Zátahové orientace

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1543
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Radek » 27.5.2008 12:02

Takhle to dopadá, když člověk něco píše z hlavy :D

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Proxy » 27.5.2008 11:35

dušan píše:
Radek píše:No, přeci jenom se v poslední době leccos začalo uplatňovat. Třeba pankrácká 18->1->56 nebo hloubětínská 12->13->12.
správně je kobyliská!
Nehádejte se - správně je žižkovská :lol:

http://www.prazsketramvaje.cz/jizdnirady/20080519.xls

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od dušan » 27.5.2008 11:33

Radek píše:No, přeci jenom se v poslední době leccos začalo uplatňovat. Třeba pankrácká 18->1->56 nebo hloubětínská 12->13->12.
správně je kobyliská!

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1543
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Radek » 27.5.2008 9:31

Proxy píše:Holt máme smůlu, že v Praze narozdíl od Ostravy končí málo linek u některé z vozoven :( Jinak by stačilo vždy orientaci změnit na linku, která u vozovny pravidelně končí a nebylo by co řešit :wink:
No, přeci jenom se v poslední době leccos začalo uplatňovat. Třeba pankrácká 18->1->56 nebo hloubětínská 12->13->12.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Proxy » 27.5.2008 8:19

Quetzalcoatl píše:
Jakub píše:(...)to by musela být na každé zastávce a v každém voze digitální mapička, kudy to ta tramvaj vlastně pojede, pak by se možná někdo obtěžoval se informovat.
Je to zase marný... Dneska jsem upozorňoval pána, který se snažil dobýt do poršata na kterém bylo asi 4× napsáno CVIČNÁ JÍZDA, že fakt ne... ](*,) Nyní jsme počtem informačních prvků ve fázi, kdy to závisí na substrátu, jestli on se bude chtít informovat. Že se občas na infoprvcích vyskytne chybná informace je věc jiná...
No právě - ta cvičná jízda byla totiž ve skutečnosti desítka, akorát ten všivej tramvaják nechtěl votevřít dveře :lol: POZOR VTIP!!!

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od pawel » 27.5.2008 1:09

Nyní jsme počtem informačních prvků ve fázi, kdy to závisí na substrátu, jestli on se bude chtít informovat

souhlas. ještě bych to ale stejně vylepšil u těch zátahů :)

Quetzalcoatl
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 23.6.2006 15:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Quetzalcoatl » 27.5.2008 0:25

Jakub píše:(...)to by musela být na každé zastávce a v každém voze digitální mapička, kudy to ta tramvaj vlastně pojede, pak by se možná někdo obtěžoval se informovat.
Je to zase marný... Dneska jsem upozorňoval pána, který se snažil dobýt do poršata na kterém bylo asi 4× napsáno CVIČNÁ JÍZDA, že fakt ne... ](*,) Nyní jsme počtem informačních prvků ve fázi, kdy to závisí na substrátu, jestli on se bude chtít informovat. Že se občas na infoprvcích vyskytne chybná informace je věc jiná...

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Jakub » 26.5.2008 23:13

Fořtík píše:Zbytečný. :twisted: Je to marný, je to marný, je to marný. Nikdo to neposlouchá a už vůbec to nikdo nečte! :roll: Zkrátka voko je voko a přes to nejede vlak! :lol:
A co aby zmizelo i číslo linky a napsala se jenom vozovna, pak už by nebylo co řešit. V každé zastávce by to zahlásilo "Vlak jede do vozovny X" a bylo by, ale pražské kaštanstvo asi nepochopí nic, to by musela být na každé zastávce a v každém voze digitální mapička, kudy to ta tramvaj vlastně pojede, pak by se možná někdo obtěžoval se informovat.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Proxy » 26.5.2008 22:58

Fořtík píše:Zbytečný. :twisted: Je to marný, je to marný, je to marný. Nikdo to neposlouchá a už vůbec to nikdo nečte! :roll: Zkrátka voko je voko a přes to nejede vlak! :lol:
Holt máme smůlu, že v Praze narozdíl od Ostravy končí málo linek u některé z vozoven :( Jinak by stačilo vždy orientaci změnit na linku, která u vozovny pravidelně končí a nebylo by co řešit :wink: V Praze bychom museli udělat zvláštní zátahové šoto-linky označené písmeny (H, K, M, P, S, V, Ž), ale běžným cestujícím by to asi dělalo stejně potíže...

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Fořtík » 26.5.2008 22:30

S první částí souhlas
Filip píše:Já bych to udělal takto,uvedu příklad. Linka 21 zatahuje ze Sídliště Modřany,bude mít napsáno Palackého náměstí
s druhou nikoliv
Filip píše:a až bude na Výtoni,tak změní nápis na Vozovna Motol a to už bude každý vědět kam :D
Zbytečný. :twisted: Je to marný, je to marný, je to marný. Nikdo to neposlouchá a už vůbec to nikdo nečte! :roll: Zkrátka voko je voko a přes to nejede vlak! :lol:

Filip

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Filip » 26.5.2008 21:23

Já bych to udělal takto,uvedu příklad. Linka 21 zatahuje ze Sídliště Modřany,bude mít napsáno Palackého náměstí a až bude na Výtoni,tak změní nápis na Vozovna Motol a to už bude každý vědět kam :D

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od MF » 25.4.2008 8:14

U cv. j. to říká skutečně linka 4 směr...,ale jen po nastavení a přihlášení. Při výzvě slepecké vysílačky by to mělo říci "tento vlak není určen pro přepravu cestujících". Je však pravdou, že to občas nefunguje. To samé bývala Xka. Ven to hlásilo: "linka 63 směr tam, kam to opravdu jelo"

S těmi pevnými nápisy je to u cv. RP, kdy transparenty jsou jen v podobě tištených fólií a doopravdy je vše uvnitř, aby posluchač kurzu vše mohl vidět a nemusel obíhat tramvaj.

admirak

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od admirak » 25.4.2008 2:31

Fořtík píše:
2217 píše:To jako fakt?! TAkže v reálu (sice hroznej šlendryján by to byl) se mi může stát, že mi řijede tramvaj označená na panelu 6 Kubánksé náměstí, ale mě to poví "Linka tři, směr Lehovec"?! :shock: :? To se dozvídám pěkné věci...
Ne, tak to není.

Když vezmeme to hlášení popořadě, tak to, co následuje za slovem linka je zadaná orientace tramvaje. To znamená, že 6 se bude vždy hlásit jako šest a 22 jako dvacet dva. Problém nastává u speciálních linek označených speciálními znaky. Třeba taková cvičná jízda se, myslím, hlásí jako linka 4, protože kód pro orientaci (aby bylo vzdau zobrazené eLko) je 9004. Apex si přelouská čtyřku na konci, ale s devítkou na začátku si už neporadí.

Směr s číslem zadané linky nesouvisí. Směr se zase vykecává podle zadaného čísla hlásiče. Proto je třeba možné na Andělu odlovit tramvaj, která na požádání vyplivne Linka tři, směr Sídliště Modřany. Zatímco číslo orientace je prakticky neměnné po celý den (vyjma změny z denní na noční číslo), číslo hlásiče se za daný den může i několikrát změnit.
Já jsem se dozvěděl, že nápis (eLko a Cvičná jízda) jsou nastavené na pořád a panely se dají měnit jenom ty uvnitř. Je to tak nebo ne?

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Fořtík » 24.4.2008 23:29

2217 píše:No, takže, shrnu-li to, v reálu by se mi nemělo stát, že to bude kecat jinou konečnou, než má napsanou, ne? Promiň, ale po učení, zkoušce, psaní seminárky a cucání výsledků výzkumu z prstu už mi to fakt nemyslí
Prostě, když mi na Národce přijedeš se šestkou směrem na Kubáň, bude to vždy kecat, že jseš Linka šest, směr Kubánské náměstí.
Ano, shrnu-li to, tak to, co to bude povídat za nesmysle, bude souhlasit s tím, jaké nesmysle to má na čele napsané. :wink:

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od 2217 » 24.4.2008 23:24

No, takže, shrnu-li to, v reálu by se mi nemělo stát, že to bude kecat jinou konečnou, než má napsanou, ne? Promiň, ale po učení, zkoušce, psaní seminárky a cucání výsledků výzkumu z prstu už mi to fakt nemyslí
Prostě, když mi na Národce přijedeš se šestkou směrem na Kubáň, bude to vždy kecat, že jseš Linka šest, směr Kubánské náměstí.

Zamčeno