozjetější než já - a to já se tam pořád neloudám, protože OR tam dosud není) a bylo mi jasné, že přes mou TRAM ty "pěšáky" v levém oblouku nemohou včas zpozorovat.
Opakuji na přejezdu u benzinky vím o několika MU a k několika dalším mohlo dojít i v mé přítomnosti (někdy s mou přímou účastí a jindy "jen" protijedoucího kolegy) - nebýt předvídavosti/ostražitosti/rychlých reakcí. Musíš si uvědomit, že je pro OA dost nebezpečné zastavit (kdekoliv) v průběžném pruhu kvůli "pouštění" TRAM (ať již má přednost či ne - např. při vyjíždění z obratiště Radlická před protijedoucí IAD), protože není zanedbatelná šance, že bude "smeteno/nabráno" nějakým "střelcem" jedoucím za ním!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 08.12.2012 19:53

MM: Pokud si dobře pamatuješ, tak přechod tam byl. Ale upřímně nechápu kdo tam přebíhá... Na druhé straně není prakticky nic kam by se mohlo jít.
Ten kdo chce z nových bytovek k nádraží může na již existující přechod u zastávky tram (zacházka minimální) a to samé platí pro směr Otakarova. Taky k prvnímu možnému cíli vede přechod z jejich strany.

IAD tam jezdí tak 60 možná někteří 70, ale v noci tam takový pojedou stejně i v zúžení... V dobách kdy TT ještě byla v dobrém stavu, tak to rozpálily i tramvaje a to především směrem k nádraží.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.12.2012 18:11

9001: Hele já se nenudím - já jen náhodou (díky mne došlému upozornění na nějaké jiné téma) narazil na zajímavé problematiky, které mají (mimo jiné) souvislost s bezpečností provozu TRAM!
V místě vídám opakovaně nebezpečné situace, jejichž všechny typy jsou v podstatě popsány v mém odkazu - možná až na nehodovost TRAM - IAD na přejezdu přes TT u benzinky a neojedinělé riskantní, ovšem velmi pochopitelné přebíhání chodců přes širokou vozovku bez ochranných ostrůvků (pro řešení jedině dlouhou obchůzkou) a to mezi opravdu rychle "valícími" auty (ta nejsou ojedinělá - nesčetněkrát tam mou TRAM jedoucí 50km/h auta "v mžiku předhánějí")!
Takže osobně musím souhlasit s jediným názorem v diskuzi pod tématem (od JŠ z 15.10.2012 v 16:31), který jako řešení uvádí zúžení vozovky na jeden průběžný pruh v každém směru+ zavedení zejména odbočovacích pruhů a (až ve zbytku prostoru podél průběžného pruhu) parkovací místa a nějaké zábrany proti rychlé jízdě - těmi by mohly být také např. (u benzinky nyní podstatně chybějící) ochranné ostrůvky pro chodce po stranách TT.

S panem Čechem mohu souhlasit jedině v bodě, že cyklo pruh podél parkovacích míst je nebezpečný - ovšem zároveň jsem příznivcem názoru, že v ul. Vršovické je cyklopruh nebezpečný i v místech mimo parkovací místa = takže i v úseku mezi zastávkami Otakarova - Vršovické nádraží. Pravdivost tohoto tvrzení je potvrzena mizivou využívaností onoho cyklopruhu!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 08.12.2012 17:24

Tady je vidět, že se zase někdo nudí. Pan Čech jako nikdy nezklamal a má naprosto rozumný názor.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.12.2012 17:03

Zbytečný pruh silnice na Vršovické ulici
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/428/ ... icke-ulici
Na ulici Vršovická, v krátkém úseku mezi tram. zastávkou Nádraží Vršovice a zastávkou Otakarova, je silnice čtyřproudá, byť k tomu není praktický důvod ...

T3_6892
problémový jedinec
Příspěvky: 135
Registrován: 29.1.2012 19:09
Bydliště: Doma :D někde blízko Tramvají

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od T3_6892 » 08.12.2012 16:49

Na kterém oběhu lítá na trase B sanitka?

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od trainzjohny » 08.12.2012 11:42

Logo DPP na nové kolekci (jak ta už je dlouho, 3-4 roky ?) je jinak než na staré a tak už se revizorům nechává. Původní kolekce (nášivka na rukávu) se měla revizorům párat, ale v praxi se mnohdy stalo že se tak nestalo a nebo měl revizor uniformu od kamaráda odjinud a stejně tam logo měl a to nikdo neřešil. Tedy dřív se dalo z chybějícího loga na rukávu usuzovat že jde o revizora, ale nebylo to jisté a dnes nepoznáš nic.

Mmch, kdo mě kdy v práci v metru viděl, tak ví co jsem měl já na rukávu od bundy 8-[ logo DPP

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 08.12.2012 8:51

trainzjohny píše:Revizoři mají zcela obyčejné uniformy jako všichni ostatní zaměstnanci DPP, takže v tom bych fígl nehledal. Ale i revizoři se občas jenom přesouvají a nepracují, i když ...
Nemaj řidiči ma uniformě takový černý čtvereček se zkříženými ... alias logem DP? To jsem u řidičů viděl a u revizorů ne (ale může se jednat o jiný typ svršku)

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Pepa » 07.12.2012 22:24

Díky trainzjohnymu za upřesnění, řikal jsem si, že se tolik neliší moje bunda od té co má kolega na obrázku :)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od trainzjohny » 07.12.2012 22:13

gabuliatko píše:
Pepa píše:A jak jde poznat, že to je revizor? To už zaměstnanec jedoucí z práce nemůže zamhouřit oka? To jsou příspěvky k bl... :roll:
S poslední větou souhlas, jinak mám pocit, že revizoři maj jiné ošacení než řidiči a na 90% to revizoři jsou.
Revizoři mají zcela obyčejné uniformy jako všichni ostatní zaměstnanci DPP, takže v tom bych fígl nehledal. Ale i revizoři se občas jenom přesouvají a nepracují, i když ...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 07.12.2012 21:54

Pepa píše:A jak jde poznat, že to je revizor? To už zaměstnanec jedoucí z práce nemůže zamhouřit oka? To jsou příspěvky k bl... :roll:
S poslední větou souhlas, jinak mám pocit, že revizoři maj jiné ošacení než řidiči a na 90% to revizoři jsou.

Odpovědět