Linkové vedení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
-
Pepa z Nuslí
- Uživatel
- Příspěvky: 136
- Registrován: 03.3.2005 20:01
- Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
A linkou 218 jezdí nevidící klienti z Dědiny. Ti nemůžou chodit na 119 a nejsou zvyklí na Šárce přestupovat. A tohle už je zvrácenost.
-
Jebi
- Uživatel
- Příspěvky: 67
- Registrován: 18.11.2010 13:24
- Bydliště: průnik 214, 225, 264, 568
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Podle mě je to velmi logické, jak 167, tak 119 by jistě rádi zkrátili taky, jenže u prvního by jim to neprošlo, protože vozí lidi k nemocnici a pro většinu takových by asi přestup problémový byl a druhý zas vozí turisty a už takhle je ostuda, že nemáme na letiště nic lepšího než bus, natož kdyby se po cestě do centra muselo dvakrát přestupovat nebo jezdit přes Zličín.. Mně spíš přijde nelogické "stěžovat" si, že 119 a 167 zkráceny nejsou, když bychom měli být spíš rádi.Petrpes píše:Ale zase tam je souběh nejen tram+119, ale 218 nám strašně vadí... To nemá logiku.
- Petrpes
- Uživatel
- Příspěvky: 2256
- Registrován: 28.8.2008 22:03
- Bydliště: psí bouda
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Chápu snahu/potřebu ušetřit nějakou korunu, kdo dneska nešetří.
Ale třeba v úseku Michelská-Chodovská má jezdit 2x tram a 3x bus, z čehož 2x KB a na Plzeňské ušetříme v průměru JEDNO pořadí na lince 123.... Přitom tam stejně zůstává souběh tram+167+191, ale 123 po půlhodině strašně vadí.
Co se týká Evropské, tak 218 teď o víkendu jezdila skoro prázdná, sledováno z 9,5 hodinové směny na 36.
Pak jsem si na idosu zadal spojení Sídl. Na Ď.-Šárka a z tamního prokladu 179, 206, 218, 225 jsem se zhrozil. Interval 2-15 minut, přímo po 179, 206, 225 snad 2-20 minut.
Chápu že se blbě prokládá linka s int 15, 30 a 20 min, ale toto je hrůza.
179 a 225 ponechme stranou, nejedou na Dejvickou, ale 218 by klidně mohla mít int 30 v prokladu s 206, ale oboje až do prodloužení metra na Dejvickou. Ve špičce samozřejmě častěji, něco na způsob 10/20 pro 218 a 30 na 206, to už řešit nebudu.
Ale zase tam je souběh nejen tram+119, ale 218 nám strašně vadí... To nemá logiku.
U 154 už je to trochu jiné, přeci jenom tam mají 271 a dá se jet i na Háje, atd.
Ale třeba v úseku Michelská-Chodovská má jezdit 2x tram a 3x bus, z čehož 2x KB a na Plzeňské ušetříme v průměru JEDNO pořadí na lince 123.... Přitom tam stejně zůstává souběh tram+167+191, ale 123 po půlhodině strašně vadí.
Co se týká Evropské, tak 218 teď o víkendu jezdila skoro prázdná, sledováno z 9,5 hodinové směny na 36.
Pak jsem si na idosu zadal spojení Sídl. Na Ď.-Šárka a z tamního prokladu 179, 206, 218, 225 jsem se zhrozil. Interval 2-15 minut, přímo po 179, 206, 225 snad 2-20 minut.
Chápu že se blbě prokládá linka s int 15, 30 a 20 min, ale toto je hrůza.
179 a 225 ponechme stranou, nejedou na Dejvickou, ale 218 by klidně mohla mít int 30 v prokladu s 206, ale oboje až do prodloužení metra na Dejvickou. Ve špičce samozřejmě častěji, něco na způsob 10/20 pro 218 a 30 na 206, to už řešit nebudu.
Ale zase tam je souběh nejen tram+119, ale 218 nám strašně vadí... To nemá logiku.
U 154 už je to trochu jiné, přeci jenom tam mají 271 a dá se jet i na Háje, atd.
-
Pepa z Nuslí
- Uživatel
- Příspěvky: 136
- Registrován: 03.3.2005 20:01
- Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Už to tady zaznělo asi milonkrát, ale... METROBUSY JSOU PRO PRAHU NAPROSTÝM NESMYSLEM!! Nehledě na to, že navrhované LV je zflikované.
Minimálně 218 a 123 - za to by měl být někdo oběšen!!!!
Minimálně 218 a 123 - za to by měl být někdo oběšen!!!!
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Linkové vedení
Oreintační? Spíš dezorientační.... 
A hodnotit se bude rychlost, kvalita a délka zabloudění
A hodnotit se bude rychlost, kvalita a délka zabloudění
- Proxy
- Moderátor
- Příspěvky: 2492
- Registrován: 27.11.2003 14:29
- Bydliště: 4,5,12,20,94
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Jste to ještě nepochopili, že toto je kampaň, aby byl orientační běh zařazen na olympiádu?
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Linkové vedení
Analýza chystaných změn v pražské MHD: spojené linky se budou zpožďovat
http://praha.idnes.cz/analyza-ruseni-li ... zpravy_sfo
Nevíte někdo, je ta analýza někde k dispozici
http://praha.idnes.cz/analyza-ruseni-li ... zpravy_sfo
Nevíte někdo, je ta analýza někde k dispozici
Re: Linkové vedení
náhodou JÁ jsem zcela v obraze, akorát když na mě včera bafla 4 na Ládví, 3 na výjezdu z Březiněvské a dovršila to 17 která mi nedala přednost u Vozovny Kobylisy musel jsem si dát BP i se zkušebkou 
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Linkové vedení
Jéé, já bych se taky chytil.MM-Mikulovsky píše:Tak jsi mne nachytal, jak vidno, tak by jsem to aktuální platné LV "nedal" ani já - tento rozdíl současného LV proti novému od září jsem přehlédl!Martin Šubrt píše:Je mi jen takovou drobnou záhadou, proč rvali 14/24 na Dělnickou už teď v přesně opačných trasách, než mají jezdit od září. Ale asi je jim to fuk, za měsíc prostě z Masny najednou 24 ahne na Republiku a 14 opačně. Ovšem pak to popírá i logiku připravit lidi na změny dopředu, když se násilně a iracionálně udělá jedna změna, která ale neodpovídá té finální... Prostě naprostý chaos.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Já bych ještě požádal o blicí smajlík...nějakej hodně blicí
. Já vím, že přitvrzujeme, ale proti Ropidu je to pořád v mezích slušnosti
. Edit: Šmankote, já ho přehlíd, není v základu
. Tak to je v pořádku.
Naposledy upravil(a) Martin Šubrt dne 26.7.2012 20:04, celkem upraveno 1 x.
- MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
von Špilberk píše:Začínám mít obavu, ženení dostatečné pro to, co se letos děje a ještě asi dít bude. Doplňte sem ještě někdo "sedací svalstvo". Bude ještě využívanější.
Re: Linkové vedení
možná je to dáno tím, že jsem ve své domovské vozovně byl tenhle měsíc así 4x, možná je to tím, že tenhle měsíc mam občas dovolenou, ale ano, přiznávám - po změnách od 25.7. Mohu s klidným svědomím říct, že LV jde v současné době zcela mimo mě...
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Tak jsi mne nachytal, jak vidno, tak by jsem to aktuální platné LV "nedal" ani já - tento rozdíl současného LV proti novému od září jsem přehlédl!Martin Šubrt píše:Je mi jen takovou drobnou záhadou, proč rvali 14/24 na Dělnickou už teď v přesně opačných trasách, než mají jezdit od září. Ale asi je jim to fuk, za měsíc prostě z Masny najednou 24 ahne na Republiku a 14 opačně. Ovšem pak to popírá i logiku připravit lidi na změny dopředu, když se násilně a iracionálně udělá jedna změna, která ale neodpovídá té finální... Prostě naprostý chaos.
Prostě opravdu se ta zářijová změna nesmí uskutečnit - jen fakt nevím, jak toho docílit, když rada města viditelně (jak jsem již dnes napsal) dělá vše proto, aby ji už nešlo zastavit!!
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Linkové vedení
Také jsem rád, že má úspěch
Nečekal jsem tak velký
Chemik: Že nevíš kam co jede bych neříkal moc nahlas nebo nějaký hujer vymyslí přezkoušení pro všechny řidiče. Přece máte oficiálně znát všechny linky nebo se něco změnilo?
Osobně si myslím, že ted s tím nehneme a musíme bohužel čekat na srpen jestli to rada odpíská a nebo posvětí. Pokud to projde tak se začít modlit v září at to řidiči tramvají a busů přežijí ve zdraví.
Chemik: Že nevíš kam co jede bych neříkal moc nahlas nebo nějaký hujer vymyslí přezkoušení pro všechny řidiče. Přece máte oficiálně znát všechny linky nebo se něco změnilo?
Osobně si myslím, že ted s tím nehneme a musíme bohužel čekat na srpen jestli to rada odpíská a nebo posvětí. Pokud to projde tak se začít modlit v září at to řidiči tramvají a busů přežijí ve zdraví.