Linkové vedení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Metrolin... 19? To snad nemyslíš vážně. Ano od NNŽ až po Nádraží Strašnice to už prakticky je, ale za Palmovkou by to vozilo vzduch.
Pokud to samé uděláš ze 16, tak efekt bude ještě horší než u 10. Stejně se potkají s 9 na Žižkově, ale pak spolu ještě pojedou na Spojovací.
Pokud to samé uděláš ze 16, tak efekt bude ještě horší než u 10. Stejně se potkají s 9 na Žižkově, ale pak spolu ještě pojedou na Spojovací.
-
uzivatel33
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Ale já nechci linku 10 zrušit bez náhrady.A s tím zase já nesouhlasím, neboť znám spoustu lidí, co raději pojedou dýl, než aby museli přelejzat. Navíc ta časová úspora kolikrát není nijak slavná a spousta lidí dá přednost tomu že se rovnou veze, než přeskakování za cenu ušetřených pár minut.
Pro příklad té "časové úspory" stačí zadat do vyhledavače spojení třeba již zmíněnou desítku, tedy Sídl. Řepy - Biskupcova. A aby se neřeklo, tak všední den kolem 9hod. Výsledek? Jízdní doba 49min (9), 50min (10,16) a nejrychlejší 10-Anděl-MetroB-Palmovka-10-Biskupcova = 48min. A výhodnost spojení? Že čekám na tramvaj max. 3min, většinou však mi něco jede luxusně každou minutu. Takže zrušením desítky dojde k prodloužení intervalu ve značně frekventované části Řepy-Anděl a i dál ve městě (např Korunní). A z Palmovky nahoru po ránu taky nejezdí zrovna málo lidí.
Uznávám že v relaci Řepy-Žižkov nejspíš davy nejezdí, nicméně celkově ta linka smysl má.
Jednou z možností je metrolizace linek 16 a 19,nebo prodloužením 5 z Olšanských hřbitovů a byly by i jiné možnosti.
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
A s tím zase já nesouhlasím, neboť znám spoustu lidí, co raději pojedou dýl, než aby museli přelejzat. Navíc ta časová úspora kolikrát není nijak slavná a spousta lidí dá přednost tomu že se rovnou veze, než přeskakování za cenu ušetřených pár minut.MM-Mikulovsky píše:OMH: Užvatel33 to napsal jistě (viz jím uváděný příklad linky 24) ve smyslu, že je blbost jet z jednou tram od jedné její konečné ke druhé, když se mezi nimi dosti značně proplétá a existuje jiné přímější a tedy rychlejší spojení, byť je třeba s přestupem.
Pro příklad té "časové úspory" stačí zadat do vyhledavače spojení třeba již zmíněnou desítku, tedy Sídl. Řepy - Biskupcova. A aby se neřeklo, tak všední den kolem 9hod. Výsledek? Jízdní doba 49min (9), 50min (10,16) a nejrychlejší 10-Anděl-MetroB-Palmovka-10-Biskupcova = 48min. A výhodnost spojení? Že čekám na tramvaj max. 3min, většinou však mi něco jede luxusně každou minutu. Takže zrušením desítky dojde k prodloužení intervalu ve značně frekventované části Řepy-Anděl a i dál ve městě (např Korunní). A z Palmovky nahoru po ránu taky nejezdí zrovna málo lidí.
Uznávám že v relaci Řepy-Žižkov nejspíš davy nejezdí, nicméně celkově ta linka smysl má.
- Jakub
- Uživatel
- Příspěvky: 481
- Registrován: 22.12.2007 23:43
- Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Když už jsme u těch Řep, tak mně osobně přišla nejlepší varianta, když do Řep jezdila 9 a 10 + ve špičkách 7. Co jsem jako místní běžně využíval a využívám, bylo spojení 9 do centra (Národní třída, Lazarská a Václavák), 10 na metro C (I. P. Pavlova) a případně dříve tou 7 do Vršovic. A přišlo mi to dostačující, většina lidí stejně cestuje jen na metro v relaci Řepy-Anděl a opačně. Podobné je to s Bílou Horou. Tam považuji aktuální 22 za zhoršení stavu. 22 a 25 považuji rozhodně za lepší, protože takhle odpadlo přímé spojení s Hradčanskou (nutný přestup na Vypichu), takže třeba cesta do Dejvic nebo do Holešovic je nově o jeden přestup komplikovanější. 22 mi při cestě ze Řep sloužila akorát tak jako doprava na metro A na Malostranskou (ale dalo se jet i 25 na Hradčanskou), protože jinak už pro mě bylo pomalu lepší využít spodní větev ze Řep. Tedy já jsem pro vrácení původního stavu, který mi vyhovoval nejlépe. Snažím se to posoudit jako místní obyvatel a ne jako šotouš.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
OMH: Užvatel33 to napsal jistě (viz jím uváděný příklad linky 24) ve smyslu, že je blbost jet z jednou tram od jené její konečné ke druhé, když se mezi nimi dosti značně proplétá a existuje jiné přímější a tedy rychlejŠÍ spojení, byť je třeba s přestupem. Prostě a jednoduše ne délka, ale to proplétání mu vadí.
Musím říct, že značně váhám, jestli jsem v mém návrhu udělal dobře, že k zachované lince 9 víceméně jen přečíslovávám linku 10 na 4 - jsem přesvědčen, že je to velká chyba - z těch Řep by to chtělo skutečně nabídnou jiný nový směr než vše přes NNŽ!
Musím říct, že značně váhám, jestli jsem v mém návrhu udělal dobře, že k zachované lince 9 víceméně jen přečíslovávám linku 10 na 4 - jsem přesvědčen, že je to velká chyba - z těch Řep by to chtělo skutečně nabídnou jiný nový směr než vše přes NNŽ!
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Kolik lidí jede jedničkou z Petřin na Spojovací? Kolik lidí jede osmnáctkou z Petřin na Voz. Pankrác? A přesto bys je zrušil?uzivatel33 píše:.. Pochybuji,že někdo pojede z Řep do Kobylis desítkou..
Tvým argumentům vůbec nerozumím. To by jako měly místo jedné linky, jezdit linky tři, čtyři, ...? Třeba jedničku rozkouskovat na Petřiny-Špejchar, Špejchar-Výstaviště, Výstaviště-Palmovka, Palmovka-Vápenka, Vápenka-Spojovací?
Trochu víc mysli!
-
uzivatel33
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Zrušení linky 10 jsem vymyslel myslím jako první já,ale už se tu podobné návrhy objevili před lety. Důvodem je už její umělost (byla zavedena až v roce 1998),samozřejmě její délka,ovšem to je jiný případ než v případě 22. Tady se jedná o celkovou nesmyslnost spojení. Pochybuji,že někdo pojede z Řep do Kobylis desítkou. Navíc z Řep jedou na Žižkov dvě devítky,další dvě linky (10,16),tam opravdu jezdit nemusí. Z Řep jedou v současné době všechny linky na Žižkov,z Braníka žádná.
Linka 24 je podobným případem. Z Vršovic na Palmovku nebo do Kobylis asi nikdo nejezdí obklikou přes Karlák,Václavák a Karlín,když se tam dostane autobusem 136.
O lince 26 platí podobné.Nelze jí však jen tak lehkomyslně zrušit,protože tu je několik důležitých spojení,a to Letná-Žižkov a Hostivař-Žižkov.
V případě linky 22 je to úplně něco jiného,to je linka,kterou denně jezdí ohromné spousty lidí,asi na ní něco je,možná,že spojuje Hradčany a Vršovice.Tohle spojení opravdu zrušit nejde.Ale bylo to lepší před zrušením 23.
Linka 17 je je také úplně jiná.Její funkce je důležitá a dvojnásobně menší intervaly se zde využijí. V této podobě jezdí snad od doby co byla zavedena (kromě prodloužení do Modřan a měnění konečných v Holešovicích.
Na linku 3 bych moc nesahal.
Linka 11 mi připadá podivně vedená.
Linka 24 je podobným případem. Z Vršovic na Palmovku nebo do Kobylis asi nikdo nejezdí obklikou přes Karlák,Václavák a Karlín,když se tam dostane autobusem 136.
O lince 26 platí podobné.Nelze jí však jen tak lehkomyslně zrušit,protože tu je několik důležitých spojení,a to Letná-Žižkov a Hostivař-Žižkov.
V případě linky 22 je to úplně něco jiného,to je linka,kterou denně jezdí ohromné spousty lidí,asi na ní něco je,možná,že spojuje Hradčany a Vršovice.Tohle spojení opravdu zrušit nejde.Ale bylo to lepší před zrušením 23.
Linka 17 je je také úplně jiná.Její funkce je důležitá a dvojnásobně menší intervaly se zde využijí. V této podobě jezdí snad od doby co byla zavedena (kromě prodloužení do Modřan a měnění konečných v Holešovicích.
Na linku 3 bych moc nesahal.
Linka 11 mi připadá podivně vedená.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
MF: Jé, to by bylo krásné v opačném směru. Hlavně v noci.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
kdyby se tam dala vyhybka rady 700 se zdvojenymi kolejovymi obvody a povolilo se jezdit do bloku v pripade jizdy stejnym smerem, tak neni zde (i jinde) co resit.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Vjezd do Myslíkovy od KN je jen manipulační (vhodný jen pro dočasné odklony, ale nikoliv stálé přestavování) - rozjezdová uzamykatelná výhybka sic má světelné návěstidlo, ale je ruční (nikoliv ROV - radiově ovládaná). A musím upozornit, že přidělání radiového ovládání by výrazně snížilo propustnost z KN do Spálené (potažmo té Myslíkovy), protože by SSZ u ulice Odborů projel z KN do Spálené jen jeden vlak - druhý by nemohl, protože při čekání na odblokování oné výhybky by blokoval IAD na SSZ řízené křižovatce!lukas1 píše:tu 21 přes myslíkovou oběma směry
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
s tou 3 souhlasím.
prominte 17 jako obnovit jako dřív
tu 21 přes myslíkovou oběma směry
prominte 17 jako obnovit jako dřív
tu 21 přes myslíkovou oběma směry
- kruťák
- Uživatel
- Příspěvky: 3177
- Registrován: 23.2.2010 0:24
- Bydliště: mobilnitabla.cz
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Ad vložené spoje: trend jednoduchosti systému na pochopení cestujícími je ale opačný - co nejméně vložených spojů, aby někdo nevlezl do 17 na Strossu a na Veletržní opět vylézal, bo zrovna náhodou tahle 17 je jenom na Výstaviště. Druhý případ je, když 15 minut čeká na Veletržní a projede x sedmnáctek, které jedou jenom na Výstaviště.

Zkus si tu nejdřív pročíst, co už bylo dříve napsáno, a potom se na nejasnosti zeptat...
Na Florenc jaksi vede kolej pouze ve směru od Karlína, Myslíkovou musí projíždět obousměrná celodenní linka a Zvonařka je věčně obsazená auty, při pravidelném provozu by možná nebyla, ale ukončit pravidelnou linku na trojúhelníku...no nevim nevim... Jak říká Fořtík (a ostatně zde bylo zmíněno několikrát), to by si tu každý mohl napsat svůj rozpis bez zdůvodnění, jak by se to líbilo mně, ale to stejně nikam nepovedelukas1 píše:3 zkrátit na florenc (...)21 modřany-přes myslíkovu na zvonařku
Zkus si tu nejdřív pročíst, co už bylo dříve napsáno, a potom se na nejasnosti zeptat...
- Fořtík
- Uživatel
- Příspěvky: 2418
- Registrován: 13.11.2003 22:51
- Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
A toho se jako docílí jak? Je hezké, jak je tu spousta návrhů. Tím si asi prošel každý začínající šotouš. Vést linky tak, aby se mi to líbilo, to opravdu není řešení. A jenom takhle něco plácnout, bez řádného zdůvodnění, to si nezaslouží ani chvilku na přečtení. Ač obvykle Milana ironicky kárám, zde bych vypíchnul to, že ke svému návrhu linek dodal vyčerpávající vysvětlivky, které mi tu od ostatních kinderů chybí.lukas1 píše:3 zkrátit na florenc a vložené spoje na lehovec
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Proč? No přeci proto, jak píšeš sám, že jsou moc dlouhé.lukas1 píše: a to jako tu 17 proč
3 zkrátit na florenc a vložené spoje na lehovec
26 i 22 vadit nebudou čím bis pak jel na Hostivař z centra bez přestupu?
Přesně tak, jenom doplním, že jsem to bral podle počtu kilometrů na spoj, který se pohybuje v rozmezí ± 2 km.MM-Mikulovsky píše:lukas1: Když se podíváš na jízdní doba linek 3, 10, 17, 22 a 26 z jedné konečné na druhou, tak je cca +/- 10 minut stejná = i délku trasy mají obdobnou.
A odpověděl jsi, že linku 10 zrušit k vůli její délce = stejný důvod pro zrušení další čtyř uvedených linek. A tento názor tu krom ne vyjádřili další dva lidi!
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
lukas1: Když se podíváš na jízdní doba linek 3, 10, 17, 22 a 26 z jedné konečné na druhou, tak je cca +/- 10 minut stejná = i délku trasy mají obdobnou.
A odpověděl jsi, že linku 10 zrušit k vůli její délce = stejný důvod pro zrušení dalších čtyř uvedených linek. A tento názor tu krom mne vyjádřili další dva lidi!
A odpověděl jsi, že linku 10 zrušit k vůli její délce = stejný důvod pro zrušení dalších čtyř uvedených linek. A tento názor tu krom mne vyjádřili další dva lidi!