Výluky a jiná omezení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Výluky a jiná omezení
Nebo se kaštanstvo bojí krátkých autobusů typu 5744, kterou jsem se dnes třepal na a-150.
- Damir Holas
- Uživatel
- Příspěvky: 1564
- Registrován: 23.8.2006 17:28
- Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita
Re: Výluky a jiná omezení
Není to tím, že se kaštanstvo bojí dopravních problémů na Barrandovskym mostě?Proxy píše:Jinak celkové využívání linky 253 bylo naprosto minimální...
- Proxy
- Moderátor
- Příspěvky: 2492
- Registrován: 27.11.2003 14:29
- Bydliště: 4,5,12,20,94
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Já jsem si to odstál o kousek dál pracovně celých 150 minutAbsolut píše:Posily na a-253 jsou akční. Na rozdíl od minulých výluk působí dost nahodile a není vyjímkou vidět ve směru do centra během 5 minut tři a-253 a pak 10 minut nic. Dnes jsem si ráno nedobrovolně odstál 22 minut na Družné, tak jsem aspoň sledoval provoz.
Jinak celkové využívání linky 253 bylo naprosto minimální a neexistoval spoj, kde by nebyly volná místa k sezení, což je docela kuriózní v porovnání s X3, kde cestující na konečné doslova vypadávali, neb přijeli napěchovaní na dveřích
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Výluky a jiná omezení
Posily na a-253 jsou akční. Na rozdíl od minulých výluk působí dost nahodile a není vyjímkou vidět ve směru do centra během 5 minut tři a-253 a pak 10 minut nic. Dnes jsem si ráno nedobrovolně odstál 22 minut na Družné, tak jsem aspoň sledoval provoz.
- Jabberwocky
- ďábelský pedagog
- Příspěvky: 1849
- Registrován: 27.5.2005 10:53
- Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)
Re: Výluky a jiná omezení
Škoda, měli je tam zavřít a následně svážet na Výtoň remorkérama. Je vidět, že v lodní dopravě žádný kamarád Pavky Béma nepodniká...
- Tonda Ježek
- Uživatel
- Příspěvky: 1080
- Registrován: 30.11.2003 22:54
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Jak bylo psáno v postřezích z terénu, uzavření trati do Modřan bylo hlášeno asi s hodinovým předstihem. Žádné vozy tam tedy uzavřené nezůstaly.T3-M4 píše:Co se vlastně stalo s tramvajema, které byly v čase vyhlášení zákazu mezi mostem a smyčkou? byly uvězněny, nebo jim bylo ještě umožněno odjet domů?
Re: Výluky a jiná omezení
Co se vlastně stalo s tramvajema, které byly v čase vyhlášení zákazu mezi mostem a smyčkou? byly uvězněny, nebo jim bylo ještě umožněno odjet domů?
- Tonda Ježek
- Uživatel
- Příspěvky: 1080
- Registrován: 30.11.2003 22:54
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
V PD bude mít DP 11 pořadí a Hotliner 9, SO+NE DP 1 (nízkopodlažní garance) a Hotliner 6. V noci obě noční pořadí zajišťuje Hotliner. Ovšem kvůli tomu, že to bylo všechno narychlo, tak by to mělo platit až od pondělního rána. Do té doby by to měl všechno jezdit DP.OMH píše:
X3 by měl jezdit od pondělí DPP s Horkým v poměru 10:10, nebo 9:9 (zdroje se liší). A dále Horký by tam měl poslat Mercedesy z X1 a na X1 bude SORka. Ale vše se stále vyvíjí.
A ještě k tomu všemu bude posílen provoz linky č. 253 vloženými spoji v úseku Poliklinika Modřany - Smíchovské nádraží.
Re: Výluky a jiná omezení
X3 by měl jezdit od pondělí DPP s Horkým v poměru 10:10, nebo 9:9 (zdroje se liší). A dále Horký by tam měl poslat Mercedesy z X1 a na X1 bude SORka. Ale vše se stále vyvíjí.Tonda Ježek píše:Od zítra oficiálně začíná výluka Nádraží Braník - Levského (odboru JŘ se podařilo vše během dnešního dne stihnout a zítra se tedy bude jezdit dle nově zkonstruovaných JŘ).
Linka č. 21 - zrušena
Linky č. 3, 17 a 52 - ukončeny v zastávce Nádraží Braník
Zavedena NAD X-3 Nádraží Braník - Levského v nepřetržitém provozu. Provoz bude zajišťovat DPP společně s firmou Hotliner. Nasazovány budou SD autobusy (neboť kloubáků jak známo je nedostatek). Budou i nízkopodlažní garantované spoje.
Stále je však ještě ve hře vybudování pevného kolejového přejezdu u zastávky Nádraží Modřany. Pokud by k tomu došlo a rozhodlo by se o jeho využívání, byla by sem protažena linka č. 3. To by však přineslo stažení některých garantovaných pořadí z ostatních linek.
Re: Výluky a jiná omezení
Pokud vím, tak někdy v 70.-80. letech na Trojské - Výstaviště. Stačí upravit kabel (reverzy a vyrušit dveře apod) a na čelech vyvést brzdová a koncová světla (což se dá udělat také tak, že se mezma zásuvka kabelu a na ní se připojí světla - viz Brno).
- demon
- Uživatel
- Příspěvky: 6798
- Registrován: 08.4.2006 16:32
- Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Ale toho my se ani trochu nebojíme a proto máme různobarevné motory (černé, černo-červené, černo-modré) a ještě barevnější převody (černé, červené, žluté, modré, zelené, černo-žluté, černo-červené, černo-modré, černo-zelené)...Fořtík píše:... přičemž tyto kabely (řádově do deseti), by mohly být upraveny a příslušně přebarveny (třeba na modro, zeleno a jino - tedy mimo zavedené stříbrné a červené zmalování) a uschovány pro případ, kdy budou potřeba. Jenomže v Praze se takových řešení bojíme...
- Fořtík
- Uživatel
- Příspěvky: 2418
- Registrován: 13.11.2003 22:51
- Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Nó, pokud vím, tak poslední PX souprava byl odvoz vokovického Krnováku z Motolské vozovny do ÚDu poté, co na Zlíchově potratil kolo na jaře tohoto roku. Myslím, že problém PX souprav v RP spočívá jenom v upravení kabelů, přičemž tyto kabely (řádově do deseti), by mohly být upraveny a příslušně přebarveny (třeba na modro, zeleno a jino - tedy mimo zavedené stříbrné a červené zmalování) a uschovány pro případ, kdy budou potřeba. Jenomže v Praze se takových řešení bojíme...Karosák píše:PX PX...hm, kdy se vůbec v Praze PXovalo nějak pravidelně naposledy? Když pominu ten přetah zrušených ovocí předloni na Strossu. A je to opravdu s našimi RP možné? To že na čelech nemají koncovky je jen kosmetická záležitost, nebo možnost PX znamená zásah do elektroinstalace a zapojení?
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
PX PX...hm, kdy se vůbec v Praze PXovalo nějak pravidelně naposledy? Když pominu ten přetah zrušených ovocí předloni na Strossu. A je to opravdu s našimi RP možné? To že na čelech nemají koncovky je jen kosmetická záležitost, nebo možnost PX znamená zásah do elektroinstalace a zapojení?
Re: Výluky a jiná omezení
Škoda, že ten přejezd nebude. Mohlo to být pěkný sci-fi. Protažení ¨každeho druhého pořadí linky 3 v KT na přejezd, zbytek v T do Bránika a posilová oboustraně zkrácená 21 v 2xT3PX v úseku přejezd - Dvorce, aby mohly být zachovány garance v KT na ostatních linkách 
- willyjeff
- Uživatel
- Příspěvky: 1761
- Registrován: 30.11.2004 16:11
- Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Jsem zvědav, jak se nám změní služby. Snad mi ten výjezd zítra ve 4:34HL platí a tajně doufám, že se mi délka směny nezkrátí :/Tonda Ježek píše:Od zítra oficiálně začíná výluka Nádraží Braník - Levského (odboru JŘ se podařilo vše během dnešního dne stihnout a zítra se tedy bude jezdit dle nově zkonstruovaných JŘ).