Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
Moderátor: TRAM-FÓRUM
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
Třeba na magistrát dorazila retro móda 
-
Pepa z Nuslí
- Uživatel
- Příspěvky: 136
- Registrován: 03.3.2005 20:01
- Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
Je to opravdu nevkus, kdo tohle zase vymyslel tyhle hrůzy, bylo to na ústupu a teď se to zas vrací, aby to doku*vilo okolíMOp píše:Tve prani nebude vyslyseno - presne takovy hnus zku*vi zastavky Okrouhlicka.
- MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
Tve prani nebude vyslyseno - presne takovy hnus zku*vi zastavky Okrouhlicka.
-
Pepa z Nuslí
- Uživatel
- Příspěvky: 136
- Registrován: 03.3.2005 20:01
- Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
Ty podchody by se měly zrekonstruovat. Ostrůvky bych nedělal s tím červenobílým zábradlím, to je vrchol nevkusu.pawel píše:ok, to nezní špatně. ještě by to chtělo zkultivovat ostrůvky a vůbec okolí tratě, které je v současnosti betonovo-asfaltovou džunglí. jestlipak se k tomu P8 postaví jinak než P5 na plzeňské či P6 za vypichem?
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
Vychovatelna a okolí je hnusný produkt 80. let, podobně jako třeba Vltavská. Spousta betonu, nevábné podchody. Chtělo by to zkultivovat celé, ale jak vlastně?
-
Pepa z Nuslí
- Uživatel
- Příspěvky: 136
- Registrován: 03.3.2005 20:01
- Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
Tak to je moc příjemná zpráva. S49 z Bulovky na Vychovatelnu už měla být dáááááááááávno a ne ty fujtably BKV.MM-Mikulovsky píše: (Dle info ze školení) OKS s S49 Bulovka - Vychovatelna, ale dále kvůli společné TRAM - BUS zastávce Okrouhlická W-tram (se žlábkovou) zakrytý asfaltem.
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
ok, to nezní špatně. ještě by to chtělo zkultivovat ostrůvky a vůbec okolí tratě, které je v současnosti betonovo-asfaltovou džunglí. jestlipak se k tomu P8 postaví jinak než P5 na plzeňské či P6 za vypichem?
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
(Dle info ze školení) OKS s S49 Bulovka - Vychovatelna, ale dále kvůli společné TRAM - BUS zastávce Okrouhlická W-tram (se žlábkovou) zakrytý asfaltem.pawel píše:jak bude vypadat TT bulovka-stírka po rekonstrukci? S49, OKS (bul.-okr.) / ? (okr.-křižovatka pod stírkou), nové ostrůvky?
díky za info.
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
jak bude vypadat TT bulovka-stírka po rekonstrukci? S49, OKS (bul.-okr.) / ? (okr.-křižovatka pod stírkou), nové ostrůvky?
díky za info.
díky za info.
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4552
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
Koridor bývalého pevnostního pásma byl zastavěn kvůli tomu, že rak. armáda to území nechtěla dát zadarmo, ale muselo se odkoupit. A aby se to vyplatilo, bylo území předěláno na stavební parcely. Praha se tak připravila o možnost mít to, co má Brno a Vídeň.
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
Nemyslím si, že byl nějak bezohledně zastavěn. Legerova i Sokolská byly v době výstavby dostatečně široké a s Nuselákem počítaly. Jen těch aut přibylo proti plánům příliš moc, takže se na rozdíl od dob plánování na takové ulici nedá moc žít. Nejvíc překážející stavbou je MuzeumP_V píše:Před sto lety tam byl zcela volný koridor po hradbách, od Karlova až na Těšnov, který byl navzdory požadavkům urbanistů bezohledně zastavěn.
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
9001: Ale když to tam má zdroj nebo cíl, tak objetí tunely nic neřeší. Stejně se k tomu cíli budou chtít dostat. Po otevření Blanky se odhaduje pokles intenzit na magistrále o 1000 aut denně, což bude do tří měsíců dorovnáno. Jestli pojedu do centra od jihu, nebo po průjezdu Blankou od severu (což přitíží daleko víc třeba Bubenské a Hlávkovu mostu), je úplně fuk z hlediska toho, kolik aut na magistrále je. Pracovat je potřeba s tím, aby v tom centru zbytné cíle automobilové dopravy nebyly vůbec. Když hypoteticky vymodeluju situaci, že magistrála bude u Muzea přerušena a projet nepůjde, je to paradox, ale intenzity ještě na Pavláku od severu, nebo u Bulhara poklesnou jen cca stejně, jako kdyby měla v celé délce ty dva pruhy...
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
g: Jenže zúžení nic neřeší a je opravdu populistické, protože počet aut tam projede stejný jestli nebude alternativa... Po Blance to půjde objet tunely a bude klid.
Ale jak píše MŠ, velká část aut má na magistrále svůj start a cíl...
Ale jak píše MŠ, velká část aut má na magistrále svůj start a cíl...
-
gabuliatko
- Uživatel
- Příspěvky: 2861
- Registrován: 10.10.2007 13:22
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
Kdybys bydlel v Legerově, mluvil bys jinak.Marek B. píše:Všechna ta opatření by šla již dnes, bez Blanky. Jenže by se nesměla populisticky omezovat Magistrála.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí
Ale vždyť i na pravém břehu Vltavy (Mariánském nám. - jež se týká magistrátních představitelů a úředníků) by mohlo fungovat přesně, to co jsem psal o obsluze levého břehu (Malostranského nám.)! To zanamená pro IAD zavřít tento úsek kolem Karlova mostu - Křižovnického nám. a Mariánské nám. (rozdělené fyzicky tak, aby nešlo projet od jihu na sever a opačně) nechat dostupné jednosměrně:Marek B. píše:... Pokud se Karmelitská i Karlovy lázně nezavřou, tak Blanka tak se v těchto místech projeví pouze částečně a do 2 měsíců tam budou řidiči, co by tam dnes nejeli. Ale ono se dobře ví, proč se tomu Magoš brání. Protože si tam úředníci a papaláši chtějí dál vozit své pozadí v autech a nechtějí, aby je někdo omezoval....
- tudy od severu (po směru hodinových ručiček)
- a třeba tudy od jihu