A ty jmenované linky jezdí večer prázdné od chvíle, kdy bylo stávající LV a rozsah provozu za Dolínka zavedeno. Celou dobu je to jen plýtvání, jenže na něj peníze byly. Za chvíli nebudou.
Výluky a jiná omezení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Výluky a jiná omezení
Myslím, že poměr mezi MHD a IAD je v Praze více než dobrý. Víc lidí se do MHD narvat nedá. To by chtělo další tratě, ty nejsou a nebudou, tratě by chtěly další vozy a další vozy další řidiče. Nic z toho není a v dohledné době nebude.
A ty jmenované linky jezdí večer prázdné od chvíle, kdy bylo stávající LV a rozsah provozu za Dolínka zavedeno. Celou dobu je to jen plýtvání, jenže na něj peníze byly. Za chvíli nebudou.
A ty jmenované linky jezdí večer prázdné od chvíle, kdy bylo stávající LV a rozsah provozu za Dolínka zavedeno. Celou dobu je to jen plýtvání, jenže na něj peníze byly. Za chvíli nebudou.
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Výluky a jiná omezení
Šetřit? Naopak, posilovat! Ideální doba na pořádný obutí se do hesla auta jsou fuj drahý a překáží, jezděte MHD. Jestliže chceš lidi dostat do MHD, nemůžeš jí začít omezovat, nebo z těch aut nevylezou. Jenže to pochopitelně stojí peníze. 
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Výluky a jiná omezení
Já to samozřejmě myslel za normálního stavu: linky 2,13, 15 a 20 byly po uvedeném čase (kolem 22:30) na prd vždycky (snad jen v pátek to bylo lepší). Stejně tak by se uvedené linky mohly ráno zapínat později, což se děje (myslím) jen u l.13.
A nějaká forma šetření by se měla projednat urychleně, protože prašule prostě nebudou, to je už jasné. A za mě je lepší šetřit trochu a dřív, když to ještě nebude skoro nikoho bolet (a tohle by opravdu nebolelo), než plýtvat a pak šetřit později a víc, když už to bolet bude.
Ale to neumíme. Umíme dopravu plánovat jen ode zdi ke zdi.
A nějaká forma šetření by se měla projednat urychleně, protože prašule prostě nebudou, to je už jasné. A za mě je lepší šetřit trochu a dřív, když to ještě nebude skoro nikoho bolet (a tohle by opravdu nebolelo), než plýtvat a pak šetřit později a víc, když už to bolet bude.
Ale to neumíme. Umíme dopravu plánovat jen ode zdi ke zdi.
Re: Výluky a jiná omezení
Nevím co je ekonomičtějšího na tom, pokud jednu linku utnu a druhou naopak zahustím. Potom 0 od 0 pojde.Radek píše: ↑08.5.2020 6:13Tohle je spíš otázka toho, že pořád neumíme informovat na zastávkách. Těžko ekonomicky obhájím trvalé zálohování jedné linky druhou.mart337 píše: ↑08.5.2020 0:35Už se to tu kdysi rozebíralo. Ale je největší hovadina nechávat někde jen jednu linku. Když se někde něco zasekne a linka pak nejede tak je to průser. Uź jsem to zažil na Ládví, kdy lidi čekali na 10, aby se dostali na koncert a čekali jako trubky, protože žádná víc jak hodinu nejela, protože bouračka na Plzeňský.
Jinak co se týká informovanosti naprostý souhlas.
Re: Výluky a jiná omezení
No jen že von Špilberk psal, že by to mohl být nový trvalý stav, z toho jsem usuzoval, že se bavíme o stavu, kdy bude všechno normální
- Radek
- Uživatel
- Příspěvky: 1578
- Registrován: 19.7.2004 10:00
- Bydliště: Tento vlak tam končí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Tohle je spíš otázka toho, že pořád neumíme informovat na zastávkách. Těžko ekonomicky obhájím trvalé zálohování jedné linky druhou.mart337 píše: ↑08.5.2020 0:35Už se to tu kdysi rozebíralo. Ale je největší hovadina nechávat někde jen jednu linku. Když se někde něco zasekne a linka pak nejede tak je to průser. Uź jsem to zažil na Ládví, kdy lidi čekali na 10, aby se dostali na koncert a čekali jako trubky, protože žádná víc jak hodinu nejela, protože bouračka na Plzeňský.
Re: Výluky a jiná omezení
Už se to tu kdysi rozebíralo. Ale je největší hovadina nechávat někde jen jednu linku. Když se někde něco zasekne a linka pak nejede tak je to průser. Uź jsem to zažil na Ládví, kdy lidi čekali na 10, aby se dostali na koncert a čekali jako trubky, protože žádná víc jak hodinu nejela, protože bouračka na Plzeňský.
A jenom, jaký je rozdíl mezi tím, když Ti jedou dvě linky po 20 min a nebo jedna po 10. Podle mne žádný a aspoň to vykrývá případné problémy viz výše.
A jenom, jaký je rozdíl mezi tím, když Ti jedou dvě linky po 20 min a nebo jedna po 10. Podle mne žádný a aspoň to vykrývá případné problémy viz výše.
Re: Výluky a jiná omezení
Ehm, za normálního stavu že je tento úsek o ničem? Tenhle úsek je za normálního stavu plný snad 24 hodin denně
- demon
- Uživatel
- Příspěvky: 6798
- Registrován: 08.4.2006 16:32
- Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Bude teplo, otevřou se zahrádky, takže provoz půjde nahoru i po osmé...
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Výluky a jiná omezení
Proč ne? Po půl jedenáctý je to už fakt o ničem i v nejvytíženějším úseku Republika - Letná - Dejvická, takže to 26 hravě zvládne sama (tedy za předpokladu něčeho "lidštějšího", než int=20min).
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Výluky a jiná omezení
To by klidně mohl být nový trvalý stav, snad až na linku 8. Tam bych si to netroufl. A samozřejmě i linka 13 by mohla trvale končit dřív, až zase začne po reko Starostrašnické jezdit.
- Radek
- Uživatel
- Příspěvky: 1578
- Registrován: 19.7.2004 10:00
- Bydliště: Tento vlak tam končí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Z PIDího Facebooku:
Od pondělí 18. 5. 2020 se zkrátí současné prázdninové intervaly 10 minut v ranní špičce na obvyklých 8 minut (u páteřních linek 9, 17 a 22 pak z 5 na 4 minuty). V období kolem poledne se intervaly zkrátí z 12 na 10 minut (u páteřních linek z 6 na 5 minut). V odpolední špičce budou ještě nějaký čas platit desetiminutové, na páteřních linkách pětiminutové intervaly. Provoz linek 2, 8, 15 a 20 bude ještě stále ukončen večer dříve, okolo času 22:30. Provoz linky 20 bude ve 22:30 ukončen od 10. 5. v souvislosti s výlukou v Chotkově ulici a následně nahradí toto opatření u linky 12, která opět bude v provozu až do půlnoci. Linka 13 nebude v provozu vůbec, a to v souvislosti se zahájenou rekonstrukcí Starostrašnické ulice.
Od pondělí 18. 5. 2020 se zkrátí současné prázdninové intervaly 10 minut v ranní špičce na obvyklých 8 minut (u páteřních linek 9, 17 a 22 pak z 5 na 4 minuty). V období kolem poledne se intervaly zkrátí z 12 na 10 minut (u páteřních linek z 6 na 5 minut). V odpolední špičce budou ještě nějaký čas platit desetiminutové, na páteřních linkách pětiminutové intervaly. Provoz linek 2, 8, 15 a 20 bude ještě stále ukončen večer dříve, okolo času 22:30. Provoz linky 20 bude ve 22:30 ukončen od 10. 5. v souvislosti s výlukou v Chotkově ulici a následně nahradí toto opatření u linky 12, která opět bude v provozu až do půlnoci. Linka 13 nebude v provozu vůbec, a to v souvislosti se zahájenou rekonstrukcí Starostrašnické ulice.
- demon
- Uživatel
- Příspěvky: 6798
- Registrován: 08.4.2006 16:32
- Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Zdroj Ropid
Od pondělí příštího týdne (11.5.) dojde k mírnému posílení provozu na úroveň poloprázdninového provozu, který fungoval v prvních měsících letošního roku, s tím, že provoz vybraných méně vytížených autobusových městských linek je a i nadále bude ukončen po desáté hodině večerní, jelikož je v této době, stejně jako na nočních linkách, vzhledem k omezenému veřejnému životu poptávka více než nízká až nulová, další posílení provozu je pak předběžně plánováno na následující týden (od 18. května), pokud jde o tramvajovou dopravu. Plné obnovení provozu je v tuto chvíli možné očekávat přibližně v závěru května, kdy dojde ke zpřístupnění možnosti otevření prvních stupňů základních škol a měla by být již rozvolněna i většina ostatních vládních nařízení, jakkoli se situace samozřejmě průběžně vyvíjí a my ji pochopitelně sledujeme, načež eventuální opatření pravidelně konzultujeme s pražským magistrátem a příslušnými dopravci.
Od pondělí příštího týdne (11.5.) dojde k mírnému posílení provozu na úroveň poloprázdninového provozu, který fungoval v prvních měsících letošního roku, s tím, že provoz vybraných méně vytížených autobusových městských linek je a i nadále bude ukončen po desáté hodině večerní, jelikož je v této době, stejně jako na nočních linkách, vzhledem k omezenému veřejnému životu poptávka více než nízká až nulová, další posílení provozu je pak předběžně plánováno na následující týden (od 18. května), pokud jde o tramvajovou dopravu. Plné obnovení provozu je v tuto chvíli možné očekávat přibližně v závěru května, kdy dojde ke zpřístupnění možnosti otevření prvních stupňů základních škol a měla by být již rozvolněna i většina ostatních vládních nařízení, jakkoli se situace samozřejmě průběžně vyvíjí a my ji pochopitelně sledujeme, načež eventuální opatření pravidelně konzultujeme s pražským magistrátem a příslušnými dopravci.