Úřední korespondence a rady k ní

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 15.8.2012 20:58

MM-Mikulovsky píše:9001: Musím se zastat von Š - zejména BUSáci nemusí znát LV všech ani BUS (natož TRAM) linek!
Já děkuji. Připouštím, že ta formulace nebyla moc dobrá. Jen jsem chtěl upozornit na to, že řidiči MHD jsou také lidi, a že s těmi změnami budou mít problémy stejně jako cestující, resp. větší. Cestující potřebuje v první fázi jen najít cestu do práce a z práce. Řidiči toho musí zvládnout víc. A nejsou to stroje, do kterých se nové LV prostě nahraje a hotovo.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od gabuliatko » 15.8.2012 20:52

MM-Mikulovsky píše:9001: Musím se zastat von Š - zejména BUSáci nemusí znát LV všech ani BUS (natož TRAM) linek!

Takže z toho co jsem tu za poslední dobu postřehl mám následující návrh obsahu letáčku:
Nezlob se na mne, ale je to strašně složité, to nikdo nebude číst. Krom toho to je negativní (nas*anému jedinci říkat že má psát e-mail a neotravovat řidiče, to se nase*e ještě víc).

Stačí jednoduché "Sorry, jedu jak na ROPIDu namalovali." s nějakou veselou grafikou.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 15.8.2012 20:47

Wikipedie píše:
Dopravce je zkrácený výraz pro provozovatele, který je často rovněž vlastníkem dopravního prostředku, ať už v dopravě silniční (na pozemních komunikacích), drážní (na dráhách železničních, tramvajových, trolejbusových nebo lanových), letecké nebo vodní. Dopravcem je provozovatel dopravy osobní i nákladní, veřejné i smluvní neveřejné. Zákon o dráhách dopravce označuje termínem provozovatel drážní dopravy. Vždy se jedná o subjekt, který realizuje vlastní činnost přemístění v prostoru a čase.

Od dopravce je třeba odlišovat přepravce, jímž je v nákladní dopravě ten, kdo si nechá věc či náklad přepravovat dopravcem (objednavatel přepravy).


Takže kdo je dopravce je mi jasné - DPP. Ale kdo je přepravce? Pokud by to, co platí v nákladní dopravě, platilo i v osobní, tak by přepravce byl ojednavatel přepravy, a to by byl Magistrát, nebo ne?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.8.2012 15:46

9001: Musím se zastat von Š - zejména BUSáci nemusí znát LV všech ani BUS (natož TRAM) linek!

Takže z toho co jsem tu za poslední dobu postřehl mám následující návrh obsahu letáčku:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Blaueminence
Uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 04.3.2012 21:48

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Blaueminence » 15.8.2012 15:31

Nás to myslim učili obráceně, že přeprava je užší pojem, značící jen samotnou fyzickou složku přemístění se a doprava je i všechno kolem toho. Proto se ostatně zavádí i pojem kombinovaná doprava a ne přeprava...

abcdefg
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23.3.2012 18:37

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od abcdefg » 15.8.2012 14:50

Jak vybouch :lol:

Ano, máš pravdu, ale Přepravce a přepravovat je rozdíl ...

Dopravce = Fyzická, nebo právnická osoba, která provádí přepravu osob a věcí pro cizí potřebu.
Přepravce = Fyzická, nebo právnická osoba, která je žadatelem přepravy (osobní i nákladní), odesílatelem, nebo příjemcem zásilky.
Přeprava = Souhrn aktivit zahrnující vlastní dopravu a služby s tímto procesem související.
Doprava = Přemisťovací činnost charakterizovaná pohybem dopravních prostředků po dopravní cestě.

To není lekce ČJ .. já si to nevymyslel :D Jen znám předpis (-X

A ten byl schválen rozhodnutím náměstka GŘ tvého zaměstnavatele!

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.8.2012 14:41

abcdefg píše:
MM-Mikulovsky píše:Osobně si spíše představuji obsah letáčku trochu obecněji (neomezování na změny LV), ale přesto výstižně - zejména s uvedením následku špatného adresování připomínek na řidiče, kterým je zdržování přepravy:
Dopravní podnik není PŘEPRAVCE ale DOPRAVCE! [-o<
Přepravce = ten kdo o přepravu žádá, tudíž CESTUJICÍ
Dopravce = ten kdo dopravu provozuje, tudíž DPP

#-o #-o #-o #-o #-o
(-X (-X (-X Cestující je PŘEPRAVOVANÝ !
Přepravce = dopravce!


Protože DPP má slovo "dopravní" ve svém názvu, tak jsem se rozhodl použít pro popis jeho postavení to druhé významově stejné - viz ze slovníku synonym: "přepravovat - přemísťovat (náklad), dopravovat, transportovat"
PS: Takže děkuji za lekci z ČJ viditelně od ještě od většího analfabeta (nevzdělance) v této oblasti, než jsem sám.

abcdefg
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23.3.2012 18:37

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od abcdefg » 15.8.2012 14:33

MM-Mikulovsky píše:Osobně si spíše představuji obsah letáčku trochu obecněji (neomezování na změny LV), ale přesto výstižně - zejména s uvedením následku špatného adresování připomínek na řidiče, kterým je zdržování přepravy:
Dopravní podnik není PŘEPRAVCE ale DOPRAVCE! [-o<
Přepravce = ten kdo o přepravu žádá, tudíž CESTUJICÍ
Dopravce = ten kdo přepravu provádí, tudíž DPP

#-o #-o #-o #-o #-o

abcdefg
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23.3.2012 18:37

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od abcdefg » 15.8.2012 14:23

9001: ....Já se ti musím smát =D>

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 15.8.2012 13:50

Já bych radši napsal toto: "Nesouhlasím se změnami LV"

Filip8399
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 23.2.2012 21:33
Bydliště: V noci s dalekohledem je to jediná zastávka, kde je vidět na tubus metra, ale jede se tam 20minut

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Filip8399 » 15.8.2012 12:47

Já bych k takovémuto nápisu přidal ještě: "Nesouhlasím se změnamy LV" nebo něco podobného.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 15.8.2012 12:26

9001: Vy mi pořád nerozumíte.
Řidič tramvaje nemusí znát linkové vedení autobusů.
Řidič autobusu nemusí znát linkové vedení tramvají.

Jenže když to bylo roky stejné, mohli řidiči poradit, když někdo hledal tu a tu linku nebo spojení někam. Teď to nepůjde. Ty texty jsou samozřejmě dobré a mně se líbí. Ale jsou o tom, že si mají lidé stěžovat na změny někde jinde. Mně šlo o to, že dosud mohl řidič tramvaje poradit i s bus linkami a obráceně. Samozřejmě když jezdil někde, kde to zná. A teď? Cestující se budou dál dožadovat informací, co kam jezdí. A řidiči to nebudou pochopitelně vědět.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 15.8.2012 11:32

Von: Jenže tohle pořád obrací zlost proti řidiči, protože jako zaměstnanec firmy, která je dopravcem nezná linkové vedení. To snad jezdí jenom jednu linku?

Je potřeba obrátit zlost lidí proti těm kdo za to opravdu můžou. Tzn. texty, které jsem napsal já, MM a Bobík my přijdou o trochu lepší.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 15.8.2012 11:25

Tak takto: Prosíme, neptejte se řidiče tramvaje (busu) na to, jak jezdí změněné linky autobusů (tramvají). Řidič zná trasu své linky, ale o změnách v okolí neví nic. Děkujeme.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Bobik » 15.8.2012 9:18

Chachá. No, linková vedení samozřejmě známe (musíme), ovšem současný, navíc bezvýluková stav. Na to že "velký třesk" má vypuknout za cca dva týdny, nám jaksi nikdo ještě ty oficiální linky nedal. 8-) Takže je co? Takže je neumíme. :lol:

Odpovědět