Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- kruťák
- Uživatel
- Příspěvky: 3177
- Registrován: 23.2.2010 0:24
- Bydliště: mobilnitabla.cz
- Kontaktovat uživatele:
GPS sledování pražských tramvají
Zdravím, spříznění šotouši,
jak jistě víte, pražské tramvaje ZATÍM nemají veřejné GPS sledování jako ty brněnské, ale společně s kolegou Gabuliatkem jsme dali hlavy dohromady a vymysleli tuto aplikaci, která tak trochu dění v pražské tramvajové síti sledovat umožňuje. Najdete ji na:
tram.mobilnitabla.cz
Stránka je primárně tvořena pro prohlížeč Firefox, testována byla na prohlížečích Chrome a Opera. Na MS Internet Exploreru má drobné nedostatky, které ale už dále řešit nehodlám.
Na případné dotazy rád odpovím (pokud tedy už nejsou zodpovězeny ve FAQ nebo-li Často kladených otázkách přímo v záložce na uvedené stránce). Také vítám jakýkoliv námět, či připomínku, co zlepšit atd., mějte však na paměti, že toto je testovací verze a není to profi aplikace někoho, kdo se tím živí, nýbrž produkt vzniklý za dlouhých nocí námi, srdcaři. Neklaďte na nás tedy vysoké nároky.
Pokud by se někdo chtěl zapojit do sítě informátorů a pomoci tak tomuto projektu, rádi pomoc uvítáme. Ozvěte se zde do soukromých zpráv, či podle kontaktu na webu.
Předem zodpovídám 4 základní otázky:
Zdroj dat
Veřejně dostupné jízdní řády + organizované pozorování v terénu.
Jde zadat konkrétní vůz nebo pořadí
Nejde, protože bychom tím de facto zveřejňovali tzv. vozové jízdní řády.
Tramvaje se místy nepohybují po kolejích
Ano, mezi zastávkami se pohybují po přímce. Zatím to však necháváme v tomto obstojně vyhovujícím stavu.
Proč to děláte
Jednak protože nás to baví, ale hlavně jsme tak trochu naivní a chceme DPP donutit, aby (stejně jako ten brněnský) začal dávat aktuální GPS polohy tramvají k dobru svým platícím zákazníkům - cestujícím.
jak jistě víte, pražské tramvaje ZATÍM nemají veřejné GPS sledování jako ty brněnské, ale společně s kolegou Gabuliatkem jsme dali hlavy dohromady a vymysleli tuto aplikaci, která tak trochu dění v pražské tramvajové síti sledovat umožňuje. Najdete ji na:
tram.mobilnitabla.cz
Stránka je primárně tvořena pro prohlížeč Firefox, testována byla na prohlížečích Chrome a Opera. Na MS Internet Exploreru má drobné nedostatky, které ale už dále řešit nehodlám.
Na případné dotazy rád odpovím (pokud tedy už nejsou zodpovězeny ve FAQ nebo-li Často kladených otázkách přímo v záložce na uvedené stránce). Také vítám jakýkoliv námět, či připomínku, co zlepšit atd., mějte však na paměti, že toto je testovací verze a není to profi aplikace někoho, kdo se tím živí, nýbrž produkt vzniklý za dlouhých nocí námi, srdcaři. Neklaďte na nás tedy vysoké nároky.
Pokud by se někdo chtěl zapojit do sítě informátorů a pomoci tak tomuto projektu, rádi pomoc uvítáme. Ozvěte se zde do soukromých zpráv, či podle kontaktu na webu.
Předem zodpovídám 4 základní otázky:
Zdroj dat
Jde zadat konkrétní vůz nebo pořadí
Tramvaje se místy nepohybují po kolejích
Proč to děláte
Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...
V Ženevě zavádějí elektrobusy, které se stíhají dobít v zastávkách.
http://osel.cz/index.php?clanek=6972
http://osel.cz/index.php?clanek=6972
- trainzjohny
- Moderátor
- Příspěvky: 3157
- Registrován: 10.9.2006 15:06
- Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...
Tohle je podle mě jen zprasený koncept nadzemky. Výhod minimum, zato rizik a otázek moře. Na zahraďáku vidme jak rádi řidiči dodržují zákaz vjezdu pro nějakou výšku, při odbočování mi bude nějaký tunel co mě nadjede dávat červenou ?!
Navíc už vidím nějaké vidláky co přijedou do města a nejednou nad nima profrčí tunel .. ty ty jdou do svodidel okamžitě !
Nepraktičnost stanic a výměny cestujících v kolosu co má skoro 8 metrů šířku nemusíme vůbec mluvit, to je zřejmé.
A v neposlední řadě množství peněz co by se do toho muselo investovat značně převyšuje postavení klasické nadzemky, nebo nějakého monorailu, který je ovšem výš a na pevné dráze tedy nemá problémy jako tato býkárna.
Navíc už vidím nějaké vidláky co přijedou do města a nejednou nad nima profrčí tunel .. ty ty jdou do svodidel okamžitě !
Nepraktičnost stanic a výměny cestujících v kolosu co má skoro 8 metrů šířku nemusíme vůbec mluvit, to je zřejmé.
A v neposlední řadě množství peněz co by se do toho muselo investovat značně převyšuje postavení klasické nadzemky, nebo nějakého monorailu, který je ovšem výš a na pevné dráze tedy nemá problémy jako tato býkárna.
Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...
Tak predstava je to pekna, ale neprakticka. To by bylo nehod na krizovatkach nebo tech prejezdu z pruhu do pruhu. To se hodi do velkych mest, a ne do Prahy.
Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...
náhodou mě se to líbí, je to jak ze scifi z blízké budoucnosti, ale nevěřim, že bych se toho v Praze dožil...
Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...
To je docela humoristický návrh, další z řady těch, kdy navrhuje výtvarník a ne inženýr. Čelo musí být aerodynamické, aby bylo uvnitř méně místa, i když to pojede 60 km/h po ulici. 0:58 prdneme značku Přikázaný směr objíždění do místa, kde je úplně k ničemu. Nástup a výstup se koná vestavěnými výtahy, jinudy to nejde, a co když bude chtít vystoupit víc lidí? Pojede výtah vícekrát? Jak to pozná? A co zdržení v zastávce od toho výtahu? Interiér má křesla jak paluba premium business class, jsou tam dokonce i VIP coupé, no proč si nedopřát pohodlí, jen se to nějak neslučuje s těmi 300 pasažéry. A to místo uprostřed bude asi taneční parket, jelikož se tam není čeho držet. 2:08 si povšimněte mimořádné ohebnosti vozidla při průjezdu obloukem. Při evakuaci automobily zastaví ukázněně mimo nouzové výstupy, a pasažérům nebude dělat problémy se sklouznout po hladkém strmém nerozšláputelném skle a zbylý metr přistát parakotoulem. To už vůbec nerozebírám existenci dodávkových i jinak vyšších automobilů a ukázněnost řidičů, kteří se budou motat pod tramvají aniž by jí vjeli do cesty.cwapa píše:Tento druh tramvaje by se uplatnil i v Praze: http://www.youtube.com/watch_popup?v=t1 ... r_embedded
Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...
Tento druh tramvaje by se uplatnil i v Praze: http://www.youtube.com/watch_popup?v=t1 ... r_embedded
Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...
Dovoluji si upozornit na vysílání pořadu retro. Příští díl vysílaný 20.4. a reprízovaný 21.4. se bude věnovat , mimo jiné, i tramvaji T3.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1017 ... 000360016/
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1017 ... 000360016/
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...
Chybí přechod na celé křižovatce
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/565/ ... krizovatce
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/563/prechod
Přechod Říčanská (o már set metrů dál - úhlopříčně přes vozovnu Orionka)
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/562/prechod-ricanska
Sloup na chodníku v ul. Jana Želivského
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/551/ ... zelivskeho -To to fakt nemohlo být postaveno v jedné řadě se sloupy VO?
Chudáci chodci, aby kličkovali mezi "lesem" sloupoví!
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/530/ ... ny-prechod - něco z malostranské:
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/565/ ... krizovatce
Přechod (vlastně to samé)MČ Praha 3 dala již před několika lety požadavek na MHMP, aby bylo toto místo řešeno v rámci BESIP. Podle mých informací se realizace akce chystá na tento rok. Měl by být doplněn přechod pro chodce a vysazeny hrany chodníku ve Šrobárově ulici a vytvořen chráněný nájezd pro cyklisty ze Šrobárovy do Korunní.
Ondřej Rut
MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 3
Mgr. Ondřej Rut
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/563/prechod
Přechod Říčanská (o már set metrů dál - úhlopříčně přes vozovnu Orionka)
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/562/prechod-ricanska
Sloup na chodníku v ul. Jana Želivského
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/551/ ... zelivskeho -To to fakt nemohlo být postaveno v jedné řadě se sloupy VO?
http://chodcisobe.cz/praha/podnety/530/ ... ny-prechod - něco z malostranské:
Značky P2 a IP6 nesmí být na jednom sloupku! Btw. IP6 má být na úrovni přechodu nebo v jeho ose. Amen.
Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...
Malá poznámka - česká úprava tu značku zná. Jen je to varianta složená z více značek, v tomto případě řada E2 a E10.MM-Mikulovsky píše:... protože to je to, co jsem psal v minulém příspěvku - příslušná místní úprava využívá rozporu silničního zákona k drážnímu (a možná ještě nějakému dalšímu), a tím ona místní úprava i sám silniční zákon odporují ČR ratifikované nadřazené mezinárodní tzv. Vídeňské úmluvě
To je totéž, základ E10, fakticky použitá v opačném gardu (ano, jedna z děr v legislativě, na kterou dojížděl třeba regiotram Lbc a obecně problém "legislativního vakua" u segregovaných tratí lehkých drah v ČR).Martin Šubrt píše:Dle mého je to značka E2a - tvar křižovatky...příslušně upravená místním, podivným, podmínkám
Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...
Úžasný fotky! Pár z nich visí v NY ve vozech jako reklamy na nové linky.9001 píše:http://www.sme.sk/c/6723978/nie-je-to-s ... 6ns_hid%26_
Spíš pro zajímavost stavba metra v New Yorku