Preference / antipreference MHD
Moderátor: TRAM-FÓRUM
Re: Preference / antipreference MHD
Jak ráno ZC, tak i odpoledne DC nás zastavilo SSZ Plzeňská x Kartouzská.
A na SSZ Francouzská x Moskevská zmizela preference. Přitom mohla DC zůstat a ZC by to pustilo auta rovně + tramvaje doleva zároveň... Pro neznalé - opravuje se chodník před křižovatkou směrem ZC a auta jezdí po kolejích.
A na SSZ Francouzská x Moskevská zmizela preference. Přitom mohla DC zůstat a ZC by to pustilo auta rovně + tramvaje doleva zároveň... Pro neznalé - opravuje se chodník před křižovatkou směrem ZC a auta jezdí po kolejích.
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Preference / antipreference MHD
Tak dnes l.7 a musím nerad potvrdit, že ve Vršovicích je něco v nepořádku. Nebo někdo zavedl pořádek nový.
Od Bohemky k Nádr. Vršovice jsem problém neměl. Ale od Vršovic k Bohemce jsem musel zastavovat u Petrohradské, i když jsem od Nádr. Vršovice vyjel hned na začátku volna. To dřív nebývalo. Volno před Bohemkou jsem pak stíhal jen taktak. Ale u Bohemky je v křižovatce nějaký výkop, tak třeba to někdo rozhasil kvůli tomu.
Jinak u smyčku Černokostelecká evidentně vzniká nové SSZ a tentokrát bude asi mít i světla pro chodce na přechodu přes vjezd/výjezd do smyčky. Ty davy lidí, které tam bezradně stály a nevěděly jestli můžou přejít koleje, i když nejede tramvaj, to jistě ocení.
Jinak u smyčku Černokostelecká evidentně vzniká nové SSZ a tentokrát bude asi mít i světla pro chodce na přechodu přes vjezd/výjezd do smyčky. Ty davy lidí, které tam bezradně stály a nevěděly jestli můžou přejít koleje, i když nejede tramvaj, to jistě ocení.
-
kasme
- Uživatel
- Příspěvky: 1183
- Registrován: 28.8.2007 9:37
- Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
pohled od MoskevskéKarosák píše:Jinak dnes se DAPáci přesunuli na úplně spodní konec Francouzské a přenosnými zábradlíčky si zabrali celý pruh pro IAD...
Ještě jsem si všiml, že přes bumlík bylo asi 10m před SSZ kydnuto trochu asfalt
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 1.JPG.html
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 0.JPG.html
kydanec v detailu
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 4.JPG.html
a ještě je tam v profilu IAD značka, já bych tam taky nejel
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 6.JPG.html
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Tady je potreba vypnout SSZ a to asi nechteli PCR, takze uprava je podle me schvalena s tim kydancem pro prejeti bumliku, aby se vlk nazral, no a koza nikoho nezajima...
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Preference / antipreference MHD
Dobře Milane, ale posunutí OR je zcela ve vlastní gesci a jde akorát o to, aby z PD zavolali dráteníkům a ti tam dojeli. Pokud je v tom zapojen i někdo cizí, těžko tam asi můžou přijet drátenící nebo dispečeři a začít šoupat se značkama.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
to já bych asi zase (jak je o mně známo) PDT volal - jako, když nedávno (cca 2 týdny) jsem jel o víkendu l 3/9 a mezi mostem Legií a zastávkou Újezd ZC jsem se musel pro dodržení OR10 plazit s TRAM a tím nesmyslně blokovat IAD cca 100m před již postoupivšími/posunutými výkopovými pracemi - cca s následujícím obsahem: "mohou příslušné složky prověřit, jestli dočasné DZ/OR je osazeno v místě správně, protože z (toho a toho) důvodu či (naopak) následku vypadá, že nikoliv"Bobik píše:Asi ne. Neviděl bych smysl a asi by mě to ani nenapadlo, proč volat. "Tváří" se ten zábor oficiálně? Pak ho někdo musel povolit a tudíž se s tim nic neudělá.
PS: V daný den mi to OR na Újezdě sice již neposunuli, ale při mé nejbližší další směně v místě (cca za 3 dny) to odpovídalo stavu prací podél TT (= její posunutí asi proběhlo během některé noci, kdy je cca 15 minutová prodleva mezi TRAM spoji, které díky ní nebyly plošinou blokovány).
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Preference / antipreference MHD
Asi ne. Neviděl bych smysl a asi by mě to ani nenapadlo, proč volat. "Tváří" se ten zábor oficiálně? Pak ho někdo musel povolit a tudíž se s tim nic neudělá.
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Též děkuji za postřeh, doufejme, že to byl úlet. K Rouskovi jsem nakonec nejel, takže zprávy nemám.
Jinak dnes se DAPáci přesunuli na úplně spodní konec Francouzské a přenosnými zábradlíčky si zabrali celý pruh pro IAD, ale už se nikdo neobtěžoval vypnout SSZ. Jak to může dopadnout s poměrně dobře šlapající preferencí netřeba dodávat. Ještě jsem si všiml, že přes bumlík bylo asi 10m před SSZ kydnuto trochu asfaltu, aby auta mohla uhnout, ale zaprvé si toho nikdo nevšimne, zadruhé to nikdo neudělá a zatřetí bylo zábradlíčko i v prostoru toho kydance
DOufám že s tím budou rychle hotoví. Ostatně jestli to v PD udělá solidní štrůdl, tak je to na zavolání MP, nebo PDT. Ostatně jsem možná měl brnknout už dneska...co kolegové, volali byste?
Jinak dnes se DAPáci přesunuli na úplně spodní konec Francouzské a přenosnými zábradlíčky si zabrali celý pruh pro IAD, ale už se nikdo neobtěžoval vypnout SSZ. Jak to může dopadnout s poměrně dobře šlapající preferencí netřeba dodávat. Ještě jsem si všiml, že přes bumlík bylo asi 10m před SSZ kydnuto trochu asfaltu, aby auta mohla uhnout, ale zaprvé si toho nikdo nevšimne, zadruhé to nikdo neudělá a zatřetí bylo zábradlíčko i v prostoru toho kydance
- Fořtík
- Uživatel
- Příspěvky: 2418
- Registrován: 13.11.2003 22:51
- Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Včera jsem měl 24. Vršovická se z mého pohledu chovala naprosto obvykle. Nevšimnul jsem si žádných zákeřností. Vltavská ZC každý průjezd jinak. Nikdy nejel vlak v protisměru. Nejdelší čekání asi půl minuty.
- Petrpes
- Uživatel
- Příspěvky: 2256
- Registrován: 28.8.2008 22:03
- Bydliště: psí bouda
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
V úterý 20. jsem měl Vltavskou ZC v 16:37 a 19:14. Spíš to bylo v těch 19:14.
Ď.
Ď.
Re: Preference / antipreference MHD
Vršovická: Nechám prověřit. Pokud někdo dá ještě do pondělí info, budu rád.
Vltavská: před cca 10 dny byla přes HDŘÚ prověřena detekce TRAM a sedělo to. Někdy musím na místo. Prosím ještě o přesný časový údaj, kdy se popsaný událost stala. Díky!
Vltavská: před cca 10 dny byla přes HDŘÚ prověřena detekce TRAM a sedělo to. Někdy musím na místo. Prosím ještě o přesný časový údaj, kdy se popsaný událost stala. Díky!
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Možná že tam zasáhli, zápasu jsem si nevšiml, pokud už se někdy stalo tak snad OK a po ránu už to bude zase dobrý. Jedu pro něco k Rouskovi na Synkáč, takže ověřím, každopádně díky za postřeh.
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Preference / antipreference MHD
Já to tam pamatuju rozhozené vždycky, když se na Bohemce hraje a policie nějak (asi přes ústřednu) řídí provoz, a přitom nestojí u krabičky. Ale jen tak, to je novinka.Karosák píše:Dneska odpoledne totálně, s prominutím, rozes#aný sled pevných cyklů Bohemians-Petrohradská-Nádraží Vršovice.
- Petrpes
- Uživatel
- Příspěvky: 2256
- Registrován: 28.8.2008 22:03
- Bydliště: psí bouda
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Ano, opět jsem s 24 od Vltavské k tržnici čekal skoro minutu. (úterý podvečer)
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Preference / antipreference MHD
Ano, od Vltavské to nárazově zlobí. Netuším proč. Od Tržnice se mi to ještě nestalo.