Linkové vedení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- Jakub
- Uživatel
- Příspěvky: 481
- Registrován: 22.12.2007 23:43
- Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Například mi netvrď, že na léta fungujícím linkovém vedení je potřeba změnit takovou velkou část linek. Očekával bych pouze dílčí změny.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Ehm, jsi tak trošku hyperaktivní a pořád vytváříš nějaké nesmyslné návrhy.uzivatel35 píše:A co je na tom tak špatného.Honza píše: Bůh nám žehnej, ať tě nepřijmou na ROPID.
-
uzivatel35
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
A co je na tom tak špatného.Honza píše:Bůh nám žehnej, ať tě nepřijmou na ROPID.uzivatel35 píše:Tak a tentokrát to dokážu odůvodnit a mám i připravený seznam nedostatků
(…)
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Bůh nám žehnej, ať tě nepřijmou na ROPID.uzivatel35 píše:Tak a tentokrát to dokážu odůvodnit a mám i připravený seznam nedostatků
(…)
-
uzivatel35
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Tak a tentokrát to dokážu odůvodnit a mám i připravený seznam nedostatků
1 beze změny,polovišní intervaly-pásmování Palmovka_ Spojovací
2 Divoká šárka-letná-Štros-nám.republiky-Olšanská-Nákl. nádr. Žižkov-Želivského-Olšanská..Špejchar (provoz celotýdenní)
3 beze změny
4 Hlupočepy-Nádr.Hostivař (provoz celotýdenní)
5 Vozovna Kobylisy-Výstaviště-Štros-Nám.republiky-Václavák-Karlák-Palačák-Anděl-Barrandov
6 od Řep (mimo rš z kotlářky)-Karlák-NBS-Vinohradská-Olšanské hřbitovy-Černokostelecká
7 ÚDDP-anděl-barrandov
8 .....Štros-Vltavská-Výstraviště-Maniny-Palmovka-Vozovna Kobylisy (parametry 15
9 řepy-vápenka (intervaly standartní)
10 Olšanské hřbitovy-hlavní nádraží-Karlák-Albertov-Kubáń-Radošovická
11 beze změny,standartní intervaly celotýdně
12 na Vysočanskou
13 Vozovna Pankrác-NBS-Orionka-Olšanské hřbitovy.Želivského-Palmovka-Vysočany-Lehovec
14Sídl.Barrandov-Palačák-Karlák-Štěpánská-NBS-Vozovna Pankrác (víkend sóla)
15 ...Štros-Nám.republiky-Florenc-Palmovka-Starý Hloubětín (PD soupravy,celotýdenní provoz)
16 beze změny,celá trasa ve všech obdobích
17 beze změny
18 Petřiny-Hradčanská-Malostranská-Újezd-Anděl-Radlice
19 prodloužena do hostivaře
20 Divoká Šárka-malostranská-staroměstská-ND-NT-Karlák-Mírák-Čecháč-Kubáń
21 Braník-Jiráskovo nám-Myslíkova-Lazarská-Hl.nádr.-Spojovací
22 beze změny (standartní intervaly)
23 Malovanka-Malostanská-Újezd-Karlák-Albetov-NBS-Spořilov
24-26 zrušeny
Dojde ke zkrácení linek na 1-23,nebudou tedy díry.
1 beze změny,polovišní intervaly-pásmování Palmovka_ Spojovací
2 Divoká šárka-letná-Štros-nám.republiky-Olšanská-Nákl. nádr. Žižkov-Želivského-Olšanská..Špejchar (provoz celotýdenní)
3 beze změny
4 Hlupočepy-Nádr.Hostivař (provoz celotýdenní)
5 Vozovna Kobylisy-Výstaviště-Štros-Nám.republiky-Václavák-Karlák-Palačák-Anděl-Barrandov
6 od Řep (mimo rš z kotlářky)-Karlák-NBS-Vinohradská-Olšanské hřbitovy-Černokostelecká
7 ÚDDP-anděl-barrandov
8 .....Štros-Vltavská-Výstraviště-Maniny-Palmovka-Vozovna Kobylisy (parametry 15
9 řepy-vápenka (intervaly standartní)
10 Olšanské hřbitovy-hlavní nádraží-Karlák-Albertov-Kubáń-Radošovická
11 beze změny,standartní intervaly celotýdně
12 na Vysočanskou
13 Vozovna Pankrác-NBS-Orionka-Olšanské hřbitovy.Želivského-Palmovka-Vysočany-Lehovec
14Sídl.Barrandov-Palačák-Karlák-Štěpánská-NBS-Vozovna Pankrác (víkend sóla)
15 ...Štros-Nám.republiky-Florenc-Palmovka-Starý Hloubětín (PD soupravy,celotýdenní provoz)
16 beze změny,celá trasa ve všech obdobích
17 beze změny
18 Petřiny-Hradčanská-Malostranská-Újezd-Anděl-Radlice
19 prodloužena do hostivaře
20 Divoká Šárka-malostranská-staroměstská-ND-NT-Karlák-Mírák-Čecháč-Kubáń
21 Braník-Jiráskovo nám-Myslíkova-Lazarská-Hl.nádr.-Spojovací
22 beze změny (standartní intervaly)
23 Malovanka-Malostanská-Újezd-Karlák-Albetov-NBS-Spořilov
24-26 zrušeny
Dojde ke zkrácení linek na 1-23,nebudou tedy díry.
-
uzivatel35
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
No právě,to je zásadní problém,že ne všechny navázanosti a proklady správně fungují. Bohužel se to dá těžko řešit,protože když posuneme nějaký spoj,zas jinde nebude fungovat proklad apod.pawel píše:návaznost na malovance fungovala mizerně, tedy spíš nefungovala. lahůdkou bylo spojení z centra večer, kdy 25 ujížděla 23ce tuším o 2 nebo 3 minuty. takže reálný interval z centra do břevnova byl 20 min.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
návaznost na malovance fungovala mizerně, tedy spíš nefungovala. lahůdkou bylo spojení z centra večer, kdy 25 ujížděla 23ce tuším o 2 nebo 3 minuty. takže reálný interval z centra do břevnova byl 20 min.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
A co z toho? Namalovat to třeba ve dvouminutovém intervalu umím taky - co z toho, že je to nerealizovatelný nesmysl, protože na to nejsou tramvaje, lidi, ani tratě, o ostatním provozu nemluvě. Vypadá to hezky, a to je přece to jediné podstatné; nějakou realitu si račte strčit za klobouk.peterkostelecky píše:No, ale musíš sám uznat, že interval 4-5 min v JŘ celý den vypadá hezky ...
- peterkostelecky
- ovocnář
- Příspěvky: 211
- Registrován: 26.4.2010 12:47
- Bydliště: 4, 7, 12, 14, 20, 54, 104, 120, 121, 123, 130, 137, 167, 191, 217, 231, 501, 770, S65, =B=
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
No, ale musíš sám uznat, že interval 4-5 min v JŘ celý den vypadá hezky ...Bobik píše:OMH píše:No jo, ono líp vypadá pro někoho, když přijede za sebou 22, 23, 22, 23.Jenže zapomínáte, že 23 jezdila jen část trasy 22, takže se ve výsledku stihla dřív otočit a případně "podjet" 22, takže v centru to jezdilo alespoň trochu rozumněji a v koncových úsecích se dalo jet jinou linkou (25-BH, 26-NH). Zatímco teď celý vláček musí dojet až na konec, kde se sice mnohdy roztrhá, leč ve výsledku je stejně o pár zastávek dál opět pohromadě (platí hlavně o bělohorském konci). Navíc tím zajížděním "až na konec" se situace rozhodně nevylepšuje, ba naopak. Stejně to pak ve výsledku točí dispečeři někde po cestě, což má za následek akorát naštvání klienstva, bordel v pořadích, rozhozené přestávky a tiché oprášení původního stavu.uzivatel33 píše:Je přece úplně jedno,jestli projede osmivozová souprava 22 a nebo osmi vozová souprava složená s 22 a 23.
Tak kde je zlepšení?
A co si pamatuju, tak díky "odlišným trasám" k takovému sjíždění jako teď nikdy nedocházelo.
Navíc na Malovance 23 navazovala na 25, takže interval z BH byl stejný, akorát se muselo přestupovat.
-
vencavasek
- Uživatel
- Příspěvky: 266
- Registrován: 07.1.2007 15:10
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Řekl bych, že teď jsi to vystihl.uzivatel33 píše:Když toto fórum začínalo,bylo to tady spousta různých návrhů,minimálně jeden do týdne,až časem už to všechny asi přestalo bavit.
-
uzivatel33
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Když toto fórum začínalo,bylo to tady spousta různých návrhů,minimálně jeden do týdne,až časem už to všechny asi přestalo bavit.
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Popravdě řečeno návrhy "uživatel33" nemá cenu ani číst, natož se s nimi nějak zabývat, bo to není nic jiného než pouhé čmárání prstem po mapě bez jakéhokoli opodstatnění či odůvodnění. 
On v tom - jak sám řekl - vidí příspěvěk do diskuse (asi aby řeč nestála), já v tom vidím akorát zaplevelevování fora nesmyslnými návrhy.
On v tom - jak sám řekl - vidí příspěvěk do diskuse (asi aby řeč nestála), já v tom vidím akorát zaplevelevování fora nesmyslnými návrhy.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Popravdě řečeno, nerozumím návrhům ani jednoho z vás!
-
uzivatel33
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
OMH:Ale já nechci zavádět linku pro lidi,co se bojí jezdit metrem,ale úplně naopak. Snažím se tím ukázat,že když Vojta tramvaj mi vyčítá,že lidi budou hodinu tvrdnout na zastávce a pak si stěžovat,že je to změněno,tak je to to samé,jako když bychom nezaváděli metro,aby si lidi nestěžovali,že je to změněné.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Jasně a kdo nechce jezdit tramvají, kvůli tomu zřídíme autobusovou linku. A kdo se bojí tramvají a autobusem, tomu zavedeme linku metra.
uzivatel33: Přemýšlel jsem, zda jsi jen umíš se jako nováček zde zařadit a nebo je to s tebou vážnější... Došel jsem k závěru číslo dvě.
edit: Kdo byl v Praze naposledy před rokem 74 a bojí se všeho nového, ať sem raději nejezdí;)
uzivatel33: Přemýšlel jsem, zda jsi jen umíš se jako nováček zde zařadit a nebo je to s tebou vážnější... Došel jsem k závěru číslo dvě.
edit: Kdo byl v Praze naposledy před rokem 74 a bojí se všeho nového, ať sem raději nejezdí;)