Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Absolut » 04.11.2008 7:05

Tonda Ježek: Tedy koukám, že to Chudomelová Ropidu natřela. A v lecčems á kus pravdy.

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od fricoolinek2 » 03.11.2008 20:04

Myslel jsem si, že porhození konečných na d-19/24 mi bude celkem ukradený. Až do tohoto nedělního podvečeru. Ach jak by byl sešívaný přesun jednoduchý. #-o

VIKtor
Uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 08.8.2008 11:58

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od VIKtor » 02.11.2008 16:59

Připomínky městské části Praha 12 píše:linka 165
...a postupné zlepšování technického stavu vozidel.
Tak už si toho všimli i jinde... :D

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Tonda Ježek » 02.11.2008 14:33

Na citybus.cz se objevily připomínky MČ Prahy 12 k předloženému návrhu na změnu linkové vedení.
http://www.praha12.cz/doc/rada/2006-201 ... _25_08.pdf

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od demon » 01.11.2008 17:39

willyjeff píše:Ale aby odbory řekli : "tohle jezdit nebudeme" ... Teď mě ještě v rychlost napadl jeden příklad : Nelíbí se mi CVR na 14T, odbory by taky měly udělat prohlášení, že je to hnusné a my stím jezdit nebudeme? :P Prostě jsou nějaké hranice...
Ono to taky rozhodně neni tak, že by se odbory šprajcovali, že M18 jezdit nebudou a nebudou.
Prostě ten materiál naprosto logicky dostali k připomínkování a jelikož jejich připomínky byly veskrze věcné a logické a hlavně, že ty připomínky nebyly jen z jejich strany (protože kdyby byly, tak se na názor "nějakých odborů" nikdo neohlíží, takovou sílu zase naše odbory nemají), tak prostě materiál neprošel a Ropid ho stáhnul.
Nic víc...

Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Matošo » 01.11.2008 12:49

vencavasek píše: Bohužel mám pocit, že v současné Praze je jedinou REÁLNĚ PROSADITELNOU alternativou nedělat nic a nechat vše při starém.
Potom už mi Ropidí postup přijde tou lepší variantou...
Ono by stačilo, kdyby Pavel "horolezec" "magor" Bém konečně dostál svejm slovům a ulehčil MHD v Praze život.
Systém preferencí a zákaz vjezdu autům do centra, který tam nemaj co dělat (náklaďáky se zásobama pro obchody by museli jezdit buď večer, nebo brzo ráno), by výrazně zlepšil průjezdnost tramvají městem.
Na Václaváku, od Hradčanský k Divadlu, Výtoň (Kristapána, to nikdo neni schopnej zařídit, aby ta křižovatka byla prljezdná? MP by si tam vydělala majlant za jedinej večer!! Auta tam dělají hned několik přestupků - jízda po tramvajovém pásu, nedodržení bezpečné vzdálenosti, stání na "žluté čáře", stání v křižovatce, bezdůvodné používání klaksonu (jj, i to nesmí), některý samozřejmě nejsou připoutaný a nesvítěj atd... - a nikdo s tim snad ani nechce nic dělat) jsou místa, kde auta tramvaje zdržujou o několik minut a nic se stim nedělá.
A takových míst v Praze je víc.

Jenže nad ÓDéeSkou teď visí šibenice, takže se do ničeho asi pouštět nebudou...

No nic, jsem se zas nějak rozohnil... Byste mě měli vidět :D .

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od martyn » 01.11.2008 12:20

Aktualizace plánů ROPIDu:

14.12.: jen minimální změny v "městské" dopravě, úpravy se budou týkat (v souvislosti se změnou drážních řádů) linek řady 300 a 400
4.1.2009: pravděpodobný termín změn autobusů na P4, P11, P12 (+ zřejmě Uhříněves a okolí)
2. pololetí '09: komplexní změna linkového vedení tramvají (pokud se udrží stávající vedení). M18 zatrhly nejen odbory, ale i PRE, neboť měnírna Klárov by těžko zvládala zvýšenou frekvenci spojů. Takže změny v oblasti možné až po zprovoznění trati přes Letnou.

EDIT: Bavím se tím, že situace se mění každým dnem, takže ta informace je ryze informativího chatakteru :lol:

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od vencavasek » 01.11.2008 10:43

Petr píše:
willyjeff píše:Ano, metrolinky se do dopravní situace Prahy vůbec nehodí.(...)
Asi největší průšvih je v tom, že Ropid zvolil postup:
1) metrolinky = linky jezdíci často, aby cestující bez znalosti jízdního řádu přišel a často něco jelo
2) metrolinky = nezvládající SSZ a pak teprve tlak na Magistrát: helejte se, dělejte s tím (preferencí) něco....
Já si myslím, že je to postup špatný
Bohužel mám pocit, že v současné Praze je jedinou REÁLNĚ PROSADITELNOU alternativou nedělat nic a nechat vše při starém.
Potom už mi Ropidí postup přijde tou lepší variantou...

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Petr » 01.11.2008 9:06

willyjeff píše:Ano, metrolinky se do dopravní situace Prahy vůbec nehodí.(...)
Asi největší průšvih je v tom, že Ropid zvolil postup:
1) metrolinky = linky jezdíci často, aby cestující bez znalosti jízdního řádu přišel a často něco jelo
2) metrolinky = nezvládající SSZ a pak teprve tlak na Magistrát: helejte se, dělejte s tím (preferencí) něco....
Já si myslím, že je to postup špatný

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Fořtík » 31.10.2008 23:19

willyjeff píše:Nějakej Tonda z Kolína do pražské dopravy doopravdy nemá, co mluvit (pokud se jedná pouze o místní záležitost, kterou schvaluje a má na starost právě magistrát.) a kdyžuž mluví, je to prostě jeho názor a nemůže jít blokovat do Prahy ulice, když se mu třeba nelíbí, že se z Libeňského nádraží nedostane na Hradčany bez přestupu ;-) (takový je vztah Odbory = Návrh Linkového Vedení v Praze).
Opět nesouhlasím. Myslím, že když už nikdo neřešil co je možné, nebo reálné a plánuje od stolu, musí mu dát někdo jasně najevo, že takhle tedy ne. (-X

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Fořtík » 31.10.2008 23:14

Brejšín píše:Ad Hradčanská
Ale umí. Již 4x jsem tam zažil režim kdy mezi každou fází pro auta padlo volno pro tramvaj a to pouze na výzvu.
Ano, tohle jsem tam viděl, ale vždycky jenom o víkendu. Ve všední den jsem tam viděl něco jiného a to, že se mi od Chotkových sadů podařilo projet jako druhý s tím, že na ležaté čočky ani do bloku jsem určitě nejel - ale to se mi stalo asi jenom dvakrát.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od willyjeff » 31.10.2008 22:44

Fořtík píše:Dovolím si nesouhlasit. Když tyto změny nestopnul magistrát, nebo sám DP, tak jsou odbory jediný, kdo s tím může ještě něco udělat. Osobně vidím metrolinky jako zkázu tramvajové dopravy - teď mám u Divadla 9 a 22. K tomu by se měla přidat 18. To se tam posereme. To samé na Chotkových sadech a na Hradčanské - tamní dementní křižovatka neumí pustit víc než jednu tramvaj v každém směru a už teď jich je tam až až... :roll:
Ano, metrolinky se do dopravní situace Prahy vůbec nehodí. Ale jestli to navrhl Magistrát, který zvolili obyčejní voliči, tak právě TI! mají chtít po svých volených zástupcích změnu. Nějakej Tonda z Kolína do pražské dopravy doopravdy nemá, co mluvit (pokud se jedná pouze o místní záležitost, kterou schvaluje a má na starost právě magistrát.) a kdyžuž mluví, je to prostě jeho názor a nemůže jít blokovat do Prahy ulice, když se mu třeba nelíbí, že se z Libeňského nádraží nedostane na Hradčany bez přestupu ;-) (takový je vztah Odbory = Návrh Linkového Vedení v Praze).

Takže v této situaci,kdo to má stopovat? No přece lidé z Petřin, místní obyvatelstvo. Stejně tam dopadnou jako na Proseku, kdy se lidé vzpamatovali až PO zrušení 187 a pak ta petice byl jenom "hlas ze záhrobí", pozdě a nesmyslně...Takže odbory můžou udělat informační akci, co ROPID plánuje udělat s jejich linkami a ukázat co se děje. Pak se může navrhnout změna. Ale aby odbory řekli : "tohle jezdit nebudeme" ... Teď mě ještě v rychlost napadl jeden příklad : Nelíbí se mi CVR na 14T, odbory by taky měly udělat prohlášení, že je to hnusné a my stím jezdit nebudeme? :P Prostě jsou nějaké hranice...

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Brejšín » 31.10.2008 21:43

Ad Hradčanská
Ale umí. Již 4x jsem tam zažil režim kdy mezi každou fází pro auta padlo volno pro tramvaj a to pouze na výzvu.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MOp » 31.10.2008 21:38

Fořtík píše:na Hradčanské - tamní dementní křižovatka neumí pustit víc než jednu tramvaj v každém směru a už teď jich je tam až až... :roll:
Je vidět, že nejsi z Vokovic.. :-) Tamní ženy umí jezdit leckdy líp, než nějaký chlap z Pankráce. :-)

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Fořtík » 31.10.2008 21:25

MF píše:Mám na linkové vedení svůj názor, ale zaráží mě, jak do toho kecají odbory. To je úplně neslýchané. Odbory by se měly starat o jiné věci než o linkové vedení. To je jako kdybycvh dělal v masně a říkal vedoucímu, že jitrnice v rámci pracovní doby vyrábět budu, ale jelita už ne #-o
Dovolím si nesouhlasit. Když tyto změny nestopnul magistrát, nebo sám DP, tak jsou odbory jediný, kdo s tím může ještě něco udělat. Osobně vidím metrolinky jako zkázu tramvajové dopravy - teď mám u Divadla 9 a 22. K tomu by se měla přidat 18. To se tam posereme. To samé na Chotkových sadech a na Hradčanské - tamní dementní křižovatka neumí pustit víc než jednu tramvaj v každém směru a už teď jich je tam až až... :roll:

Odpovědět