Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 481
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Jakub » 07.3.2011 22:29

Například mi netvrď, že na léta fungujícím linkovém vedení je potřeba změnit takovou velkou část linek. Očekával bych pouze dílčí změny.

Uživatelský avatar
7105
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 30.4.2008 21:48
Bydliště: Wokowice

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od 7105 » 07.3.2011 22:28

uzivatel35 píše:
Honza píše: Bůh nám žehnej, ať tě nepřijmou na ROPID. :D
A co je na tom tak špatného.
Ehm, jsi tak trošku hyperaktivní a pořád vytváříš nějaké nesmyslné návrhy.

uzivatel35

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od uzivatel35 » 07.3.2011 22:24

Honza píše:
uzivatel35 píše:Tak a tentokrát to dokážu odůvodnit a mám i připravený seznam nedostatků
(…)
Bůh nám žehnej, ať tě nepřijmou na ROPID. :D
A co je na tom tak špatného.

Uživatelský avatar
Honza
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 02.10.2010 13:48

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Honza » 07.3.2011 22:15

uzivatel35 píše:Tak a tentokrát to dokážu odůvodnit a mám i připravený seznam nedostatků
(…)
Bůh nám žehnej, ať tě nepřijmou na ROPID. :D

uzivatel35

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od uzivatel35 » 07.3.2011 21:20

Tak a tentokrát to dokážu odůvodnit a mám i připravený seznam nedostatků

1 beze změny,polovišní intervaly-pásmování Palmovka_ Spojovací
2 Divoká šárka-letná-Štros-nám.republiky-Olšanská-Nákl. nádr. Žižkov-Želivského-Olšanská..Špejchar (provoz celotýdenní)
3 beze změny
4 Hlupočepy-Nádr.Hostivař (provoz celotýdenní)
5 Vozovna Kobylisy-Výstaviště-Štros-Nám.republiky-Václavák-Karlák-Palačák-Anděl-Barrandov
6 od Řep (mimo rš z kotlářky)-Karlák-NBS-Vinohradská-Olšanské hřbitovy-Černokostelecká
7 ÚDDP-anděl-barrandov
8 .....Štros-Vltavská-Výstraviště-Maniny-Palmovka-Vozovna Kobylisy (parametry 15
9 řepy-vápenka (intervaly standartní)
10 Olšanské hřbitovy-hlavní nádraží-Karlák-Albertov-Kubáń-Radošovická
11 beze změny,standartní intervaly celotýdně
12 na Vysočanskou
13 Vozovna Pankrác-NBS-Orionka-Olšanské hřbitovy.Želivského-Palmovka-Vysočany-Lehovec
14Sídl.Barrandov-Palačák-Karlák-Štěpánská-NBS-Vozovna Pankrác (víkend sóla)
15 ...Štros-Nám.republiky-Florenc-Palmovka-Starý Hloubětín (PD soupravy,celotýdenní provoz)
16 beze změny,celá trasa ve všech obdobích
17 beze změny
18 Petřiny-Hradčanská-Malostranská-Újezd-Anděl-Radlice
19 prodloužena do hostivaře
20 Divoká Šárka-malostranská-staroměstská-ND-NT-Karlák-Mírák-Čecháč-Kubáń
21 Braník-Jiráskovo nám-Myslíkova-Lazarská-Hl.nádr.-Spojovací
22 beze změny (standartní intervaly)
23 Malovanka-Malostanská-Újezd-Karlák-Albetov-NBS-Spořilov
24-26 zrušeny

Dojde ke zkrácení linek na 1-23,nebudou tedy díry.

uzivatel35

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od uzivatel35 » 07.3.2011 15:37

pawel píše:návaznost na malovance fungovala mizerně, tedy spíš nefungovala. lahůdkou bylo spojení z centra večer, kdy 25 ujížděla 23ce tuším o 2 nebo 3 minuty. takže reálný interval z centra do břevnova byl 20 min.
No právě,to je zásadní problém,že ne všechny navázanosti a proklady správně fungují. Bohužel se to dá těžko řešit,protože když posuneme nějaký spoj,zas jinde nebude fungovat proklad apod.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od pawel » 06.3.2011 16:12

návaznost na malovance fungovala mizerně, tedy spíš nefungovala. lahůdkou bylo spojení z centra večer, kdy 25 ujížděla 23ce tuším o 2 nebo 3 minuty. takže reálný interval z centra do břevnova byl 20 min.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 394
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od piskvorrr » 06.3.2011 15:53

peterkostelecky píše:No, ale musíš sám uznat, že interval 4-5 min v JŘ celý den vypadá hezky ...
A co z toho? Namalovat to třeba ve dvouminutovém intervalu umím taky - co z toho, že je to nerealizovatelný nesmysl, protože na to nejsou tramvaje, lidi, ani tratě, o ostatním provozu nemluvě. Vypadá to hezky, a to je přece to jediné podstatné; nějakou realitu si račte strčit za klobouk. :lol:

Uživatelský avatar
peterkostelecky
ovocnář
Příspěvky: 211
Registrován: 26.4.2010 12:47
Bydliště: 4, 7, 12, 14, 20, 54, 104, 120, 121, 123, 130, 137, 167, 191, 217, 231, 501, 770, S65, =B=

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od peterkostelecky » 06.3.2011 8:39

Bobik píše:
OMH píše:No jo, ono líp vypadá pro někoho, když přijede za sebou 22, 23, 22, 23.
uzivatel33 píše:Je přece úplně jedno,jestli projede osmivozová souprava 22 a nebo osmi vozová souprava složená s 22 a 23.
Jenže zapomínáte, že 23 jezdila jen část trasy 22, takže se ve výsledku stihla dřív otočit a případně "podjet" 22, takže v centru to jezdilo alespoň trochu rozumněji a v koncových úsecích se dalo jet jinou linkou (25-BH, 26-NH). Zatímco teď celý vláček musí dojet až na konec, kde se sice mnohdy roztrhá, leč ve výsledku je stejně o pár zastávek dál opět pohromadě (platí hlavně o bělohorském konci). Navíc tím zajížděním "až na konec" se situace rozhodně nevylepšuje, ba naopak. Stejně to pak ve výsledku točí dispečeři někde po cestě, což má za následek akorát naštvání klienstva, bordel v pořadích, rozhozené přestávky a tiché oprášení původního stavu.
Tak kde je zlepšení?
A co si pamatuju, tak díky "odlišným trasám" k takovému sjíždění jako teď nikdy nedocházelo.
Navíc na Malovance 23 navazovala na 25, takže interval z BH byl stejný, akorát se muselo přestupovat.
No, ale musíš sám uznat, že interval 4-5 min v JŘ celý den vypadá hezky ...

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od vencavasek » 05.3.2011 22:18

uzivatel33 píše:Když toto fórum začínalo,bylo to tady spousta různých návrhů,minimálně jeden do týdne,až časem už to všechny asi přestalo bavit.
Řekl bych, že teď jsi to vystihl.

uzivatel33

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od uzivatel33 » 05.3.2011 19:36

Když toto fórum začínalo,bylo to tady spousta různých návrhů,minimálně jeden do týdne,až časem už to všechny asi přestalo bavit.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Bobik » 05.3.2011 19:13

Popravdě řečeno návrhy "uživatel33" nemá cenu ani číst, natož se s nimi nějak zabývat, bo to není nic jiného než pouhé čmárání prstem po mapě bez jakéhokoli opodstatnění či odůvodnění. :roll:
On v tom - jak sám řekl - vidí příspěvěk do diskuse (asi aby řeč nestála), já v tom vidím akorát zaplevelevování fora nesmyslnými návrhy. #-o

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od OMH » 05.3.2011 19:09

Popravdě řečeno, nerozumím návrhům ani jednoho z vás!

uzivatel33

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od uzivatel33 » 05.3.2011 18:34

OMH:Ale já nechci zavádět linku pro lidi,co se bojí jezdit metrem,ale úplně naopak. Snažím se tím ukázat,že když Vojta tramvaj mi vyčítá,že lidi budou hodinu tvrdnout na zastávce a pak si stěžovat,že je to změněno,tak je to to samé,jako když bychom nezaváděli metro,aby si lidi nestěžovali,že je to změněné.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od OMH » 05.3.2011 16:59

Jasně a kdo nechce jezdit tramvají, kvůli tomu zřídíme autobusovou linku. A kdo se bojí tramvají a autobusem, tomu zavedeme linku metra.
uzivatel33: Přemýšlel jsem, zda jsi jen umíš se jako nováček zde zařadit a nebo je to s tebou vážnější... Došel jsem k závěru číslo dvě.

edit: Kdo byl v Praze naposledy před rokem 74 a bojí se všeho nového, ať sem raději nejezdí;)

Odpovědět