Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jabberwocky » 04.6.2009 21:12

Akribius: Díky! Něco jsem věděl, ale zpřesnění z místa činu nikdy neuškodí.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobek » 04.6.2009 13:03

Na české klávesnici se a vytvořit dá, pokud máte tildu (~) - zpravidla vlevo nahoře pod Esc. Pak stačí Shift+~ = ° a chová se to stejně jako háček nebo čárka (vizte psaní ď, ť, ň).

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Akribius » 04.6.2009 12:56

Problém je momentálně s nekvalifikovanou prací.Třeba uklízeč busu apod.Ale řidič má kvalifikaci,navíc dělat si ŘP tady je dost drahé.A ŘP z EU Norsko uznává.Ono sice není členem EU,ale de facto normy a nařízení přebírá automaticky,koneckonců významní obchodní partneři a sousedé jsou členy EU.Lze pracovat jako řidič rozvážející zboží,řidič na poště apod.No pokud už chceš vozit lidi,tak to jsou tady zákazníci a musíš jim umět poradit,kde přestoupit a tak.I jízdenky prodáváme a máme pokladnu jako u nás řidiči PID.To prostě patří ke službě řidiče MHD.Navíc krize nepotrvá věčně a Norsko s ní může účinně bojovat páč má prachy z tučných minulých let.
Do compu si nainstaluj švédskou klávesnici.A s kroužkem je ú.

Zjistím ti víc info,kamarád děla v Goteborgu tramvajáka.Chci se za ním stavit,ale musíme se domluvit jak nám to vyjde s volnama.

Jabberwocky-já mluvím bokmalem.Nebo lépe řečeno pokouším se o to.V Norsku nikdy neměli buditele,který by Norštinu sjednotil.Může za to obrovská rozlehlost země a v době,kdy nebyl net,ale ani komunikace si doslova každé údolí mluvilo svou variantou norštiny.To přetrvává dodnes.Mimo bokmalu je ještě Nynorsk a obě varianty mají několik desítek nářečí.Při časování sloves pak běžně existují 3 varianty.A kolikrát i Norové sami mezi sebou přejdou do angličtiny,aby si porozuměli.
Jeden dispečer je Nor z Bergenu,kde je Nynorsk a ráčkuje se tam a kolega,rodilý Nor z Osla,mu rozumí na 50-60%.No a co mám pak dělat já:-)

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jabberwocky » 04.6.2009 11:00

Chlapi, Vy mi děláte jen samou radost :-)

Akribius: Jak to tam v tom Norsku prosím Tě je s těmi jazykovými variantami? Pokud tomu správně rozumím, existuje bokmal a nynorsk, přičemž bokmal je výrazně rozšířenější. Kterou formu používáš Ty?

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 04.6.2009 9:00

Akribius píše:For willyjeff:
Jeg skal skrive norsk men du skal forsta bra.Norsk og svensk er nesten det samme spraket.Hvis du snakker svensk,kan du arbeide i Sverige eller i Norge.Det er ikke problem.Na er her en liten okonomisk kris,men det er ingen problem a fa jobb som forer.Jeg anbefaler deg a absolvere utdannig for kort D (buss).Det er lettere a begynne med buss og etterpa kan du kjore trikk eller T-bane.Men hvis du vil kjore sportoy ma du ha bra sprakniva.
No je pravda, že ikdyž je to norsky, tak tomu celkem rozumim. Švédsky jsem se začal učit před pár týdny a pochopil jsem tak základy, na mluvené slovo bych si teda netroufl, ale poslechy si dávám a už jsem poznal pár Švédů, takže ani písemnou komunikaci nezanedbávám. Jednou bych se tam chtěl alespoň podívat. Teď v té krizi je pravda, že severské státy to zasáhlo více než ČR, ale když to řikáš ty, tak "det er ingen problem a fa jobb som forer"...BTW, jak děláš na počítači "a s kroužkem"??

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od fricoolinek2 » 04.6.2009 2:39

Zde - http://www.stream.cz/profil/MHD-Video jsem si dovolil založit takový menší kanál, na který bych rád dával videa s tématikou MHD. Zatím je tam pár videí z mé tvorby. Omluvte u některých videích jejich špatnou technickou (příp. i obsahovou) kvalitu - do ledna 2006 jsem ty videa natáčel pouze na dosti jednoduchou krabičku od mýdla. I přesto, že spousta videí trpí zmíněnými nedostaky, by byla škoda, aby nespatřila světlo internetu. Časem bych tam také rád dal i nějaké výstřižky z českých filmů a seriálů, na kterých se objevuje MHD....

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Akribius » 03.6.2009 23:31

Neviděl bych to jako diskriminaci.Požadavky jsou jasně dané a pokud je splní několik uchazečů,tak si firma prostě vybere.Jako u nás.Tohle je spíš apel na maminky s dětma,lidi,co si myslí,že by to nikdy nezvládlnuli ať to zkusí.Diskriminace je tady dost přísně trestána a rasové projevy také.Za ty je okamžitý vyhazov z práce.Ono je to pochopitelné,protože tu prakticky neexistuje firma,kde pracují jen místní.A firma,kde se hádá sám kolektiv nemůže přežít.

For willyjeff:
Jeg skal skrive norsk men du skal forsta bra.Norsk og svensk er nesten det samme spraket.Hvis du snakker svensk,kan du arbeide i Sverige eller i Norge.Det er ikke problem.Na er her en liten okonomisk kris,men det er ingen problem a fa jobb som forer.Jeg anbefaler deg a absolvere utdannig for kort D (buss).Det er lettere a begynne med buss og etterpa kan du kjore trikk eller T-bane.Men hvis du vil kjore sportoy ma du ha bra sprakniva.

Lehké rozdíly inte je ikke,slovesa ve Švédku končí na a jeg snakkar v Norsku na e jeg snakker.To samé u přídavných jmen v množném čísle.Některá slova jsou odlišná.Norové pak mluvení tolik neprožívají a je třeba si je zastavit,jinak melou a melou a ty nic nevíš.Ale porozumět dispečerovi,to chce i štěstí.No taky už jsem byl 30km za Oslem,když jsem nepochopil odklon:-)))

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od fricoolinek2 » 03.6.2009 17:31

Ty jsou v tom Oslu ale fakt multi-kultu...

Bych tohle asi nechtěl...

Uživatelský avatar
Sergei-LBC
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 19.12.2004 10:38
Bydliště: d-22
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Sergei-LBC » 03.6.2009 14:25

Akribius píše:Chceme,aby firma odrážela národností různorodost Osla,to platí jak pro pohlaví,tak pro kulturu ze které pocházíš a tak hledáme speciálně ženy a příslušníky národnostních menšin.
Z takového sprostého a donebevolajícího případu diskriminace se mi dělá vážně zle. #-o

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 03.6.2009 12:02

MF píše:jo, kdysi jsem uvažoval o Švédsku. Tam to je podobné. Tady akorát děláme pod vedením oslů. :roll:
Jag studerar paa svenska. Och du? Jag vill bor i Sverige...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 03.6.2009 11:58

jo, kdysi jsem uvažoval o Švédsku. Tam to je podobné. Tady akorát děláme pod vedením oslů. :roll:

Akribius
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 16.8.2004 15:57
Bydliště: nedaleko stanice linky 5 Veitvet a přímo u stanice busu 60 Veitvetstubben

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Akribius » 03.6.2009 11:09

Náborový leták na řidiče tramvaje v Oslu.
Tak nevim,nějak mě svrbí prsty,ale moje norština asi nebude na úrovni jakou požadují:-))))
Ale ty cíle a vize bych jim tam napsal,že by ze mě udělali rovnou šéfa:-)


Oslo Trikken a.s. (dříve Oslo Sporvognsdrift) byla založena 1.7. 2003.Společnost má cca. 420 zaměstnanců a má zodpovědnost za tramvaje v Oslu.130 000 cestujících denně využije našich služeb a náš obrat je cca. 551 milionů NOK.Společnost je jednou z nejdůležitějších ve městě a dostala certifikát “příjemné pracovní prostředí” v roce 2007.

Chceš udělat Oslo ještě příjemnějším městem?
Tramvaje potřebují více šikovných řidičů!

Tramvaje potřebují více šikovných řidičů do trvalého pracovního poměru.K tomu abys mohl začít řídit tramvaj bude požadován vysoký stupeň samostatnosti v obtížných a náročných situacích,kde je bezpečnost,přesnost a služba na prvním místě.

Je ti přes 20 let,máš uvědomělý vztah k bezpečnosti,máš dobré zdraví včetně barvocitu,řidičský průkaz sk.B stejně jako praxi v řízení.Máš praxi v přímé obsluze zákazníků a střední technickou školu?Zvládáš stress a komunikuješ dobře norsky a anglicky,stejně jako máš rád práci na směny.Ano,pak hledáme Tebe!
Praxe se zákazníky či v řízení může pomoci,pokud Ti chybí střední vzdělání.

Nejprve je potřeba,abys prošel výběrovým řízením a poté absolvoval 3měsíční kurz.Kurz probíhá přes den a večer a dostaneš mzdu.

Po složení zkoušek Ti nabídneme:
-samostatnou práci ve příjemném pracovním prostředí
-spoření na penzi
-konkurenceschopnou mzdu a pracovní podmínky
-MHD Oslo zdarma
-různé sportovní a volnočasové aktivity

Pracovní místa: Grefsen a Holtet

Chceme,aby firma odrážela národností různorodost Osla,to platí jak pro pohlaví,tak pro kulturu ze které pocházíš a tak hledáme speciálně ženy a příslušníky národnostních menšin.

Pošli svůj životopis,cíle jakých chceš u nás dosáhnout,praxi,vzdělání a kopii řidičského průkazu.
Odpovíme Ti!

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Damir Holas » 02.6.2009 16:00


Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Damir Holas » 29.5.2009 16:56

demon píše:Taky bych radši, aby se takový ubohosti už neopakovaly. Ve svym důsledku to může i zapůsobit opačně a vést k vítězství socdem ve volbách a to zrovna neni něco, co bych si úplně moc přál...
Tak tak, přesně můj názor. Oranžové růže patří maximálně někam na záhonek... :wink:

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Tonda Ježek » 29.5.2009 16:30

A kvůli tomuto cirkusu musel být uzavřen vstup do metra neboť se nám ve vestibulu hromadili cestující a nemohli ven.

Odpovědět