Ale zase okolo sedmý nebyla zácpa ani v jednom směru..
Výluky a jiná omezení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
- Kontaktovat uživatele:
To se právě bohužel mýlíš. Je to jeden a ten samý problém. Musíš se na celou oblast I.P.Pavlova a Bělehradské dívat komplexněji a nikoliv jen izolovaným problémem Bělehradská. Ano, problém v Běl. momentálně tvoří zaparkovaná auta, ale je to jen problém podružný. Moc se jejich likvidací celkové situaci na IPP nepomůže!MF píše:Magistrála je jedna věc, parkující auta druhá. Na magistrále by zatím stačilo, aby auta nenajížděla do křižovatek když nemohou pokračovat a v Bělehradské by stačilo, aby auta neparkovala tam, kde mezi kolejí a chodníkem není jízdí pruh. Tramvaje by jezdily a auta by se sunula místo po kolejích svým pruhem.
Hlavním problémem je opravdu křižovatka Legerova x Jugoslávská. Zde dělají bordel auta, která stojí v křižovatce, a tak tramvaje, které mají projet zdrží za sebou další soupravu, která tak "pročeká" cyklus či dva navíc. Za nimi se hromadí tram, které se nestíhají na IPP odbavovat a lavinovitě se ti to posunuje k náměstí Míru a do Bělehradské.
Druhým problémem je samotná křižovatka I.P.Pavlova a teprve až hodně vzadu za tím parkování v Bělehradské. Ostatně - tam, kde již auta skoro nestojí - úsek od křižovatky IPP - zastávka Bruselská je neprůjezdný i tak, protože auta přečuhují svou částí do průjezdného profilu tram.
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
První souprava stojí u světel, druhá odbavuje a má slušnou pravděpodobnost odjet. Ale třetí odbavovat nemůže. Po odjezdu těch dvou zastaví u sloupku a odbavuje u sloupku. Ta další tramvaj za ní dojede na její kufr a začne odbavovat. Ta u sloupku odbaví, popojede ke světlům a dostává volno. Jenže ta druhá už je moc daleko na to, aby projela, je o 15 metrů dál, než byla druhá tramvaj v předchozím cyklu, proto volno nestihne. Navíc většinou pak popojede ke sloupku a znovu odbavuje, čímž způsobí stejný problém zas soupravě za ní. Proto je potřeba, aby za první soupravou u světel odbavovaly vždy dvě soupravy. A ta druhá pak popojela rovnou ke světlům a za ní za těch 100 sekund v klidu odbavila ta další, která na druhé pozici to volno stihne.8750 píše:Podle mě není ani potřeba zastávku IPP prodlužovat. Za 100 s v pohodě zastaví 2 soupravy, odbaví cestující a odjedou. (případně ještě popojedou k čočkám a zastaví u nich) Nesmělo by se ale čekat na dobíhající.
-
I.am.good
Já dnes poprvé jel v tomto týdnu z práce tramvají, teda ta 24ka je fakt libová linka. Spoj v 14:37 odjel ze zastávky UD v 14:36:34, tedy o půl minuty napřed. Teda když to vidím, co se v tom centru děje, tak spíš bude pravděpodobnější, že jel tak o půl hodiny pozdě, ale co se dá dělat. Spoj v 14:45 se nedostavil, spoj v 14:53 se dostavil do nástupní zastávky v 14:52, ale zde stál až do 14:54:21. Po jeho odjezdu hned za ním jela další tramvaj, která mezitím dorazila. Dále v úseku UD-Černokostelecká jely proti nám tři pořadí (samozřejmě uplně prázdné). Jedno pořadí stálo ve smyčce Černokostelecká, jednu 24ku jsem zaregistroval i při otáčení se ve vozovně Strašnice. Škoda, že žádná nejela v tuto dobu přes Želivského a Krejcárek. To se totiž během minulých dní podle kolegů z práce několikrát stalo.
Nevím, ale nebylo by rozumější, i za cenu dalšího "matení" cestujících s okamžitou platností ukončit d-24 od Palmovky na Zámecké a d-38 z Otakarovy vésti po d-7 do UD? Takhle je všechno naprd a šíleně zpožděný, při této změně by sice bylo všechno ostatní stále naprd, ale úsek Otakarova - Ústřední dílny by byl pojížděn v pravidelných časech. A to by rozhodně přínos pro cestující byl.
Nevím, ale nebylo by rozumější, i za cenu dalšího "matení" cestujících s okamžitou platností ukončit d-24 od Palmovky na Zámecké a d-38 z Otakarovy vésti po d-7 do UD? Takhle je všechno naprd a šíleně zpožděný, při této změně by sice bylo všechno ostatní stále naprd, ale úsek Otakarova - Ústřední dílny by byl pojížděn v pravidelných časech. A to by rozhodně přínos pro cestující byl.
Magistrála je jedna věc, parkující auta druhá. Na magistrále by zatím stačilo, aby auta nenajížděla do křižovatek když nemohou pokračovat a v Bělehradské by stačilo, aby auta neparkovala tam, kde mezi kolejí a chodníkem není jízdí pruh. Tramvaje by jezdily a auta by se sunula místo po kolejích svým pruhem.pan Vedoucí píše:Nesouhlasím, nemyslím si, že jsou parkující auta hlavním problémem..
Problémem je auta vcucávající magistrála s Ječnou a Žitnou (Rumunskou) v kombinaci s chybějící tramvajovou tratí na Václaváku a nemožností plynulého odjezdu 2 souprav po stanicování na I.P.Pavlova.
- pan Vedoucí
- Uživatel
- Příspěvky: 209
- Registrován: 07.12.2006 10:23
- Bydliště: Praha
Ad včerejší 24) kolem 14.40 jsem viděl jet jednu 24 z Ječné na Moráň
A našel jsem si skvělé spojení domů - místo šestky Pod Karlov zc (díky přidání další linky do Ječný se jezdí Karlák-Pod Karlovem taky těch 15 minut) si raději na Karláku přestoupím na X-18 a jedu busem až na Svatoplukovu - časově to Pod Karlov vyjde stejně a ještě se projdu
A našel jsem si skvělé spojení domů - místo šestky Pod Karlov zc (díky přidání další linky do Ječný se jezdí Karlák-Pod Karlovem taky těch 15 minut) si raději na Karláku přestoupím na X-18 a jedu busem až na Svatoplukovu - časově to Pod Karlov vyjde stejně a ještě se projdu
- Káem
- Uživatel
- Příspěvky: 904
- Registrován: 03.11.2006 15:32
- Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
- Kontaktovat uživatele:
pan Vedoucí: To slučuješ dva problémy. Jeden jsou kolony aut zdržující tramvaje na Bělehradské a druhý jsou kolony tramvají v Ječné. Na ev. TT na VN se totiž ty tramvaje ani přes tu Bělehradskou nedostanou, nehledě na to, že zájem je o dopravu Ječnou na P5 a ne o průjezd přes P2 a P1 kamsi doprčic.
MF: Přeci jen bych více vinil příslušné dopravní odborníky. Ti mají politikům říci, jak mají úkolovat policii. Myslet po policii nikdo nechce, ale konat.
MF: Přeci jen bych více vinil příslušné dopravní odborníky. Ti mají politikům říci, jak mají úkolovat policii. Myslet po policii nikdo nechce, ale konat.
- pan Vedoucí
- Uživatel
- Příspěvky: 209
- Registrován: 07.12.2006 10:23
- Bydliště: Praha
Nesouhlasím, nemyslím si, že jsou parkující auta hlavním problémem..MF píše: .. Auta odtahat a celý den by se tam měli pohybovat policisté (když můžou buzerovat na jiných místech)..
Problémem je auta vcucávající magistrála s Ječnou a Žitnou (Rumunskou) v kombinaci s chybějící tramvajovou tratí na Václaváku a nemožností plynulého odjezdu 2 souprav po stanicování na I.P.Pavlova.
Když už byla plánována takováto výluka (což z hlediska přidání jedné linky na Bělehradskou je snesitelné), tak museli počítat s tím, že veškerá auta pojedou Bělehradskou také když spodek zavřou. Je to sice možná hezky naplánované, ale vzhledem k totální neschopnosti a nezájmu obou policií je stav takový jaký je. Zkrátka ta parkující auta měli v noci před zahájením výluky z Bělehradské odtahat a celý den by se tam měli pohybovat policisté (když můžou buzerovat na jiných místech).
Dispečink to může stokrát vědět a tisíckrát nárokovat, ale policii nevelí. Stačilo by, aby policisté byli schopni své pravomoce efektivně využívat a ne někde zevlovat u Aralky...
Dispečink to může stokrát vědět a tisíckrát nárokovat, ale policii nevelí. Stačilo by, aby policisté byli schopni své pravomoce efektivně využívat a ne někde zevlovat u Aralky...