willyjeff píše:Jednoduše, proto, že upozorňuje vybočující tramvaj, že by jinak auto levým bokem srazí s vybočujícím vozem a nebo také děkují, že ho projíždějící auta neblokujíMM-Mikulovsky píše:PS: Může zase naopak mně někdo prozradit, proč vídám, i při "lidu/auto prázdném okolí", dost kolegů dávat pravé (a někdy i v protisměru levé) směrovky při jízdě jimi řízených TRAM tímto cca 90°obloukem mezi zastávkami Tusarova a Pražská tržnice? Já tam levé nedávám určitě a pravé jen občas, když vidím za sebou nějaké rozměrnější IAD - páč očekávám jeho tendenci si v oblouku "najíždět" do jízdního profilu TRAM.
Netušil jsem, že pravým blinkrem tramvaje mohu upozosnit řidiče souběžně jedoucího vozu na to, že se nebezpečně přibližuje k zaparkovaným vozidlům... B)