AE - Airport Express aneb linka 790

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Příspěvek od Sirka » 23.12.2005 16:16

Myslim ze provoz financuji CSA a CD. Mesto ani DP s tim nic nemaji (mimo to, ze DP zajistuje tu prepavu)
Linku 790 sice platí ČSA a ČD, ale chtělo by to trochu víc využívat - nahnat nějaký lidi...

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Vím

Příspěvek od Sirka » 23.12.2005 16:11

Jeste je zajimava 100, nevim jak ta jezdi plna, ale je take rychle u metra.
Nevím úplně přesně, při kolika lidech se vyplácí provoz nízkopodlaž. autobusu, ale zdá se mi, že na 100 si lidi už zvykli. Zrovna nedávno se mírně zkracovaly intervaly...

KM

Příspěvek od KM » 23.12.2005 10:44

Jako obvykle - po čtvrt roce bude možno vyhodnotit, jestli za další čtvrtrok bude možno hodnotit úspěšnost. já se vám divim. některý linky byste provozovali do zblbnutí prázdný a 790 šanci dát nechcete.

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matus » 23.12.2005 10:32

Tita píše:V úterý na Holešovicích AE cca 9h směr **13 =2 lidi :roll: .Nevim,jestli se to městu,DP a ČD vyplatí :smt102 .
Myslim ze provoz financuji CSA a CD. Mesto ani DP s tim nic nemaji (mimo to, ze DP zajistuje tu prepavu)

Tita
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 01.12.2005 12:36
Bydliště: Nedaleko posledního vratného trojúhelníku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tita » 23.12.2005 8:50

V úterý na Holešovicích AE cca 9h směr **13 =2 lidi :roll: .Nevim,jestli se to městu,DP a ČD vyplatí :smt102 .

Uživatelský avatar
Rapid
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 28.1.2004 19:23
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rapid » 17.12.2005 22:48

Dnes AE odjizdejici z Ruzyne kolem seste = 1 cestujici :)

Uživatelský avatar
Šmaky
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 12.12.2005 19:12
Bydliště: Prague

Re: Vím

Příspěvek od Šmaky » 17.12.2005 14:03

Phabbey píše:
Anonymous píše:pár stovek metrů od Hradu
Nevím, jak by to Hradu vadilo. Myslím, že nejde o jeho blízkost tu nejde.
Tehdy totiž vybudování souviselo s vedením dálnice Holešovicemi a tedy zrušením trati Dejvice-Bubny-Masaryčka, takže by tam terminál musel být. Ale naštěstí ke zrušení téhle trati nedošlo, takže nebyl postaven ani terminál. Hrad bych do toho nepletl. Jeho siluetu nádraží nijak nenaruší, vždyť od hradu je odděleno souvislou zástavbou. To je jako kdyby se mělo zrušit Hlavní nádraží kvůli tomu, že je blízko muzea. A přitom od muzea je k Hlavnímu nádraží vidět a nikomu nevadí.

Naopak, dobře vybudovaný kapacitní terminál by mohl sloužit i turistům k Hradu.
Z letiště rovnou na hrad, to by se turistíci měli moooc dobře

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vím

Příspěvek od Phabbey » 17.12.2005 13:30

Anonymous píše:pár stovek metrů od Hradu
Nevím, jak by to Hradu vadilo. Myslím, že nejde o jeho blízkost tu nejde.
Tehdy totiž vybudování souviselo s vedením dálnice Holešovicemi a tedy zrušením trati Dejvice-Bubny-Masaryčka, takže by tam terminál musel být. Ale naštěstí ke zrušení téhle trati nedošlo, takže nebyl postaven ani terminál. Hrad bych do toho nepletl. Jeho siluetu nádraží nijak nenaruší, vždyť od hradu je odděleno souvislou zástavbou. To je jako kdyby se mělo zrušit Hlavní nádraží kvůli tomu, že je blízko muzea. A přitom od muzea je k Hlavnímu nádraží vidět a nikomu nevadí.

Naopak, dobře vybudovaný kapacitní terminál by mohl sloužit i turistům k Hradu.

Návštěvník

Re: Vím

Příspěvek od Návštěvník » 15.12.2005 17:43

jara píše: TO jsem také říkal. Já jsem pro udělat z Prahy Dejvic velké přestupní nádraží bus-vlak-metro(hradčanská)-tram.
I návrh takového nádražího už tu byl, plánoval se někdy v 70.-80. letech. Pak někomu došlo, že postavit takovou věc pár stovek metrů od Hradu asi není to pravé ořechové. Bohužel nemám nikde plánky ani návrhy.
Trochu předejdu případné reakce: jo, jasně, okruh povede ještě blíž, ale nic tam nebude stavět a bude to celé pod zemí.

Uživatelský avatar
m6ak
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 28.12.2004 22:52
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od m6ak » 15.12.2005 17:10

Dnes jsem zahlédl na Divoké Šárce cca v 8:10 bus AE směr letiště, bylo v něm tak 10 lidí (+řidič). To už by běžný taxík asi neuvezl :).

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Vím

Příspěvek od jara » 15.12.2005 13:53

matus píše:

...... takze by mohl nekdo obyvatelum Prahy 6 konecne ucpat hubu, ponevadz se to netyka jen letiste, ale k tem milionum je potreba pricist dalsi miliony Kladenaku prepravenych rocne a nikdo z techto nema zajem o prestupovani na Dlouhe mili a vyhlidkovou jizdu pres Bilou Horu a Motol. To uz snad i ta tramvaj prodlouzena pres Dedinu, Dlouhou mili az na Letiste a provozovana modernimi vozy by byla lepsi - pohodlnejsi nez bus a levnejsi nez metro :lol:
TO jsem také říkal. Já jsem pro udělat z Prahy Dejvic velké přestupní nádraží bus-vlak-metro(hradčanská)-tram. A odtud vést rychlodráhu na letiště a od tamtud do Kladna. Bohatě by tam stačily jednotky 471 třeba delší o jeden vloženej vůz. A stačilo by to. Navrhovou rychlost 100. A bylo by po srandě. A je to levnější než metro a zároven to má větší obsazenost než bus a tram

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Vím

Příspěvek od matus » 15.12.2005 12:15

Honzík píše:Já vím, proč linka vznikla, já jen jsem odmítl jiné zastávky než ty které má. Ti ostatní, co to nemají v ceně letenky/jízdenky pojedou levněji 119.
Ani bych nerekl. Klidne ji pouziju, kdyz opet nekam poletim. Radsi za 45Kc v poloprazdnem autobusu primo na Metro C (tech co to maji na A nebo B vyhodnejsi se to netyka) nez v 119. Jeste je zajimava 100, nevim jak ta jezdi plna, ale je take rychle u metra. Samozrejme, ze nejlepsi by bylo mit pohodlnou kolejovou dopravu az na letiste. Jde o zavazadla a pohodli pri cestovani. A bus i kdyz nizkopodlazni proste takove pohodli jako kolejova doprava neprinese.

15 milionu cestujicich z letiste za rok je uz pomaly argument hodny verejneho zajmu, podobne, jak dalnice, takze by mohl nekdo obyvatelum Prahy 6 konecne ucpat hubu, ponevadz se to netyka jen letiste, ale k tem milionum je potreba pricist dalsi miliony Kladenaku prepravenych rocne a nikdo z techto nema zajem o prestupovani na Dlouhe mili a vyhlidkovou jizdu pres Bilou Horu a Motol. To uz snad i ta tramvaj prodlouzena pres Dedinu, Dlouhou mili az na Letiste a provozovana modernimi vozy by byla lepsi - pohodlnejsi nez bus a levnejsi nez metro :lol:

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Vím

Příspěvek od Honzík » 15.12.2005 0:41

Já vím, proč linka vznikla, já jen jsem odmítl jiné zastávky než ty které má. Ti ostatní, co to nemají v ceně letenky/jízdenky pojedou levněji 119.

Martin-KT8D5.RN2P

Re: Zatim vozi vzduch

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 14.12.2005 14:42

matus píše:Tak jsem AE videl na Letenskem namesti vcera a dnes:
vcera cca 17:45 - 2 cestujici
dnes cca 13:15 - 2 cestujici
dnes cca 13:45 - 0 cestujici
Pokud to plati CSA, tak zadny problem.

Nicmene 45,-Kc se mi jevi jako ne az tak hrozna cena, kdyz vezmu v uvahu ze je to expres k metru C, ktery je v centru pomerne rychle a bez zbytecnych komplikaci (narozdil od 119ky, ktera vozi lidi na Dedinu, ma hafo zastavek a je dost plna) a na druhe strane hodne levne v porovnani s cenou taxi.
A při počtu lidí 2 kusy je to skoro taxik, lidi si musí zvyknout nejdříve.

Uživatelský avatar
matus
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 09.11.2005 15:08
Kontaktovat uživatele:

Zatim vozi vzduch

Příspěvek od matus » 14.12.2005 14:37

Tak jsem AE videl na Letenskem namesti vcera a dnes:
vcera cca 17:45 - 2 cestujici
dnes cca 13:15 - 2 cestujici
dnes cca 13:45 - 0 cestujici
Pokud to plati CSA, tak zadny problem.

Nicmene 45,-Kc se mi jevi jako ne az tak hrozna cena, kdyz vezmu v uvahu ze je to expres k metru C, ktery je v centru pomerne rychle a bez zbytecnych komplikaci (narozdil od 119ky, ktera vozi lidi na Dedinu, ma hafo zastavek a je dost plna) a na druhe strane hodne levne v porovnani s cenou taxi.

Odpovědět