Vypravení vozů

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od kruťák » 21.8.2010 20:22

MM-Mikulovsky píše:Může se kalifornien užít na bez žlábkových kolejnicích? (...)v opačném případě by nešlo ukončit linku 9 za zastávkou Motol.
To mě taky zajímá, ale zas bych to nepřeháněl - pokud by se nesměl udělat kaliforňan na bezžlábkových kolejnicích, určitě by se mohl použít přechodový prvek z bezžlábkové na žlábkovou :)

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od vencavasek » 21.8.2010 14:21

MM-Mikulovsky píše: opocenskylukas: Vzhledem k tomu, že chybí JŘ od 1.9. pro linky 1, 9, 10, 15, 18, 20, 24 a 25, tak jsem přesvědčen, že není ještě úplně jasné následující:
1.) jestli se otevře TT od Anděla jen po vozovnu Motol či někam dále (linky 9 a 10)
2.) jestli se okamžitě po otevření Národní třídy a Spálené ihned nezavře Botanická zahrada, čili úsek mezi Karlákem/Morání a Albertovem (linky 18 a 24)
3.) Kudy, po otevření Hradčanské s přilehlou křižovatkou do ul. Badeniho, pojedou linky 1, 15 a 25 - budou moci projet přes Letnou, ale kvůli objíždění pokračující (a díky propadu se jistě vůbec neví jak dlouho ještě) výluky Prašný most - Vozovna Střešovice (ul. U Brusnice) budou muset Hradčanskou stejně dále míjet. Pořídí se jim náhradní zastávky a kde - aby spoje jedoucí mezi Malostranskou a Vítězného náměstí měli Hradčanskou 2x? Či se posunou blíže k Hradčanské zastávky Chodkovy sady, jenž by byly dočasně přestupní mezi spoji Letná-Pražský hrad a Malostranská-Vítězné náměstí?
JŘ pro výše zmíněné linky na portálu jsou, pouze na ně zatím neexistuje odkaz ze seznamu linek. Ale naprosto nejdostupnější informace, a tedy i odpovědi na všechny nejasnosti, jsou na http://www.ropid.cz. Ačkoli na tuto organizaci leckdo nadává, pořád je to organizátor dopravy, takže doporučuji jeho stránky sledovat 8-)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.8.2010 12:16

7080: Furt nechápu co brání předeponování alespoň cca 1/4 wan na PA a další do KO - vždyť je to RP a tedy musí jejich údržbu zvládnout i depáci v těchto dvou vozovnách.
Mělo by to dvě výhody:
1.) Konzervativní VO kolegové by neměli důvod prskat, že o víkendu se sólo wanami jezdí na linkách na druhém konci Prahy, kde normálně nejezdí a tedy je moc neznají.
2.) Všechny garance NP by na lince 11 mohly být z PA (místo dosavadní 14T z MO v týdnu a od září nově o víkendu wany až z VO) + nové na lince 6 a na linky 17 a 24 z KO (místo dosud nejběžněji vypravovaných nízkých KT případně 14T z HL) - čímž by se ušetřilo za mnohem delší výjezdové/zatahovací trasy NP spojů z těchto čtyř linek.

opocenskylukas: Vzhledem k tomu, že chybí JŘ od 1.9. pro linky 1, 9, 10, 15, 18, 20, 24 a 25, tak jsem přesvědčen, že není ještě úplně jasné následující:
1.) jestli se otevře TT od Anděla jen po vozovnu Motol či někam dále (linky 9 a 10)
2.) jestli se okamžitě po otevření Národní třídy a Spálené ihned nezavře Botanická zahrada, čili úsek mezi Karlákem/Morání a Albertovem (linky 18 a 24)
3.) Kudy, po otevření Hradčanské s přilehlou křižovatkou do ul. Badeniho, pojedou linky 1, 15 a 25 - budou moci projet přes Letnou, ale kvůli objíždění pokračující (a díky propadu se jistě vůbec neví jak dlouho ještě) výluky Prašný most - Vozovna Střešovice (ul. U Brusnice) budou muset Hradčanskou stejně dále míjet. Pořídí se jim náhradní zastávky a kde - aby spoje jedoucí mezi Malostranskou a Vítězného náměstí měli Hradčanskou 2x? Či se posunou blíže k Hradčanské zastávky Chodkovy sady, jenž by byly dočasně přestupní mezi spoji Letná-Pražský hrad a Malostranská-Vítězné náměstí?

Teď jsem si uvědomil - Může se povrchová spojka kalifornien užít i na bez žlábkových kolejnicích? Pokud se TT do Řep neotevře celá, tak by v opačném případě nešlo, proti květnovému začátku výluky, ukončit linku 9 až za zastávkou Motol.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od 7080 » 21.8.2010 11:31

opocenskylukas píše:na webu DPP se konečně objevily jízdní řády některých linek tramvají:
mezi kladné změny patří to že na 7 a 11 budou nově i o víkendu garance.
a také to že Vokovice přišli o garance na 22 které nově bude jezdit Motol.
No nevím, jestli je to, že jsme přišli o část 22 zrovna kladná změna.
Také někteří konzervativní kolegové budou prskat, až budou hledat zastávky linky 7 a 11, které máme o víkendech :D

opocenskylukas
problémový jedinec
Příspěvky: 436
Registrován: 27.3.2009 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od opocenskylukas » 21.8.2010 11:24

na webu DPP se konečně objevily jízdní řády některých linek tramvají:
mezi kladné změny patří to že na 7 a 11 budou nově i o víkendu garance.
A mezi další změny patří to že již nově o víkendu garance na 22 o víkendu nebudou jezdit Vokovice ale Motol.
Naposledy upravil(a) opocenskylukas dne 21.8.2010 11:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od Absolut » 10.8.2010 9:15

T6A5 do Řep jezdit budou.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od demon » 09.8.2010 22:20

Je snaha aby 14T vyhověly a ty, které známku mít nebudou, můžou být v HL než jí získají. Sice to taky neni extra řešení vzhledem k blízkosti Poděbradský, ale je to lepší než nic.
Kompatibilitu výklopných dveří a vysokých obrubníků má předpokládam DCT ošéfovanou, už jen kvůli předchozím problémům s Radlicemi...

Hhoonnzzaa
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 09.5.2009 18:15

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od Hhoonnzzaa » 09.8.2010 22:10

Napadlo mě pár věcí:

Po dokončení rekonstrukce Plzeňské ulice bude muset vozovna motol mít všechny vozy "s nálepkou S49". Jde to vůbec zaručit?
A pak jsem si všiml velmi vysokých nástupních ostrůvků, které jsou pro mě pozitivní změnou, ALE jak se zde bude "líbit" vozům T6A5?

Jsou nějaké plány, kam přesunout T6A5 kdyby prosě do Řep nemohly? V Motole je skladovat by byla asi blbost. A co s vozy 14t, které nebudou mít "nálepku"?


PS: nerejpu jen jsem zvědavej

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od tramvajka » 18.7.2010 0:31

rhomosapienc píše:Dnes na lince 10 pořadí 6 T3R.Plf 8267+8572
Dnes jich tam bylo... Minimálně 2, z toho jednou jsem jel... 8-)

rhomosapienc
Uživatel
Příspěvky: 193
Registrován: 27.4.2006 22:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od rhomosapienc » 17.7.2010 20:34

Dnes na lince 10 pořadí 6 T3R.Plf 8267+8572
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.7.2010 23:25

pawel: Tebou uváděné přeplněné první noční spoje z Pá na So a ze So na Ne jsou důvodem mého prosazování, aby s uvažovaným (nevím jak je daleko oficiální schvalování) prodloužením provozu metra v oněch nocích o hodinu byl taktéž posunut provoz noční povrchové dopravy, jenž by začal a skončil také o hodinu později i za cenu ranního hodinového překryvu s provozem metra (samozřejmě až na BUS linky jedoucí v jeho směru). Vyřešilo by to nejen přeplněnost tebou uváděných spojů TRAM cca po 0:30 z Lazarské dnes zajišťovaných sóly, ale i by to ubralo na druhé straně "vzduchovozičů" - což jsou dnes první denní spoje o sobotách a nedělích, které by právě dle mne měli hlavně začínat později - tak brzo o víkendu jede do práce oproti pracovním dnům minimum lidí (naopak i hrozí, že čerstvě vypravenou TRAM znečistí společensky unavený cestující navracející se z dlouhé zábavy domů) a samozřejmě řidičům TRAM se jde do práce o víkendu tak brzo s vědomím právě uvedených skutečností minimálně dvakrát neradostněji než normálně (osobně říkám, že to je přímo vopruz).

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2386
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od pawel » 08.7.2010 16:43

gabuliatko píše:
pawel píše:... ale tísnit se v sóle v neděli ráno ...
Mohl by někdo vyfotit v neděli ráno sólo, ve kterém se někdo nedobrovolně tísní ? Nějak si tuto situaci nedovedu představit. Prosím nepřehánějte.
úterý 6.7., pražský hrad, linka 1 směr petřiny, čas cca 6.50, stupeň 3-4. dále většina nočních linek v centru a blízkém okolí - první spoje o nocích pá/so a so/ne.

nicméně, abychom to trochu zlehčili - nevidím to jako nějakou katastrofu, ale rozhodně to MHD na popularitě nepřidá, když jedu na petřiny z MA v neděli ráno 20 minut ve stoje. toť vše.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2386
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od pawel » 08.7.2010 0:26

já jsem obecně spíš pro prázdnější tramvaje. ve špičce v centru je to pochopitelné a lidi to skousnou, protože to je plno všude. ale tísnit se v sóle v neděli ráno když ulice (silnice) zejí prázdnotou mi připadá jako výsměch všech pokusům udělat MHD atraktivní. a sóla podle mě nepatří nikam jinam než na současnou 2, 21 a možná 15.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od OMH » 07.7.2010 9:49

pawel píše:
OMH píše:Ale kvůli pár spojům na konci prodlouženého víkendu bez dvojice nedával. Ono kdo chce za každou cenu sedět, může zvolit jinou trasu.
od metra na petřiny? a kudy? mně osobně by teda stání v sedm hodin ráno v neděli asi pěkně otrávilo, kór když se od metra jede nějakých 20 minut. aneb šup do auta..
Z Petřin se dá na metro také linkou 18 :wink: na Malostranskou. Spíš je to o tom, že si lidi zvykli na prázdné tramvaje o víkendu a teď, když je trochu plnější, tak řvou. Přitom v pracovní den, když si nesednete, tak vám to divné nepřijde.
Na jednu stranu se tu probírá, kde a jak vozí tramvaje vzduch a když jede konečně plnější, taky je to špatně :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypravení vozů

Příspěvek od 9001 » 07.7.2010 5:01

Pawel: No nevím, třeba v zimě bude dobrovolně stojících podstatně více :wink:

A pokud solo nechytí konec nějaké akce a nebo bandu turistů tak není problém.

Zamčeno