Linkové vedení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
-
martyn
- Uživatel
- Příspěvky: 601
- Registrován: 02.12.2006 23:31
- Bydliště: Praha 13-Stodůlky
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
MMM: Na pětce se na Olšanech nepředjíždí!
Re: Linkové vedení
willyjeff: Měl jsem v prosinci o víkendu dvakrát linku 15 a ani jednou jsme se na Špejcharu nepředjížděli...
Re: Linkové vedení
Ahoj, nevíte někdo, jestli už to jezdí normálně přes křižovatku u vozovny Strašnice?? Mimochodem, řešení objizdné trasy linky 26 bylo velmi zajímavé 
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Dovolím si (za moderátory) ukončit už několikrát zopakované odpovědi na otázku galuliatka
* naposledy mart337 (jenž se spletl u 11 - ten popsaný režim střídání kolejí na Černokostelecké je celý rok o víkendu)
+ (jak už také někdo u vedl) předjíždění je prováděno pravidelně jen l.15 na Špejcharu a l. 5 na Olšanech.
* naposledy mart337 (jenž se spletl u 11 - ten popsaný režim střídání kolejí na Černokostelecké je celý rok o víkendu)
+ (jak už také někdo u vedl) předjíždění je prováděno pravidelně jen l.15 na Špejcharu a l. 5 na Olšanech.
Re: Linkové vedení
Linka 7 se na konečné v Radlicích nepředjíždí (s případnou vyjímkou výjezdu na trasu a zatažení do vozovny). Jak - v jakém pořadí - na konečnou přijedeš, tak z ní taky odjedeš.gabuliatko píše:Mohu se zeptat, které tram linky krom 7 se ještě na konečné předjíždějí? (napadá mne 22 na BH, 5 na Olšanech, ale nemm to potvrzené)
Pokud vím tak i 22 na BH je ve stejném režimu. Zrovna tak i 11 o prázdninách na Černokostelecké, či 21 v Braníku.
- willyjeff
- Uživatel
- Příspěvky: 1761
- Registrován: 30.11.2004 16:11
- Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
A tam je to takový pikantní (tedy pro nás šotouše). V Prc. dny se přestávky čerpají na vnitřní koleji a předjíždí se po střední a o víkendu se přestávky čerpají na střední a předjíždí se po vnějšímartyn píše: Pokud odmyslíme předjíždění po výjezdu/před zatažením a další občasné výjimky, celotýdenně se předjíždí vozy linky 15 na Špejcharu.
-
martyn
- Uživatel
- Příspěvky: 601
- Registrován: 02.12.2006 23:31
- Bydliště: Praha 13-Stodůlky
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Pokud odmyslíme předjíždění po výjezdu/před zatažením a další občasné výjimky, celotýdenně se předjíždí vozy linky 15 na Špejcharu.gabuliatko píše:Mohu se zeptat, které tram linky krom 7 se ještě na konečné předjíždějí? (napadá mne 22 na BH, 5 na Olšanech, ale nemm to potvrzené)
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Možná by měl pan Svoboda udělat průvan i na Ropidu, protože tohle fakt začíná být hodně mimo zájem cestujících...
- Karotka
- Uživatel
- Příspěvky: 1180
- Registrován: 09.2.2005 20:59
- Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.
Re: Linkové vedení
To je zřejmě jeden z cílů Ropidistů. Desítky kaštanů, co jedou "jenom za roh" (~1-2 km), přece zabírají tak potřebná místa VIP metrolinkovým kaštanůmgabuliatko píše:(...)od metra pěšky
... co naděláme ...
- 170 odjíždí z Hájů (západní vestibul) většinou tak, že na ni nikdo nestihne přestoupit
- 125, 165, 293 jedou v krátkých odstupech za sebou a pak skoro čtvrt hodiny ani kolo
I další změny mi připadají jako šotovize. Někdo někde psal, že se chystá zkrácení 19 a 24 na Palmovku
Ve světle výše napsaného se obávám, že číslo 154 musí být uvolněno pro chystanou linku Ruzyně - Kbely.
- kruťák
- Uživatel
- Příspěvky: 3177
- Registrován: 23.2.2010 0:24
- Bydliště: mobilnitabla.cz
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
9001: věc Petovice: Souběh s čím? S linkama 38x? To je naprosto irelevantní, protože jejich interval je ve špičce 10+20 a 30+10 minut, navíc všechny zastávky na trase obsluhuje jen půlka linek (382 a 383). Jinak tento souběh už tam beztak je, a je to souběh jen dvouzastávkový, takže žádná tragédie 
Re: Linkové vedení
Já využíval 4. Nastupuji na Ruské. Ale to je jedno, i tou 7 odešlo spojení Vršovice - Motol.9001 píše:Než Ropid předělal 7 tak si ho měl![]()
Špatně si to pochopil. Pouze demonstruji nesmyslnost spojení odkudkoli kamkoli.![]()
Hlavně u tohoto spojení dojde k velkému zvýšení nepravidelností a tím výslednému zhoršení obsluhy zvlášt pokud odstřelí 154. Kdyby to mělo bus pruh na 90% trasy tak neřeknu ani slovo, ale takhle?
Samozřejmě ta nepravidelnost je problém, o kterém vím a také vím, že na JS se preferenční pruh v dohledné době neudělá.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Než Ropid předělal 7 tak si ho mělLáďa píše:Bezva přístup. Když né já, tak ani ostatní.9001 píše:Láda: Taky jezdím každý den cestu ze Strašnic na Černý most a nikdo mi neudělá linku od metra Strašnická.Mám být také proti spojení 125 s 271, když nemám přímé spojení Vršovic s Motolem?
Špatně si to pochopil. Pouze demonstruji nesmyslnost spojení odkudkoli kamkoli.
Hlavně u tohoto spojení dojde k velkému zvýšení nepravidelností a tím výslednému zhoršení obsluhy zvlášt pokud odstřelí 154. Kdyby to mělo bus pruh na 90% trasy tak neřeknu ani slovo, ale takhle?
Re: Linkové vedení
Bezva přístup. Když né já, tak ani ostatní.9001 píše:Láda: Taky jezdím každý den cestu ze Strašnic na Černý most a nikdo mi neudělá linku od metra Strašnická.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
g: Ted mě napadla dobrá úspora to je obrovský souběh.
177 a metro C
Přece oba dva jezdí přes Chodov, Kobylisy, Prosek. Ted se jenom bojím aby se toho někdo nechytl.
Ted vážně. 136,177,195 to jsou takové spojnice, které se nějak trpí a mimo špičky jsou i docela spolehlivé. Tyhle linky můžou fungovat naprosto bez problémů, ale s preferencí a bus pruhy, ale obávám se ani jedno na trase těchto dvou linek moc nenajdeme...
Nepřijde mi rozumné vytvářet megalinku, která nemá preferenci.
kruták: Takže v době úspor uděláme další souběh...
Láda: Taky jezdím každý den cestu ze Strašnic na Černý most a nikdo mi neudělá linku od metra Strašnická.
177 a metro C
Ted vážně. 136,177,195 to jsou takové spojnice, které se nějak trpí a mimo špičky jsou i docela spolehlivé. Tyhle linky můžou fungovat naprosto bez problémů, ale s preferencí a bus pruhy, ale obávám se ani jedno na trase těchto dvou linek moc nenajdeme...
kruták: Takže v době úspor uděláme další souběh...
Láda: Taky jezdím každý den cestu ze Strašnic na Černý most a nikdo mi neudělá linku od metra Strašnická.
- kruťák
- Uživatel
- Příspěvky: 3177
- Registrován: 23.2.2010 0:24
- Bydliště: mobilnitabla.cz
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Např. v Petrovicích nemusí tvořit poptávku jen Petrovičtí, ale taky cestující z linek 38x z Prahy-Východ, kteří teď na 125 přestupují až na Hájích.