(D) Německé provozy obecně

Německé provozy

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
pepe
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: 30.3.2007 19:18

Re: Německo

Příspěvek od pepe » 13.6.2011 23:35

ahoj přátelé, v sobotu 18.6.jedu s přáteli do dráždan na celodenní výlet,máte prosím nějaký dobrý tip či radu co se týče mhd ,tramvají či tipů na městskou procházku či nějaký odkaz,díky Pepíno

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo

Příspěvek od kruťák » 22.4.2011 13:05

Věděl by někdo, zda ještě na norimberském voze 370 existuje reklama Maggi, případně je-li tam jiná, jaká?
Případně, je-li vůz vůbec ještě naživu :)

Děkuji.

Uživatelský avatar
vláčky87
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 12.3.2004 9:55
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od vláčky87 » 22.3.2011 16:14

A další vyštrachané obrázky, tentokrát z Erfurtu 3x KT4D, takováhle housenka se těžko fotí, autorm je J. Meier, období je 1996 a 1998.

http://www.uloz.to/8385802/erfurt-3x-kt ... mplatz-jpg
http://www.uloz.to/8385803/erfurt-3x-kt ... 5-6-98-jpg

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo

Příspěvek od OMH » 17.3.2011 22:42

Kolegové,
opět se na Vás obracím o dopravní a městské tipy ;) Tentokrát ohledně města Dortmund. Byl tam někdo z Vás?
(plány sítě, gleisplan mám)
Díky

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo

Příspěvek od Štěpán » 31.1.2011 1:19

Opět jsem si udělal jednodenní výlet do ciziny. Tentokrát do města Plauen: http://www.tramfoto.cz/index.php?cat=25

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo

Příspěvek od OMH » 14.12.2010 21:45

Běžně se dá vůz 111 objednat.
Co takhle nebýt línej a zkusit hledat sám!

http://www.gvbgera.de/gvb-extras/partybahn/

malesak
problémový jedinec
Příspěvky: 176
Registrován: 15.10.2009 17:41
Bydliště: MHD neni slyset

Re: Německo

Příspěvek od malesak » 14.12.2010 20:24

Nejezdi na běžných linkaáh , nebo jo?
Nejezdí na běžných linkách, nebo jo?

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo

Příspěvek od MOp » 14.12.2010 20:20

Jak bezne nejezdi? V dobe foceni, tedy jiz drahnou dobu tomu jezdila pravidelne v patek (+ sobotu) vecer.

malesak
problémový jedinec
Příspěvky: 176
Registrován: 15.10.2009 17:41
Bydliště: MHD neni slyset

Re: Německo

Příspěvek od malesak » 14.12.2010 20:05

Ale to je jen party tram , ta s lidma bezne nejezdi , ale je to skoda.

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo

Příspěvek od fricoolinek2 » 14.12.2010 5:01

http://www.prazsketramvaje.cz/view.php? ... 2006041285

Zajímavé. Skutečně bych se nenadával toho, že někde existuje tramvaj s hajzlem.

Uživatelský avatar
hyaho
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 08.8.2009 21:25
Bydliště: PRAHA

Re: Německo

Příspěvek od hyaho » 28.9.2009 23:40

No myslím že Ostravské Wany a vlečnáky jsou povedenější aspon vzhledově :)

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo

Příspěvek od PvvS » 28.9.2009 22:45

http://tram-leipzig.de/displayimage.php ... 157&pos=19
http://tram-leipzig.de/displayimage.php ... 157&pos=18
http://tram-leipzig.de/displayimage.php ... 157&pos=21

Je pravda ze tohle jsem si nikdy k T4D nezaradil.

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Re: Německo

Příspěvek od DPmPET » 28.9.2009 20:48

Když někdo nakousl téma upravené vleky B4D (typové označení B4D-NF)častečně nízkopodlažní obdobně jako u wan ale jsou přidány jěště jedny dveře v nízké části .Tak se provozují v Lipsku a mají celkem 8 kusů ,ev.č 791-798
Jěště tam mají jednu upravenou T4D-NF ale už jako služební pod číslem 5050 .Je to taková hranatá tramvaj,standartní T4D to zdaleka ani nepřipomíná.Jejich vlastní vize,zatím zůstalo u jenom u jednoho kusu.
DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo

Příspěvek od OMH » 28.9.2009 19:56

MKzB píše:To tenkrát němci zkoušeli znízkopodlažnit B4, udělali myslím jenom jeden nebo dva kusy a poté došli k závěru že lepší bude totální novostavba.

Mimochodem, kdyby do toho napasovali podvozky z 15T, tak by z toho mohl být nový nástupce T3.
To by souhlasilo, za celý den jsem viděl jen jeden kus "wana B4". Novostaveb mají více.

Uživatelský avatar
MKzB
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 19.1.2007 16:49
Bydliště: Bezkov (u Vídně)
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo

Příspěvek od MKzB » 28.9.2009 12:26

To tenkrát němci zkoušeli znízkopodlažnit B4, udělali myslím jenom jeden nebo dva kusy a poté došli k závěru že lepší bude totální novostavba.

Mimochodem, kdyby do toho napasovali podvozky z 15T, tak by z toho mohl být nový nástupce T3.

Odpovědět