Nikdy jsem tomu nevěnoval nějakou extra pozornost, ale dneska jsem na Vltavský viděl pracovat svářeče a při svařování používají takové štíty do Véčka, které si postaví na svařovanou kolej. Viděl jsem je teda už mockrát, ale dneska jsem čekal na tramvaj a přemýšlel...
Na co ty štíty používají?
Je to kvůli lidem okolo, aby na vytažený oblouk bylo vidět co nejmíň? Nebo je snad červeno-bílej štít na kolejích vidět víc, než člověk v oranžový vestě, kterýmu mezi nohama jiskří svařování? Nebo to funguje jako závětří, aby vítr nefoukal odletující částečky na svařovače? Případně má obsluha radši soukromí?

:D Víc důvodů mě nenapadlo, pak přijela tramvaj
