Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 20.7.2015 6:15

xdas píše:predpokladam ze je to ono misto.
Samozřejmě, že ano. To je to, jak si DP pěstuje tu dobrou pověst. :roll: @3657

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 20.7.2015 1:31

Ach jo. Sorry odhlašovací kontakty mi jaksi utekly. Ale to nic nemění na tom, že se nic nekrade a nezkracuje. Zkrátka a dobře úplně stejně to vypadá i když jedeš sám odspodu, úplně stejně tam takhle padají ta světla i když to jede sólo ZC. Zrovna tak tam padá ta zelená když jseš čumákem cca v úrovni ukončovací cedulky omezení rychlosti.

xdas
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: 18.7.2014 10:56

Re: Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od xdas » 19.7.2015 22:39

von Špilberk píše:Máme novou zábavu na Poliklinice Modřany ZC: Oblouček se teplem narovnal a dostal OR10. Výsledkem je, že se tramvaj courá křižovatkou 10 kilometrovou rychlostí v době, kdy auta mají už zase zelenou. Někdo troubí. Jeden řidič, aby mi vysvětlil, že tam už nemám co dělat, dojel až těsně k tramvaji, že to už vypadalo, že mi projede před čumákem. No, nakonec zastavil a ukazoval mi něco o Kalouskovi. :prase
Bude upraven cyklus na SSZ, aby nedocházelo k nebezpečným situacím :?: Odpovím si sám: Nebude. (OR10 je na místě od minulých veder a na SSZ nikdo nešáhl :zadnice )
Bude instalována přenosná značka A22 Jiné nebezpečí s dodatkovou tabulkou: Pomalá jízda tramvaje :?: Odpovím si sám: Nebude, protože to se v Praze nikdy nedělalo. :zadnice
Takže počkáme, jestli se třeba něco nestane. 8-)

P.S.: pawel mi teď vysvětlí, co mám dělat, a jak tenhle bordel ovlivnit tím, koho budu volit nebo jak se já sám chovám v dopravě. :twisted:
Tohle videjko jsem nasel na youtube, predpokladam ze je to ono misto.
http://youtu.be/VhSF16Bs_Rw

Odesláno z mého GT-I9070P pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3859
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 19.7.2015 21:46

Jedna vychytávka, která je cca od jara před přechodem pod Jana Masaryka. Z obou stran je před přechodem umělá plastová nerovnost-takový obdélník. Samozřejmě podélně není bumlík, takže hádejte, jak to asi funguje. Tvl, to vymyslel, resp. nechal nainstalovat v této podobě kdo a pod vlivem jakých hub? Jak nám to tu MŠ osvětluje, asi je to nějaké plnění pozadavku shora, ale to fakt pořád nezvládáme řešit prostor komplexně? Nebo se poučit z chyb minulých, z toho, ze to prostě v Praze funguje jinak než na papíře? Ach, joo, zase se tu něco dobastluje. Proč vlastně není bumlík od Blanické po Záhřebskou ZC?Aby mohli stát luxusní vozy v zákazu zastavení pro zelináře a ten pak musel stát v křižovatce s Blanickou? Vždyť by se vešel, když je naproti i o blok níže. Jinak se přiznávám, ANO, také ten hrbol myškuju.
Kolem je už i pěkně vyjezdeny asfalt, přes hrbol asi jezdí jen ti, co o něm ještě neví, nebo si ho nevšimli.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 19.7.2015 15:21

Petrpes píše:Odhlašovací kontakt je v úrovni světel, to je vše... K tomu špatně nastavené vyklízecí doby a nedejbože pomalá, je to tak...
S timto musim 100% souhlasit, ale z toho vyplyva, ze kdyz vjizdi do krizovatky 2 TRAM proti sobe, ze to volno prave muze ukoncit ta ktera minula sve SSZ driv, byt do krizovatky stihly najet obe.
Mel jsem ovsem pocit, ze mart337 nevi o umistovani tech odhlasovacich kontaktu cca na urovni SSZ, tak jsem mu jedny na Vytoni DC aktualne vyfotil -viz priloha.
PS: na te poliklinice modrany zc je krom brnkacky pro prihlaseni u oznacniku jeste jedna na zacatku zastavky, ktera drzi volno pro druhou zavcas detekovanou soupravu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 19.7.2015 15:16

Petrpes píše:Odhlašovací kontakt je v úrovni světel
Je tam ZC i DC, ale jak píše
mart337 píše:Už se mi kdysi stalo, že jsem zastavil ZC až u sloupku a pantografem 15T už najel do kontaktu a světla prošla cyklus a já pak musel na krabičku.
To je taky pravda. Takže ten odhlašovák je tam zřejmě jen pro parádu, a kdyby tam nebyl, tak by to vyšlo (při aktuálním nastavení časů na tomto SSZ) nastejno.
Logické by bylo, že když tramvaji uteče cyklus (když se nechtěně přihlásila), tak by měla zůstat přihlášená, protože nepoužitý odhlašovák říká, že tramvaj křižovatkou neprojela. Jinde to tak je, tady ne. :roll: #-o
Na druhou stranu, v našem konkrétním případě při OR10 by to nepomohlo, protože se odhlašováky začaly dávat tak šikovně, že se tramvaj odhlásí dřív než strčí čumák do křižovatky (což je i jinde, třeba Flora nebo Želva). A když tramvaj cokoliv zdrží, tak už do ní najíždějí auta z vedlejšího směru.
Na Poliklinice jsou prostě jen dvě možnosti řešení: buď přenosná značka upozorňující na pomalou jízdu tramvaje nebo úprava cyklu.
Přičemž samozřejmě vítězí třetí možnost: tedy nedělat nic. :prase :prase :prase
Naposledy upravil(a) von Špilberk dne 19.7.2015 15:28, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 19.7.2015 14:17

Odhlašovací kontakt je v úrovni světel, to je vše... K tomu špatně nastavené vyklízecí doby a nedejbože pomalá, je to tak...
A zrovna s 15T se dá předčasně přihlásit do SSZ ledaskde, kromě polikliniky třeba Sibeliova, Malostranské nám. a možná i jinde :(

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 19.7.2015 12:11

Díky, nejsem sám.
Chci říct, že problém těchto SSZ je, že tu jsou, pokud vím, pouze kontakty na výjezdu ze stanice. Už se mi kdysi stalo, že jsem zastavil ZC až u sloupku a pantografem 15T už najel do kontaktu a světla prošla cyklus a já pak musel na krabičku. Od té doby radši stanicuju kousek před sloupkem. Dle mého chápání věci, je pak nastaven čas, po který má IAD červenou a pak zase naskočí zelená. Jiné ovládání tam nastavené není. Problém je ten, že ty časy počítají s rychlejšími průjezdy, než jsou omezení OR 10, či případně na 15T rychlostní omezovač 30 při jízdě DC. Pak se Ti stává, že při jízdě DC se zasahujícím omezovačem se auta už rozjíždějí, když jsi ještě v křižovatce a totéž platí dnes ZC při OR10, kdy se auta rozjíždějí, když jsme čumákem tak ve třetině šířky silnice a rosvicí se zelená i pro chodce na přechodu za silnicí.
Dle mého chápání v tomto případě nikomu nikdo nic nekrade, je to pouze blbě nastavené na tyto situace (příliš krátké časy). Ale to není nic nového. Vem Výtoň DC - klasika. SSZ pustí krátce po sobě do křižovatky tram od Albertova i od Podolí. Pak ta druhá musí jet pomalu a čekat, dokud neodjede první, ale signalizace s tím nepočítá a pouští ostatní jakoby tam ta tram v křižovatce nebyla.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 19.7.2015 11:52

Ad kradení: To chápu, znám a dávám si na to pozor.
Vždycky je potřeba hlídat si SSZ, když nějaká protijedoucí tram projíždí kontaktem, zda-li to bude čekat i nadále.
Místa kde se tak děje pravidelně jistě každý z nás dobře zná ;) A zrovna mě to po 17 letech opravdu netřeba vysvětlovat...
Co je nepochopitelné je tvůj psaný a neskutečně dlouhý text :( Ale to už většina z nás tady taky zná :D

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 19.7.2015 11:45

Moc dlouhý, to mě číst nebaví, zkrátka si musíš dát bacha na ty auta co se rozjedou když ty stále V 10 projíždíš křižovatkou...
Co je ovšem nebezpečnější a včera jsem to viděl, když vlak od "potoka" znovu zastaví auta a přitom vlak od "polikliniky" teprve vyklízí křižovatku. Čili jedeš dolů na volno a za prdelí tramvaje ZC vyjede auto :)
Což ovšem vlak jedoucí DC při troše snahy ovlivní aby se nic nestalo!

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 19.7.2015 7:32

mart337 píše:No, "kradení" signálu volno, to je na docela dosti místech, ale o tom, že by se zkrátila doba průjezdu, to je blbost. .............
Jako chceš mi tvrdit takový nesmysl, že když ta SSZ s plnou preferencí nedokáže se signálem "volno" počkat na mírně později jedoucí ze dvou protijedoucích tramvají tak, že JE SSZ NAJEDNOU TAK "CHYTRÁ", ŽE TEN SIGNÁL "VOLNO" NEUKONČÍ TĚSNĚ ZA ČUMÁKEM TÉ MALINKO POZDĚJI JEDOUCÍ TRAM, PROTOŽE VŮBEC NEPOČÍTÁ S JEJÍM STIHNUTÍM VJET DO KŘIŽOVATKY, V NÍŽ SE OVŠEM JIŽ NACHÁZÍ? Ve spojení s OR 10 za SSZ za zastávkou Poliklinika Modřany ZC uvedené znamená, že TRAM čumákem pak nestihne dojet ani do půlky ze tří křižovaných průhů IAD než tato dostane signál "volno"!

Z:arrow: Tvrdím, že se jedná o situaci, že rychlejší protijedoucí TRAM nebyla tak rychlá, aby tzv. stihla ukrást "volno" (pomalejší stihla do křižovatky také ještě mna něj vjet), ale TEN SIGNÁL VOLNO UKONČILA DŘÍVE DO KŘIŽOVATKY NAJETÁ ZE DVOU PROTIJEDOUCÍCH TRAM = SSZ NEPOČÍTÁ ANI S BEŽNE POTŘEBNÝM VYKLIZOVACÍM ČASEM PRO TU POZDĚJI VJETOU TRAMVAJ DO KRIZOVATKY - coz ve spojeni s tou OR se uz da znatelne vnimat!

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 19.7.2015 2:09

No, "kradení" signálu volno, to je na docela dosti místech, ale o tom, že by se zkrátila doba průjezdu, to je blbost.
V Modřanech je to pouze i jediném, a to sice, že je červená pro auta nastavená pouze po určitou dobu - je tam kontakt pouze na výjezdu ze zastávky a doba je nastavená na určitý čas, který odpovídá klasickému průjezdu. Problém je při té "desítce", kdy IAD padá zelená, když tram teprve vjíždí pomalu na vozovku a když jsi někde v půlce, maj už i chodci zelenou. A nikdo Ti nic krást nemusí.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.7.2015 23:29

Petrpes píše:Nechápu ten elaborát jenom já?
Tak asi od začátku "obecně" - míjí se dvě protijedoucí TRAMvaje v nějaké (s plnou preferencí TRAM) SSZ řízené křižovatce, kterou vede TT jen jedním směrem (většinou přímo, ale může to být i oblouk - viz Nábř. Kpt. Jaroše):
1.) #-o Opravdu se ti nikdy nestalo a tedy nechápeš, že ti protijedoucí TRAM tzv. sebrala volno před čumákem?
2.) (mnou popsaný, z právě uvedené situace odvozený, případ) Že to volno TRAM díky rychlejší protijredoucí TRAM skončilo sice po tvém vjetí čumákem TRAM za SSZ, ale ještě před tvým odhlášením ze SSZ a tím ta protijedoucí TRAM urychlila začátek volna pro kolizní IAD než ty by si potřeboval pro svůj průjezd křižovatkou?

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 18.7.2015 22:52

Nechápu ten elaborát jenom já?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.7.2015 19:47

Petrpes píše:No to mě nenapadlo ;) Ty taMMM čekáš 10 minut na protijedoucí tramvaj?
asi si mne nepochopil, když tam náhodou jede cca zároveň v protisměru TRAM DC, tak mi to připadá, že pokud se tzv. odhlásila ze SSZ dřív než ta TRAM ZC, tak to volno křižované IAD ZC padá dřív než když jede jen TRAM ZC.

= TRAM ZC by naopak raději měla jet daným křížením, v němž má nyní OR 10, sama (nebo její řidič se velmi snažit být na vjezdu do něj dřív než protijedoucí TRAM).

Odpovědět