Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kruťák » 31.3.2013 18:53

kasme v tématu Metro píše:SSZ na PP je fakt peklo ](*,)
Mi povídej.. Kolik je toho prostřiženo? Já to nikdy neměřil, ale přijde mi to subjektivně dlouhý tak 1,5 až 2 minuty, ale objektivně to bude asi to míň a bude tam i nějaký víkendový program.

Pomalu si pohrávám s myšlenkou založit občanské sdružení Proti semaforum :twisted: Kdo by do toho šel? :D

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 31.3.2013 10:34

To je tak, když nějaký... hlava pomazaná rozhodne, že člověk je nesvéprávný I z diod, a naprosto se nemůže stát, že by nezemřel při překonávání naprosto prázdné silnice. Následky jsou jasný, pěšáci už chodí na červenou skoro všichni, kdy je budou masově následovat řidiči, je otázka. Kouzelný je to hlavně na místech, kde jsou od sebe nedaleko starý a nový semafor - starý na nějaké větší křižovatce, nový na "odbočce do dvora", starý bliká, nový hraje barvičkama do noci... #-o

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kruťák » 30.3.2013 23:46

Milé Bravíčko, mam otázku k Chodovské - proč v sobotu ve 23.00, kdy už je několik hodin Baumax zavřený a celkově je takřka nulový provoz i v této ve dne plné oblasti, musí tramvaj číslo 11 jedoucí od Spořilova čekat 29 sekund na SSZ křižovatky k Baumaxu a ještě jednou podobný čas o 100m dále znovu.
Děkuji za odpověd', Kruták, 6 let.

Pozn.red.: Ani běžnému čtenáři jistě neuniklo, jak i 6leté dítě shledává provoz tohoto SSZ v době 20:00 - 7:00 naprosto ale naprosto zbytečným.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 27.3.2013 5:59

Ten Břevnov - taky mě to překvapilo, vím že to tam víceméně funguje/fungovalo. Nicméně stalo se mi to tam asi třikrát nebo čtyřikrát (jenom), v různých časových odstupech a to zejména díky tomu, neboť jsem vykoumal, že když počkám v Říčanový a nechám si tram přede mnou drobet "ujet", tak to na mě překvapivě počká. Pokud jedu "za ní" (samozřejmě s dodržením bezpečné vzdálenosti), tak právě ne.
Poslední "infarktovou situaci" jsem si pravda způsobil sám, protože jsem se tam dlouho s ničím nesjel a na ono pravidlo poněkud pozapomněl. :D

P.S. Na PD samozřejmě hlášeno, už kdysi. A hlásí se poctivě, to vím z praxe, neboť naposledy v sobotu, když zlobila vexle do Myslíkový, tak druhý den při nástupu do služby mě okamžitě informoval výpravčí ať už to nehlásíme, že se o tom ví a že oprava je už naplánovaná. Jenže tady bych problém viděl v tom, že zatímco jakási vexle je plně v gesci podniku, nějaké SSZ už ne a že se spousta věcí dokáže bohužel jaksi "ztratit v překladu".

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 26.3.2013 20:48

SSZ z Břevnovského kláštera určitě umí dvě tramvaje za sebou, v obou směrech. Počítá pantografy. Předpokládám, že se jednalo o závadu. Kolikrát se to opakovalo? Díky.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 26.3.2013 20:46

Ano, je to absurdní. Ale hlašte to. Nedá se nic dělat. Klidně to pak napište i sem, ale hlašte. Díky moc.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 26.3.2013 6:33

Jo, taky si dovolím přispět svou troškou. Již jsem se tu zmiňoval - křižovatka, resp. přejezd u Břevnovskýho kláštera DC neumí pustit dvě tram za sebou. Té druhé tam prostě hodí natvrdo na stůj a pustí auta. Přičemž zhasne stromeček a ani protijedoucí tram ZC s tím nic neudělá - prostě to udělí volno jen jí. Takže chůze s kličkou to jistí.

Jenže ve smyslu Fořtíkova předchozího příspěvku se nemá cenu snažit - volno přece nakonec padne = problém neexistuje. A co, že to člověk nečeká a je tam rozhulákanej kolem padesáti z kopce. Řidič má přeci předvídat..... :roll:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.3.2013 5:43

fořtík: 100% souhlas.

obdobný situace stará několik měsíců: 1.) cca zde probíhá výstavba
2.) jediná přístupová komunikace i pro velká nákladní auta a stavební techniku zde přes TT na samostatném tělese
3.) na TT z obou směrů návěst " přejezd s vyznačenou předností TRAM"
4.) i přes hlášení PDT tato DZ dlouhou dobyu chybí

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 26.3.2013 1:40

Grossák píše:Dvorce ZC, prosím, nahlašte na dispečink, až tam pojedete. V tomto případě to neumím zaručit jinou cestou... :(
Jenomže to je právě ten případ, který bude mjít "nevím jaký smysl" hlásit na dispečink: "Mělo by to fungovat takhle...", "Rozumím, pane řidiči, volno padá?", "Ano, padá."... To je přesně to "k ničemu" - když ten, komu to předávám, neví o čem je řeč. Ale tím nemám nic proti němu, chápu, že když nemá sám iniciativní zájem dostat se k tomu, jak to tam a tam funguje, že o tom nic neví... :roll: Kurnik, je to o pár stránek dál, kdy jsem s vztekal, že na Pražského povstání nefunguje přihlášení od Paloučku a že tramvaj jedoucí v noci volno prostě sama nedostane - hlášeno na dispečink ixkrát, žel bohu, asi na Povstání jelo vždycky nějaké auto, které tramvaj v noci protáhlo... I samozřejmé závady se neodstraňují, když vše naoko funguje - viz Dvorce ZC... #-o :roll:

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 25.3.2013 19:23

Dvorce ZC, prosím, nahlašte na dispečink, až tam pojedete. V tomto případě to neumím zaručit jinou cestou... :(

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 25.3.2013 19:21

Na SSZ Dělnická - Komunardů je to opravdu špatné. Jedná se o pevný program. Před půlnocí jsem tam cestoval od tržnice, druhá tramvaj v pořadí. K tomu nějaká auta. Sekera kolem 4 minut. Na Palmovce jsem dal stovku ve slušným čase, abych stihnul autobus, na který jsem měl jinak pohodovou rezervu. Tohle je bohužel věc, kterou lidi můžeme opravdu odpuzovat.

Polaanek
Uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 26.4.2007 16:16

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Polaanek » 25.3.2013 14:31

Karosák píše:Já si taky poskuhrám: Dělnická od Pražské tržnice, odstraněny bumlíky, IAD na kolejích...
Dle mého pozorování je zde nasazen pevný program. Tipuji nejen dle chování křižovatky - stále stejná posloupnost (krátkých) fází, ale i dle trvale svítících výzvových návěstidel do všech směrů.
A s tou koordinací - na obou stranách Komunardů se dělal vodovodní řad, teď u zastávky / křižovatky s ulicí U Průhonu dělají plyn - poté co po výkopech pro vodu vše zadělali, zadláždili, tak někde opět rozkopali stejná místa kvůli plynu. :roll:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 23.3.2013 12:02

Já si taky poskuhrám: Dělnická od Pražské tržnice, odstraněny bumlíky, IAD na kolejích. Nejdříve jsem myslel, že kvůli stavbě nějaké budovy, pak koukám na výkop-obnova řadu a řikám, kurnikšopa > zaprvé, bude tam RTT, tak proč se to nezkoordinovalo, zadruhé, když už se kvůli tomu musí beztak vyjádřit kdekdo včetně ochránců chřástala polního (crex crex), pro někoho nenapadlo taky ošetřit chod SSZ :?: Podle mě je teď rozladěný nějak celkově > Volno od Tržnice je velmi (~3 sec) krátké, včetně zelené pro IAD, takže projede buď 2-3 auta, nebo jedna souprava a když mezi tím couvá automix do toho staveniště, tak je tam z toho parádní parkoviště a Z>8 minut jak víno. Za další mně vzdálené radio od Manin sice volno udělilo, ale fakt moc nečekalo a k tomu volno na odbočení Maniny <> Tržnice projel vždy jen vlak z jednoho směru (buď jsem zevloval u výkopu přičemž od Manin to vesele proudilom jak 12, tak 1 a 25, nebo na mě to rádio od Manin tak tak počkalo, ale proti čekala 25 na odbočení a nic...taky to asi nestihla :? Co je tam shnilého :?: 8-[

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 22.3.2013 17:14

Tož dobrá, díky za info :]
Narozdíl od tebe stavby dokonale nesleduju, ale zajisté další strašně potřebný, koncelářsko, obchodně bytový ****...

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kasme » 22.3.2013 16:43

[OT]
Petrpes píše:...košťata čistíc bordel po náklaďácích asi z Blanky?...
Blanka je největší, ta může za všechno :roll: :)
velmi pravděpodobně se jedná o stavbu Multifunkční objekt Holešovický Trojúhelník - Palác Stromovka
mezi ulicemi Veletržní a Strojnická
[/OT]

Odpovědět