Provoz fóra

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
TK_
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 20.7.2010 20:27
Bydliště: Střešovice

Re: Provoz fóra

Příspěvek od TK_ » 25.7.2010 15:40

Přišlo by mi, být moderátorem/adminem, trochu divný zbytečně perzekuovat uživatele, kteří jen píšou hodně. Je tu přece jen možnost blokovat uživatele.
Ovšem až do chvíle, než mě ten uživatel začne pomlouvat za mými zády a ještě to ani neumí pořádně skrýt. Od té chvíle je naprosto v pořádku blokovat, mazat, znepříjemňovat život...
(Tu stránku z Facebooku mám uloženou, kdyby to někoho zajímalo a nemohl to najít sám...)

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od johndj » 25.7.2010 13:36

Chtěl bych připojit svůj názor k předchozí diskusi.
Diskuse vždy byla, je a doufám, že i bude prostorem pro konfrontaci názorů a podnětů. Jen pro svůj odlišný názor, by neměl být nikdo omezován. Nicméně diskuse by měla být věcná. To znamená, neměly by se zde objevovat zbytečné příspěvky přes celou stránku, nýbrž věcné poznámky. Pokud někdo bude chtít přednést návrh, popřípadě odpovědět na několik otázek, má na to mít právo.
Co ve slušné diskusi ale nevidím rád, jsou hrubé urážky a útoky. Postěžovat si samozřejmě člověk může, ale každý má právo na svůj názor.
Nechci se zastávat ani jedné strany, ale moderátoři mají diskusi řídit, nikoliv cenzurovat jiné názory, nicméně uživatelé by měli respektovat pravidla diskuse a žádosti moderátů, kteří diskusi spravují.

Uživatelský avatar
Daniel_Brvnišťan
Uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 29.4.2010 12:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Daniel_Brvnišťan » 25.7.2010 12:42

Pekne prozaický dôvod :) A už si sa ním nikdy nechcel stať?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Proxy » 25.7.2010 12:35

Daniel_Brvnišťan píše:Som rád, že aspoň ty máš názor aký máš... Prečo už nie si moderátor, ak sa smiem spýtať?
Moderátorem nejsem od prosince 2005 a skončil jsem protože jsem v té době neměl doma počítač s připojením na internet a na fórum jsem se připojoval ze školní počítačové učebny nebo z práce ;-)

Uživatelský avatar
Daniel_Brvnišťan
Uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 29.4.2010 12:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Daniel_Brvnišťan » 25.7.2010 12:15

Som rád, že aspoň ty máš názor aký máš... Prečo už nie si moderátor, ak sa smiem spýtať?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Proxy » 25.7.2010 12:06

[b]trainzjohny[/b] píše:Páni, ty tak kecáš, že si připadám hůř jak Fidel v Havaně.
VincTheSecond píše:Odkedy moderator rozhoduje, ake nazory budu na fore a ake nie?
Od doby co byli moderátoři vynalezeni.
Kdysi jsem byl také moderátor tram-fora, tak vím, že to není jednoduchá práce a naprosto nevděčná, za kterou tě nikdo nepochválí - ani uživatelé, ani admini.
Rozhodně si myslím, že je nutné oddělovat čistící práci, kdy se mažou smajlíky, příspěvky o jednom slovu, různé osobní narážky a podobně.
Moderátor však má diskuzi moderovat, usměrňovat a nikoliv dusit. Pokud někdo přijde jako nováček na fórum, tak má přirozeně hlavu plnou teorií a kdo z nás je tady před 8 lety neměl? Od toho tady snad diskuze slouží, abychom o svých nápadech diskutovali a vyměňovali si své názory. Není přece možné, abychom něčí názor měnili pomocí stisku tlačítka "smazat".

Takhle se skutečně chová možná Fidel v Havaně, ale v otevřené diskuzi je to pro mne nepřijatelný přístup.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.7.2010 11:54

MF: Taky se čím dál víc snažím být výstižnější, jak nejvíc to jde (a dle názoru některých se mi to snad i alespoň trochu daří). Dle mne je ovšem špatně i opačný extrém - heslovité "vyštěknutí" neúplné odpovědi na rozumný dotaz (a je jedno, že od věčného rejpala 9001), jenž jsi předvedl např. Ty, což nakonec vedlo k našemu vzájemnému "setření se" (na nějž jsem v předešlém příspěvku dal odkaz). Jsem naprosto přesvědčen, že toto ve výsledku diskusi znehodnocuje a "zasírá" mnohem víc než D_B dlouhými popisy svých vizí!

D_B by snad šlo vyčíst:
1.) zbytečně moc citací v jednom příspěvku (např.viewtopic.php?f=17&t=1580&st=0&sk=t&sd= ... 15#p130498 či viewtopic.php?f=17&t=1580&st=0&sk=t&sd=d#p130584), které je opticky i zdvojnásobují. Při reakci na celý příspěvek někoho jiného může místo citace dát odkaz, jako já tady (ale třeba se to ještě nenaučil - však ono to chvíli trvá nejen přijít na, ale i "zažít si" nové věci) a při nesouhlasu s větou(dvěma) šlo napsat např.: "Nemohu souhlasit s názorem (XY) necpat osobní vlaky pod hlavák:" (respektive uvedeným "v bodě č..").
2.) Ještě za relevantní považuji, zde již uvedený názor ve smyslu „Teď se bavíme o jedné vizi a až někdy (pár dnů) po jejím (viditelném) skončení se třeba budeme bavit o další, ale ne o několika zároveň, to člověk nestíhá tzv. brát!“

Demon:
Takže když přesně naopak, tak vzájemné napadání a urážení je OK (nikdo nepožadoval mazání a to se tedy nedělo - a účastnící TF souhlasí i s jeho naprosto šílenou verzí otištěnou v MF DNES), ale debatování o tom jestli něco nelze dělat při provozu i plánování vývoje MHD lépe se nesmí (viz. přístup k příspěvkům D_B)!

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od demon » 25.7.2010 10:13

MM-Mikulovsky píše:Takže postesky nad viditelně divným chováním nejmenovaných kolegů nejen z PA, které znepříjemňuje život ostatním kolegům i cestujícím (pro něž v práci jsme), jsou pruzením! A to že se často zastávám kolegů jednotlivců nikdo raději nevidí! Co si pamatuji, tak setřít jsem tu setřel někoho jedinkrát - dispečera MF, protože ze mne v předešlém příspěvku díky vlastní nepozornosti udělal neprávem blbce...
Možná jsem to nesrozumitelně napsal, možná jsi to jen špatně pochopil (nejpravděpodobnější ale bude obojí), ale opravdu jsem to myslel přesně obráceně, než sis to vyložil.
Poslední dobou mi tady začíná dost vadit netolerance a "jájínkovství" ze strany některých uživatelů, chovajících se jako čerstvě korunovaný mistr světa... :roll:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MF » 25.7.2010 8:53

bohužel se v tom přestávám orientovat. Někteří uživatelé pracují s nápady a fikcemi, které berou jako základ a pak už se neví co je pravda a co lež. Já osobně už nevím, která varianta tramvaje na Suchdol je zrovna na pořadu dne. Navíc sáhodlouhé příspěvky jsou hrozně vstřebávatelné. Jeto jako u MM-M, začnu číst začátek a uprostřed nevím co bylo na začátku.

Uživatelský avatar
HoFi
Uživatel
Příspěvky: 255
Registrován: 29.11.2009 9:59
Bydliště: Stejně nikoho nezajímá, kde bydlím
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od HoFi » 25.7.2010 3:20

Původně jsem vůbec nechtěl reagovat, ale musím: Nechci (a nebudu) se klonit na tu či onou stranu, ale musím souhlasit s "Ondras" a "OMH" - číst sáhodlouhé příspěvky je i nad mé síly (a to prosím čtu hodně a rád)...Dle mého názoru příspěvěk má být krátký, stručný a jasný... ano, kdysi TF bývalo sice stručné, ale jasné a přehledné...Já si vážím všech, co dělají svou práci poctivě (a rádi)... teď zde evidentně zavládne heslo "Ať žije chaos"... Toť vše

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od BerryML » 25.7.2010 2:53

Pan TJ dělá svoji práci na výbornou. Donedávna se tu psávalo stručně a přitom k věci. Najednou to tady vypadá pomalu jak na sjezdu spisovatelů. To se v tom potom čert vyznej... :devilsmokin

Uživatelský avatar
Ondras
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: 15.7.2009 22:38
Bydliště: Na půl cesty mezi linkami 3,9,14,24 a 4,6,10,16,22

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Ondras » 25.7.2010 0:29

Musím se přidat k těm, kteří jsou na straně moderátora a to z důvodů, kteří zde napsali jiní (zejména se ztotožňuji s názorem Zdeňka).
Možná, kdybyste na tram-forum nevstoupil jak velká voda a svoje názory, nápady a náměty dávkoval postupně a nepsal příspěvky o délce 25 a více řádků hned do několika vláken najednou, tak by se kolem toho takový rozruch také nestrhl. Ale souhlasím s tím co píše OMH. Číst tak dlouhé příspěvky v několika vláknech je i nad mé síly.

Uživatelský avatar
Daniel_Brvnišťan
Uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 29.4.2010 12:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Daniel_Brvnišťan » 25.7.2010 0:13

OMH píše:který mě přijde, že by chtěl o všem rozhodovat, všichni mu ubližujou a všechno ví nejlíp
O ničom rozhodovať nechcem, ublížil mi tu len jeden a nič neviem najlepšie, len chcem vyjadriť svoje názory a čakám, že mi na ne niekto slušne a vecne bude reagovať...

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od OMH » 25.7.2010 0:07

Z dřívějších příspěvků z jasné, že též podporuji trainzjohny.

Před časem to tu vypadalo jako boj o nejdelší příspěvky. Pár lidí se i vyslovilo, že to už ani nečte. Musím říct, že od té doby vidím osobně zlepšení u MMM:)
A teď se tu přiřítil ..., který mě přijde, že by chtěl o všem rozhodovat, všichni mu ubližujou a všechno ví nejlíp. Jak už bylo řečeno, chodí to tu stejně jako v jiné společnosti, skupině. Myslím, že kdybys tímto způsobem se zapojil "v nové hospodě" mezi štangasty, byly by s tebou taky rychle hotový :lol:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.7.2010 0:06

demon píše:To bych spíš důsledně mazal poslední dobou stále častější pruzení a stírání některých pankráckých kolegů a jistého pana dispečera na úkor uživatele MM-M.
Takže postesky nad viditelně divným chováním nejmenovaných kolegů nejen z PA (např. viewtopic.php?f=23&t=1291&p=130145&hilit=#p130145), které znepříjemňuje život ostatním kolegům i cestujícím (pro něž v práci jsme), jsou pruzením! A to že se často zastávám kolegů jednotlivců (např. "Tento kolega by snad za svoji správnou a hlavně pozitivní iniciativu měl být odpovídajícím způsobem odměněn, ale toho se u DP jistě nedočkáme" v příspěvku viewtopic.php?f=23&t=704&st=0&sk=t&sd=d ... 60#p130024) i kolektivu (např. nazvaného "chátrou" viewtopic.php?f=23&t=704&p=130032&hilit=#p130032) nikdo raději nevidí! Co si pamatuji, tak setřít jsem tu setřel někoho jedinkrát - dispečera MF viewtopic.php?f=23&t=645&p=130119&hilit=#p130135, protože ze mne v předešlém příspěvku díky vlastní nepozornosti udělal neprávem blbce, a navíc kdyby původně řádně odpověděl na rozumný dotaz viewtopic.php?f=23&t=645&p=130119&hilit=#p130110, tak já nemusel psát 3 příspěvky (i s tím jej stírajícím)!

O TF si myslím, že viditelně většině zde se nelíbí vyjadřování názorů v diskusi - a čím delších tím více do nich "perou" (aniž by je možná pořádně přečetli), takže D_B to "schytal" víc jak tuplovaně! A dokonce mám podezření, že jeho slovenština tomu také možná pomohla. Ovšem když za názory kritizovaní sdělí jakoukoliv skutečnost, tak to velmi uvítají i jejich největší oponenti! Jsem přesvědčen, že tento stav je důvodem, proč se diskusí neúčastní mnoho kolegů tramvajáků, jichž si velmi vážím a o nichž se mi nějak podařilo zjistil, že alespoň občas si to tu čtou (jako mnou výše chválený kolega "z řádku"). I přesto, že je "někdy velmi svrbí prsty" - chtěli by se ohradit proti nějakým uvedeným nesmyslům, tak to neudělají, protože vidí, že by stejně byli opětovně "setřeni"! Jen nedokážu pochopit, jak přes právě uvedené může zdejší většina viditelně schvalovat nejen vlastní existenci, ale i dokonce otištění v denním tisku názoru „DPP nesmyslně vyhazuje peníze za nesmyslné letáky obhajující nesmyslný zákon, jenž dává přednost odřeným plechům tramvaje před životy chodců!“, přeneseně vyznívajícího vlastně takto: „Tramvaje (tramvajáci) legálně vraždí lidi a ještě si na vlastní obhajobu z vybraného jízdného tisknou letáky!“

Odpovědět