Výluky a jiná omezení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
To Radek31 A jsme zase u toho. Ano tohle je problém že je takto JŘ nastaven,ale postupoval si nějak oficiálně? Podal si stížnost, SH a nebo nějaký jiný postup?
-
radek31
- Moderátor
- Příspěvky: 1713
- Registrován: 02.7.2004 16:41
- Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského
Re: Výluky a jiná omezení
2 MF - pokud je řidič pozdě a je jasné, že nestihne dodržet bezp. přestávku, tak chápu, že si má zavolat
ale pokud mám podle JŘ přestávku po 3:59, na Újezdu jsem načas a na Arbesu se zaseknu za autama, tak to jsem taky měl tušit a volat pokud možno na Palmovce? tato situace prostě z pohledu řidiče nemá ideální řešení (zákon vs. zablokování důležité křižovatky) - výsledek je, že řidič riskuje krk za někoho jiného - chyba je jen a pouze na odd. JŘ!!!
ale pokud mám podle JŘ přestávku po 3:59, na Újezdu jsem načas a na Arbesu se zaseknu za autama, tak to jsem taky měl tušit a volat pokud možno na Palmovce? tato situace prostě z pohledu řidiče nemá ideální řešení (zákon vs. zablokování důležité křižovatky) - výsledek je, že řidič riskuje krk za někoho jiného - chyba je jen a pouze na odd. JŘ!!!
Re: Výluky a jiná omezení
Dneska (kdy už neexistuje VPP a VPČ ale "dohody o provedení práce") je úplně jedno, jestli v "vedlejšky" naspoupíš do své práce hned, anebo po několika hodinách. Toto řešil i jakýsi podnikový pokyn, který vycházel ze ZP. Ten však už pojmy VPP a VPČ nezná a tak je naší povinností chodit do práce odpočatý a to je každý
. Takže jak mi bylo vysvětleno se mi jednotlivé poměry nesmí časově překrývat. To platí třeba při profesi zámečník-řidič mhd, výpravčí či dispečer-řidič mhd apod. Ovšem kdybych šel jako řidič busu a následně jako řidič tramvaje, tak musím mít přestávku dle zákona, protože je oboje stejná řídící funkce...
- demon
- Uživatel
- Příspěvky: 6798
- Registrován: 08.4.2006 16:32
- Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Ale no táááák...MF píše:Zkrátka cestující slušnou formou obdrželi informaci o tom, že řidič je i-diot.
Nemyslim, že by z toho organizace mohla vybruslit až tak snadno. Mám pod sebou pár maníků co dělaj brigádně ještě řidiče a před lety byl docela průser, když se dělala jakási kontrola při které se přišlo na to, že soustavně nedodržujou povinnou 8 hodinovou pauzu mezi směnama VPP a HPP (s těma 8 hodinama si nejsem úplně jistej, tak prosím nekamenovat) a bylo to hozeno na výpravnu, že právě ona to má ohlídat, že řidič za to naprosto nezodpovídá (a já naštěstí taky ne).
Je to sice maličko jiná situace, ale opravdu jen maličko...
Edit: A nehledě na to co si pod tou informací představuješ ty, cestující z obdržený informaci nejspíš vydedukovali, že DPP je banda i-diotů se špatnou organizací práce.
Re: Výluky a jiná omezení
To už tady párkrát bylo. Zejména ze začátku. No co, řidič ohrozil plynulost drážní dopravy tím, že včas nezavolal to, že mu hrozí vyčerpání času. Bylo to někde u Slávie už nevím z kterého směru, takže mohl se odstavit Zámecká, Minská, Kubáň. Jelo tam auto a do té doby šlo hlášení do salonu a tom, že řidič čerpá BP na trati s odůvodněním viz výše. Zkrátka cestující slušnou formou obdrželi informaci o tom, že řidič je i-diot.dušan píše:pravděpodobně ano, ono by to jinak nešlo,zákon je zákon a obcházet příkazem nejde.
ale docela by mne to zajímalo, jak by to řešeili, první by asi bylo, že jsem měl volat dříve a že teď nemá poblíž nikoho. no mohla by to být psina.[/color]
- dušan
- Uživatel
- Příspěvky: 655
- Registrován: 03.4.2004 10:02
- Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP
Re: Výluky a jiná omezení
sice s tebou mohu souhlasit, na druhou stranu je na dorisu celková mapa linek, a když mu něco zrovna bliká bíle, není problém to dotyčné pořadí rozkliknout a kouknout, zvlášť pokud je to jediné pořadí na té lince, což znamená, že se zrovna asi někde sekla.MF píše:Nikdo nechce po řidiči, aby něco porušoval. Jediné co se po něm chce, aby včas zavolal to, že se mu blíží čas Č a aby tedy bylo možné jej odstavit, popř. vystřídat zálohou. Myslím si, že toto řešení je logické. Nikdo nemůže chtít po sálu, aby při nějakém bordelu dispečer hlídal 300 vlaků. Každý řidič navštěvoval základní školu a tam se učí hodiny, takže snad zvládne i nový řidič spočítat kolik toho odjel bez pauzy a kolik času ještě jet může s přihlédnutím na situaci v provozu.
jinak souhlasím i s tím, že uhlídat 300 vlaků nelze, zvlášť při palačáku.
a abych nekřivdil dipsečinku, tak když jsem zmáčkl tlačítko pauza, pauza byla v podstatě ihned. funguje to, nestěžuji si.
říkám, jel jsem na svůj problém, měl jsem volat včas, já jsem celou dobu doufal, že to stáhnu, už to fakt byly jen ty 4 minuty, ale přes povolenou dobu
Re: Výluky a jiná omezení
Nikdo nechce po řidiči, aby něco porušoval. Jediné co se po něm chce, aby včas zavolal to, že se mu blíží čas Č a aby tedy bylo možné jej odstavit, popř. vystřídat zálohou. Myslím si, že toto řešení je logické. Nikdo nemůže chtít po sálu, aby při nějakém bordelu dispečer hlídal 300 vlaků. Každý řidič navštěvoval základní školu a tam se učí hodiny, takže snad zvládne i nový řidič spočítat kolik toho odjel bez pauzy a kolik času ještě jet může s přihlédnutím na situaci v provozu.
- dušan
- Uživatel
- Příspěvky: 655
- Registrován: 03.4.2004 10:02
- Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP
Re: Výluky a jiná omezení
pravděpodobně ano, ono by to jinak nešlo,zákon je zákon a obcházet příkazem nejde.DavidD píše:A kdyby jsi zavolal, jak by to mohli vyřešit?poslat tam dispečéra, aby odjel úsek újezd-anděl?dušan píše:ale ono se o tom ví, jen se asi čeká na průser.
otočit na výstavišti? nelze, garantované pořadí,
ano, měl jsem zavolat, neudělal jsem to, můj problém.
ale docela by mne to zajímalo, jak by to řešeili, první by asi bylo, že jsem měl volat dříve a že teď nemá poblíž nikoho. no mohla by to být psina.
Re: Výluky a jiná omezení
A kdyby jsi zavolal, jak by to mohli vyřešit?poslat tam dispečéra, aby odjel úsek újezd-anděl?dušan píše:ale ono se o tom ví, jen se asi čeká na průser.9001 píše:Jenom dotaz pánové. Jak napsal dušan, pokud průser je to na tebe, ale ozval se někdo tady s řidičů s tím že to tak je? Poslal SH nebo se nějak angažoval v problému? Tady toho moc nevykoumáte.
V případě dušana se zachovat jako řidič kamionu, když e mu to blíží Zavolat na dispečink že palmu nestíháš a končíš na Výstavišti a nebo at pošlou auto s dispečerem který to odjede.
Jak to vidím pokud se něco semele bude to akorát váš průser a DP z toho vybruslí, že přece řidič má odpovědnost.
otočit na výstavišti? nelze, garantované pořadí,
ano, měl jsem zavolat, neudělal jsem to, můj problém.
- dušan
- Uživatel
- Příspěvky: 655
- Registrován: 03.4.2004 10:02
- Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP
Re: Výluky a jiná omezení
ale ono se o tom ví, jen se asi čeká na průser.9001 píše:Jenom dotaz pánové. Jak napsal dušan, pokud průser je to na tebe, ale ozval se někdo tady s řidičů s tím že to tak je? Poslal SH nebo se nějak angažoval v problému? Tady toho moc nevykoumáte.
V případě dušana se zachovat jako řidič kamionu, když e mu to blíží Zavolat na dispečink že palmu nestíháš a končíš na Výstavišti a nebo at pošlou auto s dispečerem který to odjede.
Jak to vidím pokud se něco semele bude to akorát váš průser a DP z toho vybruslí, že přece řidič má odpovědnost.
otočit na výstavišti? nelze, garantované pořadí,
ano, měl jsem zavolat, neudělal jsem to, můj problém.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Jenom dotaz pánové. Jak napsal dušan, pokud průser je to na tebe, ale ozval se někdo tady s řidičů s tím že to tak je? Poslal SH nebo se nějak angažoval v problému? Tady toho moc nevykoumáte.
V případě dušana se zachovat jako řidič kamionu, když e mu to blíží Zavolat na dispečink že palmu nestíháš a končíš na Výstavišti a nebo at pošlou auto s dispečerem který to odjede.
Jak to vidím pokud se něco semele bude to akorát váš průser a DP z toho vybruslí, že přece řidič má odpovědnost.
V případě dušana se zachovat jako řidič kamionu, když e mu to blíží Zavolat na dispečink že palmu nestíháš a končíš na Výstavišti a nebo at pošlou auto s dispečerem který to odjede.
Jak to vidím pokud se něco semele bude to akorát váš průser a DP z toho vybruslí, že přece řidič má odpovědnost.
- Fořtík
- Uživatel
- Příspěvky: 2418
- Registrován: 13.11.2003 22:51
- Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Takže asi nebude jiná možnost, než informovat dispečink, že se blíží doba 4 hodin, ať nějak vyžehlí to, co odd Jízdní řády podělalo. Jinak nevím...radek31 píše:těch 50 000,- bude asi v novele, teď se to řeší
v současné době platí (§ 22/1f) bod8) překročení nejdelší přípustné doby řízení nebo nedodržení stanovené bezpečnostní přestávky v řízení vozidla podle zákona č. 475/2001 Sb.: pokuta do 10000 a zákaz činnosti 6 měsíců - 1 rok + 4 body (ale body v tramvaji neřešíme)
-
radek31
- Moderátor
- Příspěvky: 1713
- Registrován: 02.7.2004 16:41
- Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského
Re: Výluky a jiná omezení
těch 50 000,- bude asi v novele, teď se to řešídušan píše:a co by se stalo? dle kolegy zastupujícího výpravčího jsem si zahrával s pokutou 50.000,- kč, v případě MÚ bych to pěkně slízl, neb se může najít někdo chytrý a může se zeptat na pauzu, a i z nezaviněné MÚ by byla minimálně spoluvina. tak takto by jsi dopadl![/color]
v současné době platí (§ 22/1f) bod8) překročení nejdelší přípustné doby řízení nebo nedodržení stanovené bezpečnostní přestávky v řízení vozidla podle zákona č. 475/2001 Sb.: pokuta do 10000 a zákaz činnosti 6 měsíců - 1 rok + 4 body (ale body v tramvaji neřešíme)
- m-íra
- Uživatel
- Příspěvky: 21
- Registrován: 03.2.2009 16:39
- Bydliště: blízko stanice autobusů 316,355 a 356
Re: Výluky a jiná omezení
A nestalo se ti to náhodou na lince 36 (Divoká Šárka-Podbaba) když ti nepřišlo u vozovny Vokovice střídání a ty si musel pokračovat na Podbabu a zpátky si potkal gumokola?Bobik píše:Mno, já nevím, spíš mi to přijde jako chyba podniku. S něčím takovým by měl počítat, obzvlášť v tomhle provozu. Přecijenom nejezdíme s kamionem po dálnici (jak už bylo řečeno) a "když se to blíží" tak si vyhlídneme nejbližší parkoviště. A předpoklad že to nevyjde je dost značný. Mě nikdo porušovat zákon nemůže nutit, na druhou stranu asi bych se snažil zavolat dostatečně dopředu že hrozí to a to, tudíž dál pak nejedu, nechci to dohnat tak daleko abych někde zůstal stát a dělal špunt a ať se zodpovědní starají dokud je čas.
Spíš by mě zajímalo co by se dělo, kdybych měl tu smůlu a v čase 4:02 způsobil nějakou MU.
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Výluky a jiná omezení
Díky, opravdu potěšující informace.
Chápu že snaha ušetřit je záslužná věc, ale odtud potud, ne za každou cenu a hlavně u toho myslet!
Chápu že snaha ušetřit je záslužná věc, ale odtud potud, ne za každou cenu a hlavně u toho myslet!