Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
lukas1
ovocnář
Příspěvky: 59
Registrován: 26.2.2011 23:26

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od lukas1 » 27.2.2011 14:28

Honza píše:
lukas1 píše:protože je dlouhá
S touhle argumentací navrhuji rovnou zrušit i linky 3 a 17 a pro jistotu i 26 a 22.
a to jako tu 17 proč
3 zkrátit na florenc a vložené spoje na lehovec
26 i 22 vadit nebudou čím bis pak jel na Hostivař z centra bez přestupu?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.2.2011 14:26

lukas1 píše:
Jakub píše:Ač tady těm návrhům nevěnuji žádnou větší pozornost, zaujalo mě, že v poslední době mají všechny společného jmenovatele v podobě rušení linky 10. Proč ji všichni chcete zrušit?
protože je dlouhá
Ohradím se - první kdo asi nyní rozjel poslední vlnu v tomto vlákně (byť příspěvkem v jiném) jsem byl já a linku 10 jsem nerušil, ale nahradil 4, která by si proti současné podobě 10 měla jen prohodit s linkou 9 úsek mezi Lazarskou a NNŽ. Celej návrh LV jsem se totiž snažil postavil tak, aby jeho nová podoba co nejvíce vycházela ze současnosti (myšleno stavu do listopadu 2009 - kdy jsem na něm začal dělat.) a při úbytku linek byli zachované současné směry pokud možno max. s jedním přestupem.
Linku 10 ostatní návrhy ruší asi z tohoto důvodu:
uzivatel33 píše:... Linky 10 a 16 se myslím podle jejich změny budou metrolinkovat. Mě to celé připadá jako nesmysl,když z Řep v současné době jedou 4 linky (9 počítám 2x) na Žižkov a jiná spojení neexistují.
PS: Souhlasím s Honza a potažmo OMH (páč reaguje jistě ironicky).

Uživatelský avatar
Honza
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 02.10.2010 13:48

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Honza » 27.2.2011 14:14

lukas1 píše:protože je dlouhá
S touhle argumentací navrhuji rovnou zrušit i linky 3 a 17 a pro jistotu i 26 a 22.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od OMH » 27.2.2011 13:59

lukas1 píše:
Jakub píše:Ač tady těm návrhům nevěnuji žádnou větší pozornost, zaujalo mě, že v poslední době mají všechny společného jmenovatele v podobě rušení linky 10. Proč ji všichni chcete zrušit?
protože je dlouhá
Výborná myšlenka #-o

lukas1
ovocnář
Příspěvky: 59
Registrován: 26.2.2011 23:26

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od lukas1 » 27.2.2011 13:34

Jakub píše:Ač tady těm návrhům nevěnuji žádnou větší pozornost, zaujalo mě, že v poslední době mají všechny společného jmenovatele v podobě rušení linky 10. Proč ji všichni chcete zrušit?
protože je dlouhá

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od OMH » 27.2.2011 13:33

lukas1 píše:...Praha 6 bude spokojená nadávaj že tam jede málo tram linek...
Kde bereš tu jistotu? ;)
Vůbec nechápu tvé výstřely bez zdůvodnění.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 481
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Jakub » 27.2.2011 13:27

Ač tady těm návrhům nevěnuji žádnou větší pozornost, zaujalo mě, že v poslední době mají všechny společného jmenovatele v podobě rušení linky 10. Proč ji všichni chcete zrušit?

lukas1
ovocnář
Příspěvky: 59
Registrován: 26.2.2011 23:26

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od lukas1 » 27.2.2011 13:13

22 bude mít standartní intervaly
Praha 6 bude spokojená nadávaj že tam jede málo tram linek
5 pojede do kobylis místo 24
26 jak je vložené spoje podbaba divoká šárka
10 bude zrusená
23 bude jezdit na vypich
24 do Ďáblic misto 10
25 na bílou horu místo 22
4,6,7,14,16 obnovit jako dříve
21 modřany-přes myslíkovu na zvonařku

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MOp » 27.2.2011 1:40

lukas1 - proc zrovna takto? co nejaky komentar cemu to pomuze.

lukas1
ovocnář
Příspěvky: 59
Registrován: 26.2.2011 23:26

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od lukas1 » 27.2.2011 0:05

David Malatek píše:Mám zajímavý návrh linkového vedení k trvalému stavu.
4 Celotýdenní provoz,na Radlickou
7 do řep
9 Sídliště řepy-Vápenka (běžný provoz)
16 na smíchov,špičky barrandov
17 normální intervaly,celá trasa
21 Levského,nádraží braník,palackého náměstí,jiráskovo náměstí,myslíkova,lazarská(pob dnešní 9) na spojovací
22 a 23 obnovit jako dřív
19 a 24 obnovit jako dřív
27 nádraží braník-výstaviště(sólo vozy)
nebo
2 jak je
4 celotýdenní provoz na kotlářku
5 olšanské hřbitovy kobylisy
6 celotýdenní provoz na radlickou
10 zrusit popř v jiné trase
15 celotýdenní provoz na divokou šárku soupravy 14T
22 malovanka-nádraží hostivař
23 vypich kubáŇ
24 Nádraží Strašnice -sídliště Ďáblice
25 obnovit jako dříve

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2049
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Petr » 24.2.2011 19:55

petr03 píše:Ono jak jsem si to ted procital, tak by to chtelo asi taky nekdy aktualizovat.(...)
Jo to by chtělo :roll:

uzivatel33

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od uzivatel33 » 24.2.2011 17:19

Ta 1 a 25 mají skoro celou trasu,myslím,že je to jen otázka času,než se z jedné nebo druhé stane metrolinka.¨
Linka 5 a 26 mám takové tušení,že změna linky 26 přes Náměstí republiky je součástí plánu na její metrolizaci.Doufám,že ne,nemyslím si,že by to nebyl dobrý nápad.
Linky 10 a 16 se myslím podle jejich změny budou metrolinkovat. Mě to celé připadá jako nesmysl,když z Řep v současné době jedou 4 linky (9 počítám 2x) na Žižkov a jiná spojení neexistují.

TK_
Uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 20.7.2010 20:27
Bydliště: Střešovice

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od TK_ » 23.2.2011 23:13

Nojo, ty souběhy jsou zlo, žejo.
Nesmíme taky zapomenout na 1/25 a 5/26.
Zrušit, nejlépe jednu z nich roztrhnout a otáčet na nejbližší křižovatce.
Co na tom, že v místě souběhu funguje tak trošku jako metrolinka a to povětšinou dobře.

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od petr03 » 23.2.2011 23:09

Ono jak jsem si to ted procital, tak by to chtelo asi taky nekdy aktualizovat. A dost navrhu se tam opak7je. Za acko vidim jednoznacne nahradu 11, pak nejak nepobiram smysl ukonceni 4 a 6 ve vozovne strasn. Pro trasu b je hlavne nahrada 12, a pro c si urcite myslim, ze tramvaj neni zadna. Tam se dost osvedcili a pouzivaji busy po magistrale. Tam by to chtelo zainvestovat do inteligentniho znaceni ala prazsky okruh, a v pripade MU zprovoznit bus pruh. Vedlejsi produkt pro toto znaceni by bylo rizeni a usmerneni dopravy. Ale to je v Praglu sci-fi.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Bobik » 23.2.2011 18:50

Jenže ty nouzové plány mají jeden zásadní háček - nepočítají se současným systémem přestávek, takže se ani nedivím, že je snaha je moc nepoužívat.

Odpovědět