Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
rhomosapienc
Uživatel
Příspěvky: 193
Registrován: 27.4.2006 22:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od rhomosapienc » 22.8.2010 20:42

Re nové zastávkové sloupky na Kotlářce.

Ten nápis mimo provoz je dle mého oka zobrazen na elektronické tabuli je tomu tak ?
Vypadá to jako technologie buse.

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Marek B. » 22.8.2010 20:16

David: :smt078
MMikulovský: Vždyť přece všechna osobní auta zmizí do tunelu... Ne. Otázka, proč je tedy na povrchu ještě kapacitnější křižovatka, než před tím je skutečně zcela nevhodná. ](*,)

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od DavidD » 22.8.2010 19:36

Tak na zastávkách Kotlářka a Klamovka se již objevily nové zastávkové sloupky..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.8.2010 2:05

Po zalití betonem a asfaltem mnohonásobně méně IAD pojížděného křížení TT Myslíkova-Spálená to vidím skoro jako zázrak! Je však v tomto případě dobrý? Pro opravy a reko TT jistě. Pro obyvatele asi (záleží jaká nakonec bude v praxi hustota IAD na povrchu) ne - budou trpět zvýšeným hlukem z průjezdu aut křižovatkou než po asfaltu.

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Marek B. » 22.8.2010 1:46

Evidentně se stal zázrak, protože na křižovatce Bádeniho x Milady Horákové bude křižovatka minimálně částečně zadlážděna, což jsem v tomto místě nečekal.

http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler ... photo=8545
http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler ... photo=8551

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.8.2010 1:31

Tak doufejme, že to zelené zábradlí zůstane - vždyť se v centru používají v zelené barvě i zábranné (proti vjezdu a parkování) sloupky (jako např. podél TT od Lazarské k Národní třídě ZC - http://krinek.rajce.idnes.cz/21-8_-_Spa ... 01984a.jpg), protže to ladí se zeleným historizujícím osvětlením ulic. Jinak počítám, že to zábradlí bude doplněno řetězem, či ne?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od kruťák » 21.8.2010 21:49

U Národního divadla se objevily základy budoucího zábradlí - překvapivě, zřejmě nebude bílo-červené :shock: ! Nebo alespoň část nebude bílo-červená ale tmavě zelená :D
http://krinek.rajce.idnes.cz/21-8_-_Spa ... 02024a.jpg
Celé album z dnešní cesty po trase Spálená - Národní: http://krinek.rajce.idnes.cz/21-8_-_Spalena,_Narodni/

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Absolut » 21.8.2010 18:42

Ahoj, to je fajn, že to tady taky někdo "jenom čte" a stojí mu za to zaregistrovat se kvůli napsání názoru. Také se mi po živici jezdí mnohem lépe :)

Squish
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 20.8.2010 21:03

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Squish » 20.8.2010 21:08

Ahoj, děkuji za informace o Myslíkové. Co se mi na tomto fóru nejvíce líbí je to, že řešíte dopravu i z hlediska cyklistů, rozumně a s nadhledem. Na jiných webech mi přišlo, že je v poslední době móda všechno na cyklisty svádět. Sám na kole přez Myslíkovu jezdím a cyklostezka by tam byla fajn ale i tak je největší přínos, že je tam asfalt a už ne ta šílená dlažba.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Absolut » 20.8.2010 19:34

Ano - ale to jsme zase u zásadních změn kolejového řešení.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.8.2010 17:13

MOp: Máš pravdu - stavební oddělení protisměrných kolejí mezi protisměrnými zastávkami je řešením - dokonce to dle mé paměti užili již cca před deseti lety i v Brně - např. u zastávky Klusáčkova (http://www.mapy.cz/#mm=TtTcFP@x=1381128 ... 71200@z=17) a jistě ještě někde na ul. Selské či Obřanské (http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=s@st=s ... 09120@z=14)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 20.8.2010 16:47

MM-Mikulovsky píše:b) pro bezpečnost dopravy by to bylo zvýšení rizika - tramvaje stanicující v pruhu společném s IAD jsou několikrát denně předjížděny zleva!
Tomu se da zcela jednoduse zabranit - podelny delici pas mezi protismernymi kolejemi. Treba tusim v Salingrade to umi.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.8.2010 16:42

Můj názor na zde prezentované přesuny zastávek Myslíkova někam cca do středu stejnojmenné ulice:
a) pro cestující veřejnost by to bylo asi přínosné - srovnala by se docházková vzdálenost mezi nimi a sousedními zastávkami (Jiráskovo nám. a Lazarská)
b) pro bezpečnost dopravy by to bylo zvýšení rizika - tramvaje stanicující v pruhu společném s IAD jsou několikrát denně předjížděny zleva!

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Martin Šubrt » 20.8.2010 16:18

Absolut: Tentokrát se přidám na Proxyho stranu... Nicméně chápu, že to není vina tvoje ani tvé firmy, jak to tam dopadlo. A vina je v totální nekoncepčnosti přípravy staveb z hlediska dopravně-organizačního, funkčního a z hlediska převodu do správy. Třeba teď jsem se dozvěděl, že by snad na Makovského skutečně měly vzniknout vyčkávací ostrůvky, když tedy dá Praha 17 stanovení na výkres, co jsme si vyprosili u Metroprojektu v květnu. "Fyzické" ostrůvky budou ovšem, pokud jsem správně pochopil, cca ve stylu červenobílý řetěz zalitý betonem na současné vozovce, aby se prý dle policie dal při nějaké potřebě použít jízdní pruh u TT dal snadno odstranit... Nicméně z pochůzky okolo si pro změnu nejsem vůbec jistý, jak dopadnou přechody u Hlušičkovy, Krematoria Motol, Vozovny Motol a Kotlářky...

Zpět k Myslíkově. Ve směru nahoru žádný problém. Stání v pořádku. Jen mě zarazila ta velezahrádka, která ještě sotva dokončený chodník téměř ucpala. V rámci koordinace bych tedy v tomto prostoru očekával širší chodník a ztrátu cca 2 parkovacích míst.

Poslední úsek před nábřežím měl mezi osou kolejí a budovami 8 - 8,2 m. Při instalaci úzkého bumlíku a zůžení chodníku o půl metru (a kompenzaci pro chodce na druhé straně), případně pří mírném posunu osy TT, se tam oddělený pruh musel vejít. Jsem přesvědčen, že ho tam jde udělat při zůžení chodníku i dnes. Ale neodhadnu obalovky odbočující tramvaje.

Pokud někdo toužil po parkovacích stáních, tak skutečně nechápu, proč například nebyla v rámci priojektu využita ulice Pštrossova, kde je při západní frontě domů možné poměrně snadno relizovat šikmé stání a tak získat cca 10 parkovacích míst. Přesně těch, která překáží ve směru zc mezi Křemencovou a Pštrossovou.

Pokud jde o přání zakázat průjezd Žitná - Odborů, realita bohužel ze strany snahy Prahy 2 směřuje k omezování Resslovy na 1+1...

Dále i z umístění zastávek Myslíkova vyplývá, že nemají být v konfliktu se silným automobilovým provozem, protože jsou před připojením ulice Odborů.

Také pro eliminaci snahy tramvají jezdit lépe zůstala stopka...

Přitom pro oživení ulice by byly jednoznačně přínosem zastávky mezi Křemencovou a Pštrossovou. Teď jsou spíš jen příležitostný doplněk Lazarské.

Přechod u Odborů nechápu. Zebru nemá, ale navádění pro nevidomé má jako přechod...

Občas jsou v přechodech kanály nové kanalizace...

Tuším, že zálivka kolejnic je také ne z úplně pružného materiálu...

Přechod u soudu by skutečně nevidomí viděli neradi zalomený, nicméně jsem přesvědčen, že se dal udělat lépe. Nicméně, to by musela mít křižovatka z hlediska tramvají úplně jinou geometrii. Cca z Myslíkovy ne přímo do pozvolného oblouku ke Spálené, ale ještě po výhybkách mírně doprava a pak oblouky s menším poloměrem. Pak by se vešel za srdcovky přechod v délce cca 10 m... A i když se smířím se současným přechodem, tak uprostřed křižovatky měl být ostrůvek, který daleko lépe kanalizuje křižovatkové pohyby. Právě na takových křižovatkách s poměrně malými intenzitami dochází vinou nejasných stop jízdy k nehodám...

V souhrnu máme Myslíkovu opravenou, ale nic se v ní nezměnilo a 14 tam vydrží max. do prosince... Což je škoda... Takže vyhozené peníze, snad kromě té kanalizace a sítí.

Ještě k těm cyklistům. Ano, pro cyklisty z centra, kde je okolo Lazarské a Spálené malý provoz aut a dá se tam dobře jezdit, je Myslíkova ideální spojkou na Nábřeží. Když hrabu do celé ulice, místo na skutečnou cyklostezku se tam také najít dalo. S dopadem na chodníky, ale dalo. Ono jezdit po těch kolejích není zrovna pro cyklisty ani po případném zklidnění nejvhodnější... Bohužel, skutečně vládne trend plácat všude červenou...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Absolut » 20.8.2010 16:12

Krtinek: Jo. Dávají na místě pokutu.
MOp: Jo i ne. Důvodem je to, že to místo je nebezpečně úzké. Když poslechnu značku a kolo povedu, tak můžu mít problém se bezpečně vyhnout s protijedoucím cyklistou. Když nesesednu a potkám nějakou hrůzu jako je třeba matka na kolečkových bruslích tlačící kočárek, tak je to taky na hov.no.

Odpovědět