Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od mixik » 17.2.2010 15:11

díky oběma. my jsme totiš vydedukovali toto: Kloub, Teristor, 8 náprav (volitelné podle náprav), Double (oboustraná) 5 páru dveří (volitelné). #-o

no taky nám to sedlo. ale jistota to nebyla (-X

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 17.2.2010 14:58

KT-kloubova tramvaj, 8-napravy, D- dvousmerna s rozvorem otocnych cepu 7,5m, 5- sire 2.5m. EDIT- nekdo byl rychlejsi. Hald na mobilu to trva.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Pepa » 17.2.2010 14:55

Po zapátrání v PC jsem našel toto:

Článkové tramvaje ČKD:

první místo
K - kloubové vozidlo
druhé místo
T - trakční vozidlo (motorové)
B - vlečné vozidlo
třetí místo
počet náprav
4 - čtyřnápravové vozidlo
6 - šestinápravové vozidlo
8 - osminápravové vozidlo
čtvrté místo
vzdálenost otočných čepů
A - 6,7 jednosměrné vozidlo
B - 7,5 jednosměrné vozidlo
C - 6,7 dvousměrné vozidlo
D - 7,5 dvousměrné vozidlo
páté místo
šířka vozidla
2 - 2,2 m
5 - 2,5 m
6 - 2,6 m

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od mixik » 17.2.2010 14:45

Pánové mám asi trapnou otázku.
ale neví někdo co znamená zkratka KT8D5? hlavně mě zajímá ta 5ka. jestli to je počet dveří.
díky nemohu to nikde najít.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petr » 06.2.2010 16:44

Tak jsem si dneska pěkně užíval...
Když mi ve tři ráno zazvonil budík, že bych měl jako vstávat, málem jsem ho vyhodil z okna, Nu což, do práce se ale musí, tak před čtvrtou pěkně do posledního spoje nočního busíku. Nástup 4:44, takže jsem by v práci o třičtvrtěhodiny dříve. Přípravím si tramvaj (9085), a dám si ještě dvacet. 5:04 do ulic. Náhle se ozvalo drobné prasknutí, koukám, že tramvaji zhaslo komplet vnější osvětlení. Juknu do jističů, reflektory i obrysovky spadlé. Tak je nahodím, a pozoruji, že nevěřím vlastním očím. Zůstal svítit jen levý reflektor. Ostatní žárovičky dostaly asi šlupku. Komunikace s dipečinkem "ano pane řidiči, u vozovny Motol zajistíme výměnu", říkám si, proč nevymění "červenáčkové" žárovky. No, ale raději nepřemýšlet. Jedu si tedy po Praze jak jednooký Žižka, každý kolega mně upozorňuje, že nesvítím, já se snažím dávat najevo, že o tom vím. Kolega IGBT nadšeně posílá SMS, abych si asi ujasnil, jak jsem tupý :lol: . Na odpověď nereaguje. Ale to je u něj normální [-o< U Olšanské náměstí stojí červenáčkové v autě. Koukají po mně. Hlavou mi proběhne myšlenka, že mi jedou vyměnit žárovičky. Kdepak. Jenom mi dělají doprovod až k vozovně. Asi kdyby mi to kvůli žárovičkám zdechlo. 8-[ No, kdyby aspoň jeli přede mnou, svítili by mi na cestu. Přijíždím k vozovně, čeká na mne 9062. Dostávám od ní dvoje klíče (každá tramvaj má jedny "provozní" a druhé rezervní). Je mi to divný. Divnost dostupuje vrcholu a já neodolám a volám výpravčímu. On konstatuje, že jaksi se tenhle vůz měl posílat do Hloubětína kvůli kilometrům. Takže mi dali dvoje klíče, aby mi to mohl Hloubětín někdy někde vyměnit. Super. Očekávám nejhorší šlupku 9082 :shock: Po nějaké době zachrchlá vysílačka "pane řidiči na Spojovací bude zase výměna". To jsem nadšenej říkám si. Hloubětín mi přivezl 9087. Takový krásný den. Před třetí lezu na Andělu z tramvaje. Přesunuju se mezi cestující, zapínám noťas a pokračuju v rozpracované stránce. Před Klamovkou málem slítnu ze sedačky. Další frajírek to ohnul vlevo před rozjetou tramvaj. Střídající kolega to ubrzdil, ale o fous. Opucuju kalhoty a jedu domů. A přemýšlím o tom, proč naši Městští strážníci neřeší auta parkující na zákazu stání před Ministerstvem obrany, na zákazu zastavení na náměstí Svobody, na chodníku před ruským ekonomickým centrem. A proč řeší, že auto nestojí 5 metrů od hranice křižovatky (ale cca 4,89) za situace, kdy se hranice křižovatky nedá pod hromadou sněhu zjistit. Pak mi to dochází. Protože já jsem jen obyčejný člověk. Tři vyjmenovaní hrozí tím, že by majitelem auta mohla být nějaká celebrita a mohli by dostat přes prsty... Ale to asi není moc spravedlivé, co? #-o

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od mixik » 06.2.2010 14:27

no na 112 u zoo jsou lidi jak šílení. mají tam automat a zastavím ve stanici a všichni letěj ke mě. abych jim neujel. asi jsem poslední bus. přitom interval tam je dobrej.
tam v létě jsem schopnej na CéDéčku vyprodat 2 balíky. mám smůlu na to. 8-)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 06.2.2010 14:00

mixik píše:tak řidiči busu prodávají lístky....

včera jsem začal prodávat ty nový co nám tiskne automat, a hned jsem dostal vynadáno od kupujícího.
že sem si ho koupil v automatu a já chci přirážku.
lidi mě ty lístky vracej (ani se nedivím) protože ten tisk není skoro vidět. zajímaví je, že když jim řeknu že mají možnost sms jízdenky, tak najednou nikdo nemá kredit.
Ještě jsem neměl tu čest, někdy v listopadu jsem si staré vyměnil za nové (asi ale úplně stejné) a mám jich ještě spoustu a protože není práce, tak mi asi na dlouho ještě zůstanou.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od mixik » 06.2.2010 11:40

tak řidiči busu prodávají lístky....

včera jsem začal prodávat ty nový co nám tiskne automat, a hned jsem dostal vynadáno od kupujícího.
že sem si ho koupil v automatu a já chci přirážku.
lidi mě ty lístky vracej (ani se nedivím) protože ten tisk není skoro vidět. zajímaví je, že když jim řeknu že mají možnost sms jízdenky, tak najednou nikdo nemá kredit.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Pražská lítačka

Příspěvek od Karotka » 01.2.2010 20:36

OMH píše:1. Jan Perner - Pragensburg :-)

> To už jsem někde né zrovna pozitivně viděl, toto jméno.
Jo, někde u Chocně to bylo, rozmáznutý na sloupu... že prej e pericolo sporgersi (ne že bych tu chtěl někoho nabádat k opakování historie :twisted: )

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská lítačka

Příspěvek od Proxy » 01.2.2010 20:09

OMH píše:
Winoga píše:Zdravím všechny příznivce městské hromadné dopravy a dovoluji si vás pozvat na soutěž v užívání PID, která se uskuteční v pátek 19.02.2010 v Praze a jejíž start a cíl bude před budovou železničního nádraží Praha - Vyšehrad. Přehled pravidel a registrační formulář najdete na adrese: http://kluby.adam.cz/spjf/litacka/. Winoga, organizátor.
http://kluby.adam.cz/spjf/litacka/index ... laseni.php
Chudák Jaroslav Foglar :(

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3858
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 01.2.2010 19:53

Tak se přihlásíme hromadně taky ne :?: Z:idea: :twisted:
"Sundej brejle, pokecáme..."

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražská lítačka

Příspěvek od OMH » 01.2.2010 18:57

Winoga píše:Zdravím všechny příznivce městské hromadné dopravy a dovoluji si vás pozvat na soutěž v užívání PID, která se uskuteční v pátek 19.02.2010 v Praze a jejíž start a cíl bude před budovou železničního nádraží Praha - Vyšehrad. Přehled pravidel a registrační formulář najdete na adrese: http://kluby.adam.cz/spjf/litacka/. Winoga, organizátor.
http://kluby.adam.cz/spjf/litacka/index ... laseni.php
1. Jan Perner - Pragensburg :-)

> To už jsem někde né zrovna pozitivně viděl, toto jméno.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Absolut » 01.2.2010 12:04

Pane Winoga, bylo zbytečné zakládat na Vaše upozornění nové téma, byl přesunuto sem...

Winoga
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 01.2.2010 10:56

Pražská lítačka

Příspěvek od Winoga » 01.2.2010 11:01

Zdravím všechny příznivce městské hromadné dopravy a dovoluji si vás pozvat na soutěž v užívání PID, která se uskuteční v pátek 19.02.2010 v Praze a jejíž start a cíl bude před budovou železničního nádraží Praha - Vyšehrad. Přehled pravidel a registrační formulář najdete na adrese: http://kluby.adam.cz/spjf/litacka/. Winoga, organizátor.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od OMH » 31.1.2010 22:11

http://metroblog.ru/post/2726/
Jedná hořící tramvaj z ČKD

Odpovědět