Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MPL » 16.6.2011 15:11

cwapa píše:
MPL píše:A kde bereš tu jistotu, že u DPP všichni propagují názor "já se musím mít dobře a po mně potopa". Copak musí všichni souhlasit s tím, co řekne nějaký odborářský boss? (-X
Jak po mě potopa? Můžu se Tě zeptat kolik je Ti let? Mě se ty odchody do důchodu už netýka, já už tam jsem, ale mladých lidí by se to mělo převážně týkat.
Zeptat se samozřejmě můžeš, jsem již starší než "mladý" (aspoň podle dnešních měřítek), ale ještě mi není ani 50, takže mám "plánovaný" odchod do důchodu sice dřív než v 70, ale ne o moc.
Potíž je v tom, že tahle akce není JEN proti pozdějšímu odchodu do důchodu, ale proti VŠEM REFORMÁM, a s tím já mám zásadní problém. Já už mám děti a jestliže se mám rozhodnout, jestli budu pracovat o 5 let dýl, zaplatím si za zdravotní péči víc než doposud a další a další a nebo budu trvat na současném "životním standardu" a to s jistotou, že moje děti se té své penze už vůbec nedožijou a jejich "životní standard" může být taky o hóóóóóóódně nižší, než jsme zvyklí dneska, tak jednoznačně volím tu první variantu. 8-)
Příkladem je mi moje maminka, která nedávno prohlásila, že tolik peněz, jako teď v důchodu (a to je sama na jednu domácnost) nikdy v životě neměla. A to upozorňuji, že vlastní auto a chatu, na kterou pravidelně jezdí. A přitom si celý svůj život odpracovala jako učitelka základní školy. To taky něco vypovídá o tom, co mnozí z nás považují za "standard" a samozřejmost. Ale ono to tak zdaleka nemusí být navždy, pokud se budeme chovat stylem "po mně potopa" a svůj navyklý "standard" (který vznikl jen díky životu na dluh) i nadále vyžadovat.
Zkus o tom popřemýšlet. :?:

2Martin Šubrt: jako bys mi mluvil z duše. 8-)
Naposledy upravil(a) MPL dne 16.6.2011 15:14, celkem upraveno 1 x.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Martin Šubrt » 16.6.2011 15:01

cwapa píše:Jak po mě potopa? Můžu se Tě zeptat kolik je Ti let? Mě se ty odchody do důchodu už netýka, já už tam jsem, ale mladých lidí by se to mělo převážně týkat.
Řeknu to takhle. Počítám s tím, že umřu v práci. V době za nějakých 30-35 let to prostě bude nutné, aby společnost vůbec nějak fungovala. Mám 30 let na to se s tím smířit úplně. Nezmění to ani, kdyby se nic neukradlo, zrušily se stravenky, nebo byly dvojité... Myslím, že posledních 20 let bylo tak luxusně dobře, že to může být jen a jen podstatně horší. A to, že proti tomu budeme bojovat, stávkovat a bránit se tomu, nám nepomůže.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 16.6.2011 14:55

cwapa : Je mi 23, dá se říct, že mi vadí odchod do důchodu v 70, ale neberu tyhle akce, které odboráří předvedli a dá se prakticky říct, že i ztrapnili. Když chci vidět zvěř pustím si přírodovědecké dokumenty a ne ČT24.

Řekl bych, že chování pražských tramvajáků hodně sníží popularitu pro stávku. :!:

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od cwapa » 16.6.2011 14:38

MPL píše:
cwapa píše:Ještě pár postřehů ke stávce. Myslím, že odboráři z DP, a to nejen pražských, by si měli vzít příklad z odborářů na železnici. Tam je opravdu stávka, tam to stojí všechno. Copak v DP se mají lidi lépe, že nestávkují?
A kde bereš tu jistotu, že u DPP všichni propagují názor "já se musím mít dobře a po mně potopa". Copak musí všichni souhlasit s tím, co řekne nějaký odborářský boss? (-X
Jak po mě potopa? Můžu se Tě zeptat kolik je Ti let? Mě se ty odchody do důchodu už netýka, já už tam jsem, ale mladých lidí by se to mělo převážně týkat.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MPL » 16.6.2011 13:41

cwapa píše:Ještě pár postřehů ke stávce. Myslím, že odboráři z DP, a to nejen pražských, by si měli vzít příklad z odborářů na železnici. Tam je opravdu stávka, tam to stojí všechno. Copak v DP se mají lidi lépe, že nestávkují?
A kde bereš tu jistotu, že u DPP všichni propagují názor "já se musím mít dobře a po mně potopa". Copak musí všichni souhlasit s tím, co řekne nějaký odborářský boss? (-X

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od cwapa » 16.6.2011 13:13

Ještě pár postřehů ke stávce. Myslím, že odboráři z DP, a to nejen pražských, by si měli vzít příklad z odborářů na železnici. Tam je opravdu stávka, tam to stojí všechno. Copak v DP se mají lidi lépe, že nestávkují? To tam jsou samí "staří", že jim nevadí třeba to, že půjdou do důchodu v 70 letech? Takováhle stávka, ne stávka je na nic.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 16.6.2011 4:22

MM-Mikulovsky: Srovnáváš Dvořáka s Fejkem? Opravdu mě nepřestáváš překvapovat. Nechtěl by jsi nejraději to jít rovnou dělat, aby si věděl o čem to ředitelování opravdu je?

gabuliatko: Též se přidávám.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.6.2011 0:50

gabuliatko píše:Přeji všem ať zítřejší den přečkají v klidu a bez zbytečných potyček. Zdraví máme jen jedno a dokud nejde o život, jde o h*vno.
Já se k přání přidávám a k to mu (pro odlehčení ???) ještě něco...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 15.6.2011 23:56

Přeji všem ať zítřejší den přečkají v klidu a bez zbytečných potyček. Zdraví máme jen jedno a dokud nejde o život, jde o h*vno.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.6.2011 23:11

9001 píše:
MM-Mikulovsky píše:To bude asi tím, že vedení stále věří, že metro minimálně v tzv. dispečerském řízení vyjede - počítám, že i tam začalo přesvědčovací až nátlakovou akci - dle právě mne doručené SMS " Vázené kolegyně, vázeni kolegove, zadame Vas, abyste si precetli dopis GR, kterým Vas zada o zodpovedny pristup k nastale situaci a nebrali si cestujici jako rukojmi, JPT"
Souhlas s ElWapp. At chceš nebo ne DPP je městský a bude chtít za každou cenu aby metro vyjelo. To jsou prostě zajmy stran.
Jinak neznám obsah dopisu, ale nepočítám, že by si ředitel dovolit nějak extra jít do protiútoku. Prostě požádal o to aby se vyjelo. To snad ještě může?
No ani nic jiného jsem od něj nečekal - vždyť je ve významu velmi podobné pozici jako Feik u ČD, páč oba mají "nádherné" prachy z kapes všech daňových poplatníků za to že dělají na veřejnost dobrý obraz "své" společnosti!

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.6.2011 23:01

MM-Mikulovsky píše:
9001 píše:Faktem je, že mě docela dostalo, že 177 je až ve druhé vlně, přitom to může být docela alternativa za metro.
To bude asi tím, že vedení stále věří, že metro minimálně v tzv. dispečerském řízení vyjede - počítám, že i tam začalo přesvědčovací až nátlakovou akci - dle právě mne doručené SMS " Vázené kolegyně, vázeni kolegove, zadame Vas, abyste si precetli dopis GR, kterým Vas zada o zodpovedny pristup k nastale situaci a nebrali si cestujici jako rukojmi, JPT"
Viz. novinky - Šéf pražského DP: Věřím, že metro ráno vyjede "...Podle šéfa DP rozhodne není pravda, že stávkovat bude 95 procent zaměstnanců. ..."

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od modroko » 15.6.2011 22:57

Honza píše:
modroko píše:JJ třebas z Knížecí linka 123 ale hlavně 167-linka do Motola a Homolky bývá to přecpanej spoj i mimo špičku jsem zvědav zda bude za ní nějaká náhrada nebo jí pozapoměly v nějakém sloupci zmínit :roll:
Obě jmenované linky jsou nahraditelné tramvajovými metrolinkami, které budou pravděpodobně v provozu. Místo l. 123 devítka z Kotlářky a namísto l. 167 devítka z Motola či dvaadvacítka z Vypichu. Opravdu jsou důležitějí a nenahraditelnější linky, než tato dvojice.
No nemyslím si že jen ke Kotlářce je uplná náhrada 123 když je to cca 25% linky ;-) ale chápu že na tom kopci bydlí relativně málo lidí, ale že by až přímo k Motolu jela 9tka se mi moc nezdá ;-)a jeď si s invalidním vozíkem tu štreku od tramvaje ;-)nebo když máš nějaké zranění na noze ;-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 15.6.2011 22:42

MM-Mikulovsky píše:
9001 píše:Faktem je, že mě docela dostalo, že 177 je až ve druhé vlně, přitom to může být docela alternativa za metro.
To bude asi tím, že vedení stále věří, že metro minimálně v tzv. dispečerském řízení vyjede - počítám, že i tam začalo přesvědčovací až nátlakovou akci - dle právě mne doručené SMS " Vázené kolegyně, vázeni kolegove, zadame Vas, abyste si precetli dopis GR, kterým Vas zada o zodpovedny pristup k nastale situaci a nebrali si cestujici jako rukojmi, JPT"
Souhlas s ElWapp. At chceš nebo ne DPP je městský a bude chtít za každou cenu aby metro vyjelo. To jsou prostě zajmy stran.

Jinak neznám obsah dopisu, ale nepočítám, že by si ředitel dovolit nějak extra jít do protiútoku. Prostě požádal o to aby se vyjelo. To snad ještě může?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 15.6.2011 22:39

ElWapp píše:Žádost o zodpovědný přístup je nátlaková akce? Čekáte snad od ředitele, kterému likvidujete stávkou podnik, pochvalu? Bože co je to za pokřivenej svět... :roll:
Mno ono zdaleka nejde jen o tento, poměrně neškodný canc.
Zajímavá je taky dezinformační kampaň ohledně podmínek připojení se ke stávce...
Ano, jde zřejmě o pokřivený svět, když může na hradě sedět tunelář-kleptoman, když může být vláda plná usvědčených korupčníků a když může "ekonomické reformy" předkládat chemik s mafiánskou minulostí a zodpovědností za nejvyšší zadlužení republiky v historii...
Svět se zbláznil... :roll:

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1023
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od ZXS91 » 15.6.2011 22:31

MM-Mikulovsky píše: No a někde se naprosto ztratilo, dle malého výčtu, mnoho BUS linek (moc jich neznám, ale ztěch co jo tak 118, 124, 188).
Tak ty jsem naopak našel tady: http://www.ropid.cz/files/PDF_ruzne/201 ... am_bus.pdf a to konkrétně jako: Ostatní linky, které budou zajištěny až po výše uvedených v případě dostatečného počtu řidičů:

Odpovědět