vypadá to, že sis to pořád ještě nepřečet pořádně. samozřejmě, že tyhle cedule byly k potkání v provozu (ve žlutočerné variantě, což z fotky - nevím proč - není patrné) - 20 asi jen výjimečně, ale 8 a 36 dennodenně cca od prázdnin 2008 až do včerejška.fibou píše:Moje chyba - špatně sem si to přebral, sorryJá se lek, že si takovou ceduli potkal teď někde v provozu, a protože by mě to ani trochu už nepřekvapilo, tak sem se zděsil
Ale teď sem si to přečet pořádně a už vím, že to jsou cedule s dřívějška
Výluky a jiná omezení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
Re: Výluky a jiná omezení
-
milbi
- Uživatel
- Příspěvky: 421
- Registrován: 16.5.2009 19:26
- Bydliště: Milovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Máte pravdu, tato změna je opravdu medializována, ale jiné jsou na tom s mediální kampaní o nepoznání hůře.Bobik píše:... ovšem konkrétně o téhle "změně" už se mluví/píše nějakou dobu. A není to jen o malejch JŘ - třeba na Let. Nám ZC trůní cedule jak - no ta velká, kde je to i namalovaný....
A ještě k onomu "a dále po své trase" - zajímavé je, že například na d-1 hlásili až dodnes, že je linka odkloněna přes Pražský hrad (kupodivu hlášení o odklonu přes Čechův most bylo zamlčeno, a tak se zítra bude možná odliv dít i na Kamenické), ale v d-5 (Těšnov) nic takového nehlásí. Takový nahodilý (= rozdílný) způsob ohlašování "změn" je také trochu matoucí.
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Výluky a jiná omezení
Mno, netvrdim že si za to "klienti" můžou vždycky sami a že je to vždy perfektní, to ne, ovšem konkrétně o téhle "změně" už se mluví/píše nějakou dobu. A není to jen o malejch JŘ - třeba na Let. Nám ZC trůní cedule jak - no ta velká, kde je to i namalovaný.
Add 4) tak to by mě taky zajímalo, ale tipuju že ne. No uvidíme zítra. Ale konkrétně dneska mě to napadlo taky, když jsem to celej den poslouchal, že ..."dále po své trase"... je vlastně kravina.
Add 4) tak to by mě taky zajímalo, ale tipuju že ne. No uvidíme zítra. Ale konkrétně dneska mě to napadlo taky, když jsem to celej den poslouchal, že ..."dále po své trase"... je vlastně kravina.
-
milbi
- Uživatel
- Příspěvky: 421
- Registrován: 16.5.2009 19:26
- Bydliště: Milovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Jako cestující, byť pravidelný, poučený a navíc se zájmem o MHD nemohu souhlasit, že si za to kaštani mohou sami.Bobik píše:Tak s tím naprosto souhlasím. Jednak stereotyp, jednak čtou jen něco (samozřejmě že to podstatný už ne). Takže i když mi na čele svítil nápis Podbaba, každý kolo se mě na Kulaťáku alespoň jeden zeptal jestli jedu na Šárku - a že to je v jízdním řádu. Ovšem to že platěj až od 3.11. to už si nikdo nepřečet (a že to už týden píšou ve všech možnejch novinách že až od třetího). A stereotyp - normálně 8 Podbaba, ale přes rok už jezdí na Šárku, takže zítra očekávám hromadný nadávky a údiv až se celý překvapený na Lotyšský pohrnou z 8 ven.
1.) Údaj Platí od v horní části jízdního řádu je dostatečně malý na to, aby si toho někdo nevšímal. Navíc dva dny před změnou (třeba i podstatnou) zmizí ze zastávek platné jízdní řády a pokud kaštan na sloupku neuvidí dva jízdní řády stejné linky vedle sebe, potom se mu nedivte, že si myslí, že je jízdní řád platný a kouká se na seznam zastávek. Ale to se tu už řešilo, že ze zákona, vyhlášky nebo čeho, je dopravce povinen vyvěšovat jízdní řády minimálně 24 hodin předem, ale není řešeno, kdy může odstranit původní. Bohužel. Škoda, že někoho nenapadlo využít bílou / žlutou plochu pod seznamem stanic k tomu, aby větším fontem bylo uvedeno Platí od XY. A platný jízdní řád by vyvěšen na provázku nebo vedle, pokud se vejde. A co se platnosti týká, tak při výluce Výstaviště byly jízdní řády dotčených linek vyvěšeny dvojmo, na jednom jízdním řádu Platí od 1.9.2009, na druhém Platí od 28.10.2009. Jasně, z hlediska platnosti platí vždy novější, ale protože "ten platnější" byl na provázku někde vedle, nemusel si toho někdo všimnout - viz kaštani, co na N. Holešovice hledali, kam jede linka 14, když tam není jízdní řád za sklem.
2.) Pravidelný cestující opravdu má stereotypy, takže po čase si zvykne na nějakou "novinku" a jízdní řády neřeší a vystačí si s hlášením. Přesto hlášení "a dále po své trase" by bylo záhodno rozšířit na "a dále po své trase do stanice X", ostatně u "a dále pokračuje po trase linky Y do X" také jde.
3.) Pokud pravidelný cestující slyší tři měsíce v kuse "linka je vedena odklonem...", potom je vůči tomuto hlášení imunní a nevnímá. Nepravidelnému kaštanovi, který se stejně řídí jízdním řádem nebo idosem je putna, že je odklon, protože to buď zjistil a vyhovuje mu to, nebo ani nevěděl, že to kdy jezdilo jinam. Tato hlášení bych omezil na prvních několik dnů výluky (u dlouhodobých max. týden).
4.) Ad Podbaba a Div. Šárka - bude se mezi Praš. mostem a Kulaťákem hlásit, že linka 8/20 je navrácena (odkloněna) na původní trasu, když nynější prohození bylo vlastně také součást jejich tras?
Sorry za dlouhý monolog
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Výluky a jiná omezení
Tak s tím naprosto souhlasím. Jednak stereotyp, jednak čtou jen něco (samozřejmě že to podstatný už ne). Takže i když mi na čele svítil nápis Podbaba, každý kolo se mě na Kulaťáku alespoň jeden zeptal jestli jedu na Šárku - a že to je v jízdním řádu. Ovšem to že platěj až od 3.11. to už si nikdo nepřečet (a že to už týden píšou ve všech možnejch novinách že až od třetího). A stereotyp - normálně 8 Podbaba, ale přes rok už jezdí na Šárku, takže zítra očekávám hromadný nadávky a údiv až se celý překvapený na Lotyšský pohrnou z 8 ven.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10278
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Zrovna u tý osmy není to jedno? Pravidelný cestujicí to zjistí po první dnu výluky co kam jede a pak si zvykne a pro návštěvníka je to "pravidelná trasa".Karosák píše:Osma taky na Čechově mostě ZC hlásí "bla bla a dále po své trase do zastávky Divoká Šárka". Ale měl jsem za to, že to je chyba v hlášení, nebo spíš tom, aby to tolik nemátlo. Ale tohle je pro řadového kaštana takovej blázinec, že jsou mu pravidla, nějaký žlutý čtverečky a trvalé či výlukové stavy ukradený a prostě to jede tam, kam s tím minule dojela Máňa. To ale nemění níc na faktu ,že je v barvách a grafice bordel, opravdu kNelíbí se mi to přítelé
Cestujicí nejsou tak blbí jak si myslíte. Pro normálního člověka je cesta MHD stereotyp. Viz když ještě nebyly T6 ve Strašnicích a 22 dostala docela masivně žižkovské T6. Taky cestujicí nastupovali jako do 7 třeba na Slavii, protože jediná souprava v T6 byla motolská 7.
Re: Výluky a jiná omezení
Moje chyba - špatně sem si to přebral, sorryOMH píše:Proč nesmysl?
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3894
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Osma taky na Čechově mostě ZC hlásí "bla bla a dále po své trase do zastávky Divoká Šárka". Ale měl jsem za to, že to je chyba v hlášení, nebo spíš tom, aby to tolik nemátlo. Ale tohle je pro řadového kaštana takovej blázinec, že jsou mu pravidla, nějaký žlutý čtverečky a trvalé či výlukové stavy ukradený a prostě to jede tam, kam s tím minule dojela Máňa. To ale nemění níc na faktu ,že je v barvách a grafice bordel, opravdu k
Nelíbí se mi to přítelé 
Re: Výluky a jiná omezení
Proč nesmysl?fibou píše:Kde si takovej nesmysl potkalOMH píše:Na cedulích ve vozech byla na P6 linka 8 a 20 výlukově značená.
Re: Výluky a jiná omezení
Kde si takovej nesmysl potkalOMH píše:Na cedulích ve vozech byla na P6 linka 8 a 20 výlukově značená.
- Proxy
- Moderátor
- Příspěvky: 2492
- Registrován: 27.11.2003 14:29
- Bydliště: 4,5,12,20,94
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Já si pamatuju, že to byla loni na hurá-valentýna v letácích o novém označování zastávek, které už vlastně dnes také neplatí...Absolut píše:Mám na to stejný názor, jako Dušan, ale musím konstatovat, že na dpp.cz není žádný manuál pro kaštany, co znamená žlutá cedulka a co znamená žlutý JŘ. Myslím, že v "hurá" létě někde nějaký takový popis byl, ale to už odvál prima vítr.
Bohužel v současné době vládne v grafice dopravního podniku totální zmatek a střídavě se používají různé grafické manuály
Re: Výluky a jiná omezení
místo manuálu by možná stačilo šedým písmem přes JŘ napsat slovo "výluka", příp. "výlukový jízdní řád", "změna trasy" nebo tak něco. i když je fakt, že určitá osvěta by nebyla na škodu. v berlíně se to tím jen hemží, i když taky není vše zdaleka 100%.
Re: Výluky a jiná omezení
Na cedulích ve vozech byla na P6 linka 8 a 20 výlukově značená.pawel píše:Nez zacala 20 do Podbaby jezdit, byla 8 na zlutych papirech
to se mi teda moc nezdá. samozřejmě, že v souvislosti s Tunelem je těžké říct, co je výluka a co ne, ale 8 do podbaby je prostě standard od září 2003 (pokud si z hlavy správně pamatuju). takže bílá je tam správně. ostatně na evropské byla 8 "žlutá" - protože výluka. a na papírech byl/je úsek po evropské vyveden takto, čili výlukově.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Výluky a jiná omezení
Mám na to stejný názor, jako Dušan, ale musím konstatovat, že na dpp.cz není žádný manuál pro kaštany, co znamená žlutá cedulka a co znamená žlutý JŘ. Myslím, že v "hurá" létě někde nějaký takový popis byl, ale to už odvál prima vítr.
Re: Výluky a jiná omezení
Nez zacala 20 do Podbaby jezdit, byla 8 na zlutych papirech
to se mi teda moc nezdá. samozřejmě, že v souvislosti s Tunelem je těžké říct, co je výluka a co ne, ale 8 do podbaby je prostě standard od září 2003 (pokud si z hlavy správně pamatuju). takže bílá je tam správně. ostatně na evropské byla 8 "žlutá" - protože výluka. a na papírech byl/je úsek po evropské vyveden takto, čili výlukově.
milbi: jasně, pokud linka zastavuje na nějaké zastávce mimo svou pravidelnou trasu, pak musí být na sloupku označena číslem se žlutým podkladem. pokud má linka změnu trasy, pak jsou její JŘ všude ve žluté. to signalizuje cestujícím i na pravidelné trase, že se mají připravit na "zradu" v podobě odklonu, zkrácení apod.
to se mi teda moc nezdá. samozřejmě, že v souvislosti s Tunelem je těžké říct, co je výluka a co ne, ale 8 do podbaby je prostě standard od září 2003 (pokud si z hlavy správně pamatuju). takže bílá je tam správně. ostatně na evropské byla 8 "žlutá" - protože výluka. a na papírech byl/je úsek po evropské vyveden takto, čili výlukově.
milbi: jasně, pokud linka zastavuje na nějaké zastávce mimo svou pravidelnou trasu, pak musí být na sloupku označena číslem se žlutým podkladem. pokud má linka změnu trasy, pak jsou její JŘ všude ve žluté. to signalizuje cestujícím i na pravidelné trase, že se mají připravit na "zradu" v podobě odklonu, zkrácení apod.