Zátahové orientace

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Martin Šubrt » 21.11.2010 16:31

Brejšín píše:Myslíš ty vokovické 22 které z Hostivaře zatahovaly přes Krejcárek? Tam opravdu ta 22 sedí jak víno. Nebo myslíš ty hloubětínské 24 které z Radošovické zatahovaly a) přes Václavák za b) přes Krejcárek. Nebo myslíš ty strašnické 11 zatahující ze Spořilova a) přes Vinohradskou b) přes Vršovickou
Chce to trochu přemýšlet a u zátahu "přes město" by to bylo označeno číslem nejvíce vystihující trasu. Z:idea:
Já myslel normální linku 26 :-), která též na Švehlově jezdí a může jet do Vokovic. Tyhle běsné zátahy, jak píše 9001, prostě nepřipustit. Když mi 22 sjede na Průběžné z trasy a má napsáno Vozovna Vokovice, je mi to fakt k ničemu, nevím, jestli Krejcárek, Hl. n.. Malostranská, Stross. nic. Ale pro vyznavače metrolinek je to v pohodě. Vždyť uvnitř další cestu hlásí :-). Stačí nedělat nic jiného než vnímat. 11 a 24 - no comment :-).

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od kruťák » 21.11.2010 16:12

Po sjetí z trasy pravidelné linky - to v tom příspěvku o návrzích odborů bylo řečeno, zapomněl jsem to tady zdůraznit.
Martin Šubrt píše:na Plzeňské s nápisem Vápenka
By byla výjimka a samozřejmě jela celý zátah s číslem 9 a po trase linky 9.
Martin Šubrt píše:na Švehlově s nápisem Vozovna Vokovice
Pokud přes IPP a sjetí z pravidelné trasy by bylo až na Chotkových sadech, tak s číslem 22 a orientací "Malostranská" a dále bez čísla s orientací "Voz.Vokovice". Pokud by jela tou 3,14ovinou přes Krejcárek, tak "22 Na Hroudě" a na Strašnickou by přijela už bez čísla jen "Voz. Vokovice".
Naprosto souhlasím, že když někdo spojem může jet a nejede, je to menší zlo, než když mu přijede spoj, na který se tváří jako "ten pravý", ale nedoveze ho tam, kam chce.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od 9001 » 21.11.2010 15:34

Brejšín píše:Myslíš ty vokovické 22 které z Hostivaře zatahovaly přes Krejcárek? Tam opravdu ta 22 sedí jak víno. Nebo myslíš ty hloubětínské 24 které z Radošovické zatahovaly a) přes Václavák za b) přes Krejcárek. Nebo myslíš ty strašnické 11 zatahující ze Spořilova a) přes Vinohradskou b) přes Vršovickou
Chce to trochu přemýšlet a u zátahu "přes město" by to bylo označeno číslem nejvíce vystihující trasu. Z:idea:
Nebo úplně nejlepší systém, prostě tyhle zátahy zatrhnout a bude pokoj. Jako sorry, ale proč má jet 11 přes Vršovickou, když to ušetří jenom 3 km a je to spoj na dvě věci?

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Brejšín » 21.11.2010 15:27

Myslíš ty vokovické 22 které z Hostivaře zatahovaly přes Krejcárek? Tam opravdu ta 22 sedí jak víno. Nebo myslíš ty hloubětínské 24 které z Radošovické zatahovaly a) přes Václavák za b) přes Krejcárek. Nebo myslíš ty strašnické 11 zatahující ze Spořilova a) přes Vinohradskou b) přes Vršovickou
Chce to trochu přemýšlet a u zátahu "přes město" by to bylo označeno číslem nejvíce vystihující trasu. Z:idea:

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Martin Šubrt » 21.11.2010 14:40

krtinek píše:Kdyby se zrušilo zobrazování čísla a na čele byl pouze cíl, jak bylo vedoucím navrhováno (tuším) odbory, a jak zde bylo (tuším právě MM-M) prezentováno, bylo by aspoň z části po problému. Na tom se snad shodneme všichni.
Já jsem to bral před tím měsícem jako skoro hotovou věc, bohužel se to, narozdíl od některých jiných návrhů, někde zadrhlo, škoda.
To se tedy neshodneme :-). Představa tramvaje na Plzeňské s nápisem Vápenka...kudy pojede, kdy nemá číslo? Totéž třeba tramvaj na Švehlově s nápisem Vozovna Vokovice...jak poznám, zda jede přes Olšanskou či Pavlák?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od kruťák » 21.11.2010 12:25

Kdyby se zrušilo zobrazování čísla a na čele byl pouze cíl, jak bylo vedoucím navrhováno (tuším) odbory, a jak zde bylo (tuším právě MM-M) prezentováno, bylo by aspoň z části po problému. Na tom se snad shodneme všichni.
Já jsem to bral před tím měsícem jako skoro hotovou věc, bohužel se to, narozdíl od některých jiných návrhů, někde zadrhlo, škoda.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Martin Šubrt » 21.11.2010 12:09

MM: Nic nepodsouvám, jen jsem shrnul, jak to do budoucna bude :-). A jak je to logické.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Fořtík » 21.11.2010 12:08

Ten tvůj slovosled a slovní obraty, Milane, tím než se vždycky prokoušu... No nic, popojedem.

Když už by měl někdo potřebu způsob označování zatahujících vlaků měnit (já tu potřebu nemám), pak návrh Martina Šubrta je velmi sympatický. ;-)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.11.2010 11:17

Martin Šubrt píše:MM: Tak když už máme ty změny linek. Prostě bude 7 do zastávky Divadlo na Fidlovačce. Vyhlásí se natvrdo konečná zastávky, na to jediné lidi, jakž takž reagují, dále změna linky na 18, číslo se změní už po odjezdu ze Svatoplukovy...
Co mi to tu podsouváš:
1.) nikdy jsem nebyl pro změny při zátahu - max. pro zdůraznění na orientacích "(č)V" lépe "D" (depo) případně odstranění čísla (ať již z konečné, když neprojíždí celou běžnou trasu, či po opuštění jí v kterémkoliv místě). Jinak logické by, když už, bylo na Albertově (respektive rovnou Výtoni občasné) tam zobrazit 18 - jen se 7 společný je pouze ten Albertov a výsledek tohoto by byl obdobný jako s nájezdy (původně mnou popsanými).
2.) Jsem uvedl, že skutečnost nenastoupení cestujících, jež jsem mohl odvést, ale pro jejich hloupost (jak tu někdo jiný na TF napsal negramotnost) netrápí - za to mne totiž neseřve, narozdíl od situací, kdy jej i přes upozornění odvezu jinam než chtěl!

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Martin Šubrt » 21.11.2010 11:01

MM: Tak když už máme ty změny linek. Prostě bude 7 do zastávky Divadlo na Fidlovačce. Vyhlásí se natvrdo konečná zastávky, na to jediné lidi, jakž takž reagují, dále změna linky na 18, číslo se změní už po odjezdu ze Svatoplukovy...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.11.2010 10:45

Jsem přesvědčen, že jsme to tu letos řešili.
Ovšem při výjezdu problém není
- linka jede prvně místem, kde nemá vyvěšené ZJŘ a lidi, jimž "neznámé" číslo připadá divné, se chovají následovně:
1.) neznají její trasu
a) nenastoupí
b) nastoupí a sledují vnitřní "teploměr" a popojedou pár zastávek do poslední jim vhodné zastávky (zpravidla společné s jinou místem pravidelně projíždějící linkou)
2.) znají její trasu (alespoň částečně)

a) potřebují jen pár zastávek a ví, že žádné větvení TT do jejich cíle není
b) občas někdo hodně znalý speciálně využije vyjíždějící spoje v běžně neprovozovaných trasách

Problém je při zátahu právě, protože prvně spoj projíždí po části běžné trasy a lidi ze zvyku letmo kouknou jen na číslo a nikoliv cíl. Samozřejmě když zatahuji na PA mezi Ostrčilovým náměstím a Divadlem na Fidlovačce ta linkou 7 a najdou se lidi, kteří viditelně nenastoupili do ní ani ke mne, tak buď nečekají na TRAM (spíše na někoho v ní) a nebo chtějí skutečně 18 směr PA, ale když jsou hloupí a netrkne je, že jedu po její trase, tak ať si čekají zbytečně dál. I když teď mne tak napadá v jejím ZJŘ by v takových zastávkách mohlo být pro trknutí nějaké upozornění "Po celé následující trase této linky jezdí do vozovny spoje dalších (případně vypsaných) linek."

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od ElWapp » 21.11.2010 9:46

Pánové, jen hodím myšlenku do pléna. Zamýšleli jste se někdy i nad nájezdovými orientacemi? Ono to pro pasažéra, který nepřemýšlí nad tím, kde je v Praze jaká vozovna, je to samé jako zátah. Rozdíl je snad v tom, že tramvaj je označena linkou běžnou v místě cíle a nikoliv v místě první stanice. A tedy, pokud jsou s tímto menší problémy než se zátahy, což usuzuji z toho, že se tu stále řeší zátahové orientace, nikoliv nájezdové, byl by problém označit vše zatahující na Pankrác jako 18, do Kobylis jako 14 atd. :?:

Uživatelský avatar
Alexian
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 11.12.2008 3:49

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Alexian » 20.11.2010 19:59

Nejblíž od Lazarský je na Myslíkový, nově instalovaný při reko.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od XSC » 20.11.2010 17:38

P_V píše:Nejspíš mizí díky zavedení SMS jízdenky.
To určitě ne, mizely už před tím. Já si pamatuji cesty noční Prahou ještě za komančů, kdy z mnoha zastávek svítilo zelené světélko automatu. Pak začaly mizet - změna ceny odepsala ty jednoduché nejstarší, následně začalo šetření. Dneska je situace tak bídná, že automat není ani na Lazarské.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Zátahové orientace

Příspěvek od Bobek » 20.11.2010 16:26

Tak není to tak dávno, co u nás zase třeba přibyl. :)

Zamčeno