Ono asi záleží jak a kdo s vozem jede. Systém "zrychovač" se na spotřebě jistě projeví. Zato když někdo jede z kopečka a hezky přibržďuje (třeba z Řep) a drží si 50km/H, tak musí pěknou část energie vrátit.radek31 píše:no a to právě není pravda - nedávno tu byla debata o přesné spotřebě 14T (zdepa to vytáhnul ze servisního menu) - spotřeba byla velmi nízká a navíc ještě 40% ze spotřeby se vracelo do sítě jako rekuperovaná elektřina
9111 s původním software na tom možná byla jinak, ale dnešní 14T už nejsou tak rychlé a na spotřebě je to omezení výkonu asi dost znát
Je pravda, že v při nástupu řady T a to zejména když začali jezdit ve dvojicích byly problémy s měnírnama. Pokud řidič vozu T našlápl (a nemusel až na podlahu), tak starý vůz zůstal téměř stát, protože spotřeba soupravy T byla téměř 1200A, kdežto pro starý vůz, který měl motor z "vysavače" nezbyl již žádný proud...
A toto potvrzují i řidiči starých vozů dnes. Z rovna nedávno jsem na toto téma s jedním hovořil, říkal, že když jede třeba Chotkovou nahoru a zaním jede stíhač s T3RP, tak mu "vezme sílu" a on musí jet na paralelní spojení motorů, neb na parádu nemá rychlost, zato když proti němu někdo začne rekuperovat, tak vůz pěkně vyrazí...