Úřední korespondence a rady k ní

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 15.8.2012 8:47

von Špilberk píše:Ještě by to chtělo cedulku s nápisem: Prosíme, neptejte se řidiče na to, jak jezdí ostatní změněné linky. Řidič má dost starostí s tím, kam jede linka, kterou právě řídí. Děkujeme.
A to jsme na tom ještě dobře, ale autobusáci - hmm, to bude chuťovka.
Z tohohle už by mohl být podle mě průser, protože se počítá, že jste seznámeni s linkou před než vyjedete na trasu....

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 15.8.2012 8:15

Ještě by to chtělo cedulku s nápisem: Prosíme, neptejte se řidiče na to, jak jezdí ostatní změněné linky. Řidič má dost starostí s tím, kam jede linka, kterou právě řídí. Děkujeme.
A to jsme na tom ještě dobře, ale autobusáci - hmm, to bude chuťovka.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 14.8.2012 22:07

Osobně bych se skoro víc než změn začal bát jak dopadnou sloupky. Potom co se udělalo náměstí místo nábřeží... To bude už totální guláš...

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Karotka » 14.8.2012 22:05

Karosák píše:(...) když si kdosi pronajal u Rencaru plakáty na Mattonku, nechat udělat ty boční i proti zářijovým změnám :twisted:
To asi neprojde, neb nebude místo. Nosek tvrdil, že na informační kampaň využije všechny reklamní plochy. (Mimochodem, co kdyby čirou náhodou účet za reklamy činil magických 406 melounů? :twisted: )

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 14.8.2012 22:00

Nebo to udělat jako při prodeji bytů, nebo nabízení něčeho.
MHD organizuje ROPID a pod to útržky.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Karosák » 14.8.2012 20:34

Jo, ty krátké se mi také líbí. Jinak se mi líbí, kolika lidem už se to nelíbí a jen na těch pár řádcích, kolik už máme verzí. Do září to budeme mít špígl-nýgl. Třeba toho předtisknout více a hodit na vozovnu do stojánků s Metrem a cedulkou, že kdo nesouhlasí, ať si vylepí-tedy jestli by to podpořil nějaký OO. Jinak asi sólista, vyvěsím si něco ála MŠ. Třeba zpatra, bez grafického návrhu, možno upravit a použít: Za aktuální změny v MHD DPP, ani já-řidič nemůžeme. Své připomínky a stížnosti směřujte prosím na organizátora dopravy v hlavním městě-společnost ROPID > email, tel., nebo zřizovatele MHD-MHMP, Odbor dopravy > email, tel.
Prosíme slitování, děkujeme za pochopení a přejeme pokud možno co nejpříjemnější cestování.
DPP a Váš řidič(i)

Z:idea:
A ještě mě napadlo, ale to je úletová myšlenka, když si kdosi pronajal u Rencaru plakáty na Mattonku, nechat udělat ty boční i proti zářijovým změnám :twisted:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Proxy » 14.8.2012 17:50

Mám jednodušší verzi 8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 14.8.2012 14:13

Já si vymyslel něco podobného. Mám okopírované kontakty na ROPID, namnožím, nastříhám a budu rozdávat. Esteticky nic moc, prostě papírek s kontakty na ROPID, ale alespoň budu připraven případným stěžovatelům něco strčit do ruky.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 14.8.2012 13:35

MŠ: =D> Přesně něco podobného jsem měl na mysli i pro řidiče. Tohle si člověk přečte a ví.
Formát MM je opravdu spíš do nějakého stojanu v tram, kde si to lidi přečtou "trochu" v klidu.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Martin Šubrt » 14.8.2012 12:50

Rovněž řeším, jak zachránit život svým informátorům :-). Zatím formou vytištěných vizitek a jmenovek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Bobik » 14.8.2012 9:02

Tady je problém v tom, že podnik nikdy nic takového nevymyslí a otázka se zdali to vůbec schválí - rozuměj bude alespoň "tolerovat". Tady naopak vidím prostor pro odpory, kteří z nějakého (mě nepochopitelného) důvodu mlčí. Pokud by se toho chytli a zajistili výrobu a distribuci nějakého podobného textíku, bylo by to super. Jinak to bude akorát iniciativa několika málo jedinců, která zapadne, ač si myslím, že by se k ní spousta ostatních ráda připojila, jen o tom vědět.

Rýpnutí si neodpustím - A co odbory? Že mlčí?
Proti vládě řvát to jo, ale zastat se lidí, hlavně řidičů co jsou nejvíc na ráně to ne, co? Nojo, zjevně z toho pro odporové bose nic moc nekápne. :roll: #-o

MM-M to byl jen návrh, co asi, nad nějakým "finálním textem" jsem dopodrobna nekoumal. Ale budiž, nech to jako inspiraci. Jinak souhlas, mělo by to být krátké a výstižné. A pokud možno "lehčí formou", nejde o to lidi nas.at ještě víc než budou, spíš je se snažit "potěšit" :D že v tom nejsou sami, že "v tom jedem s nima" a že se přesto snažíme.

A co třeba, když trošku upravim Milanův text:

Vážení cestující
Omlouváme se za případné komplikace a prosíme o pochopení:
Řidič pouze řídí vozidlo a neurčuje vedení linek ani jinak neorganizuje MHD, stejně jako
Dopravní podnik hlmP je jen přepravce, plnící pokyny a požadavky objednatele a organizátora MHD,
kterým je Rada hlmP a jí zřízená organizace Ropid, která řídí celý systém Pražské integrované dopravy.
www. praha.eu
www. ropid.cz
Vaše případné dotazy a připomínky proto prosíme směřujte jim, my s tím skutečně nemůžeme nic dělat.
Děkujeme za pochopení.

Encore
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 16.2.2007 10:52

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Encore » 14.8.2012 8:25

Také bych zvolil kratší variantu, ikdyž leták dobře (podrobněji) vysvětluje situaci, je text dlouhý a měl jsem práci ho přečíst a porozumět mu doma, natož v tramvaji. Jak psal 9001, mělo by to být krátké, výstižné a jednoznačné, aby to četli všichni. Jak ti, co si chtějí stěžovat a tohle by je mělo trknout do očí dřív, než zaklepou na kabinu, tak i ostatní, co se v tramvaji nudí.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.8.2012 20:18

Takže pro porovnání výstižnosti obsahu a délky uvedeme všechny dosud možné varianty hezky za sebou:

9001:
Vážení cestující, při připomínkách na současné linkové vedení se prosím obracejte na organizaci ROPID. Tel 222 222 222 popř. email. DP Praha je pouhým dopravcem a nemůže současné linkové vedení jakkoli měnit ani připomínkovat. Váš řidič/ka

Bobik:
Vážení cestující, prosím nekřičte na mě, já to jen řídím a změny nevymýšlím. Nevymýšlí je ani DPP, nýbrž ROPID, takže s veškerými dotazy a případnými frustracemi se prosím obraťte na ROPID, tel. č. xxx xxx xxx, případně ww.joudové.cs Děkuji za pochopení, řidič.

MM-M - celý text:
Vážení (spolu)cestující! Řidič řídí pouze vozidlo, při čemž se má řídit svým nejlepším vědomím a svědomím, a musí dodržet mnoho přikázání, kterým nemůže odporovat. Dopravní podnik hlavního města Praha a.s. je jen přepravce, plnící mnoho požadavků objednavatele a organizátora dopravy, jimiž je Rada hlavního města Prahy (http://www.praha.eu) a její organizace ROPID (http://www.ropid.cz), která řídí celý systém Pražské integrované dopravy (PID). DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, ŽE NEZDRŽUJETE ŘIDIČE A TÍM PŘEPRAVU, špatně směřovanými připomínkami na organizaci MHD (PID) v Praze a okolí, které má jedině smysl adresovat výše uvedeným odpovědným - Radě hl.m.Prahy (http://www.praha.eu) a organizaci ROPID (http://www.ropid.cz)! (Případně by ještě Vaše připomínky mohly být užitečné při adresování Vašim zástupcům na jednotlivých městských částech Prahy). Příznivci MHD a PID

MM-M - zvýrazněná část textu (ostatní doplňující informace číst může jen zájemce):
Vážení (spolu)cestující! Řidič řídí pouze vozidlo. Dopravní podnik hlavního města Praha a.s. je jen přepravce. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ, ŽE NEZDRŽUJETE ŘIDIČE A TÍM PŘEPRAVU, špatně směřovanými připomínkami na organizaci MHD (PID) v Praze a okolí, které má jedině smysl adresovat výše uvedeným odpovědným - Radě hl.m.Prahy (http://www.praha.eu) a organizaci ROPID (http://www.ropid.cz)! Příznivci MHD a PID

MM-M - zkrácená varianta textu (vycházející z původně zvýrazněné části):
Vážení (spolu)cestující! Řidič řídí pouze vozidlo a DP Praha je jen objednaný přepravce. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A NEZDRŽOVÁNÍ ŘIDIČE A TÍM PŘEPRAVY! Vaše připomínky na organizaci MHD (PID) v Praze a okolí, má jedině smysl adresovat odpovědným - Radě hl.m.Prahy (http://www.praha.eu - dopravu objednávající) a její organizaci ROPID (http://www.ropid.cz - MHD/PID organizující)! Příznivci MHD a PID

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 13.8.2012 19:29

MM: Tohle bych spíš rozvěsil na zastávky.
Z hlediska marketingu to musí být krátké, výstižné a jednoznačné. Tohle když nalepíš na kabinu, tak to ztratí efekt.
Napsal bych něco ve stylu.

Vážení cestující,
při připomínkách na současné linkové vedení se prosím obracejte na organizaci ROPID. Tel 222 222 222 popř. email.
DP Praha je pouhým dopravcem a nemůže současné linkové vedení jakkoli měnit ani připomínkovat.

Váš řidič/ka

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.8.2012 19:06

Osobně si spíše představuji obsah letáčku trochu obecněji (neomezování na změny LV), ale přesto výstižně - zejména s uvedením následku špatného adresování připomínek na řidiče, kterým je zdržování přepravy:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět