Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
uzivatel33

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od uzivatel33 » 01.3.2011 20:46

Já nemluvím konkrétně o IPP.Myslím to celkově,například podjezd mezi Na Padesátém a Zahradní město. K nehodě tam dochází pravidelně každý týden. Často tam strhne nějaké auto trolej a podobně. Nedávno jsem tam projížděl,tramvaj se v tunelu zastavila,do Hostivaře jsem dojel s desetiminutovým zpožděním.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od 9001 » 01.3.2011 19:05

Nejdřív bych řekl, že je potřeba řvát trochu někde jinde než na DP :wink:

Sice 27 je krásně šoutouská linka, ale efekt to má nulový. Na předním BUSE je rozdíl mezi Výstavištěm a Sídliště Dáblice velký rozdíl + to ještě hlásí že končí dříve.
Druhým faktem je, že ideální by bylo ukončení u metra, ale bohužel smyčku u NH nemáme a objezd Holešovic by byl moc velká divočina a ukončení u PF objezdem kolem Strakovy akademie by zase bylo moc brzo...

uživatel: Můžu se prosím tě zeptat kde auta blokují 22 do IPP? Napadá mě maximálně výjezd na Francouzskou, ale tam to zdržení je minimální.
IPP je problém sám o sobě a to už se tu řešilo nespočetkrát. Karmelitská to samé. Jinak tech zdržení na 22 moc není, takže to zvládnou vyprodukovat především SSZ. :!:

uzivatel33

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od uzivatel33 » 01.3.2011 16:11

Pepa z Nuslí píše:
Bobik píše:Pánové a uvědomujete si, že v současných podmínkách provozu v Praze je metrolinkizace naprosto nereálná? To vám nestačí věčné problémy např. s linkou 22? K čemu mi je metrolinka, když mi přijedou dvě soupravy naráz, pak čtvrt hodiny díra a poté naráz pro změnu soupravy tři? A to nemluvím o mimořádnostech, jen o "běžném denním stavu".
Je pravda, že od zrušení 23 jsou s 22 jen samé problémy. Nezřídka se stává že čekám na Pavláku směrem do Nuslí a kolem mě projedou čtyři 22 za sebou a pak samá desítka, šetnáctka, čtyřka - a konečně šestka!!! Ale to je zbytečné o tom mluvit! Stejně nikdo odpovědný z DP toto fórum nečte!
Nejsem jednoznačně rozhodnut o správnosti či nesprávnosti metrolinky 22,ale nechápu tento komentář.Je přece úplně jedno,jestli projede osmivozová souprava 22 a nebo osmi vozová souprava složená s 22 a 23.

Jinak souhlasím s Pepou z Nuslí,že na metrolinky není v současných podmínkách provozu ideální sitiuace. Musejí se nejprve všechny tyto problémy vyřešit,aby linky jezdily alespoň na minutu přesně,potřeba je,aby přes koleje nepřejížděli auta,jenom minimálně.

uzivatel33

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od uzivatel33 » 01.3.2011 16:05

Pepa z Nuslí píše:Pánové, je mi jasné, že změny ve vedení linek musejí čas od času logicky nastat. Ale jediná možnost jak udělat z devatenáctky metrolinku je ji nějak rozumně prodloužit na severu třeba do Kobylis nebo do Ďáblic, na jihu by se mohla prodloužit do Hostivaře, jenže to by zase musela být zkrácena nějaká linka k Nádraží Strašnice, páč tři linky se na obratiště v Hostivaři zkrátka nevejdou. Otázka je taky co by se udělalo s koncovým úsekem Palmovka - Lehovec. 25 by mohla být vedena v trase Bílá Hora - ... - Palmovka - Balabenka - Nádraží Vysočany - Hloubětín - Lehovec.
Mám ovšem připomínku k linkovému vedení v oblasti Vršovic (trať Otakarova - Koh-i-noor) - ne nejedná se mi jen o tento úsek - ale návaznost na Průběžnou - dnes se může jet jenom přímo sedmičkou nebo přestupem šestkou na Kubáni. Dřív tam jezdila aspoň 24, byl krásný přímý spoj do Strašnic.
Největší průser si myslím bylo převedení linky 16 od Karláku do Řep - teď k branickýmu nádraží nejezdí od Pavláku nic - jenom je zbytečně dlouhý souběh 16 a 10. Nevím. Dlouho jsem tu nebyl, fórum nesleduji pravidelně, ale tohle mě dokopalo napsat nějaký příspěvek.
Co se týče metrolinky 19,viděl bych to naprosto stejně,tedy až do Ďáblic jako náhrada 10 a 25 (ta odkloněna na Lehovec) ,stejně většina lidí,co znám,jezdí z Vysočanské na Zahradní město 195,nebo 177,jezdí to každou chvilku,má to být něco jako metrobus. Na druhé straně bych jí klidně nechal na Nádraží v Stašnicích,protože pak by se musela buď ona nebo 22 pásmovat na každý druhý spoj a 26 jen na Radošovickou,více než 3 linky zde opravdu nejsou potřeba.Anebo by se dala navrátit na Kubánské nám.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 01.3.2011 15:36

krtinek píše:Ad vložené spoje: trend jednoduchosti systému na pochopení cestujícími je ale opačný - co nejméně vložených spojů, aby někdo nevlezl do 17 na Strossu a na Veletržní opět vylézal, bo zrovna náhodou tahle 17 je jenom na Výstaviště. Druhý případ je, když 15 minut čeká na Veletržní a projede x sedmnáctek, které jedou jenom na Výstaviště.
Opět - v jednoduchosti je síla. V Mostě mají jedničku co jezdí ve špičkách v trase Litvínov, Citadela - Most, Velebudice a čtyřka jezdí v ostatních obdobích v trase Citadela - Most, DP. Jak krásně rozděleno. A nikdo na nic nenadává. V tomto případě by byla nutná nová linka 27: Sídliště Modřany - Výstaviště. A hned by bylo po problému.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 01.3.2011 15:26

OMH píše:No jo, ono líp vypadá pro někoho, když přijede za sebou 22, 23, 22, 23.
(tohle je nekonečné téma, nad kterým zde nikdy shoda nebude)
Pro mě rozhodně ne! A nejvíc mě vytáčí, když v neděli přijdu na zastávku ve Vršovicích a chci jet na Vinohrady na Pavlák a jede mi tím směrem jenom jedna linka a to ještě mi dvě předtím ujely. To tu čtyřku nemohou dávat i o víkendu aspoň jako sólo?

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od OMH » 01.3.2011 14:07

No jo, ono líp vypadá pro někoho, když přijede za sebou 22, 23, 22, 23.
(tohle je nekonečné téma, nad kterým zde nikdy shoda nebude)

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 01.3.2011 13:21

Bobik píše:Pánové a uvědomujete si, že v současných podmínkách provozu v Praze je metrolinkizace naprosto nereálná? To vám nestačí věčné problémy např. s linkou 22? K čemu mi je metrolinka, když mi přijedou dvě soupravy naráz, pak čtvrt hodiny díra a poté naráz pro změnu soupravy tři? A to nemluvím o mimořádnostech, jen o "běžném denním stavu".
Je pravda, že od zrušení 23 jsou s 22 jen samé problémy. Nezřídka se stává že čekám na Pavláku směrem do Nuslí a kolem mě projedou čtyři 22 za sebou a pak samá desítka, šetnáctka, čtyřka - a konečně šestka!!! Ale to je zbytečné o tom mluvit! Stejně nikdo odpovědný z DP toto fórum nečte!

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 394
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od piskvorrr » 01.3.2011 12:14

Bobik píše:Pánové a uvědomujete si, že v současných podmínkách provozu v Praze je metrolinkizace naprosto nereálná? To vám nestačí věčné problémy např. s linkou 22? K čemu mi je metrolinka, když mi přijedou dvě soupravy naráz, pak čtvrt hodiny díra a poté naráz pro změnu soupravy tři? A to nemluvím o mimořádnostech, jen o "běžném denním stavu".
Do kamene tesat - už jsem na d22 viděl šestivozové, ba i osmivozové "soupravy", o autobusových metrolinkách už vůbec nemluvě; byť se to objemově blíží metru :lol: , problém to moc neřeší.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 01.3.2011 10:48

Pánové, je mi jasné, že změny ve vedení linek musejí čas od času logicky nastat. Ale jediná možnost jak udělat z devatenáctky metrolinku je ji nějak rozumně prodloužit na severu třeba do Kobylis nebo do Ďáblic, na jihu by se mohla prodloužit do Hostivaře, jenže to by zase musela být zkrácena nějaká linka k Nádraží Strašnice, páč tři linky se na obratiště v Hostivaři zkrátka nevejdou. Otázka je taky co by se udělalo s koncovým úsekem Palmovka - Lehovec. 25 by mohla být vedena v trase Bílá Hora - ... - Palmovka - Balabenka - Nádraží Vysočany - Hloubětín - Lehovec.
Mám ovšem připomínku k linkovému vedení v oblasti Vršovic (trať Otakarova - Koh-i-noor) - ne nejedná se mi jen o tento úsek - ale návaznost na Průběžnou - dnes se může jet jenom přímo sedmičkou nebo přestupem šestkou na Kubáni. Dřív tam jezdila aspoň 24, byl krásný přímý spoj do Strašnic.
Největší průser si myslím bylo převedení linky 16 od Karláku do Řep - teď k branickýmu nádraží nejezdí od Pavláku nic - jenom je zbytečně dlouhý souběh 16 a 10. Nevím. Dlouho jsem tu nebyl, fórum nesleduji pravidelně, ale tohle mě dokopalo napsat nějaký příspěvek.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Bobik » 01.3.2011 6:26

Pánové a uvědomujete si, že v současných podmínkách provozu v Praze je metrolinkizace naprosto nereálná? To vám nestačí věčné problémy např. s linkou 22? K čemu mi je metrolinka, když mi přijedou dvě soupravy naráz, pak čtvrt hodiny díra a poté naráz pro změnu soupravy tři? A to nemluvím o mimořádnostech, jen o "běžném denním stavu".

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od OMH » 28.2.2011 18:52

uzivatel33 píše:]
oté 5 jsem tu také mluvil

Tvůj návrh není špatný,jen není linku 10 bez úplně žádné náhrady od Anděla do Olšan,myslím,že 16 na Korunní by sama nevystačila,naopak by tam ještě něco malého prospělo.
Už jsem tě upozorňoval po SZ, stále bez výsledku. Snaž se naučit používat fóru, např. tebou oblíbené používání citací!

uzivatel33

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od uzivatel33 » 28.2.2011 18:38

]
oté 5 jsem tu také mluvil[/quote]

Tvůj návrh není špatný,jen není linku 10 bez úplně žádné náhrady od Anděla do Olšan,myslím,že 16 na Korunní by sama nevystačila,naopak by tam ještě něco malého prospělo.

lukas1
ovocnář
Příspěvky: 59
Registrován: 26.2.2011 23:26

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od lukas1 » 28.2.2011 16:48

uzivatel33 píše:
A s tím zase já nesouhlasím, neboť znám spoustu lidí, co raději pojedou dýl, než aby museli přelejzat. Navíc ta časová úspora kolikrát není nijak slavná a spousta lidí dá přednost tomu že se rovnou veze, než přeskakování za cenu ušetřených pár minut. :wink:
Pro příklad té "časové úspory" stačí zadat do vyhledavače spojení třeba již zmíněnou desítku, tedy Sídl. Řepy - Biskupcova. A aby se neřeklo, tak všední den kolem 9hod. Výsledek? Jízdní doba 49min (9), 50min (10,16) a nejrychlejší 10-Anděl-MetroB-Palmovka-10-Biskupcova = 48min. A výhodnost spojení? Že čekám na tramvaj max. 3min, většinou však mi něco jede luxusně každou minutu. Takže zrušením desítky dojde k prodloužení intervalu ve značně frekventované části Řepy-Anděl a i dál ve městě (např Korunní). A z Palmovky nahoru po ránu taky nejezdí zrovna málo lidí.
Uznávám že v relaci Řepy-Žižkov nejspíš davy nejezdí, nicméně celkově ta linka smysl má.
Ale já nechci linku 10 zrušit bez náhrady.
Jednou z možností je metrolizace linek 16 a 19,nebo prodloužením 5 z Olšanských hřbitovů a byly by i jiné možnosti.
oté 5 jsem tu také mluvil

uzivatel33

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od uzivatel33 » 28.2.2011 14:35

[quote="9001"]Metrolin... 19? To snad nemyslíš vážně. Ano od NNŽ až po Nádraží Strašnice to už prakticky je, ale za Palmovkou by to vozilo vzduch.

Pokud to samé uděláš ze 16, tak efekt bude ještě horší než u 10. Stejně se potkají s 9 na Žižkově, ale pak spolu ještě pojedou na Spojovací.[/quV

V případě té šestnáct by se to samozřejmě muselo lépe vymyslet,že by jela třeba na Barrandov společně s linkou 12.

V případě devatenáct by se to opět muselo trochu změnit. Například by 19 jela do ďáblic (což je prakticky náhrada 10) a na Lehovec by mohla jet 25.

Odpovědět