To je prý problém proč neeeeeee tramvaje a ty divné názory. Prý už je po výletech s řidičkou a to je ten důvod proč tramvaje jsou eeeeeee. Jo hold láska je krutá daňradek31 píše:2) na tvých výletech s žižkovskou řidičkou jsi mne nepozdravil nikdy a to jsme se viděli asi 10x (a to jsme se znali z tvé praxe v SA) - takže asi tak
Výluky a jiná omezení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
-
jara
- Uživatel
- Příspěvky: 2303
- Registrován: 16.11.2003 17:38
- Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
- Kontaktovat uživatele:
-
radek31
- Moderátor
- Příspěvky: 1713
- Registrován: 02.7.2004 16:41
- Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského
1) pamatuju si, jak na tebe někdo zaútočil kvůli kvalitě fotek a já se tě okamžitě zastal - byl to myslím Štěpán a šel jsem do něj tak ostře, že si to od té doby nedovolil - asi si mě s někým pleteš9001 píše:Možná to taky bude útoky některých na moje bývalé stránky, ale to už jsi zase zapoměl. Jinak že nezdravím? Nedávno jsem potkal admina a slušně jsem mu na jeho pozdrav odpověděl. Se zdravením problém nemám, pokud řidiče znám a všimne si mě popř. já jeho, pozdravím.
2) na tvých výletech s žižkovskou řidičkou jsi mne nepozdravil nikdy a to jsme se viděli asi 10x (a to jsme se znali z tvé praxe v SA) - takže asi tak
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Možná to taky bude útoky některých na moje bývalé stránky, ale to už jsi zase zapoměl. Jinak že nezdravím? Nedávno jsem potkal admina a slušně jsem mu na jeho pozdrav odpověděl. Se zdravením problém nemám, pokud řidiče znám a všimne si mě popř. já jeho, pozdravím.radek31 píše:nevím co se s 9001 stalo - asi před 2 až 3 rokama byl v pohodě, normálně jsme se bavili, ale pak najednou přestal zdravit, začal se všech stranit a co je nejhorší - začal psát na tramforum systematicky naprosté kraviny s jediným cílem - napadat tramvajovou dopravu a řidiče - takže jsem si na něj vypěstoval takovou menší alergii
S tím napadáním. To je pohled řidiče auta na tramvajovou dopravu. Neříkám že vždy jsou auta v právu ,ale některé přestupky tramvají zde řešené jsou opravdu úlety řidičů (průjezd červené na Palačáku + 20km/h)
Ale nemá cenu tu opět vířit prach.
- Jabberwocky
- ďábelský pedagog
- Příspěvky: 1849
- Registrován: 27.5.2005 10:53
- Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)
-
radek31
- Moderátor
- Příspěvky: 1713
- Registrován: 02.7.2004 16:41
- Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského
nevím co se s 9001 stalo - asi před 2 až 3 rokama byl v pohodě, normálně jsme se bavili, ale pak najednou přestal zdravit, začal se všech stranit a co je nejhorší - začal psát na tramforum systematicky naprosté kraviny s jediným cílem - napadat tramvajovou dopravu a řidiče - takže jsem si na něj vypěstoval takovou menší alergiiJabberwocky píše:radek31 & 9001: Vy dva jste si něco provedli, nebo se nemáte rádi jen tak od přírody?
- Jabberwocky
- ďábelský pedagog
- Příspěvky: 1849
- Registrován: 27.5.2005 10:53
- Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Měl jsem na mysli zastávku Otakarova a přestup z X-24 na tram.. Za to se omlouvám že jsem to nenapsal.radek31 píše:á je to zase tady, opět jeden příspěvek od 9001,který je naprosto mimo realitu
zajdi si tam, vem si papír, propisku a stopky a spočítej si, kolik tramvají tam projede a co by se stalo, kdyby tam každá druhá čekala 1-2 minuty na BUS
1) pokud mají zpoždění z centra, tak to je o důvod víc na BUS nečekat - proč by l. 14 měla jet na Barrandov o 5 pozdě, když může být jen o 3? alespoň tak vytvoří zdání nějakého prokladu s l. 12
2) při intervalu, který tam je neexistuje rozumný důvod čekat na BUS - během 2 minut pojede další tramvaj, tak proč by ta první 2 minuty čekala?
3) není ti už trapné neustále psát kraviny o tramvajích? slyšel jsem, že je to proto, že tě jednou v autoškole nějaká tramvaj asi o 15s zdržela na Karláku - to je fakt? protože pokud jo, tak se chováš jak malé dítě
K bodu 3. Ubohost některých lidí nezná mezí
-
jara
- Uživatel
- Příspěvky: 2303
- Registrován: 16.11.2003 17:38
- Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
- Kontaktovat uživatele:
No známe TV ale co vím tak ve středu opravdu v dopoledních hodinách na radiu impuls bylo v sekci doprava informováno o radaru na křižovatce u národního divadla a radar tam opravdu byl.radek31 píše:teda to je zase reportáž jako noha
1. "řidiči si o měření řekli vysílačkou" - už vidím řidiče jak volá na dispečink aby pomocí generální volby varoval ostatníto je fakt komedie
-
radek31
- Moderátor
- Příspěvky: 1713
- Registrován: 02.7.2004 16:41
- Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského
teda to je zase reportáž jako nohademon píše:Jo a ve zprávách na Primě zas reportáž o měření rychlostí tramvají...A bude hůř, okurková sezona je tu !
1. "řidiči si o měření řekli vysílačkou" - už vidím řidiče jak volá na dispečink aby pomocí generální volby varoval ostatní
2. nikde tam neřeší toleranci rychlosti (pokud naměří třeba 13 km/h tak řidič může klidně na tacho vidět 10 km/h) - je dost možné, že těch 8 ze 48 v Praze se klidně může změnit na 2 nebo 3 ze 48 - jinak to měření je na opravdu "nebezpečném místě" - sjezdová výhybka, která se může jet 30 km/h si trochu sedla (dál se po ní několik měsíců jezdilo 30) a pak se tam dalo omezení do 10 km/h - je pravda, že by se to mělo dodržovat, o tom není sporu
ale když se tam pojede 15, tak se prostě nic nestane (to není jako Palačák a jeho hororové křížení)
-
radek31
- Moderátor
- Příspěvky: 1713
- Registrován: 02.7.2004 16:41
- Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského
2 demon - já to pochopil tak, že 9001 myslí zastávku Moráň - ale možná se pletu
jinak pokud jde o čekání do času a předjetí - kdyby byla funkční preference na SSZ, tak se to dá odhadnout velmi snadno, ale zrovna úsek Otakarova - Solidarita se dá jet -3 i +6 a je to jen o tom, co před tebe vjede, jak rychle ti budou nastupovat cestující, jak bude vycházet volno atd. (samozřejmě pokud to bylo v dobu, kdy jsou vypnuté semafory, tak je řidič *****, protože tam se to dá vypočítat snadno)
btw řidič l. 24 pochopitelně nechce přijet o 10 pozdě, protože to potom na trasu vyjíždí už zpožděnej (mám dojem, že jsou přestávky na druhé straně) a díky dalším problémům na trase (Bruselská, I.P.P, ...) přijde navíc o velkou část přestávky
když bude v každé zastávce kontrolní bod, tak počítej s brutálním prodloužením jízdních dob (bod dob - to se rýmuje
), protože dnes jde u SSZ pomalu o každou vteřinu - auta jezdí 30s na zelenou, ale tramvaj má 5s volno
třeba takový Újezd nebo Hradčanská - musí se tam čekat do času, pak to o sekundu uteče a čeká se další minutu i víc - kdyby tam kontrolní bod nebyl (to platí hlavně pro Újezd), tak l. 20 i 12 jezdí s mnohem menším zpožděním
jinak pokud jde o čekání do času a předjetí - kdyby byla funkční preference na SSZ, tak se to dá odhadnout velmi snadno, ale zrovna úsek Otakarova - Solidarita se dá jet -3 i +6 a je to jen o tom, co před tebe vjede, jak rychle ti budou nastupovat cestující, jak bude vycházet volno atd. (samozřejmě pokud to bylo v dobu, kdy jsou vypnuté semafory, tak je řidič *****, protože tam se to dá vypočítat snadno)
btw řidič l. 24 pochopitelně nechce přijet o 10 pozdě, protože to potom na trasu vyjíždí už zpožděnej (mám dojem, že jsou přestávky na druhé straně) a díky dalším problémům na trase (Bruselská, I.P.P, ...) přijde navíc o velkou část přestávky
když bude v každé zastávce kontrolní bod, tak počítej s brutálním prodloužením jízdních dob (bod dob - to se rýmuje
třeba takový Újezd nebo Hradčanská - musí se tam čekat do času, pak to o sekundu uteče a čeká se další minutu i víc - kdyby tam kontrolní bod nebyl (to platí hlavně pro Újezd), tak l. 20 i 12 jezdí s mnohem menším zpožděním
- demon
- Uživatel
- Příspěvky: 6798
- Registrován: 08.4.2006 16:32
- Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
- Kontaktovat uživatele:
Tak nevim, ale interval 2 minuty...
Tenhle tejden sem ráno dvakrát dobíhal l.24, protože interval 20 minut...
V obou případech nadjetí 2 minuty a následné čekání na Obloukové a další na Solidaritě.
V prvnim případě, tušim v úterý, jsem dokonce nastupoval za jízdy po roztržení dveří a čekal, jestli dojde řidič na konfrontaci. Měl kliku...
Fakt by byly potřeba KB na každý zastávce, když někteří závodníci nejsou schopni udržet tempo víc než jednu dvě zastávky.
Jo a ve zprávách na Primě zas reportáž o měření rychlostí tramvají...
A bude hůř, okurková sezona je tu !
Tenhle tejden sem ráno dvakrát dobíhal l.24, protože interval 20 minut...
V obou případech nadjetí 2 minuty a následné čekání na Obloukové a další na Solidaritě.
V prvnim případě, tušim v úterý, jsem dokonce nastupoval za jízdy po roztržení dveří a čekal, jestli dojde řidič na konfrontaci. Měl kliku...
Fakt by byly potřeba KB na každý zastávce, když někteří závodníci nejsou schopni udržet tempo víc než jednu dvě zastávky.
Jo a ve zprávách na Primě zas reportáž o měření rychlostí tramvají...
A bude hůř, okurková sezona je tu !
-
radek31
- Moderátor
- Příspěvky: 1713
- Registrován: 02.7.2004 16:41
- Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského
á je to zase tady, opět jeden příspěvek od 9001,který je naprosto mimo realitu9001 píše:No oni tramvaje to s čekáním taky nepřehání. Z centra když je bus vidět na světlech,tak mu stejně ujedou. A při tom zpoždění co mají je ty 1-2 min. čekání na bus už nevytrhnou.
zajdi si tam, vem si papír, propisku a stopky a spočítej si, kolik tramvají tam projede a co by se stalo, kdyby tam každá druhá čekala 1-2 minuty na BUS
1) pokud mají zpoždění z centra, tak to je o důvod víc na BUS nečekat - proč by l. 14 měla jet na Barrandov o 5 pozdě, když může být jen o 3? alespoň tak vytvoří zdání nějakého prokladu s l. 12
2) při intervalu, který tam je neexistuje rozumný důvod čekat na BUS - během 2 minut pojede další tramvaj, tak proč by ta první 2 minuty čekala?
3) není ti už trapné neustále psát kraviny o tramvajích? slyšel jsem, že je to proto, že tě jednou v autoškole nějaká tramvaj asi o 15s zdržela na Karláku - to je fakt? protože pokud jo, tak se chováš jak malé dítě