Chci se stát řidičem tramvaje...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
blight28
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: 05.9.2013 11:53
Bydliště: Dejvice

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od blight28 » 11.9.2013 1:06

Zdar vespolek. Díky za vlákno, hodně jsem se dozvěděl, i když některým jsem díky slangu skoro nerozuměl. Když se 17. zadaří a dopadnou i ostatní doktoři, tak snad rozšířím vaše řady :D

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Bobik » 01.3.2013 7:16

Tak s pěti dioptriema máš smůlu. Drážní zákon povoluje max 3.

jake007
Uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 07.1.2012 23:55

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od jake007 » 28.2.2013 20:44

Zdravím :)

Mám jeden důležitý dotaz, než vůbec začnu coliv shánět, obíhat a kamkoliv volat.... :) Kolik dioptrií pro krátkozrakost je povoleno, abych mohl být řidičem tramvaje? Mám asi 5 :( tak se radši ptám předem, abych pak nebyl zklamán. Díky

Filip

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Filip » 15.1.2013 18:38

Fořtík píše:
Filip píše:Práce mě baví, jezdím rád, dodržuji všechno co mám akorát jízdní řád ještě na některých linkách dodržet neumím (zejména linka 18, někdy i linka 7) ale to se snad časem taky spraví.
S 18 si hlavu nelámej, ta se vyjet nedá. Respektive z Petřin na Pankrác se vyjet nedá. Kromě nevyjetelného úseku z Petřin na Hradčanskou ještě nějaké pako napadlo, že z Hradčanské na Národku se to dá zvládnout za 12 minut. Nedá. Chybí tam ta minutka navíc o kterou se tam naprdí z mostu 9+22, které mají být dvě minuty za tebou. A pak u soudu 24, na Albertově 7, no a je vymalováno! 8-)

Díky Honzo. Jak jsem tě střídal v pondělí, tak skutečně to tak je. Na Petřiny většinou jsem přijel 2-4 minuty pozdě, na Pankrác až o 6 minut později. Na Synkáči mě odrbala 11 čekající minutu do času, na Svatoplukové zase 24, rovněž čekající do času skoro minutu a pak už to jenom rostlo.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Fořtík » 15.1.2013 5:48

Filip píše:Práce mě baví, jezdím rád, dodržuji všechno co mám akorát jízdní řád ještě na některých linkách dodržet neumím (zejména linka 18, někdy i linka 7) ale to se snad časem taky spraví.
S 18 si hlavu nelámej, ta se vyjet nedá. Respektive z Petřin na Pankrác se vyjet nedá. Kromě nevyjetelného úseku z Petřin na Hradčanskou ještě nějaké pako napadlo, že z Hradčanské na Národku se to dá zvládnout za 12 minut. Nedá. Chybí tam ta minutka navíc o kterou se tam naprdí z mostu 9+22, které mají být dvě minuty za tebou. A pak u soudu 24, na Albertově 7, no a je vymalováno! 8-)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od chemik » 13.1.2013 21:34

nestál. Nebylo to totiž v křižovatce, nýbrž mezi palmovkou a švábkama, tak v půli cesty

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od 9001 » 13.1.2013 21:19

chemik píše:Pokud ta zmínka o levém blinkru a 50 km/h byla směrována na mě, tak bych rád zdůraznil, že ten muj autobus mezi palmou a švábkama blinkr nedával.
Jenom stál v odbočovacím pruhu, že. :lol: :lol: :lol:

Ale ted vážně. Švábky jsou hrozně doražená křižovatka, tam bych se díky rozhledovým poměrům nebál dál plné světlo na odbočení od Pamy...

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od chemik » 13.1.2013 21:05

Pokud ta zmínka o levém blinkru a 50 km/h byla směrována na mě, tak bych rád zdůraznil, že ten muj autobus mezi palmou a švábkama blinkr nedával.
A jdu s pravdou ven. Loni nebo předloni jsem jako svačinář odpálil auto, které mi mezi plzeňkou a knížecím přehopsalo betonový bumlíky. To byla asi moje největší nehoda. Tramvaji se vysklil pravej lefrektor a auto mělo díru v levé zadní části

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Petrpes » 13.1.2013 20:49

Jako svačinář jsem zbořil 6730 před Blatinama ZC. Pick-UP odbočoval vlevo, viděl jsem ho, stál, blikal, byl vidět ve zrcátku jeho ksichtík.
Když jsem byl asi 2,5 metru před ním, byl najednou na kolejích... Odletěl pěkně daleko, naštěstí bez zranění, já ho přejel o celou soupravu.
Na tramce chyběla jediná věc, tágo včetně kapsy. Což nám nakonec přinesla paní, že to leželo v trávníku.
Dnes už kolem blikajícího auta vlevo dávno 50 nejezdím...
PS: Asi rok 99/2000.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od 9001 » 13.1.2013 18:16

Myslím, že se shodnu s řidiči zde. Dokud jde o plechy, tak jde o ho...

Když se tu už naťukla nehoda kabinou. 14T a 15T asi moc neumožnují úprk do salonu ala řada T?

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od chemik » 13.1.2013 16:53

holešovice byly někdy v tejdnu, středa nebo čtvrtek, čas 16:11, škoda nulová na obou stranách. Střetu se dalo zabránit, kdybych brzdil naplno všim, co má 15T k dispozici. Ale proč bych to dělal když vím, co to udělá s lidma ve voze?
A pokud jde o ten autobus - já jel 50, autobus zhruba stejně, jeli jsme z kopce, takřka souběžná jízda, kdy já mu jel na úrovni zadku. Když se blížil k přejezdu, prudce šláp na brzdu a začal točit kolama vlevo. Já stál na magnetech, takže to i samo zvonilo a modlil se, ať to strhne zpátky do svýho pruhu. Naštěstí si mě všim, tak se snažil uhnout, nicméně došlo ke střetu mé a jeho hrazdy. Škoda maximálně do 5 tisíc na obou stranách.
Nevim, kde jsi vykoumal nějakou 5km rychlost, ale můžu tě ubezpečit, že nehodě se dalo zabránit jedině tak, že bych jel jinudy. A neni lepší pocit, než když se řítíš na autobus, kterej se chce otočit. Představa, že do něj kabinou vletim, byla fakt supr...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od willyjeff » 13.1.2013 15:27

chemik píše:Jo a Pepo, ty nekecej, já 2x do měsíce, ani nikdy v neděli nebourám. Ale kdybych chtěl, tak bych si klidně mohl nehodovost snížit...
To je slovo profíka : "jó nehody bych si mohl odpustit, ale proč bych to dělal" :) V jaký den si měl tu nehodu u Nádraží Holešovice? Já myslel že to bylo někdy o víkendu cca ve 19:50. Taky byla supr nehoda s tím autobusem, který odbočoval cca 5 km/h a tebe to překvapilo, že si to do něj musel opřít. Hele, já bych mohl mlčet. Tyhle tahanice, kdo je lepší jezdič, když nebourá nebo bourá mě moc nebaví, ale že ZROVNA TY se ozveš na nehodu někoho jiného mě trochu nadzvedlo :)

Filip

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Filip » 13.1.2013 14:23

chemik píše:takže jsi to zbořil jako svačinář? :)
To bylo ještě v době, kdy na lince 11 bylo oddělení řidiče od vozu. Měl jsem službu přesně 4 hodiny odpoledne na T3SU se Žižkova (jel jsem druhé kolo). Bylo to koncem října (týden po skončení zácviku). Z:|

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od chemik » 13.1.2013 14:13

takže jsi to zbořil jako svačinář? :)

Filip

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Filip » 13.1.2013 13:41

chemik píše:Má narážka na šejdristy byla rejpavého charakteru, ale neměla se tě Filipe dotknout. Byla cílena na šejdristy, kteří od pondělí do pátku, kromě středy, střídaj přestávky v Bráníku a poslouchat je, je radost. Ono pak když ti takovej Bránickej šejdrista řekne, že je profík, páč už 3 roky neměl nehodu (protože 80% pracovní doby tráví na samostatném tělese), je to k smíchu.

Jo a Pepo, ty nekecej, já 2x do měsíce, ani nikdy v neděli nebourám. Ale kdybych chtěl, tak bych si klidně mohl nehodovost snížit...

V pohodě pane Chemik, chápu. Do Braníka se taky dostanu tak 3x týdně, z toho tam jsem třeba i jeden celý den. A po nějaké službě třeba na lince 18 nebo 6 je to pro mě příjemná změna. Jinak ta moje nehoda byla na lince 11 u zastávky Radhošťská DC :wink:

Odpovědět