Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od kruťák » 06.9.2010 13:39

9001 píše:99% vozů projelo mimo JŘ, takže efekt, že tam něco jelo byl opravdu nulový.
Počkejte pane kolego, to snad nemyslíte vážně :D Takže když jsem tam čekal na tramvaj ve 20:20 a přijela ve 20:18 (a dvě minuty tam stála), tak je to, že mě odvezla domů, stejné jakoby mě domů neodvezla? :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od 9001 » 06.9.2010 12:55

MM: Takže strhnout prémie daným výpravčím na vozovnách. Protože info evidentně měli, že se bude jezdit a neříkejte, že nejsou schopni prohodit u cca 10 VJŘ na vozovnu. :roll:

Stojím si zatím, že byla blbost tam něco pouštět, protože stejně 99% vozů projelo mimo JŘ, takže efekt, že tam něco jelo byl opravdu nulový.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 06.9.2010 9:51

1.) Já souhlasím s názorem MOPa - lepší to bylo pustit dříve, a škoda, že to nepustili hned po té 16. hodině. Jezdil jsem včera odpoledne 21 a 2x (jednou před nástupem, při rychlém mrknutí na poslední dokončovací práce dlaždičů na Moráni, a jednou během ručního přestavování výhybky od Jiráskova nám. ZC) jsem pořádný dav lidí na odklon upozornil, jinak jsem tam vždy viděl cca 5 lidí a po každé jim to asi chvíli trvalo než zjistili, že to tam nepojede. Ovšem Moráň/Karlák jistě byl mnohem horší - více obsypaný.
2.) 9001: a) Prohození VJŘ u noček na vozovnách jen max. z 50% - ostatní vozy na trati od rána, ale již jsem zažil, že mi před dřívějším ukončením nějaké výluky pro nočního kolegu předávala nové "noty" záloha na Otakarově.
b) U denních spojů šlo, aby PD vyhlásil něco ve stylu "Spoje vracející se na pravidelnou trasu (i když pro linku 24 to pravidelná není, že?) se při odjezdu z konečných nebudou řídit VJŘ, ale pojedou o 3 minuty později".
3.) MŠ: 3x nešlo o tahání - na Karláku DC o sklopení vedle zastávkového přístřešku (stála u jeho boku otočená k výstupu z metra), Moráni ZC otočení k zábradlí a nejlépe také sklopení, Plackého nám. ZC ten samý manévr co na Moráni (stála u boční zídky výstupu z metra). Jen na Palackého nám DC stála ve volném prostoru a nejvhodnějším manévrem jejího "zneviditelnění" bylo ji přenést cca 10 metrů k rohovému sloupu Ministerstva zdravotnictví a otočit nápisem k němu. Čili ve všech případech méně práce než (od)instalovat přídavné zastávkové sloupky pomocí naložení, odvezení a složení ve skladu.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Martin Šubrt » 06.9.2010 9:20

MM: Zastávková služba plechovky nemá na starost... Se s tím budou tahat?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od 9001 » 06.9.2010 9:15

MOp: Podle toho co píše MM to taková výhra nebyla. Měli to nechat dojezdit aspon do konce denního provozu pač podle MM musely spoje UCOURAT jízdní dobu do prvního KB po úseku. Tedy kolik 3-5 minut? ne li více? To fakt radší odklony.

U noček se dali na vozovnách ještě prohodit noty

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MOp » 06.9.2010 8:56

a/ Mohlo se jezdit od kolaudace vozem 8214, ktera probehla jiz v 16 hodin, do papiru se pro jistotu psalo manipulacne od 18h. Pritomni dispeceri jen mavli rukou a povidali - to u nas nejde pustit drive, az s rannim vyjezdem.. A hle, jde to! Ono to slo totiz jiz kdyz se delal vikendove Karlak pred ?2 lety? - take se to poustelo drive.
b/ Co je lepsi? Pustit pravidelny provoz, nebo jezdit bez jizdnich radu a s minimem informaci pro cestujici po vylukovych trasach? Cely den byly zastavky Karlovo a Palackeho namesti obsypany cekajicimi lidmi a vubec jim nevadilo, ze tam nic nejede. Informace totiz veskrze zadne..

Ja mam jasno - samozrejme co nejdrive po standardnich trasach. Obzvlaste pri tak mizive informovanosti.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 06.9.2010 1:49

krtinek píše:Tak pořád lepší když tam provoz je a lidi o tom neví, než když tam čeká hafo lidí na tram, která v budoucích 2 dnech nepřijede.
Hafo lidí tam bylo - cca po 12 minutách čekání (od výměny těch A3 plakátků) se začaly pídit proč nic tak dlouho nejede a následně odcházet, dle instrukcí těch velkých tabulí, na čež následně takřka za zády jim projely a ujely první spoje nejedoucí odklonem. To by mne kurňa nasralo - nemohla ta zastávková služba rovnou ty velké tabule "zastávka bez obsluhy" nějak slušně otočit (sklopit), aby nebyl jejich obsah vidět? Což jsem teda mimochodem nakonec udělal sám - přes den by se jimi člověk po obnoveném provozu asi již zmást nenechal (páč tam TRAM jezdí takřka jedna za druhou), ale večer a v noci (kdy jsou intervaly dlouhé) by to bylo raz, dva.a spoje ujeté za zády by se ještě několikráte asi opakovaly.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od kruťák » 06.9.2010 0:55

Tak pořád lepší když tam provoz je a lidi o tom neví, než když tam čeká hafo lidí na tram, která v budoucích 2 dnech nepřijede.
já jsem ve Fotožurnálech píše:No a musím opět pohanit DPP, že nezajistil jednoho člověka, který by zneplatnil zastávkový sloupek (stačilo by tabuli s info o výluce dát přímo před sloupek a tím znemožnit přístup k němu), tak by se nestalo, že tam ještě ve 20:20 (možná i dlouho po tom, co jsem odešel) bude čekat hlouček lidí.
Asi 5 jich čekalo na Moráni z centra (ti chytřejší pochopili, že chybějící koleje viděti, znamená vlakem se neprojeti), naopak více jich čekalo na KN do centra (5~30 ; podle příjezdu metra,čtení tabulí...) protože tam chybějící koleje vidět nebyly.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 06.9.2010 0:31

Výluka Karlovo náměstí - Palackého náměstí byla ukončena v neděli 5.9.2010 ve 21:00 hodin, čili cca o 7 hodin dříve než bylo původně plánováno a vytištěno ve vozových JŘ - spoje kratší trasu (proti původně počítané objízdné) musely "ucourat" do prvního KB za tímto úsekem. Chvíli před otevřením se v okolí pohybovala červená dodávka zastávkové služby a vyměňoval A3 žluté DOPR. INFO o víkendové výluce za původní a dále pokračující o výluce Botanická zahrada (Moráň – Albertov). Přitom na Moráni / Karlově náměstí DC a Palackého náměstí nechala cca 15 minut před otevřením plechové tabule cca 1x 0,5 metru typu „zastávka bez obsluhy TRAM“ (Palačák ZC, kde jezdí BUS 176 na Strahov), jichž si sice dlouho lidé nevšímali, ale následně ano a odcházeli.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3157
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od trainzjohny » 02.9.2010 20:08

V místech kde je kanál nebo jiná překážka a pevně umístěný betonový pražec by se nevešel je vyosený dřevěný (do kterýho si díry na šrouby vyvrtáš dle libosti).

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Karosák » 02.9.2010 19:10

A ještě technická, dokonce 2 Z:arrow:
1) Když se tráva dává až po 3. podbíjení, jakto, že je již trávník položen mezi Špejcharem a Hradčanskou (tam tipuji, že se již možná 3x podbíjelo), a hlína nasypaná na trati kolem Blatin (tam se tutově nepodbíjelo 3x :D ) :?: :?
2) U w-tramu kolem Mövenpicku je tu a tam pražec-bylo vysvětleno. Proč je však mezi spoustou betonových pražců na trati do Řep tu a tam dřevěný :?: :idea:
Díky

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od Martin Šubrt » 02.9.2010 12:14

MM-Mikulovsky píše:
pawel píše:pěkné. co mě zaujalo je nejednotné provedení přechodů se SSZ přes kolejiště (někde zebra, někde nic).
To je zase výsledek té, zde na TF již nesčetněkrát promílané, nekoncepčnosti (nejen) při reko a výstavbě dopravních zařízení.
Asi mě trefí šlak, protože těch nejednotností jsou tam mraky. A to od 14.září platí novela vyhlášky 30, kterou do TSK nikdo k připomínkám neposlal, tudíž řada přechodových otázek zůstává...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od gabuliatko » 02.9.2010 11:26

pawel píše:a ještě: byly na trati upraveny jízdní doby?
to asi až společně s Řepama

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.9.2010 10:13

pawel píše:pěkné. co mě zaujalo je nejednotné provedení přechodů se SSZ přes kolejiště (někde zebra, někde nic).
To je zase výsledek té, zde na TF již nesčetněkrát promílané, nekoncepčnosti (nejen) při reko a výstavbě dopravních zařízení.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce TT

Příspěvek od pawel » 02.9.2010 1:00

tramvajka píše:Dnešní videjko z úseku Hotel Golf - Klamovka :
http://www.youtube.com/watch?v=mlvbVpGrREk :wink:
pěkné. co mě zaujalo je nejednotné provedení přechodů se SSZ přes kolejiště (někde zebra, někde nic). toho jsem si při dnešní rychlé auto-obhlídce nevšimnul. druhý dotaz: proč je úsek kavalírka-klamovka zalit do asfaltu? mluvilo se o 167 po kolejích, ale od toho se snad nakonec ustoupilo, ne? stejně tak mi připadá zajímavá nejednotnost zakrytí výhybek: zatímco před kotlářkou zc zakryto není, za kotlářkou zc ano. vím, že jde o detaily, ale zajímalo by mě, jestli je v tom nějaký smysl nebo jen nahodilost.

a ještě: byly na trati upraveny jízdní doby?

Odpovědět