Tramvajové tratě a příslušenství

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 22.5.2007 9:33

Já si nesypu nic nikam, protože jsem to Trainzjihnymu po poslední Proxyho hlášce napráskal.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 22.5.2007 8:38

Proxy píše:Omlouvám se - veřejně si sypu popel na hlavu - za to může to dnešní vedro :oops:
taky se omlouvám a sypu si popel na hlavičku.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2492
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 21.5.2007 20:00

trainzjohny píše:Káem, Proxy, Absolut - tak to bylo trochu dost, smazáno !
Omlouvám se - veřejně si sypu popel na hlavu - za to může to dnešní vedro :oops:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3157
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 21.5.2007 18:20

Káem, Proxy, Absolut - tak to bylo trochu dost, smazáno !

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: BZM u Palmovky

Příspěvek od P_V » 21.5.2007 12:08

7080 píše:Jenže BZM je tam kvůli bezpečnosti provozu. Od BZM ke světlům na Palmovce není moho místa a když tam stojí souprava, tak je vidět až na poslední chvíli.
No tak tohle by se mělo řešit kolejovým obvodem + návěstidlo, a ne buzeračním bržděním vždy...

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1085
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Příspěvek od 7080 » 20.5.2007 22:47

Karotka píše:... nebo si musí zvyknout na to, že má vozejk líný čelisti? Ono se to na rovině tolik neprojeví.
I to je technika jízdy, ale speciálně s terezkou bych se tam pohybovat nechtěl.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 20.5.2007 22:25

7080 píše:To si s tím vozem musíš trošku pohrát, pak se ti to jen tak nestane. Jasně, může se stát, že ti to klouzne a bez těch magnetů nic moc nenaděláš. Nebo musí kolegové začít sypat písek, třebas preventivně.
Je to jen a jen o technice jízdy.
... nebo si musí zvyknout na to, že má vozejk líný čelisti? Ono se to na rovině tolik neprojeví.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 20.5.2007 21:50

Jooo je to možné. To já nemohu posoudit neb oprávnění nemám. Ale probíhá to podobně jako, když zaparkuješ téééééérezku a ona furt jede(na rovině).

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1085
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Příspěvek od 7080 » 20.5.2007 21:35

jara píše:V dnešní době tam podobné věci předvádějí vozy T6. Aby jsi zastavil podle předpisů musíš použít magnety. Takže většina řidičů přejede o ten nějakej metr.
To si s tím vozem musíš trošku pohrát, pak se ti to jen tak nestane. Jasně, může se stát, že ti to klouzne a bez těch magnetů nic moc nenaděláš. Nebo musí kolegové začít sypat písek, třebas preventivně.
Je to jen a jen o technice jízdy.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 20.5.2007 21:28

jara píše:V dnešní době tam podobné věci předvádějí vozy T6. Aby jsi zastavil podle předpisů musíš použít magnety. Takže většina řidičů přejede o ten nějakej metr.
Nojo, neuměj jezdit :) Kolega z kurzu měl při závěrečných jízdách úsek Nám.Míru, Nám. bří. Synků , Voz. Pankrác právě přes zast. Pod Karlovem. Samozřejmě by jí přejel, kdyby tam býval neposlal oboje magnety a přišpendlil to tam tak, že pánům z magistrátu veškeré věci sjely na podlahu. Pak taky vzal pár sekcí, to už jsou jen maličkosti, řidičák ale dostal. :)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 20.5.2007 19:43

Karotka píše:(Párkrát jsem zažil přejetí zast. Pod Karlovem o víc než půl vozu, ale to bylo ještě v časech vozů 65xx.)
V dnešní době tam podobné věci předvádějí vozy T6. Aby jsi zastavil podle předpisů musíš použít magnety. Takže většina řidičů přejede o ten nějakej metr.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 20.5.2007 18:49

Pod Karlovem je zrovna ukázkový příklad, jak BZM nemá vypadat... je umístěno zrovna v největším sklonu, přestože má být před ním. Logičtější umístění by bylo na začátku klesání, po odbočení ze Zvonařky.
(Párkrát jsem zažil přejetí zast. Pod Karlovem o víc než půl vozu, ale to bylo ještě v časech vozů 65xx.)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: BZM u Palmovky

Příspěvek od MF » 20.5.2007 15:19

Oskar píše:OT: Dneska jsem tam jel, a ten řidič se drze rozjížděl ZADÁNÍM JÍZDY! Progress ho prozradil i v druhém voze. A to jsem zrovna kolegovi vysvětloval, jak že to na takovém BZM funguje... :evil:
Někteří řidiči totiž ještě nechápou na co je tlačítko "funkce ČB" - na odjištění brzdy. Jinak v předpise se z vybraných BZM rozjíždíme pouze samovahou. Jde o to že rozjetí se samovahou je odjištěním brzd a už nikde není psáno, že řidič nemůže zadat jízdu (kromě Geologické - tam se každý rozjezd provádí odjištěním ČB až do Hlubočep). Třeba stanice Pod Karlovem, rozjedu se odjištěním ČB, a po 1 m. zastavím. Jsem stále ve stejném sklonu a můžu se rozjet zadáním jízdy. Je to trošku nedomyšlené.

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: BZM u Palmovky

Příspěvek od Oskar » 19.5.2007 23:22

Quetzalcoatl píše:Když se o tom bavíme, tak proč je BZM na dolním konci krejcárské estakády? Nahoře by dával větší smysl. Takhle když má vlak vadné brzdy, tak to stejně neubrzdí a když brzdy brzdí, tak stejně zastaví.
OT: Dneska jsem tam jel, a ten řidič se drze rozjížděl ZADÁNÍM JÍZDY! Progress ho prozradil i v druhém voze. A to jsem zrovna kolegovi vysvětloval, jak že to na takovém BZM funguje... :evil:

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1085
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: BZM u Palmovky

Příspěvek od 7080 » 19.5.2007 22:37

Quetzalcoatl píše:Když se o tom bavíme, tak proč je BZM na dolním konci krejcárské estakády? Nahoře by dával větší smysl. Takhle když má vlak vadné brzdy, tak to stejně neubrzdí a když brzdy brzdí, tak stejně zastaví.
Jenže BZM je tam kvůli bezpečnosti provozu. Od BZM ke světlům na Palmovce není moho místa a když tam stojí souprava, tak je vidět až na poslední chvíli.

Odpovědět