Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.2.2013 19:55

Dovolím si zde pokračovat v těchto odkazech na úvahy Gebriana k veřejným - často dopravním stavbám:

Gebrian vs. Malostranské náměstí
http://www.stream.cz/gebrianvs/787248-g ... ke-namesti

Gebrian vs. Cheb
http://www.stream.cz/gebrianvs/793632-gebrian-vs-cheb

Gebrian vs. Plzeň
http://www.stream.cz/gebrianvs/791838-gebrian-vs-plzen

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 17.2.2013 8:03

Mám jeden dotaz: Kostelní preferuje nebo jsem měl v SO celé odpoledne na l.17 takové štěstí :?: :?:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.2.2013 3:09

Popeláři brzdili řidiče. Ten vystoupil a jednoho z nich bodl nožem
http://www.metro.cz/popelari-brzdili-ri ... e-deje_rab
- Ve středu před půlnocí jsem měl podobné chutě @3657 a určo i někteří cestující z mé TRAM!

No zkusil jsem 2 jiné možné oficiální cesty (jsem tuze zvědavý, jestli budou alespoň trochu úspěšné = dojdou-li zprávy vůbec k "adresátům"), jenž by měly vést k:
1.) potrestání těch konkrétních idi.tů ze středy
2.) ponaučení všech příslušných pracovníků firem svážejících komunální odpad pro příště, že TRAM je fakt neobjede! #-o :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.2.2013 16:54

Na Evropskou bacha. Je zku.vená celá. Záleží na klice a kolik vezete lidí. Dneska ráno s 51 - Dejvická 5:10 (čekáni do času), Thákurova šouplej cyklus, takže 1.světla čekám, odstanicuju a druhý utečou, Hadovka než stihnu odstanicovat to slavný 5sec volno utíká a čekám 3! min bo ještě chodci (obdivuju tu pani co poctivě čekala na svoje volno, ale myslím že příště už to neudělá), takže odjezd 5:16. Bořislavka to samý, než lidi vystoupili, volno v :zadnice , tady "naštěstí" jen 1,5 min. Dále klasika Horoměřická a jen díky tomu, že už mám taknějak zmáklý jak to projet (drtit na max, na Červeňáku jen se překlopí na volno zase na max, ovšem nesmí být moc lidí, pokud možno žádný) tak jsem Veleslavín stihnul. Nicméně Šárka 5:27, baba hlásí odjezd za minutu, vysejpám lidi a táhnu k čertu. No a za celou dobu mě míjelo míň aut, než co jsem vezl lidí. A "kolony" (2-3 aut) se tvořili jen že to zdržovaly světla. Jo jinak dle JŘ Dejvická 5:10 - Šárka 5 :22, čili 12 min - to je taky dobrej vtip. Smíchy jsem se válel ještě doma.... =D> :roll:

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 15.2.2013 16:12

Se zátahem tam nemám problém ani druhej v pořadí :prase

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Brejšín » 15.2.2013 15:36

Jo ta Evropská je žřádlo, nicméně to chápu že není do úseku Bořislavka Horoměřická radno pouštět více vlaků než jeden. jestliže na jeho konci je SSZ pouštějící tram jen jednou za minutu a půl a přítomnost dalšího vlaku zablokuje i IAD a BUS z centra na celý cyklus.

Jinak, ale toho kr.téna podepsaného pod dopravním řešením u přeložek bych fakt nakopal do koulí, nevím proč tram ZC nemůže dostat dodatkové volno po autech. Zvlášť na tom Veleslavíně to je na palici, protože je tam přesně o 8 vteřin delší zelená pro směr DC než ZC, takže vlastně udělení volna pro TRAM nic nebrání a neprodloužilo by to i cyklus.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 15.2.2013 11:31

"Tohle" bylo i z jara na Poděbradské, když se kopala vozovka z centra a byly oba směry svedeny na levou stranu ve směru z centra. Tehdy v tomto podobně zevlovacím režimu fungovala Hloubětínská a Slévačská, ale tohle je žrádlo i s těmi přeložkami auty na kolejích. Po dostavbě metra tam bude vysloveně nuda :roll:

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 15.2.2013 2:08

Evropskou v tomto skvělém popisovaném provedení jsem ještě neviděl, ale asi to budu muset napravit. Už jsem zažil leccos, ale tohle...

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 15.2.2013 2:07

Na Harfě byla závada blízkého přihlašovacího kontaktu z centra. Mělo by to být už OK. Když tak dejte info.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 13.2.2013 1:27

S tím sledováním důležitého jste to vystihli. V případě Hradčanské určitě, někdy i u pofidérních předvěstí (nebo nejistých stavů SSZ), jako je třeba Penny x Jahodová (i když už to šlape líp) si spíš hlídám kolizní směry a jejich barvy, než svoje čočky, které nevím co provedou.

Jinak slušná antipreference je teď celá Evropská ZC, svedení IAD na koleje a úpravy cyklů Hadovka (stíhal jsem 2. za sólem), Bořina (volno cca 2 sec.), alespoň se dá postávat-stanicovat jako 2. Ale pak Horoměřická a Veleslavín, to je hodně dobrej dort. Stojí a popojíždí a stojí a popojíždí...už aby to zavřeli :roll:

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od gabuliatko » 11.2.2013 16:08

Bobik píše:Bohužel to nefunguje. X-krát se mi stalo, že mi na dispečinku řekli "ano, děkujeme, již máme hlášeno". Oprava se neurychlila a silně pochybuju že to bylo proto, protože si ty informace tam syslí.
Nejen vzhledem k tomu, že se komunikace nahrává si nemyslím, že by si ji dispečer syslil. On jí jen předá a nemá vliv na další.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 11.2.2013 13:45

Zase na 2. stranu, pokud budou informacemi o závadách na CD bombardováni, třeba pak budou uhánět ty, kterým informace sdělují...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 11.2.2013 13:25

Láďa píše: .....Třeba by se pak opravy urychlily.
Bohužel to nefunguje. X-krát se mi stalo, že mi na dispečinku řekli "ano, děkujeme, již máme hlášeno". Oprava se neurychlila a silně pochybuju že to bylo proto, protože si ty informace tam syslí.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 11.2.2013 12:37

Bobik píše:Ano, chápu nějaké technické obtíže, chápu prodlevu v komunikaci a opravdu nečekám, že když zahlásim závadu ve dvě ráno, že tam do 30min bude technik. Ale když tam není ani do 3 dnů, tak mi to začíná vadit. Velmi. No a pokud se mi to stává často, cítím se pak poněkud frustrovaný. Takže pokud náprava trvá nějaký delší čas, který nahlášení závady ve valné většině neurychlí, navíc ostatní mě mají za divného, protože "furt řešim nějaký kraviny místo abych se na to ... a měl klid", potom se nelze divit, že dospívám k takovýmto závěrům.
Není někde v předpisech uvedeno, že pokud se zjistí porucha/závada, je povinnost ji ohlašovat do té doby, než zmizí? (Nevím, ale někde jsem to tak slyšel.) Třeba by se pak opravy urychlily.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 11.2.2013 0:15

Grossák Z:arrow:
Ano, přiznávám, nějaká "čtenářská vděčnost" tam samozřejmě byla :lol: , nicméně na uvedeném víceméně trvám. Z mého pohledu, pokud se nejedná o věc typu zablokovaná vexle, která je opravena než odjedu kolo, to skutečně nemá cenu hlásit, protože na nápravu se čeká neúměrně dlouho. A zvlášť u věcí, které jsou, nebo mohou být nebezpečné mi to vadí. Jako třeba ta Hradčanská.
Ano, chápu nějaké technické obtíže, chápu prodlevu v komunikaci a opravdu nečekám, že když zahlásim závadu ve dvě ráno, že tam do 30min bude technik. Ale když tam není ani do 3 dnů, tak mi to začíná vadit. Velmi. No a pokud se mi to stává často, cítím se pak poněkud frustrovaný. Takže pokud náprava trvá nějaký delší čas, který nahlášení závady ve valné většině neurychlí, navíc ostatní mě mají za divného, protože "furt řešim nějaký kraviny místo abych se na to ... a měl klid", potom se nelze divit, že dospívám k takovýmto závěrům. :)
P.S. Přitom je zvláštní, že když vypadnou světla i na tý nejzbytečnější křižovatce, Eltoďáci se v tom š'touraj i v těch půl třetí ráno. To mě taky dokáže naštvat, když se těšim, že minimálně do rána bude "klid a žádný zdržování" a než se stačim otočit, už to zase běhá. :D

Add Argentinská: Díky za osvětlení, ten proměnlivý cyklus vysvětluje mnohé. Například proč mě to tam v úterý ve 21:18 udělilo druhý volno, zatímco ve středu ve 21:18 ne.
Dále: na Karláku ten stromeček už umřel úplně.
Brejšínem vypozorované chování na Hradčanské potvrzuji. Stává se i mě (a bohužel častěji než by mi bylo milé).

Odpovědět