Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...
Moderátor: TRAM-FÓRUM
-
Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Příspěvek
od Bobik » 18.5.2019 6:23
9001 píše:A pokud zůstaneme doma, tak do stanice Klárov metro taky nikdy nepřijelo

Mám pocit, že tam přijet snad ani nikdy nemělo, stanice byla od začátku dělaná jako zkušební.
Resp slyšel jsem něco o tom, že se údajně, po vybudování metra na letiště, měla napojit, aby soudruzi po vzoru Moskvy měli pohodlnou přepravu v případě ohrožení. Ale co je na tom pravdy a zdali to nebyl od začátku jen teoretický plán (s minimální šancí na realizaci), to netuším.
-
9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od 9001 » 17.5.2019 22:00
P_V píše:On je ten geologický průzkum navržen tak, že se tím zároveň už kus stanice vyrazí.

Ale pořád to nic moc neznamená

.
Bratislava měla jak dlouho stanici metra?

A pokud zůstaneme doma, tak do stanice Klárov metro taky nikdy nepřijelo

-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Příspěvek
od von Špilberk » 17.5.2019 9:58
No, já žil v domnění, že záměr je dávno schválen.

-
P_V
- Uživatel
- Příspěvky: 4217
- Registrován: 23.11.2003 18:49
Příspěvek
od P_V » 17.5.2019 8:50
On je ten geologický průzkum navržen tak, že se tím zároveň už kus stanice vyrazí.

-
9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od 9001 » 16.5.2019 21:36
Von: Tak se bude stříhat páska u geologického průzkumu

To tu ještě nebylo

-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Příspěvek
od von Špilberk » 16.5.2019 18:59
https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/d ... ntent=main
Již letos začne Praha stavět novou trasu metra D z Pankráce do Písnice. Pražští radní na pondělím zasedání schválí záměr výstavby. Rovněž odsouhlasí zahájení geologického průzkumu, kterým stavba metra začne. Vyplývá to z návrhu usnesení. Přesné datum, kdy průzkum začne, není z dokumentu jasné.
Tak proto se ještě nezačalo

Záměr stavět metro D nebyl dosud schválen.

No, já se asi po …

-
mart337
- Uživatel
- Příspěvky: 1035
- Registrován: 21.8.2008 22:26
Příspěvek
od mart337 » 16.5.2019 0:02
Tohle si nemyslím, Čimickou jen tramvaje by Bohnice neobsloužily. Aby si to obsloužil, musel bys tam nacpat aspoň tři linky a pochybuju že by se dolu do Troje a na Prahu 6 tolik linek provozovalo. To by se musela udělat v Bohnicích smyčka. A lidi by určitě řvali jak paviani kvůli přestupu, gro určitě jede na metro a přestupovat dvakrát.
-
P_V
- Uživatel
- Příspěvky: 4217
- Registrován: 23.11.2003 18:49
Příspěvek
od P_V » 15.5.2019 21:49
A myslíte, že v Čimické nějaké autobusy zůstanou? Kdepak, ta se zklidní, středem tramvajpás s krytem ze zeleně natřeného sena, okolo toho 1+1 pruh a okolo toho několik málo podélných stání pod novou álejí. Zbytek bohnického sídliště obslouží nějak ohnuté linky z okolí končící na stávajících smyčkách s přestupem na tramvaj. Obratiště Kobylisy bude zastavěno nějakou vkusnou bytovkou a zbylé busy od severu budou ukončeny někde u zdibské rychlodráhy.
-
9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od 9001 » 15.5.2019 20:51
Ono ta "dolní" trasa tak ubohá taky není... 144 v KB po 6 minutách + 102 v SD s podobným intervalem + tranzit P6 - P8...
-
P_V
- Uživatel
- Příspěvky: 4217
- Registrován: 23.11.2003 18:49
Příspěvek
od P_V » 15.5.2019 20:07
Jenže oni to jsou schopni dotlačit k postavení. Tramvaj za každou cenu, i kdyby to mělo obsluhovat jen botanickou zahradu a jiná křoviska. A to se pak budou v Bohnicích divit, když je 200 vyklopí na Podhájích, aby ty 3 zastávky k metru dojeli tramvají

-
MPL
- Uživatel
- Příspěvky: 235
- Registrován: 06.1.2010 8:29
Příspěvek
od MPL » 15.5.2019 18:38
Je třeba postavit tramvajovou trať (to teď letí).
Je třeba vyhnout se obydleným oblastem (hluk).
Je třeba nezajíždět do sídliště (odpor místních).
===> Navrhneme tedy studii na trať, kterou nikdo nechce a víme, že se realizovat nebude, protože "my jsme chtěli, ale ty zlý lidi ji nechtějí". Brrrrrrrrr ...
-
9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od 9001 » 14.5.2019 21:15
Někdo si hrál zase v mapě

Ono tam je jeden základní problém

3.lékařská fakulta UK a Vinohradská nemocnice

Takže pokud těch metrů do Zdib bude stát 2 mld, tak tunel pod FNKV bude tak za 10 mld.

-
P_V
- Uživatel
- Příspěvky: 4217
- Registrován: 23.11.2003 18:49
Příspěvek
od P_V » 14.5.2019 15:31
Pražská tramvaj se objevila hned za svodidly u dálnice D1
Středočeská policie prověřuje od úterního dopoledne okolnosti, za jakých se dostal do pole v těsné blízkosti dálnice D1 sedm kilometrů za Prahou vagon z tramvaje.
https://www.novinky.cz/krimi/504808-pra ... ce-d1.html
8603
musel se toho zavádění tramvají do Průhonic chopit soukromník...
