Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matošo » 29.6.2007 15:39

Káem píše:Jestli ono to nebude tím, že NAD v Nuslích není určena (jako většina NAD) pro PRŮVOZ, ale jen pro cílové cesty. Ano, ono to tím bude, takže to cos zažil je zasloužený trest.
Sice moc nechápu rozdíl. Tramvaj me odveze z A do B a když místo ní jezdí NAD, tak by mě taky měla odvézt z A do B.
Problém je ale i to, že třeba na Otakarce Hotlineři nečekaj na tramvaj a často odjížděj právě ve chvíli, kdy přijedou 6 a 24 (píšu přijedou, protože jezděj hned za sebou), což tu cestu prodlouží alespoň o 10 minut a to mi teda připadá hodně.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Re: Nusle při Palačáku

Příspěvek od Káem » 29.6.2007 14:38

Martin Šubrt píše:Ty dvě linky v Nuslích při výluce Palačáku fakt nechápu. Bude po dlouhé výluce, v níž lidem chyběla linka 7 a museli stát i desítky minut ve 24 přes Pavlák. Sedmička nepojede i nadále a intervaly na 18 a 24 se prodlouží na 10 minut. Vždyť těm lidem v Nuslích by se mělo alespoň nabídnout, co nejpohodlnější spojení na Karlák na metro a ne je zase cpát do plných dvou linek, na které budou déle čekat. Vždyť se tam nabízela ta linka 4. Proč proboha kličkuje na Podolskou vodárnu, vždyť tam jede 16. Klidně mohla jet na Otakarovu...
Kterejm lidem v Nuslích? Z Alberova a BZ pojede 5 linek k metru. Jaromírova je na okraji území, na jehož druhém okraji jsou Nuselské schody. Tam jsou taky 2 linky. Divadlo Nusle je na dosah Otakarky. Takže jedině pár lidí z Ostrčiláku, línejch dojít na Alb. a ty se chvíli vydržej mačkat. Osobně jsem přesvědčen, že k mačkání stejně nedojde.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 29.6.2007 14:35

Matošo píše:díky Nuslím a geniálně vymyšlený náhradní dopravě se pro mě stalo cestování tímto směrem téměř hororovou záležitostí. Cesta na Výtoň, která mi trvala 18 minut maximálně (když mi 7 ujela před nosem), ale průměrně spíš 12. Teďka jsem to ještě nestlačil pod 40 minut(!!). Navíc je mnohem lepší projít Nusle pěšky než čekat na "autobus".
Jestli ono to nebude tím, že NAD v Nuslích není určena (jako většina NAD) pro PRŮVOZ, ale jen pro cílové cesty. Ano, ono to tím bude, takže to cos zažil je zasloužený trest.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Příspěvek od Sirka » 29.6.2007 14:06

Matošo píše:díky Nuslím a geniálně vymyšlený náhradní dopravě se pro mě stalo cestování tímto směrem téměř hororovou záležitostí. Cesta na Výtoň, která mi trvala 18 minut maximálně (když mi 7 ujela před nosem), ale průměrně spíš 12. Teďka jsem to ještě nestlačil pod 40 minut(!!). Navíc je mnohem lepší projít Nusle pěšky než čekat na "autobus".
Nejhorší ovšem je, že podle jízdních řádů (už ani orientačně) nejezdí 24 a 6...
A ani NAD - Hotliner občas vynechá nějaké pořadí, což mě štve ani ne tolik z pohledu cestujícího, ale spíš šotouše (vždy je lepší vozem jet, než na něj jen koukat).

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Nusle při Palačáku

Příspěvek od Martin Šubrt » 29.6.2007 13:47

Ty dvě linky v Nuslích při výluce Palačáku fakt nechápu. Bude po dlouhé výluce, v níž lidem chyběla linka 7 a museli stát i desítky minut ve 24 přes Pavlák. Sedmička nepojede i nadále a intervaly na 18 a 24 se prodlouží na 10 minut. Vždyť těm lidem v Nuslích by se mělo alespoň nabídnout, co nejpohodlnější spojení na Karlák na metro a ne je zase cpát do plných dvou linek, na které budou déle čekat. Vždyť se tam nabízela ta linka 4. Proč proboha kličkuje na Podolskou vodárnu, vždyť tam jede 16. Klidně mohla jet na Otakarovu...

Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matošo » 29.6.2007 13:31

díky Nuslím a geniálně vymyšlený náhradní dopravě se pro mě stalo cestování tímto směrem téměř hororovou záležitostí. Cesta na Výtoň, která mi trvala 18 minut maximálně (když mi 7 ujela před nosem), ale průměrně spíš 12. Teďka jsem to ještě nestlačil pod 40 minut(!!). Navíc je mnohem lepší projít Nusle pěšky než čekat na "autobus".
Nejhorší ovšem je, že podle jízdních řádů (už ani orientačně) nejezdí 24 a 6.
Mají mezi sebou mít 4 a 8 minut a většinou jezdí hned za sebou, takže potom nic 12 minut nejede. A dneska v 12:55 měla jet z Nádraží Vršovice nízkopodlažní kačena, a jak to dopadlo? V 12:58 přijela souprava 2xT3M (BBC) a kačenku jsem viděl až o 9 minut později (tj. v 13:07 = 12 minut zpoždění), ale to už jsem jel zpět...

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Příspěvek od fibou » 29.6.2007 12:36

jara píše:Opravdu co vím tak většina mladých lidí z modřan jede raději busem na metro at už na Kačerov nebo na tu Želvu či Smícháč. Prostě je to tak. Co je zajímavého v okolí Palačáku dnes pro mládež v odpoledních hodinách. Každý raději pospichá za tou zábavou takže ty busy jsou stále rychlejší. No a lidé pracujicí ty si sednou do tramvaje a jsou rádi že sedí. Ale co to je za kapacity když už na Nádraží modřany si člověk nesedne?? A to prostě furt!!!!!!! Nedokážu si představit že to ještě takhle hrozně osekaj
Na nádraží Modřany si ve špičce člověk OBČAS sedne na poslední místo nebo dvě, a to jen v kačeně, když přijede T3 tak to nehrozí.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 29.6.2007 12:17

jara píše:Opravdu co vím tak většina mladých lidí z modřan jede raději busem na metro at už na Kačerov nebo na tu Želvu či Smícháč. Prostě je to tak. Co je zajímavého v okolí Palačáku dnes pro mládež v odpoledních hodinách. Každý raději pospichá za tou zábavou takže ty busy jsou stále rychlejší. No a lidé pracujicí ty si sednou do tramvaje a jsou rádi že sedí. Ale co to je za kapacity když už na Nádraží modřany si člověk nesedne?? A to prostě furt!!!!!!! Nedokážu si představit že to ještě takhle hrozně osekaj
Sqělýýýý! Souhlas!!! Spontánní potvrzení mé teorie - lidé radši na rychlé metro, v tramvaji sedí lenoši :-) Jen bych slovo pracující nahradil slovem geronti :-)

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 29.6.2007 12:14

radek31 píše:1. nejde o počet vozů, ale o interval - v odpolední špičce jsou 2 linky po 10 fakt o dost horší než 3 linky po 8 - to bude fest znát
Hele, důležitá je nabídka míst a poptávka po místech. Převedeno na vozy je to srozumitelnější než na linky a vlaky. Ale možná že máš pravdu, že to nebude zrovna v Modřanech stačit, nevím, usuzuju spíš ze zkušeností z centra. Na Strossu jsou okamžitě jakékoliv prázdniny znát (a co by mladý dělali na strosu, že jo? :-)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 29.6.2007 11:06

Opravdu co vím tak většina mladých lidí z modřan jede raději busem na metro at už na Kačerov nebo na tu Želvu či Smícháč. Prostě je to tak. Co je zajímavého v okolí Palačáku dnes pro mládež v odpoledních hodinách. Každý raději pospichá za tou zábavou takže ty busy jsou stále rychlejší. No a lidé pracujicí ty si sednou do tramvaje a jsou rádi že sedí. Ale co to je za kapacity když už na Nádraží modřany si člověk nesedne?? A to prostě furt!!!!!!! Nedokážu si představit že to ještě takhle hrozně osekaj

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 29.6.2007 10:40

Káem píše:Ne místo 3 linek, ale místo 2,5. Tzn. nepojede 75 vozů, ale 48, to je o 1/3 méně a školáků právě tak ta 1/3 bude. Řekl bych že to bude optimálně obsazené na st. 3, občas 4.
1. nejde o počet vozů, ale o interval - v odpolední špičce jsou 2 linky po 10 fakt o dost horší než 3 linky po 8 - to bude fest znát
a bůh ví jak to bude po prázdninách - výluka je do 30.10.
2. nebyl jsi dlouho v Modřanech, protože školáků přes den není 1/3, ale spíš tak 1/20
rozdíl je pouze mezi 7:00-7:45 a pak kolem 13.00 - jinak v tramvaji školáka nepotkáš - v Modřanech je hodně škol a dojíždět není potřeba - navíc většina sídliště je stále ještě obsloužená busama a školáci nepotřebují moc často jezdit do centra, z centra

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 29.6.2007 10:34

Ne místo 3 linek, ale místo 2,5. Tzn. nepojede 75 vozů, ale 48, to je o 1/3 méně a školáků právě tak ta 1/3 bude. Řekl bych že to bude optimálně obsazené na st. 3, občas 4.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 29.6.2007 0:13

pokud 16 nepojede do Modřan, tak místo 3 linek po 8 ve špičce budeme mít 2 linky po 10 - to se mi zdá hodně slabé i na prázdniny (snad jsem nezvoral výpočet, ale během 2 hodin tam místo 45 vlaků projede jen 22) - přitom děti rozhodně nejsou hlavní osazenstvo tramvají do Modřan

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Příspěvek od fibou » 28.6.2007 20:11

Káem píše:ad1) nebude - prázdninové intervaly
ad2) jen o jednu. To je ostatně optimum i pro pravidelný provoz. Je tam přelinkováno
ad3) žádná změna oproti prav. provozu
Ad1) Pokud zabrousíš očima až dolů Martynova příspěvku, tak se dočteš, že výluka bude trvat do 31.10. ;)

Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matošo » 28.6.2007 19:22

Káem píše:ad1) nebude - prázdninové intervaly
ad2) jen o jednu. To je ostatně optimum i pro pravidelný provoz. Je tam přelinkováno
ad3) žádná změna oproti prav. provozu
re ad3) kolega zřejmě myslel obecně Nusle a tam normálně jezdí linky tři: 7, 18 a 24

Odpovědět