Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Martin Šubrt » 27.3.2012 22:20

Jaroš...zděšení. Zejména ze stylu odskočení částí přechodu pro chodce směrem od tunelu a dále též z toho cyklopiktopíp, který neznamená nic, ale střihne si to od Strossu křížem přes jízdní pruh. Návod k sebevraždě cyklisty? Tak ho proboha od Kostelní namaluju celej vlevo a cyklista si buď zvykne, nebo když tam pojede poprvé, tak v rámci předpisů nalevo přejede... Dále jsem už viděl cyklistu jet po tom přejezdu blíž k tunelu v prostisměru, copak by ho mohlo napadnout, že je kus dál druhý... Samozřejmě cyklisté od tunelu nebudou jezdit přes svůj přejezd ale rovnou tím odbočovacím pruhem, kde je to v souhrnu vzhledem k přidání sloupů všude okolo skoro nepřehlednější, než to bývalo. Stejně tak horní auto bypass ještě s esíčkem před neřízeným přechodem...tohle tedy rozhodně pokrok není. Křižovatka má být maximálně přehledná, s minimem sloupů, s jasným a srozumitelným značením... Tohle je děs...

S_M_Lomoz
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 06.3.2005 22:30
Bydliště: Praha

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od S_M_Lomoz » 27.3.2012 21:22

Ono by se taky nemělo zapomínat na to, že to je proslavená Pupova křižovatka. Nedivil bych se, kdyby páni inženýři měli zrovna z ní stažené půlky a malovali a malovali, aby už se tam podle nich nic nemohlo stát.

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1076
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od thriller2 » 27.3.2012 21:03

No, já tamtudy občas jezdím v létě z práce domů a oceňuju právě to, že levý pruh je nyní jen odbočovací. Občas to bylo dost těžký se tam zprava doleva mezi auty v odpolední špičce protunelovat. Naopak moc nechápu začátek toho značení trasy v Dukelských hrdinech ze Štrosu na Hlávkův most. Přijde mi, že tam doprava nikdy nebyla tak hrozná, aby se tam nedalo v pohodě najet na přechod. Teď spíš může dojít k tomu, že cyklista pojede po svém piktokoridoru v domění, že je v právu a bezpečí, a eventuelní řidič za ním jedoucí může být poněkud zaskočen. Pokud by to tam nebylo, cyklista by si dával určitě většího bacha.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobik » 27.3.2012 20:50

Na tý Horoměřický se to dobře vlní, akorát mi zatím není jasný kde přesně se to bude nahoře napojovat.

A ten Jaroš - no, jedním slovem dasisthrůza - to je teda dopravní hřiště hadr. #-o Fakt by mě zajímalo, nakolik to ocení a hlavně využijí ty "davy" projíždějících cyklistů - hlavně to úžasný odbočení od tunelu vlevo na Stross. Nic proti cyklistům, ale takovýhle výkřiky do tmy uprostřed ničeho bez jakýkoli návaznosti.... :roll: Hlavně že se vypatlalo hafo barviček, sloupečků, značek.... Nějak mi ta křižovatka přišla předtím přehlednější, holt jsme opět "utrpěli upgrade".

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kasme » 27.3.2012 18:29

přeložka přeložky na "Horoměřické" pokročila

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... v2/120327/


foto průjezd nábřežím kpt. Jaroše
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/tr ... 12/120327/

a projekt křižovatky :) http://www.prahounakole.cz/wp-content/p ... kt_540.png

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Láďa » 22.3.2012 21:21

Fořtík píše:A není tam těch třísvětelnejch semaforů nějak moc? Aby se pak v tom prase vyznalo... Ale třeba to vypadá jenom na fotce.
Nyní tam stojí i provizorní, takže je tam toho hodně. Ale potom, co zmizí, to o moc lepší nebude.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Fořtík » 22.3.2012 20:35

A není tam těch třísvětelnejch semaforů nějak moc? Aby se pak v tom prase vyznalo... Ale třeba to vypadá jenom na fotce.

Dále jestli jsem dobře viděl, tak před křižovatkou s Kostelní od nábřeží přibyly bumlíky - super! A od sanitek k tunelu - to je druhý zadlážděný wtram v Praze, nebo je to jiná konstrukce?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4218
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 22.3.2012 20:34

Hhoonnzzaa píše:Příkazová značka přikazuje objíždění zprava, tramvaj ale musí (dle kolejí) objíždět vlevo a to, podle předpisů není v této podobně umožněno. Příkazová značka by musela mít dodatkovou tabulku (něco jakko "mimo tram" nebo "mimo MHD")
I ty pruhované desky nějak každá ukazují jinam.

Hhoonnzzaa
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 09.5.2009 18:15

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Hhoonnzzaa » 22.3.2012 20:14

Příkazová značka přikazuje objíždění zprava, tramvaj ale musí (dle kolejí) objíždět vlevo a to, podle předpisů není v této podobně umožněno. Příkazová značka by musela mít dodatkovou tabulku (něco jakko "mimo tram" nebo "mimo MHD")

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kasme » 22.3.2012 20:04

chemik píše:Jo a chodci tam nebudou mít mačkací čudlík na navolení?
tam snad bude červená, jen když pojede tramvaj, ne? :)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 22.3.2012 19:54

chemik píše:napadá mě akorát že je tam značenej přechod na kolejích. Jinak snad nic. Jo a chodci tam nebudou mít mačkací čudlík na navolení?
Stejně se chodí na červenou a hnízdo RZS je skoro na místě 8-)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od chemik » 22.3.2012 19:24

napadá mě akorát že je tam značenej přechod na kolejích. Jinak snad nic. Jo a chodci tam nebudou mít mačkací čudlík na navolení?

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od MOp » 22.3.2012 19:03

Co je tam spatne?

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kasme » 22.3.2012 19:00

Hhoonnzzaa píše:http://ttnz.cz/album/d/716673-2/IMG_3300-3000.jpg

A opět chybné dopravní značení.
OT: nelze odkazovat jen na obrázek

http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/tr ... 0.jpg.html

Hhoonnzzaa
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 09.5.2009 18:15

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Hhoonnzzaa » 22.3.2012 17:48

http://ttnz.cz/album/d/716673-2/IMG_3300-3000.jpg

A opět chybné dopravní značení.

Odpovědět