Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MF » 20.12.2008 19:39

Tonda Ježek píše:Ale z toho máš minimálně narušen GVD? Nebo se to u tramvají takto nebere?
U nás nic takového nejní. Jak jsem napsal, vzniká akorát prostoj spoje.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Tonda Ježek » 20.12.2008 18:46

MF píše: Každému je to jedno. Ve smyslu směrnice je narušená doprava od 4. minut výše (do tří minut je doprava nenarušena). Pokud tedy má tramvaj závadu, do tří minut vysadí lidi a odjede se odstavit, nebo odjede do vozovny tak je doprava nenarušena i když chybí spoj. Vzniká pouze prostoj do doby napojení náhradního vlaku. Tedy, pokud by se naráz odstavila bez zdržení všechna pořadí třeba linky 22, tak vzniká jen prostoj a nikoliv narušení dopravy. I když na lince 22 nebude ani kolo... Logika že? Ale je to tak.
Ale z toho máš minimálně narušen GVD? Nebo se to u tramvají takto nebere?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MF » 20.12.2008 14:07

Bobik píše:
Brejšín píše: Prostě kdyby tam neměl to vykolejení tak je to naprosto běžný stav.....
Jo to mi na tom vadí nejvíc - to že se to už považuje za běžný stav. :cry: Běžný stav je, když linky jezdí do tří minut zpoždění. Já chápu že do Prahy je to sci-fi, jezdit na čas, ale od toho snad máme zodpovědné nadřízené aby to řešili (jo, jsem naivní). A vlastně si za to můžem částečně i sami, bo si o přestávku (skoro) nikdo nežádá. Škoda, moc by mě zajímalo kdo by co dělal až by část souprav byla na Královce, část na Kubáni (nebo kde) a po Praze by jezdilo pět souprav. A to jsme jen u dvaadvacítky. Co ostatní linky, že (tak mě napadá - ono se nemusí stávkovat, stačí jen aby všichni dodržovali BP :twisted: ).
Každému je to jedno. Ve smyslu směrnice je narušená doprava od 4. minut výše (do tří minut je doprava nenarušena). Pokud tedy má tramvaj závadu, do tří minut vysadí lidi a odjede se odstavit, nebo odjede do vozovny tak je doprava nenarušena i když chybí spoj. Vzniká pouze prostoj do doby napojení náhradního vlaku. Tedy, pokud by se naráz odstavila bez zdržení všechna pořadí třeba linky 22, tak vzniká jen prostoj a nikoliv narušení dopravy. I když na lince 22 nebude ani kolo... Logika že? Ale je to tak.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Bobik » 20.12.2008 12:44

Brejšín píše: Prostě kdyby tam neměl to vykolejení tak je to naprosto běžný stav.....
Jo to mi na tom vadí nejvíc - to že se to už považuje za běžný stav. :cry: Běžný stav je, když linky jezdí do tří minut zpoždění. Já chápu že do Prahy je to sci-fi, jezdit na čas, ale od toho snad máme zodpovědné nadřízené aby to řešili (jo, jsem naivní). A vlastně si za to můžem částečně i sami, bo si o přestávku (skoro) nikdo nežádá. Škoda, moc by mě zajímalo kdo by co dělal až by část souprav byla na Královce, část na Kubáni (nebo kde) a po Praze by jezdilo pět souprav. A to jsme jen u dvaadvacítky. Co ostatní linky, že (tak mě napadá - ono se nemusí stávkovat, stačí jen aby všichni dodržovali BP :twisted: ).

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od demon » 20.12.2008 11:08

Brejšín píše:Myslím i kdyby se zřídil provizorní domeček typu Palmovka na Hostivaři, tak tenhle pán tu bude mít elaborát jak tam není hospoda, kadeřnictví, řezník s uzenejma žebírkama, atd.
To je věc názoru, ale myslim, že i takhle je celé dění popsáno velmi věrně.
Nechápu co ti vadí na kritice, je-li věcná.
Pokud se řídíš heslem, "co se doma uvaří...", tak tě to sice ctí, ale řešení výsledků takového vaření touto cestou pak trvá podstatně déle než je ve slušné společnosti zdrávo, vyřeší-li se vůbec někdy.
Taky bych byl daleko radši, kdyby se články podobného ražení nemusely objevovat, ale zatím bohužel... :(

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Brejšín » 20.12.2008 8:58

No vida ještě jsem zapomněl předvánoční čas. :D
Pánové jestli dneska funguje bez problémů linka 2 tak to je hodně.
Ještě by si člověk měl připočíst nakolik tu linku zabíjí někteří řidiči řekněme "přizpůsobením" svého chování aby to ještě víc nefungovalo. Viz moje dojíždění předchozích vlaků na Malostranské a Kubánském náměstí DC když se z konečných odjíždělo na čas.

Myslím i kdyby se zřídil provizorní domeček typu Palmovka na Hostivaři, tak tenhle pán tu bude mít elaborát jak tam není hospoda, kadeřnictví, řezník s uzenejma žebírkama, atd.

Nevím v provozu jsem skoro každý den a na lince jen několikrát do měsíce ale aby byla nehoda na 22 každou lichou hodinu to jsem ještě nestihl zaregistrovat. Prostě kdyby tam neměl to vykolejení tak je to naprosto běžný stav na 22 i před sloučením s 23. Jen na BH bylo 16 minut a na Hostivaři myslím 26. jezdilo se na čas z konečných a řidiči porušovali nařízené BP. Někdy jsem měl pořádnou pauzu až po 5,5 hodinách. Taky se našli poctivci na BP a ty potom končili na Vypichu. Dokonce jednou jsem čerpal přestávku při zátahu na Královce od 0:30 do 0:55 měl jsem tam bejt až do 1:00 ale v 1:10 jede služebák z Vokovic. 8-[

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Bobik » 20.12.2008 3:29

Dobrá tedy, nelíbí-li se ti zrovna vykolejení (pravda, není to MU jež by se stávala zrovna denně) tak si místo toho dosaď nehodu na Klárově (a tam je každou chvíli) a klidně bez naší účasti, dopravu to zdržuje stejně a jakýkoli jiný všední den. Dojdeš k hodně podobným výsledkům. Jasně, je to psáno poněkud "emotivně", nicméně situaci vystihuje docela přesně.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od demon » 19.12.2008 22:05

To si ale dovolil dost, že... :wink:
Ty bys asi radši viděl popis naprosto pohodového nedělního dopoledne namísto běžného předvánočního pracovního dne, nemýlím-li se....

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Brejšín » 19.12.2008 21:36

No zajímavé je že: jestliže ty 22tky jezdí každý den, tak zde od září zrovna popíše den kdy je vykolejení na IPP a dokonce dispečersky řízený provoz viz otočený vlak kvůli nehodě. Z:idea:
Jo ještě zapoměl předpisově vystřídat. :evil:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od demon » 19.12.2008 21:25

Hóóóóódně hezky popsaná realita...
odkaz na Arenu =D>

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od demon » 26.11.2008 23:02

Tonda Ježek píše:Mě by zajímalo čí je to stanovisko. Zda je to jenom stanovisko p. Duba či se jedná o oficiální stanovisko DPP. #-o
Viděl bych to jako stanovisko Duba jež je velmi konzistentní stanovisku DPP... Má-li samotný DPP vůbec nějaké samostatné stanovisko. :roll:
MOp píše:A seš si jistý, že od ledna změny nebudou?
Já v tom 20 let žiju a zkušenosti mam takový, že tady si fakt nemůžeš bejt jistej naprosto ničim ! :lol:
Ale od ledna ? V povrchový dopravě těžko...

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Tonda Ježek » 26.11.2008 22:45

Mě by zajímalo čí je to stanovisko. Zda je to jenom stanovisko p. Duba či se jedná o oficiální stanovisko DPP. #-o

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MOp » 26.11.2008 20:51

A seš si jistý, že od ledna změny nebudou? :-)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6713
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od demon » 26.11.2008 20:29

Karosák píše:No, má pravdu ten chlapec, ale co se s tím bude dít, když už se i DP ošívá... :?: :idea:
DP se může ošívat jak chce, ale tohle holt prosadil Ropid z pozice síly a přes to vlak nejede...
I když pravda ty na jaro odložené změny byly ještě podstatně horšího rázu.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Karosák » 26.11.2008 17:28

Damir Holas píše:
Hmmm.... =D> :)
No, má pravdu ten chlapec, ale co se s tím bude dít, když už se i DP ošívá... :?: :idea:

Odpovědět