Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
XSC
Uživatel
Příspěvky: 1568
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od XSC » 31.3.2012 21:02

Třeba na magistrát dorazila retro móda :-)

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 31.3.2012 20:54

MOp píše:Tve prani nebude vyslyseno - presne takovy hnus zku*vi zastavky Okrouhlicka.
Je to opravdu nevkus, kdo tohle zase vymyslel tyhle hrůzy, bylo to na ústupu a teď se to zas vrací, aby to doku*vilo okolí :evil:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MOp » 31.3.2012 20:52

Tve prani nebude vyslyseno - presne takovy hnus zku*vi zastavky Okrouhlicka.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 31.3.2012 20:49

pawel píše:ok, to nezní špatně. ještě by to chtělo zkultivovat ostrůvky a vůbec okolí tratě, které je v současnosti betonovo-asfaltovou džunglí. jestlipak se k tomu P8 postaví jinak než P5 na plzeňské či P6 za vypichem?
Ty podchody by se měly zrekonstruovat. Ostrůvky bych nedělal s tím červenobílým zábradlím, to je vrchol nevkusu.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1568
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od XSC » 31.3.2012 20:48

Vychovatelna a okolí je hnusný produkt 80. let, podobně jako třeba Vltavská. Spousta betonu, nevábné podchody. Chtělo by to zkultivovat celé, ale jak vlastně?

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 31.3.2012 20:46

MM-Mikulovsky píše: (Dle info ze školení) OKS s S49 Bulovka - Vychovatelna, ale dále kvůli společné TRAM - BUS zastávce Okrouhlická W-tram (se žlábkovou) zakrytý asfaltem.
Tak to je moc příjemná zpráva. S49 z Bulovky na Vychovatelnu už měla být dáááááááááávno a ne ty fujtably BKV.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 31.3.2012 20:40

ok, to nezní špatně. ještě by to chtělo zkultivovat ostrůvky a vůbec okolí tratě, které je v současnosti betonovo-asfaltovou džunglí. jestlipak se k tomu P8 postaví jinak než P5 na plzeňské či P6 za vypichem?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 31.3.2012 19:04

pawel píše:jak bude vypadat TT bulovka-stírka po rekonstrukci? S49, OKS (bul.-okr.) / ? (okr.-křižovatka pod stírkou), nové ostrůvky?
díky za info.
(Dle info ze školení) OKS s S49 Bulovka - Vychovatelna, ale dále kvůli společné TRAM - BUS zastávce Okrouhlická W-tram (se žlábkovou) zakrytý asfaltem.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 31.3.2012 17:52

jak bude vypadat TT bulovka-stírka po rekonstrukci? S49, OKS (bul.-okr.) / ? (okr.-křižovatka pod stírkou), nové ostrůvky?
díky za info.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4552
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 31.3.2012 14:08

Koridor bývalého pevnostního pásma byl zastavěn kvůli tomu, že rak. armáda to území nechtěla dát zadarmo, ale muselo se odkoupit. A aby se to vyplatilo, bylo území předěláno na stavební parcely. Praha se tak připravila o možnost mít to, co má Brno a Vídeň.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1568
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od XSC » 30.3.2012 22:09

P_V píše:Před sto lety tam byl zcela volný koridor po hradbách, od Karlova až na Těšnov, který byl navzdory požadavkům urbanistů bezohledně zastavěn.
Nemyslím si, že byl nějak bezohledně zastavěn. Legerova i Sokolská byly v době výstavby dostatečně široké a s Nuselákem počítaly. Jen těch aut přibylo proti plánům příliš moc, takže se na rozdíl od dob plánování na takové ulici nedá moc žít. Nejvíc překážející stavbou je Muzeum :-) Dál na sever by to bez estakády nešlo už tehdy, kolejiště Masaryčky už stálo.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Martin Šubrt » 30.3.2012 21:14

9001: Ale když to tam má zdroj nebo cíl, tak objetí tunely nic neřeší. Stejně se k tomu cíli budou chtít dostat. Po otevření Blanky se odhaduje pokles intenzit na magistrále o 1000 aut denně, což bude do tří měsíců dorovnáno. Jestli pojedu do centra od jihu, nebo po průjezdu Blankou od severu (což přitíží daleko víc třeba Bubenské a Hlávkovu mostu), je úplně fuk z hlediska toho, kolik aut na magistrále je. Pracovat je potřeba s tím, aby v tom centru zbytné cíle automobilové dopravy nebyly vůbec. Když hypoteticky vymodeluju situaci, že magistrála bude u Muzea přerušena a projet nepůjde, je to paradox, ale intenzity ještě na Pavláku od severu, nebo u Bulhara poklesnou jen cca stejně, jako kdyby měla v celé délce ty dva pruhy...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 30.3.2012 21:02

g: Jenže zúžení nic neřeší a je opravdu populistické, protože počet aut tam projede stejný jestli nebude alternativa... Po Blance to půjde objet tunely a bude klid.

Ale jak píše MŠ, velká část aut má na magistrále svůj start a cíl...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od gabuliatko » 30.3.2012 20:54

Marek B. píše:Všechna ta opatření by šla již dnes, bez Blanky. Jenže by se nesměla populisticky omezovat Magistrála.
Kdybys bydlel v Legerově, mluvil bys jinak.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 30.3.2012 19:46

Marek B. píše:... Pokud se Karmelitská i Karlovy lázně nezavřou, tak Blanka tak se v těchto místech projeví pouze částečně a do 2 měsíců tam budou řidiči, co by tam dnes nejeli. Ale ono se dobře ví, proč se tomu Magoš brání. Protože si tam úředníci a papaláši chtějí dál vozit své pozadí v autech a nechtějí, aby je někdo omezoval. :( ...
Ale vždyť i na pravém břehu Vltavy (Mariánském nám. - jež se týká magistrátních představitelů a úředníků) by mohlo fungovat přesně, to co jsem psal o obsluze levého břehu (Malostranského nám.)! To zanamená pro IAD zavřít tento úsek kolem Karlova mostu - Křižovnického nám. a Mariánské nám. (rozdělené fyzicky tak, aby nešlo projet od jihu na sever a opačně) nechat dostupné jednosměrně:
- tudy od severu (po směru hodinových ručiček)
- a třeba tudy od jihu

Odpovědět