Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...
Moderátor: TRAM-FÓRUM
-
kruťák
- Uživatel
- Příspěvky: 3177
- Registrován: 23.2.2010 0:24
- Bydliště: mobilnitabla.cz
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od kruťák » 21.3.2011 20:08
Na citybusu se objevila fotka zachycující víkendové cestování v oblasti Suchdola:
http://citybus.cz/fotogalerie/displayim ... play_media
Chvíli potom se v mé poště objevila podobná fotka z neznámého místa a času:
Tomu říkám "autobus tak plný, že i řidič musel stát"

-
Jabberwocky
- ďábelský pedagog
- Příspěvky: 1849
- Registrován: 27.5.2005 10:53
- Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)
Příspěvek
od Jabberwocky » 12.3.2011 9:03
To ten otec pravděpodobně taky

-
MF
- Uživatel
- Příspěvky: 4273
- Registrován: 04.3.2007 19:28
Příspěvek
od MF » 11.3.2011 23:56
Jabberwocky píše:Opsáno z FB skupiny Odposlechnuto v Praze: ?10. 3., odpoledne, tramvaj č. 16 u Palackého náměstí, otec k cca pětiletému synovi: „Tramvaj nemůže mít řidiče, protože nemá volant. Tramvaj má tramvajáka...“
tak nevím jestli to je tak dobrý vtip, ale pobavilo mě to. Nebo to je tím, že jsem vypil 7 piv-
-
Jabberwocky
- ďábelský pedagog
- Příspěvky: 1849
- Registrován: 27.5.2005 10:53
- Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)
Příspěvek
od Jabberwocky » 11.3.2011 22:21
Opsáno z FB skupiny Odposlechnuto v Praze: ?10. 3., odpoledne, tramvaj č. 16 u Palackého náměstí, otec k cca pětiletému synovi: „Tramvaj nemůže mít řidiče, protože nemá volant. Tramvaj má tramvajáka...“
-
Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Příspěvek
od Bobik » 07.3.2011 6:50
Marnost nad marnost, lidi nečtou, neposlouchaj, nevnímaj. A je to odjakživa, soudě dle vyprávění jednoho kolegy instruktora silnější postavy co pamatuje snad ještě Křižíka. Jako jsou dnes bílé cedule se zeleným nápisem vozovna blabla... tak tenkrát byly červené s nápisem vlak jede do vozovny bílým. Povídal že přijel tenkrát někam na konečnou a tam na něj mává jiný kolega a ukazuje na červenou ceduli. No co, no, říkal si trošku závistivě, tak jedeš do vozovny, se nezblázni. A dál si listoval v novinách. Onen kolega za ním přišel a povídá - to je hrozný, on to nikdo nečte, ty taky ne, já už s tím jezdim týden a ještě žádný průšvih. To ho vyprovokovalo, takže se šel na tu ceduli podívat a tam stálo vyvedené bílé na červeném - vlak jede do pr.ele.

-
7105
- Uživatel
- Příspěvky: 282
- Registrován: 30.4.2008 21:48
- Bydliště: Wokowice
Příspěvek
od 7105 » 06.3.2011 12:48
Bobik píše:No

nemá. To máš pravdu. Asi jsem (ještě) moc mladej

ale já bych se nejspíš šel toho řidiče zastat. Už jen proto aby viděl že v tom není sám.
Ale máš recht, připomíná mi to jinou bábu co na mě ječela když jsem zatahoval že jedu blbě a jinam. Tak ji řikám že to tam mám napsaný a navíc to i hlásí - načež nějaká cestující povídá: "Ano pan řidič má pravdu, hlásí to" - což mělo za následek že baba akorát na pět vteřin zmlkla a pak ječela dál...

Jeden Váš vokovický kolega to dokonce hlásí ještě "tramvajovým rozhlasem".
-
Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Příspěvek
od Bobik » 06.3.2011 10:36
No

nemá. To máš pravdu. Asi jsem (ještě) moc mladej

ale já bych se nejspíš šel toho řidiče zastat. Už jen proto aby viděl že v tom není sám.
Ale máš recht, připomíná mi to jinou bábu co na mě ječela když jsem zatahoval že jedu blbě a jinam. Tak ji řikám že to tam mám napsaný a navíc to i hlásí - načež nějaká cestující povídá: "Ano pan řidič má pravdu, hlásí to" - což mělo za následek že baba akorát na pět vteřin zmlkla a pak ječela dál...

-
Jabberwocky
- ďábelský pedagog
- Příspěvky: 1849
- Registrován: 27.5.2005 10:53
- Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)
Příspěvek
od Jabberwocky » 06.3.2011 10:22
Bobik: Hele, a má to cenu dohadovat se s magorem? Ta ženská to evidentně nemá v hlavě v pořádku, na logický argument reagovat nebude a na nějaký psychický nátlak může reagovat násilně. Má smysl riskovat nějaké poplivání, poškrábání apod.? Nemá. Kolikrát se Ti tohle za život stane? Jednou? Dvakrát? Tak holt jednou přijdeš někam pozdě. Aspoň máš veselou historku. Kdepak, dokud se situace nevyvine tak, že půjde o nutnou obranu nebo krajní nouzi, jak je definuje zákon (a i pak to bývá u soudu dost těžké), tak nehnu ani prstem. Asi už jsem starej :-)
-
Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od Karosák » 05.3.2011 18:36
Rudla je bestovní

Na toho si rád přivstanu. Teď v letním semestru mu vyjde to jeho "Zjinačování" nebo co to sepisoval

-
9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od 9001 » 05.3.2011 6:10
bobik: K fyzickému vykopnutí. Vsadím se s tebou klidně pár tisíc, že kdyby jsi to udělal, tak se najde svědek, který by šel proti tobě. Bohužel jsme v čechách.
Jako včera ve zprávách. Policajti honí chlapa bez řidičák. Sledujou ho domu, tam na ně pustí rotvajlera, toho postřelí a špatná je samozřejmě policie. Už se moc nezmiznuje, že jim docela dlouho ujížděl až ke zmíněnému domu a najednou je svěděk, který je proti postupu PČR.

-
Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Příspěvek
od Bobik » 05.3.2011 6:00
No vidíš a zrovna v tomhle s tebou nesouhlasím. Pardon pane profesore, ale to mi přijde stejné jako proč mám uklízet bordel před barákem na chodníku, od toho jsou přeci metaři... Jsou, ale nemůžou být vždy a všude. Navíc "vykopnutí" ber prosím obrazně, on by stačil "psychologický nátlak" - kdyby se do ní pustila půlka autobusu ať laskavě nezdržuje a nedržkuje když si neumí koupit správnej lístek, nevěřím že by dál stála a řvala na řidiče.
Samozřejmě fyzické vykopnutí by mohlo být problematické, nicméně když není zbytí tak bych ji opatrně vyšoupnul ven, schovávaje se za anonymity davu.

-
Jabberwocky
- ďábelský pedagog
- Příspěvky: 1849
- Registrován: 27.5.2005 10:53
- Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)
Příspěvek
od Jabberwocky » 04.3.2011 19:51
No, já bych ji taky odnikud nevykopával. Nehodlám pak někde dokazovat, že jsem nebohou důchodkyni nenapadl, případně jí platit za bůhvíjakou újmu. Od toho jsou uniformovaní orgáni. Koneckonců, mají pomáhat a chránit, ne polehávat a chrnět

-
Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Příspěvek
od Bobik » 04.3.2011 19:22
Ano, přesně tak. Vykázat, příp zavolat PČR. Což je řešení-neřešení a trpí tim všichni, jak slušný cestující, tak i řidič, resp. spoj jako takový (zpoždění). Celou dobu jsem marně čekal, kdo z ostatních ji z těch dveří vykopne, když řidič nesmí. Jo, to je holt obrázek o celé dnešní společnosti a o tom jak se staráme o věci kolem nás. Každej jen čumí a čeká co bude a pak držkuje že je zpoždění, ale aby se aktivně zapojil to né.
-
Jabberwocky
- ďábelský pedagog
- Příspěvky: 1849
- Registrován: 27.5.2005 10:53
- Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)
Příspěvek
od Jabberwocky » 04.3.2011 18:08
Tak tady to za ni někdo zaplatil a jelo se, ale jak to má řidič vyřešit, kdyby dotyčná osoba pokračovala tímhle způsobem pořád dál? Vykázat ji z vozidla, a když neposlechne, zavolat PČR?
-
kruťák
- Uživatel
- Příspěvky: 3177
- Registrován: 23.2.2010 0:24
- Bydliště: mobilnitabla.cz
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od kruťák » 04.3.2011 17:50
7105 píše:Připomíná mi to naší "profesorku" ZSV.

Mě taky, ale z FSV. Tímhle tónem vedla přednášku, ale nemyslela to nijak zle, prostě tak byla naučená z dob, kdy nebyla audiotechnika

Taky jsem si vzpomněl na přednášku Rudolfa Pohla
Železniční vozidlo v oblouku koleje 