Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jabberwocky » 17.4.2009 10:23

Asi nemá moc cenu bavit se o tom, co bylo dřív, jestli slepice (moc špatných předpisů), nebo vejce (snaha všechno obcházet). Obojí spolu souvisí, navzájem se podmiňuje a má společný základ. Potíž je v tom, že většina Čechů stát považuje za něco sobě nepřátelského, co je potřeba očůrávat, a nedochází jim, že (demokratický) stát může být jen tak dobrý, jak dobrým ho jeho obyvatelé učiní. A že jak ten, kdo rychlost omezuje, tak ten, kdo to má dodržovat, jsou na jedné straně barikády.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od syverin » 17.4.2009 10:06

Bohužel je to taky tím, že ve (světovém, není to problém jen ČR) obyvatelstvu je vehementně podporována představa, že právo řídit automobil patří mezi přirozená a nezcizitelná práva každé lidské bytosti.

Bohužel to bazírování na předpisech především tam, kde je jejich aplikace především vedlejším efektem je smutná vlastnost.

Třeba světelné křižovatky v Praze jsou poslední dobou naprosto tragické. Tlačítka, indukční smyčky, všechno tam je, ale na všech funguje pevný cyklus i ve dvě ráno. Takže stojíte dvě minuty na červenou, kolem vás nic neprojede a vy jenom koukáte (už se to trochu zlepšilo, ale těsně po zprovoznění byla takhle tragická křižovatka Rohanské nábřeží - Švábky).

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Damir Holas » 17.4.2009 10:01

Zakutaleny.banan píše:Tohle je ovsem zakladni omyl. V ridicich se posledni dobou vytvari intenzivni dojem, ze za volantem staci dodrzovat predpisy a vsichni budeme stastni.
Tak samozřejmě, že jen pouhé dodržování předpisů nestačí, ale je to základ, to se na mě nezlob. Ono abys mohl např. dobře sledovat dění kolem sebe, tak asi není úplně od věci jet adekvátní rychlostí, že...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Absolut » 17.4.2009 8:02

K hlavnímu tématu se už raději nebudu vyjadřovat.

Ale k tomu aquaplainingu: Tady je mezi odborníky dost rozšířený názor, že by se mělo důsledněji odvodňovat (i když v místě překlopení příčného sklonu před a za obloukem to při sklonech pod 0,3 procenta nejde NIKDY), protože řidiči omezení typu 100km/h v délce pár set metrů s dodatkovou tabulkou za mokra obvykle ignorují.

Zakutaleny.banan
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 14.2.2007 11:14

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Zakutaleny.banan » 17.4.2009 0:53

Jabberwocky píše:9001: Ty máš zajímavou vlastnost zastávat názory, se kterými nemohu při nejlepší vůli souhlasit. Předpis je jednou předpis, není tam pro srandu králíkům. Tahle česká vlastnost, že budu dodržovat jenom to, co se mi dle vlastního uvážení líbí/hodí, mi leze krkem čím dál víc...
Tohle je ovsem zakladni omyl. V ridicich se posledni dobou vytvari intenzivni dojem, ze za volantem staci dodrzovat predpisy a vsichni budeme stastni. Jenze predpisy jsou jenom popsany papir. Za volantem je potreba predevsim sledovat deni kolem sebe a myslet. V autoskolach uci hromadu zbytecnych predpisu, misto aby ucili budouci ridice myslet. To je ten hlavni problem a pricina veskereho bordelu na nasich silnicich.
A establishmentu to vyhovuje, protoze diky tomu muze poradat podobne akce, ktere sice maji nulovy efekt, ale zato se pri nich vyrejzuje balik na pokutach a proleti jeste spokojene hykaji, jak se s temi nerady zatocilo...

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Fořtík » 16.4.2009 23:16

Jabberwocky píše:9001: Ty máš zajímavou vlastnost zastávat názory, se kterými nemohu při nejlepší vůli souhlasit. Předpis je jednou předpis, není tam pro srandu králíkům. Tahle česká vlastnost, že budu dodržovat jenom to, co se mi dle vlastního uvážení líbí/hodí, mi leze krkem čím dál víc...
Souhlasím. U Proxyo nehody nejde ani přinejmenším o příčinu nehody, jako o důsledky. Když někoho s autem zabiješ, těžko se tě někdo bude zastávat, že tě oslnilo sluníčko, že šla proti tobě labuť, že proti tobě jelo auto, že jsi byl zhulený a já nevím co ještě - prostě jednou jsi zabil a nikdo na tom nemůže nic změnit.

Nedávno jsem viděl reportáž o nebezpečném úseku na D1 stran aquaplainingu. Docela jsem zíral nad názory dopravních "expertů", kteří namísto toho, aby odsoudili neschopnost našich řidičů dodržovat jakékoliv omezení raději plivají na údržbu, že chybí kanálky... Neříkám, že údržba nemá máslo na hlavě, ale krucinál když je někde nějaký omezení, tak tam asi není pro srandu králíkům... :evil:

Uživatelský avatar
carnero
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 18.9.2008 10:46
Bydliště: Skoro na konci nové sedmičky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od carnero » 16.4.2009 23:02

Jabberwocky píše:Tahle česká vlastnost, že budu dodržovat jenom to, co se mi dle vlastního uvážení líbí/hodí, mi leze krkem čím dál víc...
Ona tahle česká vlastnost je asi částečně vyprovokovaná jinou českou vlastností - předpisy zhovadile plýtvat, používat je bez rozmyslu a s oblibou je zapomínat. Myslim, že změna uvažování je potřeba na obou stranách. Na jedné straně respektovat předpisy a na druhé straně nedávat na přehledný rovný úsek v polích dvacítku protože tam před pěti lety byl výjezd ze stavby.

Navíc myslím, že by lidi předpisy vnímali jinak, kdyby policie nebyla jen pro smích. Což bohužel není většinou vina policie jako spíš jejích svázaných rukou (např.: zločinec dostane směšný trest a policajt přijde o práci protože nezvolil dostatečně něžný způsob zatýkání).

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Jabberwocky » 16.4.2009 22:55

9001: Ty máš zajímavou vlastnost zastávat názory, se kterými nemohu při nejlepší vůli souhlasit. Předpis je jednou předpis, není tam pro srandu králíkům. Tahle česká vlastnost, že budu dodržovat jenom to, co se mi dle vlastního uvážení líbí/hodí, mi leze krkem čím dál víc...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 16.4.2009 19:34

Proxy píše:
9001 píše:A já si myslel že silnice pro vozidla a chodci na ní nemají co dělat mimo přechod, přesněji tedy ve městě. Když se prochází po silnici je to jeho problém.
Asi neumíš číst, psal jsem ve dvě ráno neřešil jsem dobu okolo 21h.
Pochybuju, že člověk, který jezdí v noci ve městě stovkou, tak dodržuje předpisy i při jiných "méně" nebezpečných situacích - proto jsem pro tvrdé pokutování.

Loni v létě mne na světelné křižovatce srazilo auto, když jsem přecházel na zelenou. Některým řidičům bych skoro i přál zažít ten pocit, když člověk leží pod autem a jeho noha mu vězí pod předním kolem nákladního auta... :oops:
A tady to bylo podle tebe čím? Rychlostí nebo spíš nepozorností řidiče? Nechci ho obhajovat,ale jde o příčinu. Tipuji nesledování provozu (telefon, hrabaní v přihrádce) než rychlost.
Ale i tak jsme zase u toho. Naložená Tatrovka má daleko jinou brzdnou dráhu než klasický osobák...

To daromir. Při nulovém provozu to neberu jako ohrožení provozu. Ono i tramvaje jezdí v noci volnějším režimem co si budem podívat..

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Damir Holas » 16.4.2009 17:42

9001 píše:Upřímně za co by si chtěl pokutovat v noci?? Že jedeš 100 po magistrále ve dvě ráno ??
A ve 2 ráno neplatí dopravní předpisy nebo co? :roll:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Proxy » 16.4.2009 13:57

9001 píše:A já si myslel že silnice pro vozidla a chodci na ní nemají co dělat mimo přechod, přesněji tedy ve městě. Když se prochází po silnici je to jeho problém.
Asi neumíš číst, psal jsem ve dvě ráno neřešil jsem dobu okolo 21h.
Pochybuju, že člověk, který jezdí v noci ve městě stovkou, tak dodržuje předpisy i při jiných "méně" nebezpečných situacích - proto jsem pro tvrdé pokutování.

Loni v létě mne na světelné křižovatce srazilo auto, když jsem přecházel na zelenou. Některým řidičům bych skoro i přál zažít ten pocit, když člověk leží pod autem a jeho noha mu vězí pod předním kolem nákladního auta... :oops:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od trainzjohny » 16.4.2009 13:19

9001 píše:A já si myslel že silnice pro vozidla a chodci na ní nemají co dělat mimo přechod, přesněji tedy ve městě. Když se prochází po silnici je to jeho problém.
Asi neumíš číst, psal jsem ve dvě ráno neřešil jsem dobu okolo 21h.

Právě beru jako problém objíždění zleva atd a to beru jako daleko větší prohrešek než ty "rychlou" jízdu.
To jsem čekal .. silnice jsou pro vozidla .. a že tak rád obhajuješ gumokoly bránící tramvajím, to neplatí totožné koleje jsou pro tramvaje ???

A já schválně psal o 21h páč už v tu dobu passaty jezdily a v tu dobu jsem je viděl dávat pokutu.... tedy žádné dvě ráno jako píšeš ty, ale už večer se řádilo :wink: :!:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 16.4.2009 13:11

A já si myslel že silnice pro vozidla a chodci na ní nemají co dělat mimo přechod, přesněji tedy ve městě. Když se prochází po silnici je to jeho problém.
Asi neumíš číst, psal jsem ve dvě ráno neřešil jsem dobu okolo 21h.

Právě beru jako problém objíždění zleva atd a to beru jako daleko větší prohrešek než ty "rychlou" jízdu.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Fořtík » 16.4.2009 13:08

9001 píše:Upřímně za co by si chtěl pokutovat v noci?? Že jedeš 100 po magistrále ve dvě ráno ?
?Jistě, i toto by se mělo pokutovat. Nejhorší je, když si tihle siláci za volantem myslí, že se nemůže nic stát, že to mají pod kontrolou.
9001 píše:Opravdý piráti jsou v denním provozu,když jedou 150 po jižní spojce,hází nebezpečné myšky atd.
Z pohledu řidiče tramvaje bych jednoznačně tvrdě trestal objíždění zleva. Dále bych trestal to, že si řidiči dělají odbočovací pruhy z kolejí v místech, kde žádné odbočovací pruhy nejsou - Čechův most, Národní divadlo, Vinohradská. Dále stání v křižovatkách. Schválně ne ve všech, ale jenom tam, kde jsou pro dementy za volantem namalovány žluté kříže. Ale na to nepotřebujeme Passaty, na to by stačilo, aby policisté dělali svojí práci, že jo...

Ale co po nich můžeme chtít, když v podstatě všechno, co jsem zde napsal sami dělají a tím sami hřeší.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3141
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od trainzjohny » 16.4.2009 13:05

9001 píše:Upřímně za co by si chtěl pokutovat v noci?? Že jedeš 100 po magistrále ve dvě ráno ?? Opravdý piráti jsou v denním provozu,když jedou 150 po jižní spojce,hází nebezpečné myšky atd.
Jo, přesně za to, protože až ti tam vlítně nějakej chodec (a že jich okolo Pavláku a Václaváku ani v tuto dobu není málo, tak ho ve 100km/h zabiješ, z 50-70 to ubrzdíš. A třeba okolo 21 večer co jsem ho viděl je provoz docela hustý a lidí všude moře, až to nezvládně a vylítne někam na chodník a sestřelí tam třeba dav čekající na světlech .... to jsem zvědav co bude říkat příznivce gumokolů jako ty. Magistrála není dálnice a tak by se podle toho na ní mělo jezdit. Neříkám, že 60-70 je problém, ale stovka určitě je.

A že nedávno se málem takový průšvih stal, naštěstí to pako trefilo ten obrubník tak "šikovně" že proletělo okolo lidí a trefilo pouze tři stojící auta. Místo - IPP na magistrále směr nuselák,rychlost cca 100 km/h čas : cca 4:30 ráno, počet lidi stojících na světlech a tedy těsně vedle: 4.

Odpovědět