krtinek píše:K té 22 - vy, co jste pro omezení v oblasti Zahraďáku, jeli jste s ní někdy v ranní špičce směrem do centra? Souhlasím, že ZC vozí vzduch, ale nějak se přece musí dostat na "začátek", a jelikož nebyl ještě vynalezen teleport "Kubánské nám.-Nádr.Hostivař"...
Jinak situace je asi taková:
- pár lidí (cca 1/2 sedaček) obsadí na Nádr.Hostivař - přijdou od vlaku (více) nebo autobusu (méně)
- dalších pár (zbytek volných sedaček) nastupuje cestou přes Zahraďákm kam je sváží busy z celého sídliště a okolí
- lidi, kteří prozíravě jedou vlakem od Benešova až na Nádr. Strašnice, mají 99% šanci, že už budou ve 22 stát
- pokud na Slavii hlouček lidí nevystoupí, na Koh-i-nooru už je celkem plno a kam se potom nacpou celé Vršovice, přes Mírák, IPP až na Karlák?
Jsem pro nějaké omezení (=zkrácení) odpoledne, ale ráno určitě ne, dostatečná poptávka tu je.
S omezením ze strany od Bílé Hory problém nemám.
Sdělení tedy obasuje trzení, že na Nádraží Strašnice přijíždí v nejplnější ranní špičce všechny obasazené sedačky... Ano, s tím se dá souhlasit. Skutečně by mě zajímalo, kteří lidé jsou tak podivní, že ráno, na cestě třeba do Ruské, vylezou z vlaku v Hostivaři a harcují se o 10 minut déle tramvají, když by mohli vylézt ve Strašnicích. Pokud jsou k tomu nuceni tím "bojem o sedačky", není nic lehčího, než půlku 22, tedy 23, vypravovat z Nádraží Strašnice. Evidentně, když je tedy v současné 22 z vlaku (více), tak nám přestanou jezdit z Hostivaře. Tudíž i polovina přijíždějících 22 pak bude jen s obsazenými sedačkami. Při intervalu 3-5, kdy po 5 min pojede krátký spoj, no problem.
Argumentu na Koh-i-nooru už je celkem plno fakt nerozumím, copak tam chce provoz 22 (22+23) někdo omezovat? Dokonce naopak. Při odklonu 24 na Spořilov a 6 ve dvojicích by tam souhrnná kapacita na Pavlák byla vyšší, kvalitnější a spolehlivější. A dokonce by bylo vhodnější ze Strašnic vyjet s 6 a s 23 až z Kubáně, rozptýlil by se právě ten svazek lidí, co se přece jen nasbírají do 22 a odvezou na Francouzskou a do Ječné, kde naopak Ropid neví, jak to posílit. Právě Ječná by byla posílená nař. tou dvouvozovou 6. Protože je ale jasné, že skutečně 22 v Hostivaři pár lidí navíc sebere, pak případně přiveze do těch úseků, kde se přetížení neřeší, další lidi. A Ropid nadále tyto přepravní proudy do těchto úseků koncentruje.
To si musí vybrat. Pokud toužíjezdit do Hosivaře často i večer a o víkendu, mohla by být klidně 22 sólo a 23 ve dvojicích. Pokud by večer a o víkendech jezdila rovněž sólo 6 a všechno jezdilo skutečně pravidelně, dalo by se to s velkou úsporou voz/km vyjezdit a souhrnné intervaly by se nijak nezhoršily...